Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Proste jak diabli :lol: Włączyłem pompkę cyrkulacyjną :oops: i woda w kranie ciepła jest od razu. A jak pompka wyłączona, to klasycznie, pare litrów zlatuje zanim ciepła się "przebije" do kranu :wink:

Ale na razie cyrkulacja wyłączona bo nie ma sensu żeby chodziła ...

Potem będzie trzeba dać jakiś sterownik czasowy, coby cały dzień też nie chodziła ( prąd ), tylko w okresie "największej użyteczności" :D

 

pozdrawiam, majki

 

Ja też włączyłem pompkę cyrkulacyjną ale po ok. 10 min pracy robi się bardzo gorąca. Teraz nie wiem czy to prawidłowy objaw (rura za pompką jest chłodna)..

 

Dzięki za obserwacje na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie - na podloge w garazu pod wylewke dawaliscie styropian EPS 200 ?? i jeszcze jak w czesci mieszkalnej mam zamiar dac styropian grubosci 10 cm to w garazu dac 6 cm ?? Jaka macie zrobiona grubosc wylewki - 7 cm ??

 

EPS200, to tzw. "parking" to podobniez przesada do domu, ale jak jest kasa, to nie widzę przeszkód.

Ja mam wszędzie EPS100 Knaufa. 15 cm w domu i 10 cm w garażu. Wszędzie wylewka 7-8 cm, w garażu i pom gosp. dodatkowo siatka. Na całości plastyfikatory + włókna.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do tych juz bardziej zaawansowanych,

1.Jak sobie robiliście podłogówkę w pomieszczeniach? NA powrocie z grzejników czy jako osobną niezalezną pętlę osobno sterowaną i odcinaną? To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze bo można wylaczać i włączać dowolnie podlogówkę ale cenowo podobno sporo drozsze.

2. Wylewkę w garażu robiliscie do lica wewnętrznego ściany tam gdzie jest mocowana brama garazowa czy do lica zew. ściany bez ocieplenia.

Brama jest montowana od wew. garazu czyli w drugim rozwiązaniu trzeba będzie wyjechać płytkami przed bramę.

Które rozwiazanie polecacie?

 

1. Podłogówki jako osobne pętle. Cenowo raczej niewiele droższe.

2. Wylewka kończy się na wewnętrzej ścianie garażu. Kostka "wjedzie" prawie do garażu.

 

pozdrawiam, majki

 

Dzieki Majki.

Wiedziałem, ze porządny gość z Ciebie.

Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie u mnie na budowie wlasnie jest wykonywana instalacja do rekuperacji i jeden z panow ja wykonujacych spadl wczoraj z drabiny i zlamal reke. Ja dowiedzialam sie o tym dzisiaj - po prastu jakos wyszlo w rozmowie. Budowa niestety nie jest ubezpieczona w opcji - wypadek w czasie pracy :( Czy powinnam sie zaczac stresowac, ze bede musiala temu czlowiekowi wyplacic jakies odszkodowanie :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Z tablicy ogłoszeń ]

 

kabi74 napisał:

Mamy już stan surowy zamknięty:) Należymy do tych szczęśliwców, którym udało się współpracować z naprawdę solidnymi i rzetelnymi firmami - wszystko na czas, rabaty OK, obługa jak należy:

Na początek firmy handlowe:

 

MAKRA -2 MET ul. Przędzalniana , - drzwi wejściowe,

 

Firma Henx Andrespol - brama garażowa Normstahl,

 

APK Dachy - ul. Brzezińska Łódź, pan Jakub - dachówka, rynny, okna dachowe itp itd,

 

BUDVAR Centrum z ul. Rzgowskiej - pan Piotr - okna do całego domku,

 

MAXDOM i DOMBUD Koluszki

 

ABC - BUD , pani Strumian, Andrespol - materiały budowlane,

 

WSZYSTKIE TE FIRMY z czystym sumieniem POLECAM !!!!

 

Pozdrawiam,

K.

 

Słyszałem poważne zastrzeżenia co do trwałości okien BUDWARU, serwis podobno też beznadziejny!

 

 

 

 

 

Mamy gwarancję na 10 lat :) Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz proszę na PW bo to zdaje się nie jest wątek okienny tylko ;)

K.

 

Dziwne, bo dowiadywalam się w tym miesiącu i w Budvarze daja gwarancję na 5 lat.

 

 

 

ile średnio płaciliście w ostatnich czasach za projektantów, architektów (m2) pełnej aranżacji wykończeń pomieszczeń, elektryki - gniazdka, oświetlenia.

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik48157.htm

 

mam pytanie o rzeczoznawcę budowlanego który oceniłby czy moje spaprane ocieplenie poddasza jest naprawdę spaprane - PILNE!

 

Czy ktoś może wyrazić opinię odnośnie firm:

FBL Witold Lewicki z Brzezin lub

Twoja Chata z Aleksandrowa Ł. ?

 

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik87736.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie u mnie na budowie wlasnie jest wykonywana instalacja do rekuperacji i jeden z panow ja wykonujacych spadl wczoraj z drabiny i zlamal reke. Ja dowiedzialam sie o tym dzisiaj - po prastu jakos wyszlo w rozmowie. Budowa niestety nie jest ubezpieczona w opcji - wypadek w czasie pracy :( Czy powinnam sie zaczac stresowac, ze bede musiala temu czlowiekowi wyplacic jakies odszkodowanie :-?

 

Za bezpieczeństwo na placu budowy odpowiada inwestor.

Gość jak bedzie ok to nie będzie Ci robił problemów ale jesli nie to ....... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie u mnie na budowie wlasnie jest wykonywana instalacja do rekuperacji i jeden z panow ja wykonujacych spadl wczoraj z drabiny i zlamal reke. Ja dowiedzialam sie o tym dzisiaj - po prastu jakos wyszlo w rozmowie. Budowa niestety nie jest ubezpieczona w opcji - wypadek w czasie pracy :( Czy powinnam sie zaczac stresowac, ze bede musiala temu czlowiekowi wyplacic jakies odszkodowanie :-?

 

Za bezpieczeństwo na placu budowy odpowiada inwestor.

Gość jak bedzie ok to nie będzie Ci robił problemów ale jesli nie to ....... :(

 

Z tego co wiem to za bezpieczeństwo odpowiada kierownik budowy i on na pewno jest ubezpieczony. Ale może cos sie zmieniło.

 

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bezpieczeństwo na placu budowy odpowiada inwestor.

 

A nie zawsze. Jeśli było protokularne przekazanie placu budowy (ot takie pisemko że wykonawca przejmuje plac budowy i podpisiki obu stron) to za plac budowy odpowiada wykonawca. U nas tak było :D moja połowa już się o to zatroszczyła przy budowie murów

 

za to drżeliśmy przy dachu bo robota szła tak szybko że mąż nie zdążył złapać wykonawcy i dać mu protokołu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko o kostkę... Gdzie można ją zakupić w Łodzi i okolicy? Wybrałam sobie z katalogu kostkę firmy BRUK-BET no i teraz nie wiem gdzie ją kupić :) :-?

 

Ja znam tylko w Pabianicach potencjalnie 2 fajne miejsca ... :-?

Ale kostka ... jesssssssoooooooo to odległy jeszcze temat ... :(

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie u mnie na budowie wlasnie jest wykonywana instalacja do rekuperacji i jeden z panow ja wykonujacych spadl wczoraj z drabiny i zlamal reke. Ja dowiedzialam sie o tym dzisiaj - po prastu jakos wyszlo w rozmowie. Budowa niestety nie jest ubezpieczona w opcji - wypadek w czasie pracy :( Czy powinnam sie zaczac stresowac, ze bede musiala temu czlowiekowi wyplacic jakies odszkodowanie :-?

 

Za bezpieczeństwo na placu budowy odpowiada inwestor.

Gość jak bedzie ok to nie będzie Ci robił problemów ale jesli nie to ....... :(

 

Ja mam umowę o wykonanie robót budowalnych podpisaną z firmą. Nie wyobrażam sobie, że to ja mam odpowiadać za ubezpieczenie tego pracownika i czuwać nad tym czy stosuje i przestrzega zasad BHP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki to podrzuć namiary na te fajne miejsca :) Do Pabianic mam kawałek bo budujemy sie w powicie pabianickim :):)

 

Bodajże "Karmiren", Pabianice, ul. Myśliwska ( na takim łuku drogi )

 

... i wylot z Pabianic na Bełchatów, za Pabianicami, jest Bychlew, potem jeszcze kawałek, łuk drogi idzie w lewo i po prawej stronie zaraz jest skład kostki. Sekundę wczesniej po lewej jest cmentarz.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie u mnie na budowie wlasnie jest wykonywana instalacja do rekuperacji i jeden z panow ja wykonujacych spadl wczoraj z drabiny i zlamal reke. Ja dowiedzialam sie o tym dzisiaj - po prastu jakos wyszlo w rozmowie. Budowa niestety nie jest ubezpieczona w opcji - wypadek w czasie pracy :( Czy powinnam sie zaczac stresowac, ze bede musiala temu czlowiekowi wyplacic jakies odszkodowanie :-?

 

Za bezpieczeństwo na placu budowy odpowiada inwestor.

Gość jak bedzie ok to nie będzie Ci robił problemów ale jesli nie to ....... :(

 

Ja mam umowę o wykonanie robót budowalnych podpisaną z firmą. Nie wyobrażam sobie, że to ja mam odpowiadać za ubezpieczenie tego pracownika i czuwać nad tym czy stosuje i przestrzega zasad BHP...

W umowie musi być zapis, że wykonawca przejmuje zabezpieczenia bhp, szkolenia pracowników i zabezpieczenie sprzętu. W standardowych umowach tego nie ma.

Ja wcale nie miałam umowy z moim majstrem, ale... miałam podpisane przez niego oświadczenie o bhp. Oczy robił jak 5 złotych, ale podpisał....

Inaczej za wszystko odpowiada inwestor. Powinien przeprowadzić szkolenie, zabezpieczyć rusztowania, dbać o kaski na głowach i badania okresowe pracowników :o :lol:

Chociaż faktycznie elektryków zaniedbałam w tym względzie.. Na ogół jeżeli nikt nie zginie, to i nie skarżą biednego inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...