Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

na kominie robią z pełnej cegły klinkierowej, i dlatego biorą drożej bo jest trudniej, na płoty dają dziurawkę która jest łatwiej układać i stawki to 1,5zł/sztuka

 

3 zł/sztuka to cena wywoławcza żeby wysondować klienta, a nuż się ktoś złapie i zapłaci, a jak nie to wtedy będzie z czego się targować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie temat był już wałkowany, ale ja jestem ślepa lub mało inteligenta, bo znaleźć nie mogę. Poszukuję ekipy do wykonania drenażu opaskowego.

Jakie są szacunkowe koszty?

Mnie takowy drenaż robiła ta sama firma, która stawiała chałupkę, dopłaciłam im tylko, ale nie pamiętam już ile, zresztą było to dwa lata temu, cena mogła się zmienić, aczkolwiek słyszałam, ze robocizna tanieje.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź na moje pytania. Nie pozostaje mi nic innego jak dusić faceta co najmniej na 2,50 za sztukę.

Pozdrawiam, Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do osób, które stawiały płot z klinkieru. Ile biorą za sztukę. Ekipa wchodzi do mnie za tydzień, dzisiaj negocjowałam z nimi cenę. Podobno to zależy od rodzaju i koloru klinkieru, że czym jaśniejsza tym droższa, czy to prawda????

Pan zaśpiewał mi 3,50 zl. za sztukę, a po negocjacjach spuścili do 3 zł. Czy to jest dobra cena, czy dalej ich podduszać :lol:.

Pozdrawiam, Aneta

u mnie ekipa brała po 2,50 zł/szt. klinkieru na kominie. Myślę, ze cena chyba powinna być taka sama. Sztuka jest sztuka, nieważne czy na kominie czy w ogrodzeniu :):)

U mnie ekipa brała 1,5 za sztukę na kominie. Moim zdaniem duzo łatwiej murowac ogrodzenie niz komin. Ceny z roku 2007 ale chyba więcej niz 2 zł na ogrodzeniu to bym nie dał. Prędzej sam bym się wziął, robiłbym pól roku ale powoli bym zrobił.

 

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do osób, które stawiały płot z klinkieru. Ile biorą za sztukę. Ekipa wchodzi do mnie za tydzień, dzisiaj negocjowałam z nimi cenę. Podobno to zależy od rodzaju i koloru klinkieru, że czym jaśniejsza tym droższa, czy to prawda????

Pan zaśpiewał mi 3,50 zl. za sztukę, a po negocjacjach spuścili do 3 zł. Czy to jest dobra cena, czy dalej ich podduszać :lol:.

Pozdrawiam, Aneta

u mnie ekipa brała po 2,50 zł/szt. klinkieru na kominie. Myślę, ze cena chyba powinna być taka sama. Sztuka jest sztuka, nieważne czy na kominie czy w ogrodzeniu :):)

U mnie ekipa brała 1,5 za sztukę na kominie. Moim zdaniem duzo łatwiej

murowac ogrodzenie niz komin. Ceny z roku 2007 ale chyba więcej niz 2 zł na ogrodzeniu to bym nie dał. Prędzej sam bym się wziął, robiłbym pól roku ale powoli bym zrobił.

 

Pzdr

QbaB

 

 

Zkąd wy ludzie bierzecie takie ceny?

1,5pln ;2pln to ze 3lata temu takie ceny były.Obecna cena 3pln do 3,5pln i to w całym kraju a nie tylko u was.

Nie mogę zrozumieć jak inwestorzy prześcigają się w zaniżaniu cen chyba tylko po to aby zaimponować innym iż tanio się zrobiło a w rzeczywistości co innego płacicie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zkąd wy ludzie bierzecie takie ceny?

1,5pln ;2pln to ze 3lata temu takie ceny były.Obecna cena 3pln do 3,5pln i to w całym kraju a nie tylko u was.

Nie mogę zrozumieć jak inwestorzy prześcigają się w zaniżaniu cen chyba tylko po to aby zaimponować innym iż tanio się zrobiło a w rzeczywistości co innego płacicie.

Pozdrawiam

 

Nie wiem jakie są ceny klinkieru ale wiem, że np na wejściu do hurtowni cena bloczku silkat 25cm w tym miesiącu oscylowała u mnie ok 5 zł. Wynegocjowałam moim zdaniem cene b.dobrą po 3.35pln za szt. i cieszyłam się, że to niezła cena. Tymczasem sąsiad co się niedaleko buduje jak usłyszał ile mi powiedzieli to z miejsca dał namiary na miejsce gdzie kupował niedawno po 2,70 (brutto) ten sam silikat :D Zawsze trzeba negocjować 8) Nigdy jak wchodzisz do hurtowni nie patrz na cene "z półki". Trzeba sobie indywidualnie ustalać cene ito najlepiej z właścicielem danej hurtowni - zależy to też oczywiście od ilości branego materiału i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkąd wy ludzie bierzecie takie ceny?

w mieście łodzi tak jest, może na Podlasiu nie ma uczciwych fachowców i stąd ten twój spaczony pogląd na świat ??

 

PS płot skończyłem tydzień temu, jeszcze farba dobrze nie wyschła

 

Ja też w mieście łodzi buduję i jakoś nikomu nie ubliżam od nieuczciwych i wcale nie mam spaczonych poglądów tylko piszę co wiem i co myślę.Dla twojej wiadomości jestem uczciwym wykonawcą i od wielu wielu lat buduję domy, bloki hale itp długoby wyliczać i nie tylko na podlasiu ale także w całej polsce.

A mówią że wschód polski jest biedny buhaha.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkąd wy ludzie bierzecie takie ceny?

1,5pln ;2pln to ze 3lata temu takie ceny były.Obecna cena 3pln do 3,5pln i to w całym kraju a nie tylko u was.

Nie mogę zrozumieć jak inwestorzy prześcigają się w zaniżaniu cen chyba tylko po to aby zaimponować innym iż tanio się zrobiło a w rzeczywistości co innego płacicie.

Pozdrawiam

Ja płaciłam 2,50 zł/za sztukę (za robociznę) wiosną 2009 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Dla twojej wiadomości jestem uczciwym wykonawcą i od wielu wielu lat buduję domy, bloki hale itp długoby wyliczać i nie tylko na podlasiu ale także w całej polsce.(...)
I to wszystko tłumaczy :wink: : ty w rozmowie z klientem podajesz takie przykłady, żeby równać cenę w górę. My inwestory, wolimy równać w dół :D .

Tylko nie zaczynaj teraz, proszę tego tekstu o jakości... :wink:

 

mpoplaw, bardzo mi się spodobało to określenie: drogi wykonawco. Muszę zapamiętać i zacząć używać :lol: . Jest prawie tak dobre jak: moja Najdroższa o własnej małżonce :wink: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna z firmy PETECKI.

Co o nich sądzicie?

 

Profil 5-komorowy Rehau + okucia Roto.

Wymiana okien w bloku w Zgierzu.

Z chęcią posłucham Waszych uwag, sugestii .... podzielcie się swoimi doświadczeniami.

 

Jakie jeszcze można polecić solidne okna PCV, ale z dostępnością w Zgierzu.

Wskazana jakość jak do domków jednorodzinnych :D i okien i montażu.

 

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz proszę Was o pomoc....

 

Tynki gipsowe - 25 zl/m2 z materiałem (sama roboc.-17zl)

Tynki c-w - 18 zl/m2 +koszt materiału (2 t. II Gorażdże + 2 t. wapna + 30t. płukanki).

 

Obydwa robione maszynowo...

 

Co byście wybrali na moim miejscu? Czy na maszynowe c-w trzeba robić gładzie?? Jak oceniacie tynki gipsowe pod względem "oddychania ścian"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ciril , my mamy tynki cw i żadnych gładzi :) specjalnie zrobiliśmy cw ,zeby ściana miała jakaś fakturkę :) poza tym mamy małe dzieci i jak w miejsca gdzie niestety gładzie są ( k-g) przyłożą jakaś zabawką to ślady od razu widać - trzeba sie tylko liczyć ,że przy tynkach cw masz taka fakturke na ścianach , jakby piaseczek - kiepsko wyglada gdy położyc na to tapetę , ale tylko pomalowane moim zdaniem są ładniejsze od tych gipsowych.

 

 

 

Mo j mąż bombardował pytaniami o sztachetki - prosze o odp tych którzy mają drewniane płoty - jakie sztachety macie , gdzie kupione i czy dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelonku my prawdopodobnie będziemy robić ogrodzenie drewniane. Wytniemy 4 olchy (bo krzywo rosną) i od ulicy planuję zrobić ogrodzenie prawie naturalne. Olchy obkorujemy i tartak potnie je na deski - takie naturalnie nierówne... To zamontujemy na zwykłych słupkach.

Ładnie i przede wszystkim TANIO :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz proszę Was o pomoc....

 

Tynki gipsowe - 25 zl/m2 z materiałem (sama roboc.-17zl)

Tynki c-w - 18 zl/m2 +koszt materiału (2 t. II Gorażdże + 2 t. wapna + 30t. płukanki).

 

Obydwa robione maszynowo...

 

Co byście wybrali na moim miejscu? Czy na maszynowe c-w trzeba robić gładzie?? Jak oceniacie tynki gipsowe pod względem "oddychania ścian"??

 

na tynkach cw nie musisz robić gładzi, jeżeli masz filcowane lub piasek drobniutki. ja o tym nie wiedziałam, piasek był zwykły płukany i tynki wyszły koszmarne. pod gładzie albo grube tapety. Musisz to omówić z ekipą, zaznaczając że nie chcesz robić gładzi i chcesz rynk do malowania. Wtedy cena może być inna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...