Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy drzwi do łazienki i do wc szer 80 cm to nie za duży wypas :D Może zwykła 70 wystarcza. Jak tam u Was jest - dajcie znać bo do jutra rana muszę dać odpowiedź majstrowi.

 

Co do anten - bardzo dziękujęza sugestie :wink: ( i rzeczywiście to nie dwa talerze mają tylko pewno dwa abonamenty :roll: )

 

Oszczędność na mniejszych drzwiach owszem żadna ale najlepiej zrób sobie projekt łazienki bo potem może się okazać że wstawiłaś 80 a na ścianie przy drzwiach chcesz postawić prysznic i ci brakuje tych 10 cm. Ja mam w domu 70 do spiżarki i nie widzę różnicy w użytkowaniu w porównaniu do 80 tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę i pomoc w wyborze producenta okien i wymiany okien w bloku w Zgierzu.

Organizuję "na odległość" wymianę dla rodziców. Nie mamy wiedzy na temat rynku lokalnego, trudno zdobyć referencje i może ta drogą coś wiecej się wyjaśni.

Na razie mamy 2 wyceny (ceny porównywalne) i co lepiej z tego wybrać?

 

wariant1:

 

producent "SZEKO" Zgierz ul. Piątkowska

- profil 6-kom. Decco

- okucia Maco

 

wariant 2:

 

producent "DANKAR" Zgierz ul. Szczawińska

http://www.dankar.com.pl/

 

- profil 5-komor. Aluplast 4000

- okucia WinkHaus

 

Chyba żaden z tych profili nie jest klasy A :-(

 

Innych producentów nie udało mi się namierzyć.

Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś inny wariant , innych solidnych producentów okien, którzy fachowo zamontują okna.

 

Podnoszę temat.

Piszę z Białegostoku i proszę Was gorąco o pomoc w znalezieniu w Zgierzu dość dobrej firmy od okien.

Kto poleci w Zgierzu niezłą firmę od okien PCV ? Wymiana w blokach.

Widzę, że nie pojawiło się zbyt wielu chętnych do podjęcia tematu... :wink: - być może dlatego, że był już tu wielokrotnie wałkowany - ostatnio chyba tutaj: post Oleńka z 20sierp2009 i tutaj: post Ciril z 17lip2009

Firmy okniarskiej możesz śmiało szukać nie tylko w Zgierzu, ale w całej aglomeracji łódzkiej a nawet poza nią. Wielu z nas tak robiło - firmy chętnie przyjeżdżają nawet z daleka (np. Schuco-Mielczarek - Zduńska Wola).

Gdybyś nie znalazła nic dla siebie w wypowiedziach z linków podanych wyżej, to spróbuj jeszcze wpisać w Googlach:

site:forum.muratordom.pl /grupa-lodzka"okna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlasnie robi sie ogrzewanie podlogowe i cos mnie zdziwilo - czy mozna zastosowac zamiast pianki dylatacyjnej 2cm styropian EPS100 ?? czy jednak pianka ma swoje jakies szczegolne wlasciwosci ? i jeszcze jedno na rurach jakiej firmy macie zrobiona podlogowke ?

 

Jasne że można, ale pianka jest chyba tańsza a na pewni łatwiejsza w układaniu.

Rurki mam cos jakby Qik czy jakoś podobnie, styropian z folia też był tej firmy.

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlasnie robi sie ogrzewanie podlogowe i cos mnie zdziwilo - czy mozna zastosowac zamiast pianki dylatacyjnej 2cm styropian EPS100 ?? czy jednak pianka ma swoje jakies szczegolne wlasciwosci ? i jeszcze jedno na rurach jakiej firmy macie zrobiona podlogowke ?

 

Jasne że można, ale pianka jest chyba tańsza a na pewni łatwiejsza w układaniu.

Rurki mam cos jakby Qik czy jakoś podobnie, styropian z folia też był tej firmy.

Pzdr

QbaB

 

Ale ... jedna rzecz, pianka ma 0,5 c grubości a Ty nagle masz 2 cm ... Czyli potem wylewka odstaje o 2 cm od ściany ... a przyjdzie np. parkiet, potem listwy a tu tyle odstaje od ściany ... :-?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posta mi wcięło bo się komp zawiesił :evil: :evil: :evil: Atyle se popisałam 8)

 

To teraz w skrócie

 

Tynków nie mam

 

Co to za satelita Aneto że możesz kilka programów na jednym talerzu oglądać? :) Bo ja taką chcęęęęę :D

 

Ładny domek ( w album zajrzałam :wink: ) ta brama to podwójna? I czy z jednej strony domu - co tak wąsko jest- to tam są dwa rzędy iglaków?

 

Sorki ale tyle co wyszłam ze szpitala i w biegu odpisuję, brama na dwa autka firmy Wiśniowski, talerz oczywiście jeden, cztery dekodery, ale jeden abonament, pewnie mnie za te słowa wsadzą :D , ale polak może wszystko. Jeśli chodzi o przejście to rzeczywiście jest dwupoziomowe, góra i dół

http://images38.fotosik.pl/137/1f9ebe0cb5969808med.jpg

 

czy o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alo,

 

szukam projektanta do wentylacji mechanicznej? Macie kogoś do polecenia?

 

pozdrawiam,

Projekt robila mi firma Dospel i spieprzyli, poprawiala firma Warebud z Wielunia ich polecam bardzo. http://www.warebud.pl

Cala instalacje od nich mamy.

 

ooo super dzięki

 

zaraz pisze do nich emaila z prośbą o wycenę projektu..

 

 

Ktoś ma kogoś do polecenie / nie polecenia????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam projektanta do wentylacji mechanicznej? Macie kogoś do polecenia?

ja u siebie robiłem i projektowałem sam, szkoda kasy na coś co i tak będzie się składać z jednej kartki papieru i za co skasują 5 tyś zł, a jak coś potem nie wyjdzie to i tak umyją ręce i powiedzą że to wina inwestora bo ......

czy jednak pianka ma swoje jakies szczegolne wlasciwosci ? i jeszcze jedno na rurach jakiej firmy macie zrobiona podlogowke ?

pianka jest w jednej długiej ciągłej warstwie, na ogół 50 lub 100m, styropian to z reguły płyty 0,5 do 1m, jaka będzie gwarancja że ułożą solidnie ?? że nie narobią szpar w które wejdzie jastrych i w efekcie czego zacznie pękać ??

 

ja mam wavina kupowanego po 2,68zł/mb w Konstantynowie Łódzkim

talerz oczywiście jeden, cztery dekodery, ale jeden abonament, pewnie mnie za te słowa wsadzą :D

jeśli chodzi o C+ to jest to legalne rozwiązanie, tak długo jak długo ze spliterem nie wyjdzie się poza posesję i nie podłączy w ten sposób całego osiedla :wink:

 

w sprawie anten TVP SA coś przebąkuje o końcu nadawania naziemnego, wraz z wejściem w 2015 standardu cyfrowego mpeg4 mają wszystko mieć w satelitach, tak jest dla nich taniej niż utrzymywać kilkanaście stacji nadawczych które i tak nie zapewniają 100% pokrycia kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

piękny mamy poranek - trzeba na budowę - rozwiązywać kolejne sprawy :D

 

Doradźcie

 

czy napęd do bramy jest mi do szczęścia potrzebny :lol: No dobra mi jak mi , ale Wam?

 

Otwierałam dwie bramy (w sklepach) jedna miała tak ustawione sprężyny że się musiałam nasiłować żeby ją otworzyć, ale za to łatwo zamknęłam, druga sięsama otworzyła :D ale 3 razy jązamykałam, bo za każdym razem jak już była na dole i chciałam ją zamknąć (więc puszczałam jedną ręką) tomi się brama na tych sprężynach sama otwierała :evil:

 

Doszłam do wniosku że jak bym miała takie bramy to bym parkowała pod chmurką :lol:

 

No i zaczęłam rozważać napęd (nie wiem tylko czy nie dałam się nabrać na "chwyt reklamowy" sklepu :lol: )

 

Jest taka jedna brama w promocji z napędem w firmie Krispol za 3189zł brama, napęd, piloty2, montaż

 

Wiśniowski 2630zł bez napędu

Normstahl 2830zł bez napędu

Krispol bez napędu bez promocji 2440zł

 

Drugie pytanko:

Od której strony zabija siędechami bramę garażową? :roll:

 

pasowałoby mi od zewnątrz, bo najpierw będą tynki wewnętrzne, potem jak jeszcze nie będzie bramy zaczną ocieplać, ale to chyba nie problem, bo zaczną od innej strony domu - dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa mam jeszcze kilka pytanek:

 

skąd braliście bloczek betonowy na fundamenty?

 

Polecacie beton i usługi go trakt ze Strykowa?

 

b15 - 185 netto

b20 - 195 netto

 

piasek płukany 500 netto 25 ton

 

 

pozdrawiam,

 

ja bloczki betonowe bralam z Nast-budu, beton rowniez od nich, ale slyszalam, ze beton z Go-traku jest jak najbardziej dobry i podane ceny tez sa dobre, zas jesli chodzi o piach to czy oby na pewno 500 zl netto za 25 ton piachu plukanego a nie sianego :-? bylaby to cena super dobra :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa mam jeszcze kilka pytanek:

 

skąd braliście bloczek betonowy na fundamenty?

 

Polecacie beton i usługi go trakt ze Strykowa?

 

b15 - 185 netto

b20 - 195 netto

 

piasek płukany 500 netto 25 ton

 

 

pozdrawiam,

Ja bardzo polecam Go-Trakt. Dobrze się z nimi współpracuje, można się dogadać i materiał naprawdę dobrej klasy 8)

 

oleniek my mamy wszędzie 90-tki (ale to chyba przez moją zdolność do obijanie się o wszystko co wąskie :oops:

 

Piach brałam od Florka (tel. mogę podać jutro) za ok 300 zł czteroośka

 

 

U nas doszło do tego, że całą instalację prąd, internet, TV, CO, wod-kan będziemy robić sami - pomoże nam kumpel, który ma uprawnienia (mamy rozłożyć sami tak jak on paluszkiem pokaże a on nam popodłącza). Trochę się boję, ale w końcu tyle rzeczy robimy sami - a to tylko trzeba się nauczyć :roll: :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa mam jeszcze kilka pytanek:

 

skąd braliście bloczek betonowy na fundamenty?

 

Polecacie beton i usługi go trakt ze Strykowa?

 

b15 - 185 netto

b20 - 195 netto

 

piasek płukany 500 netto 25 ton

 

 

pozdrawiam,

 

 

My bralismy beton i bloczki z Go Traku i jestesmy zadowoleni, piach przywiezli bardzo dobry jakosciowo i cena byla przystepna.

 

 

Czy ktos moze polecic sprawdzona i dobra ekipe do dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam projektanta do wentylacji mechanicznej? Macie kogoś do polecenia?

ja u siebie robiłem i projektowałem sam, szkoda kasy na coś co i tak będzie się składać z jednej kartki papieru i za co skasują 5 tyś zł,

 

ceny są 500 - 1000 , wolę zapłacić, aby ktoś policzył, jakąś koncepcję mam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam projektanta do wentylacji mechanicznej? Macie kogoś do polecenia?

ja u siebie robiłem i projektowałem sam, szkoda kasy na coś co i tak będzie się składać z jednej kartki papieru i za co skasują 5 tyś zł, a jak coś potem nie wyjdzie to i tak umyją ręce i powiedzą że to wina inwestora bo ......

czy jednak pianka ma swoje jakies szczegolne wlasciwosci ? i jeszcze jedno na rurach jakiej firmy macie zrobiona podlogowke ?

pianka jest w jednej długiej ciągłej warstwie, na ogół 50 lub 100m, styropian to z reguły płyty 0,5 do 1m, jaka będzie gwarancja że ułożą solidnie ?? że nie narobią szpar w które wejdzie jastrych i w efekcie czego zacznie pękać ??

 

ja mam wavina kupowanego po 2,68zł/mb w Konstantynowie Łódzkim

talerz oczywiście jeden, cztery dekodery, ale jeden abonament, pewnie mnie za te słowa wsadzą :D

jeśli chodzi o C+ to jest to legalne rozwiązanie, tak długo jak długo ze spliterem nie wyjdzie się poza posesję i nie podłączy w ten sposób całego osiedla :wink:

 

w sprawie anten TVP SA coś przebąkuje o końcu nadawania naziemnego, wraz z wejściem w 2015 standardu cyfrowego mpeg4 mają wszystko mieć w satelitach, tak jest dla nich taniej niż utrzymywać kilkanaście stacji nadawczych które i tak nie zapewniają 100% pokrycia kraju

 

 

Witaj, czy możesz podać dokładny adres gdzie kupić rurki wavina?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa mam jeszcze kilka pytanek:

 

skąd braliście bloczek betonowy na fundamenty?

 

Polecacie beton i usługi go trakt ze Strykowa?

 

b15 - 185 netto

b20 - 195 netto

 

piasek płukany 500 netto 25 ton

 

 

pozdrawiam,

Ja bardzo polecam Go-Trakt. Dobrze się z nimi współpracuje, można się dogadać i materiał naprawdę dobrej klasy 8)

 

Piach brałam od Florka (tel. mogę podać jutro) za ok 300 zł czteroośka

 

 

Widzę, że generalnie nie ma żali na Go trakt, do mnjie mają blisko, ceny rozsądne, dobrze się z nimi rozmawia, więc będę brał.

 

Piach mogłem pomylić :(( oba terminy płukany / siany niewiele dla mnie znaczą póki co

 

czekam z niecierpliwością na tel do FLORKA :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...