Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ja swoje chcę opchnąć za 230.000 zł. Dałam wywoławczo 240.00 żeby było z czego stargować 8) Też zostawiam kuchnię z meblami i agd.

 

pewnie wszystko zalezy od ceny :wink: :roll: ja swoje sprzedalam pol roku temu za 235000 zl :roll: M bylo po generalnym remoncie 1,5 roku wczesniej, na wyposazeniu pozostal sprzet AGD z meblami pod zabudowe w kuchni i zabudowa lazienki :roll:

 

Witam w klubie.....

Też się przymierzam do sprzedaży, stąd pytanie.

Jaki macie w umowie (chcecie mieć) termin wyprowadzenia się ???

 

pzdr

 

My założyliśmy termin trzy miesięczny, ale jak będzie potrzeba to pójdziemy w gołe mury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

oj to mnie pocieszyłeś :D

 

w temacie bram jestem początkująca a jużzalał mnie nadmiar informacji(...)

(...)Tak jak pisałem wcześniej, najważniejsza jest odległość prowadnic od ścian bocznych - u mnie to chyba coś w okolicach 30cm z każdej strony (jeśli jutro skleroza trochę odpuści to przyjrzę się i zmierzę dokładnie :wink: (...)
Odpuściła :lol: - efekty oględzin:

- wymiary bramy: 2,5m x 2,5m

- odległość m/ każdą prowadnicą a ścianą boczną garażu = 30cm (+/-1cm)

- prowadnice mocowane są w swojej części pionowej - do ścianek ograniczających otwór wjazdowy (w kilku punktach).

W części poziomej (czyli wiszącej nad podłogą garażu) są tylko dwa mocowania do ścian bocznych. Pierwsze jest zaraz za łukami prowadnic. Drugie jest na ich końcu. Dodatkowo szyny związane są między sobą poziomą poprzeczką, do której przymocowany jest po środku silnik (napęd bramy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję wyprowadzkę w listopadzie wiec tak chciałabym mieć w umowie. Na tę chwilę mam dwóch chętnych, jutro okaże się kto pierwszy ;-) Oboje będą załatwiać kredyt wiec akurat im też nie zależy na czasie .

 

Polanka a ile czasu planujesz robic przerwe od zrobienia tynkow i wylewek do rozpoczecia wykonczeniowki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję wyprowadzkę w listopadzie wiec tak chciałabym mieć w umowie. Na tę chwilę mam dwóch chętnych, jutro okaże się kto pierwszy ;-) Oboje będą załatwiać kredyt wiec akurat im też nie zależy na czasie .

 

Polanka a ile czasu planujesz robic przerwe od zrobienia tynkow i wylewek do rozpoczecia wykonczeniowki ??

U mnie tynki robili na przełomie lipca i sierpnia a wylewki zaraz po tynkach czyli w pierwszej dekadzie sierpnia. No to tyle sobie schnie. Są jeszcze pomieszczenia bardziej zacienione, w których nie wyschło jeszcze do końca. Wykonczeniowiec zacznie od garazu, bo ten wysechł na wiórek a poza tym jak zrobi w nim podłogę to będzie można zawołać hydraulików i zamontują piec na groch :) Ma zacząć w poniedziałek. Zresztą ma obejrzeć jak się sprawy mają w najbliższą sobotę to będę wiecwej wiedziec ile ewentualnie trzeba będzie odczekać.

A Ty już masz tynki i wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka - na jaki piec się zdecydowaliście?.

Mamy piec HEF EKO plus 25 KW

 

A Ty już masz tynki i wylewki?

 

u mnie tynki wlasnie sie robia :roll: wylewki ok 14 wrzesnia bo po tynkach trzeba zrobic ogrzewanie podlogowe :D i zakladam sobie jakies 1,5 miesiaca na wyschniecie tego wszystkiego, wiec tak plus minus od listopada ruszymy z wykonczeniowka :lol:

tak, tak, po tynkach podłogówka w rzeczy samej :):) 1,5 miesiąca na wyschnięcie jest optymalne.. tylko trzeba dobrze wietrzyć. Tylko jak to robić skoro sie pracuje? :-? My jeździliśmy rano zrobić uchylne i na noc zamykaliśmy. Ale dwa tygodnie temu weszła ekipa od ocieplenia, podbitki i tynku zewnętrznego i oni, na naszą prośbę, otwierali wszystkie okna na oścież. Jednak i tak, po stronie mało słonecznej, jest sporo placków niewyschniętych... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy raz na stronach grupy łódzkiej :)

Szukamy sprawdzonej ekipy do postawienia naszego domu (materiał - silikat)

Zdaję sobie sprawę, że w tym roku to pewnie szans już nie ma - ale zależałoby nam aby najpóźniej rozpocząć budowę wiosną 2010. Może ktoś z tej grupy nam kogoś solidnego i poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy raz na stronach grupy łódzkiej :)

Szukamy sprawdzonej ekipy do postawienia naszego domu (materiał - silikat)

Zdaję sobie sprawę, że w tym roku to pewnie szans już nie ma - ale zależałoby nam aby najpóźniej rozpocząć budowę wiosną 2010. Może ktoś z tej grupy nam kogoś solidnego i poleci?

zajrzyj na tablice ogłoszeń

było tam sporo polecanych ekip, na przyszły rok na pewno się znajdą chętni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka73

żeby tynki wyschły szybko, to trzeba włączyć ogrzewanie (no i najlepiej mieć poddasze ocieplone :-? ). Tak same z siebie, to będą schły z pół roku. Po uruchomieniu ogrzewania - 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka73

żeby tynki wyschły szybko, to trzeba włączyć ogrzewanie (no i najlepiej mieć poddasze ocieplone :-? ). Tak same z siebie, to będą schły z pół roku. Po uruchomieniu ogrzewania - 2-3 tygodnie.

 

Tylko może istnieć ryzyko, że jak zaczniemy intensywnie suszyć, to mogą tynki popękać ...

U nas właśnie tak same z siebie schły. CW, nie ma żadnych pajęczynek czy pęknięć. Ale trwało to tak z 4 miesiące ...

Poddasza nie było żadnego, otwarty dom aż po więźbę.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tynki wlasnie sie robia wylewki ok 14 wrzesnia bo po tynkach trzeba zrobic ogrzewanie podlogowe i zakladam sobie jakies 1,5 miesiaca na wyschniecie tego wszystkiego, wiec tak plus minus od listopada ruszymy z wykonczeniowka

 

To ja chyba wykończeniówkęzacznę w styczniu :-? :lol:

 

Swoją drogą można robić cokolwiek na nie do końca wyschniętym tynku? :roll: np kafelki?

 

21 IX okna

po nich "od razu" (zobaczymy :wink: ) tynki i wylewka, jednocześnie początek października to ocieplenie domu.

 

CZy tynk akrylowy kładzie się "od razu" po zaciągnięciu styro siatką z klejem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...