Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hehe, niedługo dojdziemy do lipca ;)

ja tylko przyszły weekend mam zajęty, potem się dopasuję do Was.

Fakt, tempo macie zawrotne.

 

Aha, a propos vatu, to być może dawno o tym wiecie, ale na wszelki wypadek napiszę - vat na materiały wynosi nadal 7% jeśli kupujecie przez firmę wykonawczą - w tym momencie bardziej się opłaca wziąć taką firmę i zlecić jej np. tapetowanie, bo jak zepsują to swoje tapety a nie nasze :p . Minus jest taki, że zwłaszcza mniejsze firmy wymagają wpłaty z góry na materiały tłumacząc się brakiem kapitału, ale i tak jesteśmy trochę do przodu, bo już nie dajemy zaliczki w takim układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie.

Zrobiło się szaro na świecie, leje jak z cebra a u nas od dziś mieli kłaść tynk zewnętrzny - chyba jednak nie popracują. Już nie mogę się doczekać aż zrobią tynk i kostkę to nareszcie przestanie się tak okropnie brudzić.

walkę z oknami zakończyłam - pewnie i tak przyjdzie mi je umyć raz jeszcze ale to już pryszcz.

Zamontowali (mój mąz z teściem) bidet. Teraz w sobotę przyjedzie szafa do wiatrołapu no i może w tym tygodniu parkiet. Schody obmierzone za trzy tygodnie będą montować stopnie i parapety.

Wkleiliśmy lustra w łazienkach i kilka szybek w drzwiach. Wygląda to wszystko ładnie ale przeraża mnie ta ilość kurzu i pyłu gipsowego które są wszędzie. To jak walka z wiatrakami.

Ale ducha nie tracę. Może w końcu pozbędę się tego "syfu" z domku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 ja moge-głos oddany!

 

Budowa- w tym tygodniu facet z urzedu energetycznego robi nam "prywatnie" przyłacze energetyczne podziemne do domu za 2300 zl, gdyby nie on miał to robić, a ktoś z poza urzedu, czekalabym...do jesieni!

 

W weekend sadzilismy dalszy ciag roslin na dzialce, latalam tez z round-apem (ktory bardzo zdrozal w UE, a w dodatku wg. nowych norm, mozna go sprzedawac tylko rozcienczonego, a nie roundap "sote" jak wczesniej), oraz ryłam chwasty na działce. Poza tym polewałam piach w fundamentach wodą coby go jeszcze ubic przed zagęszczeniem.

 

Szukam szalunków i stempli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, w weekend byłam u znajomych w nowym mieszkaniu na Janowie. Czy wykonczeniowka naprawde az tak duzo kosztuje? Za wyposazenie kuchni zaplacili 20 tysiecy bez AGD, AGD -full wypas wszystko Simensa, jak to okreslili kosztowalo prawie drugie tyle. Czy naprawde sa to az takie koszty?

Fakt ze kuchnia jest piekna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratko!!!! Kuchnie mogą kosztować baaardzo dużo, sprzęty też. Moja wyszła około 29tys (w tym sprzęt 12tys.-Boscha + Samsunga -lodówka). Myślę, że przeciętnie a już całkiem przyzwoita jakość.

Można oczywiście zrobić za mniej - kupić gotowe szafki, sprzęt nie do zabudowy, tańszej firmy, blaty zwykłe nie kamienne, można odpuścić sobie drogi zlewozmywak, drogie dodatki typu rolety itd. Poza tym są stolarze, którzy robią kuchnie na wymiar w całkiem rozsądnych cenach.

Za wszystko można zapłacić i dużo i średnio tylko trzeba dobrze się porozglądać.

Kuchnia u mnie akurat nie była głównym priorytetem - ja np. rozszalałam (jak na standard wykończenia naszego domku) się przy łazienkach (nie co do kafli tylko co do sprzętu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja chrypię, kaszlę i pluję ... wełną mineralną, bo niemal razem z ekipą ocieplałam poddasze (oni ocieplali, ja sie gapiłam). Wściekałam sie na elektryka, udało mi sie przywieźć wełnę przed burzą (to chyba było oberwanie chmury!!!) i dziekowałam Bogu, że moja córka po piątkowym koncercie na Juwenaliach zrezygnowała z wyjścia w sobotę. Opatrzność czuwała.

 

Honoratko

Moja kuchnia bez sprzetu razem z montażem ok.9000 zł. A szafek dość dużo. Mnie się podoba. A że nie jest to lite drewno - cóż, mercedesem też nie jeżdżę i dobrze.

 

Gosia

Na Pomorskiej byłam jak rozglądałam się za kominkami z DGP. Jesli chodzi o kominki +ubudowy - wydaje mi się, że są nieźli (do wyboru - Jotul lub Tarnawa). Ale co do rozprowadzenia DGP - to ja chyba byłam lepsza od nich. Dałam im projekt przed nos, a nie wiedzieli co i jak. Zrezygnowałam, bo wydali mi sie mało profesjonalni. Ale to tylko moje zdanie (wg nich strop drewniany niczym nie różni sie od betonowego i żadnych specjalnych uwag nie mieli!!! :o )

 

Termin jaki zapodacie mi odpowiada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczna grupo lodzka !

Czy mozna sie do Was dolaczyc? Przeczytalam stron kilka i podoba mi sie panujaca tu atmosfera.( Nie mieszkam juz w Lodzi, ale sentyment pozostaje.) Remontuje domek w Zdunskiej Woli i powoli trace sily...i fundusze, a konca nie widac. :cry:

Jesli mozecie polecic dobrych, solidnych fachowcow, bede wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 24 maja to poniedziałek - wydaje się być rozsądny - jak widzę ze zgłoszeń.

Czyli wniosek nasuwa się następujący 24 maja godz. 19 w VA BANQ - co Wy na to????

Pozdrawiam Was serdecznie - mimo ohydnej pogody przygotowania do tynku zewnętrznego trwają. :D

 

Jestem jak najbardziej za!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosia

 

Witaj w grupie! Czytaj, bywaj, remontuj. To wielka frajda.

 

Kochani

 

Po raz pierwszy przymierzam się do kupna drewna do kominka na przyszły sezon. Najlepiej grab, buk, brzoza. I oczywiscie niezbyt mokre. (Do następnego sezonu jakieś 4-5 miesięcy!!! :o ). Czy macie jakieś sprawdzone namiary? Najlepiej tanio ( :wink: ), porąbane i z transportem. Jakieś 5 m3 (czy przestrzennych?). Liczę na Was, nieoceniona Grupo Łódzka!!! ( :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 24 maja odpadam. 25go mam dwa kolosy, więc nie ma szans. Ale jeśli wszystkim Wam odpowiada, to najwyzej mnie nie będzie. Szkoda. ....wpadł mi do głowy dobry pomysł...po spotkaniu będę wszystkich odwiedzał, żeby zrobili mi sprawozdanie :lol:

 

Witamy Bosiu! Czuj się jak u siebie w Grupie... :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...