Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o poradę i pomoc w wyborze producenta okien i wymiany okien w bloku w Zgierzu.

Organizuję "na odległość" wymianę dla rodziców. Nie mamy wiedzy na temat rynku lokalnego, trudno zdobyć referencje i może ta drogą coś wiecej się wyjaśni.

Na razie mamy 2 wyceny (ceny porównywalne) i co lepiej z tego wybrać?

 

wariant1:

 

producent "SZEKO" Zgierz ul. Piątkowska

- profil 6-kom. Decco

- okucia Maco

 

wariant 2:

 

producent "DANKAR" Zgierz ul. Szczawińska

http://www.dankar.com.pl/

 

- profil 5-komor. Aluplast 4000

- okucia WinkHaus

 

Chyba żaden z tych profili nie jest klasy A :-(

 

Innych producentów nie udało mi się namierzyć.

Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś inny wariant , innych solidnych producentów okien, którzy fachowo zamontują okna.

 

Jedną z w/w już mi odradzono.

Znacie jakieś dobre firmy od okien w samym Zgierzu lub najbliższej okolicy do 10 km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos polecic osobe, ktora w Lodzi wykonalaby mi kilka malych prac:

- zamontowanie i podlaczenie miski wiszacej ze stelazem w lazience

- podlaczenie wanny

- polozenie 10m2 plytek podlogowych(przedpokoj z kuchnia)

 

Mysle, ze ja to robota max na 2 dni.

Bede wdzieczny za namiary, bo fachowiec, ktory mial mi to zrobic rozchorowal sie i musze szkuac kogos innego. Zalezy mi, aby to zostalo zrobione do konca wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominowej historii ciąg dalszy. ;)

 

Murarz się na mnie obraził bo zamiast klinkieru kratówki kupiłam klinkier pełny na komin.

"-będzie mu się ślizgało na zaprawie do klinkieru, a tak zaprawa w dziurki wchodzi i jest gites" i

"- kto mi tą pełną w hurtowni wepchnął, ikt nie chce tego kupować" itd

 

I co wy na to?

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak murarz sierota to i mu się będzie ślizgała kratówka na zaprawie. Jemu nie chodzi o ślizganie tylko o to, że pełna cegła jest 2x cięższa od kratówki i delikatne rączki mi się zmeczą :D . Niech nie filozofuje tylko bierze się do roboty i niech mu czasem nie przyjdzie do głowy podnieśc Ci stawki za murowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę i pomoc w wyborze producenta okien i wymiany okien w bloku w Zgierzu.

Organizuję "na odległość" wymianę dla rodziców. Nie mamy wiedzy na temat rynku lokalnego, trudno zdobyć referencje i może ta drogą coś wiecej się wyjaśni.

Na razie mamy 2 wyceny (ceny porównywalne) i co lepiej z tego wybrać?

 

wariant1:

 

producent "SZEKO" Zgierz ul. Piątkowska

- profil 6-kom. Decco

- okucia Maco

 

wariant 2:

 

producent "DANKAR" Zgierz ul. Szczawińska

http://www.dankar.com.pl/

 

- profil 5-komor. Aluplast 4000

- okucia WinkHaus

 

Chyba żaden z tych profili nie jest klasy A :-(

 

Innych producentów nie udało mi się namierzyć.

Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś inny wariant , innych solidnych producentów okien, którzy fachowo zamontują okna.

 

Dobre okna produkuje Okna Rabień - http://www.oknarabien.eu/

 

Mam ich okna w bloku od trzech lat i jestem bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netbet wklejam post sprzed 9 dni :)

 

Czy ktoś z forumowiczów zna pustaki z cegielni Owczary? Cena niby atrakcyjna ale jak z jakością :roll: Kiedyś Dorota Szymczak coś wspominała ale nie mogłam doczytać czy w końcu kupowała z Owczar :-? Hej Dorota, zaglądasz tu czasami??

Znam tą cegielnię, dobra cena i na jakość też nie można narzekać (nie mają takiej marki jak Kozłowice). Sam będę budował z ich TERMOtonu P+W 25. Znam bloki stawiane z ich cegieł i jest OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że to zależy od wizji tzw. ściany kominkowej czy kominka po prostu :)

Ta firma jest cenowo b. konkurencyjna , rozmawialimy też z dwoma innymi (polecanymi zreszta na forum :). Wkład - kosztuje - zalezy jaki wybierzesz :) podłączenie ok. 500 PLN, DGP ok. 3000 PLN, obudowa - to tez kwestia indywidualna :) zadzwon do nich , powiedz co byś chciała to wycenia Ci wstepnie juz przez telefon :)

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś widział gdzieś w łodzi lub w okolicach rurę 80cm szeroką 2 metry długą ?? potrzebują taką na bufor CWU, a jak na razie wyczaiłem tylko 4m w Koluszkach i tam nie chcą sprzedać w kawałku, musiał bym wziąć całość

 

chyba że jest ktoś chętny na 1000L bufor to wtedy moglibyśmy kupić na spółkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...