Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ile płaciliście Waszym Kier Budom?Ja od pierwszego uslyszalam za SSO+ cala papierkologia do konca 5 tys :o nie wiem czy szukac dalej czy to normalne stawki :-?

 

Ja za cały dom do momentu odbioru ( znaczy włącznie z nim ) umówiony jestem na 2kPLN.

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Szukaj dalej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście Waszym Kier Budom?Ja od pierwszego uslyszalam za SSO+ cala papierkologia do konca 5 tys :o nie wiem czy szukac dalej czy to normalne stawki :-?

 

200 zł za wizytę

obowiązkowo sa 3 - 4 a reszta wedle potrzeby. my akrat wołaliśmy kolka razy, wyszło ok 2000. jaka papierologia :o

 

5000 to chciał jeden z bardzo polecanych na forum panów kierbudów, według mnie nie był tyle wart, teraz już jestem pewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do:

1. Osób, którym geodeta już naniósł gotowy dom na mapę terenu i zgłosił gdzie potrzeba: Czy cena 1000 PLN to dużo / mało ?

2. Osób, które uzyskały certyfikat energetyczny domu. Czy 600 PLN za dom 133 m2 użytkowej to dużo / mało ?

 

ad 1 płaciłam 600 + prąd i wodę czyli o ile pamiętam 800

ad 2 a co z tym z allegro, co chodził po forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do tych juz bardziej zaawansowanych,

1.Jak sobie robiliście podłogówkę w pomieszczeniach? NA powrocie z grzejników czy jako osobną niezalezną pętlę osobno sterowaną i odcinaną? To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze bo można wylaczać i włączać dowolnie podlogówkę ale cenowo podobno sporo drozsze.

2. Wylewkę w garażu robiliscie do lica wewnętrznego ściany tam gdzie jest mocowana brama garazowa czy do lica zew. ściany bez ocieplenia.

Brama jest montowana od wew. garazu czyli w drugim rozwiązaniu trzeba będzie wyjechać płytkami przed bramę.

Które rozwiazanie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do:

1. Osób, którym geodeta już naniósł gotowy dom na mapę terenu i zgłosił gdzie potrzeba: Czy cena 1000 PLN to dużo / mało ?

2. Osób, które uzyskały certyfikat energetyczny domu. Czy 600 PLN za dom 133 m2 użytkowej to dużo / mało ?

 

Hejka

 

ad 1 - mnie właśnie geodeta robi inwentaryzację powykonawczą za 5 stówek (ale zaznaczam, że bez przyłączy, bo u mnie one były przed modernizacją i się z nimi nie zadziało podczas budowy)

ad 2. mam ofertę na 300zł, 500zł, no i kilka za tysiaka (ale moja pow użytkowa to 75 m2 ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Avante od Makarskiego, tylko są niestety dość drogie. Jeżeli uda mi się coś wytargować, to wezmę u nich, bo okienka mnie zachwyciły.

 

Bardzo, bardzo Ci polecam te okna. Mamy je i są rewelacyjne. Na zewnątrz imprezka, muza dudni, bo się młodzież wakacyjnie bawi (okolica rekreacyjnych domków), a w domu CISZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do tych juz bardziej zaawansowanych,

1.Jak sobie robiliście podłogówkę w pomieszczeniach? NA powrocie z grzejników czy jako osobną niezalezną pętlę osobno sterowaną i odcinaną? To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze bo można wylaczać i włączać dowolnie podlogówkę ale cenowo podobno sporo drozsze.

2. Wylewkę w garażu robiliscie do lica wewnętrznego ściany tam gdzie jest mocowana brama garazowa czy do lica zew. ściany bez ocieplenia.

Brama jest montowana od wew. garazu czyli w drugim rozwiązaniu trzeba będzie wyjechać płytkami przed bramę.

Które rozwiazanie polecacie?

 

1. Podłogówki jako osobne pętle. Cenowo raczej niewiele droższe.

2. Wylewka kończy się na wewnętrzej ścianie garażu. Kostka "wjedzie" prawie do garażu.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się oddaje wodę ze studni do badania? Podrzućcie jakiś namiar. :roll:

 

Łódzki Sanepid - pytałem kiedyś, to pobiera się od ich pojemnik na wodę i oddaje do badania. Koszt około 300 zł.

Wodę z tego co pamiętam przyjmują do badania raz w tygodniu.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak sobie robiliście podłogówkę w pomieszczeniach?

jako osobną pętlę zasilaną z zaworu trójdrożnego ograniczającego temperaturę maksymalną do +45

w domku wszędzie podłogówka więc w sumie rozwiązanie znacznie tańsze od grzejników

Gdzie się oddaje wodę ze studni do badania? Podrzućcie jakiś namiar. :roll:

jak to gdzie sanepid na wodnej nr 40 to chyba samo przez się

chyba można też na Przybyszewskiego 10 ale tego nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Zbyszek my budujemy typowym systemem gospodarczym. Tzm. dużo robimy własnymi rączkami - zaprawa, wrzucanie pustaka, cegły, docinanie i ustawianie szalunków pod stropy, przygotowywanie piwnicy pod posadzkę na gruncie, wyrównywanie terenu... itp. itd. Odciski na rączkach mamy...

 

Murarz - fachowiec dobry, doradzi, pomyśli... ma jedną wadę, jak wpadnie w korek to go 3 tygodnie nie ma i po pijaku nie robi, ściany kąty proste mają. Dojeżdża do roboty rowerkiem bo prawka nie posiada...

Jak sobie życzysz namiary podam Ci na prv...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z zakresu instalacji wodnej :wink: :D Czy cyrkulacja powinna byc prowadzona do kazdego pomieszczenia gdzie idzie ciepla woda :-? bo u mnie zrobiono to tak: ida rurki z kotlowni: ciepla woda zimna woda i cyrulacja - dochodza do lazienki do umywalek, a wewnatrz lazienki do wanny, do natrysku juz idza rury bez cyrkulacji, i dalej do kuchni idzie tez juz tylko ciepla i zimna woda bez cyrkulacji :roll: Czy to dobrze :-?

 

Ja mam cyrkulacje wszędzie poprowadzoną. Nawet do kranu w garażu. Koszt prawie żaden a komfort kompletnie inny. Co prawda jeszcze nie korzystam na codzień, ale testy wypadają pomyślnie :D

 

pozdrawiam, majki

 

Majki napisz cos wiecej na temat tych testow :roll: jak powinny one wypadac aby oznaczalo, ze jest dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z zakresu instalacji wodnej :wink: :D Czy cyrkulacja powinna byc prowadzona do kazdego pomieszczenia gdzie idzie ciepla woda :-? bo u mnie zrobiono to tak: ida rurki z kotlowni: ciepla woda zimna woda i cyrulacja - dochodza do lazienki do umywalek, a wewnatrz lazienki do wanny, do natrysku juz idza rury bez cyrkulacji, i dalej do kuchni idzie tez juz tylko ciepla i zimna woda bez cyrkulacji :roll: Czy to dobrze :-?

 

Ja mam cyrkulacje wszędzie poprowadzoną. Nawet do kranu w garażu. Koszt prawie żaden a komfort kompletnie inny. Co prawda jeszcze nie korzystam na codzień, ale testy wypadają pomyślnie :D

 

pozdrawiam, majki

 

Majki napisz cos wiecej na temat tych testow :roll: jak powinny one wypadac aby oznaczalo, ze jest dobrze ??

 

Proste jak diabli :lol: Włączyłem pompkę cyrkulacyjną :oops: i woda w kranie ciepła jest od razu. A jak pompka wyłączona, to klasycznie, pare litrów zlatuje zanim ciepła się "przebije" do kranu :wink:

Ale na razie cyrkulacja wyłączona bo nie ma sensu żeby chodziła ...

Potem będzie trzeba dać jakiś sterownik czasowy, coby cały dzień też nie chodziła ( prąd ), tylko w okresie "największej użyteczności" :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...