Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Hmmm :roll:

 

Będzie sobie "wisiał" kiedyś talerz od anteny np cyfry+ na kominie, będzie sobie szedł od niej kabelek (ptrzewód taki biały okrągły :D ) w dól ... no i właśnie jak on sobie idzie? :lol: Po dachu w dół i do okien? :o Czy muszę teraz wleźć na dach i kombinować jak go przeciągnąć przy kominie przez dach? a potem jak? np wzdłuż komina do parteru, ale pod tynkim czy na tynku? i tylko do jednego gniazda a od tego gniazda rozgałęzienia do innych pokoi? :o :o :o

 

Ale mnie naszło :lol:

 

u mnie talerz cyfry bedzie przymocowany do obejmy przy kominie, dalej kabelek bedzie przechodzil przez otwor w dachowce i dalej dokladnie wzdluz komina do parteru, gdzie jest rozprowadzony przed tynkami do pokoi, w ktorych ma byc TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hmmm :roll:

 

Będzie sobie "wisiał" kiedyś talerz od anteny np cyfry+ na kominie, będzie sobie szedł od niej kabelek (ptrzewód taki biały okrągły :D ) w dól ... no i właśnie jak on sobie idzie? :lol: Po dachu w dół i do okien? :o Czy muszę teraz wleźć na dach i kombinować jak go przeciągnąć przy kominie przez dach? a potem jak? np wzdłuż komina do parteru, ale pod tynkim czy na tynku? i tylko do jednego gniazda a od tego gniazda rozgałęzienia do innych pokoi? :o :o :o

 

Ale mnie naszło :lol:

Dobrze cię naszło, może nawet za późno... Nas nie naszło i był problem, bo na kominie jest styropian i nie mogliśmy na nim mocować a przed styropianem nikt nie pomyślał. Dlatego talerz sobie wisi na okapie. Bo niestety tam własnie był najlepszy odbiór. Szpeci nieco bardziej, niż na kominie, ale łatwiej zdjąć, jakby co. Kabelek idzie pod podbitką a przepust jest w styropianie przy oknie.

Jeżeli nie masz dachu a masz zamiar mieć dachówkę, to są specjalne dachówki przepustowe. Lub grzybek wentylacyjny (też drogi). Przy blasze nie wiem, pewnie jakiś przepust się robi. Czytałam też o opcji pchania przewodów do przewodów wentylacyjnych, ale czy jest dobra, to nie wiem. W każdym razie na pewno kabelek nie idzie po dachu tylko gdzieś musi wejść.

 

U nas był jeszcze problem z telefonem :lol: W założeniach było, że telefonu nie będzie. Więc instalacji też nie było. Potem nagle się okazało, że ma być a dom ocieplony i bez żadnych przepustów. Kabel pociągnęłi a potem mi się w styropian wgryźli na ładnym kawałku a potem pod oknem poszedł. Jakie szczęście, że nie było tynku ani farby, tylko klej, jakoś potem połatali przed malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

a powiedzcie jeszcze mi jedno

 

Dach już mam zatem jak przecisnąć kabel od dołu do góry kombinować będę później, ale czy powinnam teraz pójść do sklepu kupić kabel antenowy wleźć na strych od góry przepchnąć go w dół (w jednym miejscu łatwo się da) i ...no właśnie co potem załóżmy że poprowadzę go po podłodze do miejsca gdzie stanie tv - tam chyba będzie takie gniazdo (nie znam się w ogóle :roll: ) i jak potem porpowadzić do innych pokoi? od tego gniazda do pokoju nr 1 a potem od pokoju nr 1 do pokoju nr 2 czy też do pokoju nr 2 oddzielny kabel od "gniazda"?

 

a jaki kabel kupuje się do telefonu :o ???? i kładzie się go "łąańcuszkowo" od jednego pokoju do drugiego czy oddzielnymi "liniami" do każdego pokoju z osobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleniek, masz raczej zabezpieczyć przepust, o kabel to już zadba pan instalator a rozprowadzenie po pokojach..... Generalnie wszelkie rozprowadzenia robi się na etapie robienia prądu. To znaczy u ludzi zapobiegliwych i systematycznych. Wtedy robią instalacje alarmu, rozprowadzają kabel telefonu, kabel do telewizji i satelity :-? Ponieważ u mnie brakło osób zapobiegliwych i systematycznych ( a raczej nie mieliśmy czasu pomyśleć) to nie było niczego. Na szczęście nie mieliśmy też parapetów i wszelkie kable łatwiej było wpuścić do domu pod oknem, a potem - telefony kupiliśmy bezprzewodowe z centralą i kabel niepotrzebny, a satelita jest tylko w jednym pokoju, zresztą jaki sens jest oglądać w różnych pokojach to samo?

Ale u mnie telewizor nie jest faworytem. W każdym razie jak już będziesz miała ten kabel w jednym pokoju, to sobie potem rozprowadzisz dalej, o ile masz dziury w stropie w odpowiednich miejscach :-?

 

A sam przepust przez dach to nie jest prosta sprawa, przecież ci woda nie może lecieć razem z tym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="oleniek"

 

Dach już mam zatem jak przecisnąć kabel od dołu do góry kombinować będę później, ale czy powinnam teraz pójść do sklepu kupić kabel antenowy wleźć na strych od góry przepchnąć go w dół (w jednym miejscu łatwo się da) i ...no właśnie co potem załóżmy że poprowadzę go po podłodze do miejsca gdzie stanie tv - tam chyba będzie takie gniazdo (nie znam się w ogóle :roll: ) i jak potem porpowadzić do innych pokoi? od tego gniazda do pokoju nr 1 a potem od pokoju nr 1 do pokoju nr 2 czy też do pokoju nr 2 oddzielny kabel od "gniazda"?

 

Witam. Wszystkie multimedia zakładał nam pan Robert z Pabianic (bardzo polecany) Wszystkie przewody były instalowane przed tynkami, a co za tym idzie były rozprowadzone po ścianach , przed tynkowaniem. Nie interesowało nas to jaki kabel do RTV, telefonu czy internetu. Całe rozmieszczenie po pokojach robił nam pan Robert, ja tylko zaznaczyłam miejsca gdzie mają być gniazdka. Nie wspominając o domofonach czy kamerach. Złota raczka, a i szybko i sprawnie wszystko założył.

http://images27.fotosik.pl/162/a50b7a8ae113949bmed.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/27/376e6e1388767f25med.jpg

 

Pozdrawiam, Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posta mi wcięło bo się komp zawiesił :evil: :evil: :evil: Atyle se popisałam 8)

 

To teraz w skrócie

 

Tynków nie mam

 

Co to za satelita Aneto że możesz kilka programów na jednym talerzu oglądać? :) Bo ja taką chcęęęęę :D

 

Ładny domek ( w album zajrzałam :wink: ) ta brama to podwójna? I czy z jednej strony domu - co tak wąsko jest- to tam są dwa rzędy iglaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na forum jestem nowy bo dopiero zaczynam budowę (stawiane są ściany). Mam pytanie gdyż muszę wybrać materiał na dach, jedni polecają dachówkę cementową Brass inni mówią, że za 1 tysiąc zł drożej mogę mięć ceramiczną Roben. W temacie dachówek jestem zielony. Proszę o podpowiedź na których stronach szukać informacji.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na forum jestem nowy bo dopiero zaczynam budowę (stawiane są ściany). Mam pytanie gdyż muszę wybrać materiał na dach, jedni polecają dachówkę cementową Brass inni mówią, że za 1 tysiąc zł drożej mogę mięć ceramiczną Roben. W temacie dachówek jestem zielony. Proszę o podpowiedź na których stronach szukać informacji.

Krzysztof

 

To do przekopania masz całe forum :wink: Ja mam Braasa. I chwalę. Ale zaraz ktoś odpisze z Wienerbergerem, czy Robenem i też chwalić będą. Wybrać musisz sam ... :roll: Co Ci pasuje bardziej cenowo i jakościowo ...

Nie da sie dać jednej odpowiedzi : kup dachówkę X w hurtowni Y i zamontyje ja firma Y :-?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tynków nie mam

 

Co to za satelita Aneto że możesz kilka programów na jednym talerzu oglądać? :) Bo ja taką chcęęęęę :D

 

 

Nie odpowiadam za Anetę, ale niedawno był cały olbrzymi wątek w wymianie doświadczeń na ten temat.

Bodaj Cyfra daje jakieś możliwości.I nie o talerz chodzi, tylko o jakiś spliter. Talerz masz jeden, ale np w Polskacie to se możesz kupić po prostu 4 dekodery i płacić 4 abonamenty.

 

A jak nie masz tynków, to właśnie jest ten moment na rozprowadzanie instalacji. I są dwie drogi - albo się znasz na tym (lub mąż) i zrobicie sami, albo nie i wtedy zostaje wziąć fachowca.Albo dołożyć elektrykowi do zrobienia. Też umie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o instalacji talerza na kominie... Nie ma problemu z przesiągnięciem kabla przez komin. Tak samo internetowego. U mnie tak jest zrobione. Jakieś elementy są włączone na tej instalacji już na strychu...Jeśli ktoś chce wcześniej to przygotować, albo już robić instalację, to przypominam, że na tablicy ogloszeń polecalam pana Tomka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadam za Anetę, ale niedawno był cały olbrzymi wątek w wymianie doświadczeń na ten temat.

Bodaj Cyfra daje jakieś możliwości.I nie o talerz chodzi, tylko o jakiś spliter. Talerz masz jeden, ale np w Polsacie to se możesz kupić po prostu 4 dekodery i płacić 4 abonamenty.

 

Tak mi się nasunęło jak już wspominacie polsat i abonamenty...

... ja tak miałam z tym pie...onym Pol :evil: satem. Swojego czasu dostałam ofertę na wymianę dekodera zwykłego na HD. Oczywiście w ramach tego samego abonamentu. Zamówiłam po dokładnych zapewnieniach Pani z teleinfo polsatu, że to będzie ten sam abonament. Jakież było moje zdziwienie i wściekłość jak małż nieświadomy w pracy odebrał 100zł droższą przesyłkę, nomen omen była w niej też nie zamawianą dodatkowa antena :o. Kurier stwierdził, że nie opłaci się tego zwracać i czekać na nową paczkę bo antena normalnie to dużo drożej kosztuje i tą najwyżej można odsprzedać. Oczywiście mój małż szybciutko się na to nabrał podpisał panu co trzeba. I jakie było moje zdziwienie jak po jakimś czasie pojawił mi się komunikat na tv o niezapłaconym abonamencie. Bardzo się zdziwiłam bo miałam sporą nadpłatę i z niej mieli ściągnąć kolejny abonament. No i ściągnęli tylko, że z pierwszego abonamentu. Bo na HD miałam kolejny, piękny nowy abonament :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka, kitaroo dzięki za odpowiedź :D

Sam będę budował z ich TERMOtonu P+W 25. Znam bloki stawiane z ich cegieł i jest OK.

Pozdrawiam

Też zamierzamy z Termotonu P+W 25. Kiedy zamierzasz kupować? I będziesz kupować bezpośrednio w Owczarach czy znasz jakąś hurtownię, która sprzedaje ich cegły?

Pozdrawiam :)

Postaram się ponegocjować bezpośrednio w Owczarach :D Zakupy planuję w ciągu 2-3 m-cy. Cegły mogą poleżeć sobie przez zimę 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę i pomoc w wyborze producenta okien i wymiany okien w bloku w Zgierzu.

Organizuję "na odległość" wymianę dla rodziców. Nie mamy wiedzy na temat rynku lokalnego, trudno zdobyć referencje i może ta drogą coś wiecej się wyjaśni.

Na razie mamy 2 wyceny (ceny porównywalne) i co lepiej z tego wybrać?

 

wariant1:

 

producent "SZEKO" Zgierz ul. Piątkowska

- profil 6-kom. Decco

- okucia Maco

 

wariant 2:

 

producent "DANKAR" Zgierz ul. Szczawińska

http://www.dankar.com.pl/

 

- profil 5-komor. Aluplast 4000

- okucia WinkHaus

 

Chyba żaden z tych profili nie jest klasy A :-(

 

Innych producentów nie udało mi się namierzyć.

Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś inny wariant , innych solidnych producentów okien, którzy fachowo zamontują okna.

 

Podnoszę temat.

Piszę z Białegostoku i proszę Was gorąco o pomoc w znalezieniu w Zgierzu dość dobrej firmy od okien.

Kto poleci w Zgierzu niezłą firmę od okien PCV ? Wymiana w blokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drzwi do łazienki i do wc szer 80 cm to nie za duży wypas :D Może zwykła 70 wystarcza. Jak tam u Was jest - dajcie znać bo do jutra rana muszę dać odpowiedź majstrowi.

 

Co do anten - bardzo dziękujęza sugestie :wink: ( i rzeczywiście to nie dwa talerze mają tylko pewno dwa abonamenty :roll: )

 

80tki! 70 - za wasko moim zdaniem, chocby szafki wniesc... ;) a oszczednosc na skrzydle prawie zadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...