Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ja również jestem na etapie okien.

Robiłam wyceny w Oknoplaście, MS Okna, Peteckim, Jezierskim i Makarskim.

Najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Avante od Makarskiego, tylko są niestety dość drogie. Jeżeli uda mi się coś wytargować, to wezmę u nich, bo okienka mnie zachwyciły. U Jezierskiego też mi się podobały, ale cena mnie powaliła.

Z tego co wiem Avante też nie są barwione w masie i też słyszałam, że to zaleta.

Natomiast od Peteckiego wyszłam totalnie zdegustowana. Sprzedawca był wyjątkowo niedouczonym bufonem, który twierdził, że nie ma okien balkonowych z ruchomym słupkiem i dwiema klamkami. To dziwne, bo wszyscy inni mieli je w standardzie :o :wink:

O Budvarze czytałam w wątku Szukam dobrych okien i nie mają tam najlepszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Okna okna i jeszcze raz okna :D

Jeszcze ich nie mam a mam ich już dość :D

 

doradźcie proszę.

 

A w ogóle to waham się"czy jest sens inwestować w "cieplejsze" okna jak nie mam rekuperacji, zatem i tak będę wietrzyć pomieszczenia :roll:

 

Ja również jestem na etapie okien.

Robiłam wyceny w Oknoplaście, MS Okna, Peteckim, Jezierskim i Makarskim.

Najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Avante od Makarskiego, tylko są niestety dość drogie. Jeżeli uda mi się coś wytargować, to wezmę u nich, bo okienka mnie zachwyciły. U Jezierskiego też mi się podobały, ale cena mnie powaliła.

 

Ja bym jeszcze wycenił tutaj:

http://www.zimny.com.pl/okna/

Prosić z Pawłem.

Jakby co, to obie zacne forumowiczki wiedzą na kogo się powołać. :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z zakresu instalacji wodnej :wink: :D Czy cyrkulacja powinna byc prowadzona do kazdego pomieszczenia gdzie idzie ciepla woda :-? bo u mnie zrobiono to tak: ida rurki z kotlowni: ciepla woda zimna woda i cyrulacja - dochodza do lazienki do umywalek, a wewnatrz lazienki do wanny, do natrysku juz idza rury bez cyrkulacji, i dalej do kuchni idzie tez juz tylko ciepla i zimna woda bez cyrkulacji :roll: Czy to dobrze :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z zakresu instalacji wodnej :wink: :D Czy cyrkulacja powinna byc prowadzona do kazdego pomieszczenia gdzie idzie ciepla woda :-? bo u mnie zrobiono to tak: ida rurki z kotlowni: ciepla woda zimna woda i cyrulacja - dochodza do lazienki do umywalek, a wewnatrz lazienki do wanny, do natrysku juz idza rury bez cyrkulacji, i dalej do kuchni idzie tez juz tylko ciepla i zimna woda bez cyrkulacji :roll: Czy to dobrze :-?

 

Ja mam cyrkulacje wszędzie poprowadzoną. Nawet do kranu w garażu. Koszt prawie żaden a komfort kompletnie inny. Co prawda jeszcze nie korzystam na codzień, ale testy wypadają pomyślnie :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna okna i jeszcze raz okna :D

Jeszcze ich nie mam a mam ich już dość :D

 

doradźcie proszę.

 

A w ogóle to waham się"czy jest sens inwestować w "cieplejsze" okna jak nie mam rekuperacji, zatem i tak będę wietrzyć pomieszczenia :roll:

 

Ja również jestem na etapie okien.

Robiłam wyceny w Oknoplaście, MS Okna, Peteckim, Jezierskim i Makarskim.

Najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Avante od Makarskiego, tylko są niestety dość drogie. Jeżeli uda mi się coś wytargować, to wezmę u nich, bo okienka mnie zachwyciły. U Jezierskiego też mi się podobały, ale cena mnie powaliła.

 

Ja bym jeszcze wycenił tutaj:

http://www.zimny.com.pl/okna/

Prosić z Pawłem.

Jakby co, to obie zacne forumowiczki wiedzą na kogo się powołać. :roll: :wink:

 

A dziękuję, dziękuję :D Na pewno skorzystam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi :)

Jakiej firmy macie podbitkę pvc? Ja zalosowałam wstępnie BRYZĘ ale kur..o droga! :o Zależy mi na kolorze złoty dąb bo takie mam okna, drzwi i bramy garażowe...

 

zobacz mojego orobela z zamku. To nie jest typowa podbitka bo jest sztywniejsza i z pojedynczych paneli, ale naprawdę fajna. I cena była przystepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cyrkulacje wszędzie poprowadzoną. Nawet do kranu w garażu. Koszt prawie żaden a komfort kompletnie inny

 

Ja równie

 

Podkłady kolejowe

wpisz w googlach i dodaj Łódź - ja tak szukałam i znalazłam, ale nie pamiętam gdzie jest to firma - chyba na teofilowie :roll: :D , a jestem zmęćzona i nie chce mi sięszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi :)

Jakiej firmy macie podbitkę pvc? Ja zalosowałam wstępnie BRYZĘ ale kur..o droga! :o Zależy mi na kolorze złoty dąb bo takie mam okna, drzwi i bramy garażowe...

 

zobacz mojego orobela z zamku. To nie jest typowa podbitka bo jest sztywniejsza i z pojedynczych paneli, ale naprawdę fajna. I cena była przystepna.

 

Nie tylko Twoja ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Jest też Orobel w "wersji" złoty dąb - cena rok temu około 100 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cyrkulacje wszędzie poprowadzoną. Nawet do kranu w garażu. Koszt prawie żaden a komfort kompletnie inny

 

Ja równie

 

Podkłady kolejowe

wpisz w googlach i dodaj Łódź - ja tak szukałam i znalazłam, ale nie pamiętam gdzie jest to firma - chyba na teofilowie :roll: :D , a jestem zmęćzona i nie chce mi sięszukać :)

 

Podkłady kolejowe są nasączane rakotwórczymi środkami. Był dość dawno temu taki wątek na tym forum ...

Ja bym się mocno zastanowił na jakimkolwiek zastosowaniem takiego czegoś ... :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi :)

Jakiej firmy macie podbitkę pvc? Ja zalosowałam wstępnie BRYZĘ ale kur..o droga! :o Zależy mi na kolorze złoty dąb bo takie mam okna, drzwi i bramy garażowe...

 

zobacz mojego orobela z zamku. To nie jest typowa podbitka bo jest sztywniejsza i z pojedynczych paneli, ale naprawdę fajna. I cena była przystepna.

Byłam w Zamku i nie mają już w sprzedaży podbitek tej firmy :( Ostał się jeno próbnik. Podobały mi się ale co z tego... Będzie Bryza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi :)

Jakiej firmy macie podbitkę pvc? Ja zalosowałam wstępnie BRYZĘ ale kur..o droga! :o Zależy mi na kolorze złoty dąb bo takie mam okna, drzwi i bramy garażowe...

 

zobacz mojego orobela z zamku. To nie jest typowa podbitka bo jest sztywniejsza i z pojedynczych paneli, ale naprawdę fajna. I cena była przystepna.

Byłam w Zamku i nie mają już w sprzedaży podbitek tej firmy :( Ostał się jeno próbnik. Podobały mi się ale co z tego... Będzie Bryza :)

 

Jak śledziłem jakiś czas temu temat podbitek, to jeszcze dobre wrażenie sprawił - Plastivan. Na pewno był w kolorze złoty dąb ( bo też szukałem ), jak jeszcze żyłem w przekonaniu, że podbitka ma być pod kolor okien :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki heh... nasz pan od podbitki też sugerował inny kolor ale ja się uparłam :) A Ty jaki kolor proponowałbyś?

 

Ja uważam (ale zaznaczam : ja - szanuję inną wizję :lol: ), że podbitka jest elementem dachu i ma byc pod jego kolor. Tak jak rynny.

Możesz zerknąć do dziennika mojego - dachówka grafitowa, rynny też, podbitka grafitowa.

Spójność kompozycji :wink:

A okna złoty dąb 8)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki już sobie wcześniej zerknęłam w Twój dziennik :) U ciebie wszystko gites gra. Ale ja nie mam takiej kolorystyki jak Ty. Mój dach jest klasyczny ceglany czy tam miedziany (jak zwał tak zwał). Podbitki w kolorze czerwonym są mało atrakcyjne... :-?

 

No to może pod kolor ścian ? Jak np. białe-jasne, to podbitka biała ... ?

W razie czego kup na próbe jeden panel tego złotego dębu ( rozumiem okna ? ) i przyłóż w miejsce podbitki. Upewnisz się czy na pewno też będzie pasowało ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...