Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was,

 

obecnie szukamy sztachet olchowych (wys. 1,5 m) na nasze nowe ogrodzenie.

Czy ktoś z Was takowe ostatnio kupował ? Jeśli tak, to gdzie i za ile ?

 

W internecie, od Przemka Zwierza (tel 790752634) z okolic Mińska Mazowieckiego, mam heblowane, malowaliśmy je lazurą na mahoń i wyglądają super z klinkierem Kosmo, ale gdyby były szlifowane to wyglądałyby bosko. Zdecydowanie polecam szlifowane.

Zamówiłem z zapasem bo liczyłem, że część popęka a facet jeszcze doliczył od siebie parę sztuk na wybrakowane i teraz mam ze 30 zapasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ciril , my mamy tynki cw i żadnych gładzi :) specjalnie zrobiliśmy cw ,zeby ściana miała jakaś fakturkę :) poza tym mamy małe dzieci i jak w miejsca gdzie niestety gładzie są ( k-g) przyłożą jakaś zabawką to ślady od razu widać - trzeba sie tylko liczyć ,że przy tynkach cw masz taka fakturke na ścianach , jakby piaseczek - kiepsko wyglada gdy położyc na to tapetę , ale tylko pomalowane moim zdaniem są ładniejsze od tych gipsowych.

 

 

 

Mo j mąż bombardował pytaniami o sztachetki - prosze o odp tych którzy mają drewniane płoty - jakie sztachety macie , gdzie kupione i czy dobre?

 

Na sztachety olcha najlepsza - w naszej okolicy nikt w tym nie robi, trzeba ściągać zza Wisły, olcha to taki chwast wśród drzew, rośnie na podmokłych terenach i ma najlepszy stosunek jakości do ceny (nikt sztachet nie robi z dębu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie te maszynowe tynki c-w gotowe z woreczków??? Czy po nich też trzeba robić gładzie??

Mam dwie firmy - jedna sama wszystko miesza w maszynie, a druga robi z worka...

 

u mnie maszynowe tynki gipsowe z Knaufa MPL polozone miesiac temu. Ogolnie jestem bardzo zadowolona, z jedna uwaga, ze sa bardzo miekkie :roll: Trzeba uwazac, zeby nie uszkodzic, u mnie po tynkach hydraulicy robili podlogowke i w kilku miejscach je niestety zarysowali :cry: Takze, po ich nalozeniu lepiej z dwa tygodnie wstrzymac sie z wpuszczaniem kolejnej ekipy 8) Odnosnie cen to ja placilam 13 zl/m2 robocizna na scianach, 19 zl/m2 robocizna z pozlozeniem na sufitach siatki, material sama kupowalam wyszlo ok 10 zl/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sztachety olcha najlepsza - w naszej okolicy nikt w tym nie robi, trzeba ściągać zza Wisły, olcha to taki chwast wśród drzew, rośnie na podmokłych terenach i ma najlepszy stosunek jakości do ceny (nikt sztachet nie robi z dębu :) )

 

My mamy dużo olchy u siebie... Faktycznie, straszny chwast i rozrasta się w oka mgnieniu. U nas rośnie, bo ma warynki - rzeczkę i źródełka - ogólnie teren mokry.

 

u mnie maszynowe tynki gipsowe z Knaufa MPL polozone miesiac temu. Ogolnie jestem bardzo zadowolona, z jedna uwaga, ze sa bardzo miekkie Trzeba uwazac, zeby nie uszkodzic, u mnie po tynkach hydraulicy robili podlogowke i w kilku miejscach je niestety zarysowali Takze, po ich nalozeniu lepiej z dwa tygodnie wstrzymac sie z wpuszczaniem kolejnej ekipy Odnosnie cen to ja placilam 13 zl/m2 robocizna na scianach, 19 zl/m2 robocizna z pozlozeniem na sufitach siatki, material sama kupowalam wyszlo ok 10 zl/m2.

Właśnie z uwagi na ich miękkość trochę się obawaim gipsowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej na bieżąco jest majki, dopiero co skończyli u niego płot z klinkieru, ale jeszcze dzisiaj się nie pokazał. Kupiłam klinkier Sahara, cena za szt. 2.80.

 

Płot skończyli, ale wypełnienie metalowe :wink: Sam klinkier robili u mnie w zeszłym roku. 2 pln/szt. Zrobiony dobrze, szybko. Choć słyszałem, że ekipa co u mnie robiła ( polecona na tablicy ) lekko zaczęła się "staczać" :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej na bieżąco jest majki, dopiero co skończyli u niego płot z klinkieru, ale jeszcze dzisiaj się nie pokazał. Kupiłam klinkier Sahara, cena za szt. 2.80.

 

Płot skończyli, ale wypełnienie metalowe :wink: Sam klinkier robili u mnie w zeszłym roku. 2 pln/szt. Zrobiony dobrze, szybko. Choć słyszałem, że ekipa co u mnie robiła ( polecona na tablicy ) lekko zaczęła się "staczać" :roll:

 

pozdrawiam, majki

 

Za dwa tygodnie ekipa zaczyna u nas prace. Zmieniliśmy wykonawce, nie dało się utargować ceny, fakt, że byli z Głowna, może doliczyli sobie dojazd, kto wie. Najważniejsze, że mamy nowych ludzi, cena za słupek 150 zł. , a za sztukę 1.80. Jestem usatysfakcjonowana tą kwotą. Zasięgnęłam języka u osób u których stawiali płot. Opinia pozytywna, a i solidnie wykonana praca Jak się sprawdzą u mnie, dam namiary na tablicę. Ekipa ze Zgierza.

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Pozdrawiam, Aneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Już myślałam że forum dostało padaki. Ku mojej radości jednak ciągle działa. :)

 

Mam pytanie do osób które rozgryzały już bramy garażowe. Kusi mnie hormann w promocji "brama i drzwi" (ze względu na szary kolor i wzór drzwi ). Mam wątpliwości co do małej warstwy ocieplenia tej bramy (cieniutka oj cieniutka). Garaż będzie nie ogrzewany, ściana i sufit ocieplony od wewnątrz od strony zamieszkałej. Drzwi z garażu do wiatrołapu (podłogówka).

 

Czy warto jednak inwestować w ocieplaną bramę przy takiej konfiguracji? Biję się z myślami bo jak przeglądałam ciężko znaleźć drzwi wejściowe, w tym stylu i w kolorze grafitowym ekhm no i "wogle" podoba mi się. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak myślą inni, ale moim zdaniem warto, żeby brama garażowa była jednak ocieplona. Nawet jeżeli garaż jest nieogrzewany, to dzięki "ciepłej" bramie powstanie Ci "poduszka cieplna"

 

 

Ja mam garaż w piwnicy, nad garażem jest moja sypialnia i łazienka, mimo grubej warstwy styro planuję jednak ocieplaną bramę i mały grzejnik w garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Już myślałam że forum dostało padaki. Ku mojej radości jednak ciągle działa. :)

 

Mam pytanie do osób które rozgryzały już bramy garażowe. Kusi mnie hormann w promocji "brama i drzwi" (ze względu na szary kolor i wzór drzwi ). Mam wątpliwości co do małej warstwy ocieplenia tej bramy (cieniutka oj cieniutka). Garaż będzie nie ogrzewany, ściana i sufit ocieplony od wewnątrz od strony zamieszkałej. Drzwi z garażu do wiatrołapu (podłogówka).

 

Czy warto jednak inwestować w ocieplaną bramę przy takiej konfiguracji? Biję się z myślami bo jak przeglądałam ciężko znaleźć drzwi wejściowe, w tym stylu i w kolorze grafitowym ekhm no i "wogle" podoba mi się. :-?

 

W promocji jest tylko jeden rozmiar bramy - mnie akurat nie pasuje :(

Poza tym faktycznie ta brama nie jest ocieplana więc nie wiem czy to ma sens.

Sam się rozglądam za bramami od jakiegoś czasu i chyba skłaniam się do Krispola, choć tu też nie ma rewelacji.

 

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Mam wątpliwości co do małej warstwy ocieplenia tej bramy (cieniutka oj cieniutka). Garaż będzie nie ogrzewany, ściana i sufit ocieplony od wewnątrz od strony zamieszkałej. Drzwi z garażu do wiatrołapu (podłogówka).

 

Czy warto jednak inwestować w ocieplaną bramę przy takiej konfiguracji?(...)

Wziąłbym ocieplaną, ale nie upierałbym się na suuuper ciepłej, szczególnie jeśli widzisz inne plusy tego zakupu. Jeśli, jak piszesz, część mieszkalna oddzielona jest warstwą ocieplenia od garażu, to i tak garaż będzie zimny, bo strat z domu być nie powinno (teoretycznie). Nagrzewać go więc będzie tylko słoneczko. A ściany garażu (te pozostałe, nie wspólne z domem) masz ocieplone? Bo jeśli nie, to ocieplenie bramy garażowej ma jeszcze mniejszy sens.

 

U mnie wszystkie ściany garażu są ocieplone. Tylko jedna krótka ściana jest wspólna z domem - nieocieplona. Przez tą ścianę garaż graniczy z kotłownią. Liczę na to, że w kotłowni i tak będzie zawsze nadwyżka ciepła i że stratami przez tą ścianę podgrzeję nieco garaż :wink:. Mam właśnie Hoermanna. (Ale wyjście na grzejnik też sobie w razie czego w garażu zostawiłem).

 

Ooo!, właśnie dostrzegłem, że ty sąsiadka jesteś - z drugiej strony wsi Pabianice :wink: :D

Jakby co, to przyjedź obejrzeć Hoermanna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh nikt mnie nie podniósł na duchu. Bo już kazałam poszerzać otwór drzwiowy pod wymiary z promocji :D

Niestety w promocji brama jest tylko nieocieplana. Gdybym chciała kupić hormanna ocieplanego bez promocji (drzwi plus brama ) wychodzi ok 1200 zł drożej. hmmm do rozważenia. :)

 

btw. kto montował drzwi wejściowe na czysto do stanu surowego (bez tynków i wylewek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. kto montował drzwi wejściowe na czysto do stanu surowego (bez tynków i wylewek)?

 

Ja mam zamiar tak zrobić ale te drzwi przeznaczam póżniej na wejście do kotłowni. W czasie budowy pewnie się nie raz zniszczą. Futryny chcę zabezpieczyć jak tylko się da, żeby ich nie zniszczyć za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...