Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Dzięki wielkie

 

U mnie częściowo, prowadnice jedynie w 1 punkcie z każdej strony są mocowane do sufitu.

 

a co jeśli ja nie mam stropu??? ma byś zwykły sufit podwieszany z kartongipsu plus wełna :-?

 

Co do Radomia

 

Mąż z synkami miał jechać, ale najpierw w piątek padł młodszy złożony gorączką 40,5 :o a w sobotę rano ja :-? . Więc nie pojechali - jak dobrze, że moje dzieci tego nie widziały...Jaka tragedia dla rodzin pilotów :cry: Nie chce sięwierzyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Co do Radomia

 

Mąż z synkami miał jechać, ale najpierw w piątek padł młodszy złożony gorączką 40,5 :o a w sobotę rano ja :-? . Więc nie pojechali - jak dobrze, że moje dzieci tego nie widziały...Jaka tragedia dla rodzin pilotów :cry: Nie chce sięwierzyć :roll:

 

Tak wielka tragedia dla rodzin i Białorusi. Najbardziej nie można uwierzyć w to, że tak doświadczeni piloci, wykonywali manewry na granicy ryzyka :o .

 

Bramę garażową montuje się po tynkach, ale u nas była przed (musieliśmy zamknąć budynek) a póżniej tynkowanie i jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli ja nie mam stropu??? ma byś zwykły sufit podwieszany z kartongipsu plus wełna :-?

 

Ale pewno jakies wiązary czy kratownice masz ... to może do tego, tylko czy rozstaw bramy będzie pasował do ew. wiązarów ... ?

Wezwij jakiegoś handlowca i Ci wszystko powie.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prowadnice segmentówki mocowane są wyłącznie do ścian, na takich "wysięgnikach" (też nie mam solidnego sufitu - a właściwie to w ogóle go nie mam i nie wiem czy będzie :wink: ).

Musi to ocenić wykonawca - zależy od wielkości bramy i dystansu do ścian.

Początkowo myślałem o przewieszeniu jakiejś metalowej belki (teownika czy czegoś w tym stylu), ale skoro dało radę bez - to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Zapraszam wszystkich znajomych z forum na Air Show w moim mieście.

Wrazenia gwarantowane.

 

:D

Taaaa... WRAŻENIA... tylko jakie? - na łeb nic nie spadnie?

...bo ostatnio jakoś tak nisko latają (w TV widziałem)

 

...ale może to na deszcz miało być... tylko im nie wyszło :roll:

Ups...

:-?

 

Qrde Yeti ale wykrakałeś i w sobotę straszny desz a w niedzielę .... :(

Szkoda chlopaków. Maszyna spadła niedaleko ode mnie.

Zdażyli jeszcze wyciagnac tyle aby doleciec na koniec wioski.

Koleżanka wszystko widziała z bliska bo akurat dojeżdzała do lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prowadnice segmentówki mocowane są wyłącznie do ścian, na takich "wysięgnikach" (też nie mam solidnego sufitu - a właściwie to w ogóle go nie mam i nie wiem czy będzie ).

Musi to ocenić wykonawca - zależy od wielkości bramy i dystansu do ścian.

Początkowo myślałem o przewieszeniu jakiejś metalowej belki (teownika czy czegoś w tym stylu), ale skoro dało radę bez - to lepiej.

 

oj to mnie pocieszyłeś :D

 

w temacie bram jestem początkująca a jużzalał mnie nadmiar informacji

 

3 grubości :roll:

tłoczenia S. M . L :-?

albo kasetony takie a takie :-?

wytłoczenie a'la drewno lub gładkie :lol:

 

za dużo tego dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialiśmy już tu bramy garażowe (zresztą pewnie nie raz :wink: ). Zerknij na posty z czerwca 2009 (str.281). Znajdziesz tam linki do kilku firm.

Wybór to jak zawsze wypadkowa tego co nam się podoba i ceny :wink: - u mnie padło na Hormanna. Szukałem pod kolor drzwi i okien (orzech) - nadal jeszcze się otwiera (zamyka - też) :wink: :lol:

Chciałem ci wkleić jakąś fotkę z tym mocowaniem prowadnic do ścian bocznych garażu, ale po przejrzeniu mojego archiwum zdjęciowego okazało się, że jeszcze takowej nie popełniłem :cry:. Pamiętam, że kazałem im dołożyć jakieś elementy, żeby usztywnić konstrukcję... Ale twierdzili, że nawet w wersji podstawowej taki sposób montażu jest dopuszczalny i objęty pełną gwarancją ze str. producenta.

Tak jak pisałem wcześniej, najważniejsza jest odległość prowadnic od ścian bocznych - u mnie to chyba coś w okolicach 30cm z każdej strony (jeśli jutro skleroza trochę odpuści to przyjrzę się i zmierzę dokładnie :wink: . No chyba, że sama chcesz sobie obejrzeć - to zapraszam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Zapraszam wszystkich znajomych z forum na Air Show w moim mieście.

Wrazenia gwarantowane.

:D

Taaaa... WRAŻENIA... tylko jakie? - na łeb nic nie spadnie?

...bo ostatnio jakoś tak nisko latają (w TV widziałem)

 

...ale może to na deszcz miało być... tylko im nie wyszło :roll:

Ups...

:-?

Qrde Yeti ale wykrakałeś i w sobotę straszny desz a w niedzielę .... :(

Oświadczam ( :wink: ), że zdolności kasandryczne pojawiły się u mnie po raz pierwszy (i oby ostatni :-? ) - od jakiegoś czasu dosyć mam już we własnym, najbliższym otoczeniu problemów i nieszczęść... - wyłażą z każdego konta... i to tak same z siebie - zupełnie bez krakania :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pilne pytanko, okna z reguly montuje sie przed wylewkami, zatem jesli chodzi o okno balkonowe/tarasowe to nalezy zalazyc jakas wysokosc od chudziaka na jakiej ma byc ono zamocowane, u mnie jest to 20 cm i czy zatem nalezy zalozyc iz jest to 10 cm styro + 7 cm wylewka + 3 cm deska czy tylko np. 13 cm styro i 7 cm wylewka bez wykonczenia w stylu deska czy kafel :-? ktos mnie wybil z pewnego myslenia i teraz mam zagwozdke :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś ile kosztują odbiory? EE, wod.-kan., gaz i CO?

Pozdrawiam

 

co to znaczy "kosztują"???

sam odbiór to nic nie kosztuje, takie mam wrażenie

ale jeżeli robiłeś sam instalacje i trzeba ci stempelka osoby uprawnionej, to zależy od pieczątkarza. Za prąd dałam chyba 300. Resztę miałam w ramach wykonania instalacji, więc nie wiem.

 

A może masz na myśli przyłącza? Tutaj zawsze musi być uprawniony instalator i on to załatwia. Napisz jaśniej, mogę posprawdzać, ale muszę wiedzieć, co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pilne pytanko, okna z reguly montuje sie przed wylewkami, zatem jesli chodzi o okno balkonowe/tarasowe to nalezy zalazyc jakas wysokosc od chudziaka na jakiej ma byc ono zamocowane, u mnie jest to 20 cm i czy zatem nalezy zalozyc iz jest to 10 cm styro + 7 cm wylewka + 3 cm deska czy tylko np. 13 cm styro i 7 cm wylewka bez wykonczenia w stylu deska czy kafel :-? ktos mnie wybil z pewnego myslenia i teraz mam zagwozdke :roll:

 

a tak na logikę?

muszę obejrzeć balkon, jak się zamyka. Bo jedynym ograniczeniem w górę jest konieczność zamknięcia drzwi balkonu, mam wrażenie. A ile czego włożysz, to twoja sprawa, musisz to wszystko upchnąć pod drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś ile kosztują odbiory? EE, wod.-kan., gaz i CO?

Pozdrawiam

 

co to znaczy "kosztują"???

sam odbiór to nic nie kosztuje, takie mam wrażenie

ale jeżeli robiłeś sam instalacje i trzeba ci stempelka osoby uprawnionej, to zależy od pieczątkarza. Za prąd dałam chyba 300. Resztę miałam w ramach wykonania instalacji, więc nie wiem.

 

A może masz na myśli przyłącza? Tutaj zawsze musi być uprawniony instalator i on to załatwia. Napisz jaśniej, mogę posprawdzać, ale muszę wiedzieć, co...

No jak elektryk klepnie Ci pieczątkę niczego nie sprawdzając, nie dokonując pomiarów etc. to musi być bardzo odważny :o Chodziło mi właśnie o końcową pieczątkę.

Dzięki EZS.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak elektryk klepnie Ci pieczątkę niczego nie sprawdzając, nie dokonując pomiarów etc. to musi być bardzo odważny :o Chodziło mi właśnie o końcową pieczątkę.

Dzięki EZS.

Pozdrawiam

 

Elektryk dokonywał pomiarów

Ale jeżeli sam robisz instalację, to raczej się znasz na tym, nie? :lol:

Ja w końcu zapłaciłam więcej, bo jeszcze oprócz zmierzenia poprawiał niedoróbki po moich specach, przez 2 dni skończył gniazdka, które poprzednicy nie mogli skończyć przez 3 tygodnie o położył kabel do skrzynki. Czyli wyszło znacznie więcej. O tych 300 wiem, bo na początku była rozmowa o samym pomiarze i stempelku.

Gaz - stempluje tylko instalator. Zresztą nikt przy zdrowych zmysłach sam nie spawa rur gazowych. Wod-kan też mi stemplował wykonawca po próbie szczelności kaloryferów i rur i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk dokonywał pomiarów

Ale jeżeli sam robisz instalację, to raczej się znasz na tym, nie? :lol:

Nie zawsze, nie zawsze... Widziałem już wiele "patentów"

Ja w końcu zapłaciłam więcej, bo jeszcze oprócz zmierzenia poprawiał niedoróbki po moich specach, przez 2 dni skończył gniazdka, które poprzednicy nie mogli skończyć przez 3 tygodnie o położył kabel do skrzynki.

Całą odpowiedzialność bierze na siebie ten co ostatni przystawia stempelek.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje chcę opchnąć za 230.000 zł. Dałam wywoławczo 240.00 żeby było z czego stargować 8) Też zostawiam kuchnię z meblami i agd.

 

pewnie wszystko zalezy od ceny :wink: :roll: ja swoje sprzedalam pol roku temu za 235000 zl :roll: M bylo po generalnym remoncie 1,5 roku wczesniej, na wyposazeniu pozostal sprzet AGD z meblami pod zabudowe w kuchni i zabudowa lazienki :roll:

 

Witam w klubie.....

Też się przymierzam do sprzedaży, stąd pytanie.

Jaki macie w umowie (chcecie mieć) termin wyprowadzenia się ???

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje chcę opchnąć za 230.000 zł. Dałam wywoławczo 240.00 żeby było z czego stargować 8) Też zostawiam kuchnię z meblami i agd.

 

pewnie wszystko zalezy od ceny :wink: :roll: ja swoje sprzedalam pol roku temu za 235000 zl :roll: M bylo po generalnym remoncie 1,5 roku wczesniej, na wyposazeniu pozostal sprzet AGD z meblami pod zabudowe w kuchni i zabudowa lazienki :roll:

 

Witam w klubie.....

Też się przymierzam do sprzedaży, stąd pytanie.

Jaki macie w umowie (chcecie mieć) termin wyprowadzenia się ???

 

pzdr

 

my sprzedalismy swoje M z natychmiastowym terminem wyprowadzenia, teraz to raczej nie sa takie dobre czasy na sprzedaz mieszkan, aby kupujacy chcieli czekac na wprowadzenie sie 3 czy 6 miesiecy, takze my od stycznia jestesmy na wynajetym :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...