Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

[ Z TABLICY OGŁOSZEŃ ]

 

Witam

 

czy znacie jakąś sensowną ekipę od okien dachowych?

 

Przyszła pora na zrobienie poddasza :D

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik5883.htm

 

 

 

a ja przeczytalam

czy znacie jakas SEXOWNĄ ekipe od okien dachowych:)))

 

Coś jak obsługa w dawnym Roosterze? Może być :lol:

:) :D :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja uważam ze jednak lepiej jest zrobić indywidualny niz gotowca. Projekty kupowane sa czasami z błedami a za kazda poprawke sie płaci u architekta.

Mnie moj projekt indywidualny wyniósł 7100zl dom 140m pow uzyt +30 garaz, czyli generalnie mniej więcej tyle ile gotowy z adaptacja, a mam domek dokladnie taki jak chciałam w kazdym centymetrze

 

widzisz, a ja odwtotnie :lol:

cena faktycznie podobna, ale w tym miałam bardzo dobrze rozpisane materiały, właściwie zamawiałam według projektu. Dało się zrobić od ręki sensowny kosztorys (znając ceny) a i projekt okazał się udany (patrząc z punktu widzenia osoby mieszkającej w nim). A przy zamawianym wszystkie te punkty mogą być problematyczne :wink: wiem ile się naczekałam na dokładne zestawienie stali od mojej architekt, gdy zmieniłam strop na terivę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja uważam ze jednak lepiej jest zrobić indywidualny niz gotowca. Projekty kupowane sa czasami z błedami a za kazda poprawke sie płaci u architekta.

Mnie moj projekt indywidualny wyniósł 7100zl dom 140m pow uzyt +30 garaz, czyli generalnie mniej więcej tyle ile gotowy z adaptacja, a mam domek dokladnie taki jak chciałam w kazdym centymetrze

 

Nie wiem jak u was ale mnie projekt razem z adaptacją kosztował nie mniej ni więcej tylko 2.800 zł. W zasadzie kupiłem projekt, z architektką wprowadziliśmy zmiany (i to nie jakies drobne - była zmiana konstrukcji dachu, wydłużenie całego budynku itp) do tego były wszystkie projekty branżowe a po odpowiedniej dawce oczekiwania odebrałem od nich pozwolenie na budowę.

Nie sądzę, żeby po pierwsze pojawiały się błędy w projektach gotowych a po drugie, żeby za ich poprawianie należało płacić. Ja bym się na coś takiego nie zgodził.

Problem z nami jest taki, że nie śniliśmy o domu od lat i była to raczej decyzja spontaniczna, ot podobał się nam taki gotowy projekcik to ciach.. wybudujemy i już.

Jakbym miał robić projekt indywidulany to poległbym po pierwszej rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skony 71

To poproszę o namiary na twojego projektanta skoro taki tani jest... może ktoś skorzysta.

A błędy w projektach są wiem bo sama zamówiłam jeden i oddałam.

 

Ależ to żadna tajemnica, projekty kupowałem w pracowni Horyzont - projekt Irys. Cena 1790 brutto.

Adaptacje robiłem w Agroprojekcie na Zawiszy. Jak się ponegocjuje trochę to chętnie spuszczą z ceny. Ceny adaptacjji nie są pewnie stałe i zależą od aktualnego humoru architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje robiłem w Agroprojekcie na Zawiszy. Jak się ponegocjuje trochę to chętnie spuszczą z ceny. Ceny adaptacjji nie są pewnie stałe i zależą od aktualnego humoru architekta.

 

W Agroprojekcie zawolali nam za adaptacje 5.000 zl + koszt projektu gotowego 2.000 zl, wiec nie zdecydowalismy sie na to biuro.

 

Ostatecznie adaptacja ze wszystkimi papierami do PnB kosztowala nas 1.800 zl.

Uwazam, ze w gotowych, sprawdzonych projektach jest mniej blędów niz w indywidualnych. Ale to tylko moje zdanie, dlatego zdecydowalismy sie na gotowca. W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na błędy w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje robiłem w Agroprojekcie na Zawiszy. Jak się ponegocjuje trochę to chętnie spuszczą z ceny. Ceny adaptacjji nie są pewnie stałe i zależą od aktualnego humoru architekta.

jak rany, ode mnie to na Zawiszy chcieli 3000 za samą adaptację plus dodatkowo za przyłącza.

Jak żeś to zrobił????????????????

 

I dostałeś mapkę przyłącza wody i kanalizacji i prądu w tym?????????????

(przyłącza oczywiście na działce)

 

Bo pamiętaj, że teraz można składać bez przyłączy, ale i tak trzeba je kiedyś zrobić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również lepiej było zrobić projekt indywidualny.

Byłem w 4 biurach, przedstawiłem każdemu projekt oraz zmiany jakie chciałbym wprowadzić, to tylko w 1 biurze wyszło taniej kupić gotowy i zmieniać ale minimalnie, wiec zdecydowałem sie na indywidualny. Narysowałem sam co bym chciał, a architekt tylko to wrzucił do cad'a porobił pewnie jakies obliczenia i ostatecznie po niewielkich negocjacjach projket wyszedł mnie taniej niż gotowy z adaptacją.

 

Natoamist co do pozostałych 3 biur to brak słów .. w jednym jak mi kobita wyliczyła że za gotowy + adaptacja wyjdzie mnie 14.000 to od razu wyszedłem (chociaż ta ciągle chciała mnie zatrzymać i wycigała od mnie moje dane osobowe, gdzie działka itp )

 

Mam tylko nadzieje że nie bedzie w tym indywidualnym projekcie jeszcze jakis ukrytych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rany, ode mnie to na Zawiszy chcieli 3000 za samą adaptację plus dodatkowo za przyłącza.

Jak żeś to zrobił????????????????

 

I dostałeś mapkę przyłącza wody i kanalizacji i prądu w tym?????????????

(przyłącza oczywiście na działce)

/quote]

 

My robiliśmy w 2007 roku to wszystko może było taniej wtedy.

Poza tym jak to zrobiliśmy - a to urok osobisty mój i mojej żony. A w zasadzie mój bo tam głównie z kobietką rozmawialiśmy.

Być może trafiłem na dobry dzień tej Pani i już. (pewnie mąż w nocy się dobrze spisał). Z kobiałkami to tak już jest.....

Na początku za adaptację chcieli coś około 2500 ale jak zaczęliśmy rozmawiać to się poddali po godzinie i stanęło na naszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego męża wysyłam na rozmowy z paniami (i ew negocjacje cenowe, bo ja nie potrafię :oops: ), a ja gadam z facetami :wink:

 

 

A swoją drogą, coś ceny poooszły w górę - chyba maja mniej teraz zleceń, więc muszą wyrównać...

 

A to że poszły ceny w górę to jak najbardziej jest możliwe.

W 2007 roku mieli tyle roboty, że się nie mogli wyrobić. Może wtedy nie zależało im na kasie aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo to czy mało???

w porównaniu do mojej podłogówki to jakieś 20 tyś drożej

 

u mnie w domku poszło rury 600mb a powierzchnię mamy podobną, do tego ja kupiłem wavina po 2,68 a ty coś za 5,15

mój rozdzielacz kosztował 430 a twój 2tyś

moja szafka podtynkowa 100 a twoja 200

moja zwykła czarna folia kosztowała 120zł a twoja 3,3tyś

 

PS jak fachowce z Copraxu zamierzają konkretnie wcisnąć 2km rury na 190m2 ?? zaprojektowali odstępy co 5cm ??

 

czemu swojego domku nie podstawisz do OZC ?? wyszło by od razu że potrzebujesz 70% mniej tej rury i do tego zamiast rozdzielacza na 11 obwodów wystarczył by 7-obwodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uwazam, ze w gotowych, sprawdzonych projektach jest mniej blędów niz w indywidualnych. Ale to tylko moje zdanie, dlatego zdecydowalismy sie na gotowca. W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na błędy w projekcie.

 

..a swoje wtrącę... gotowy = dobry ? my w projekcie "gotowym i typowym" mamy aż czerwono od poprawek :o ... i to w konstrukcji :o

 

są biura i bióra... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uwazam, ze w gotowych, sprawdzonych projektach jest mniej blędów niz w indywidualnych. Ale to tylko moje zdanie, dlatego zdecydowalismy sie na gotowca. W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na błędy w projekcie.

 

..a swoje wtrącę... gotowy = dobry ? my w projekcie "gotowym i typowym" mamy aż czerwono od poprawek :o ... i to w konstrukcji :o

 

są biura i bióra... 8)

Zgłoś te błędy do biura.

Po pierwsze inni będą mięli lepiej

po drugie... a nuż okaże się, że to co wygląda na błąd ma jednak uzasadnienie a sprawa tkwi w podejściu architekta?

 

Miałam architektkę do adaptacji z uprawnieniami budowlanymi. Też chciała zmieniać, bo jej się nie podobały wyliczenia. Na szczęście kierbud to też był architekt z uprawnieniami... policzył jeszcze raz i ją obśmiał. Kłócili się :lol: (choć to znajomi), stanęło na kierbuda, rozstrzygał konstruktor. Cóż - oni mięli zabawę, ja miałam wtedy czas, więc też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo to czy mało???

w porównaniu do mojej podłogówki to jakieś 20 tyś drożej

 

u mnie w domku poszło rury 600mb a powierzchnię mamy podobną, do tego ja kupiłem wavina po 2,68 a ty coś za 5,15

mój rozdzielacz kosztował 430 a twój 2tyś

moja szafka podtynkowa 100 a twoja 200

moja zwykła czarna folia kosztowała 120zł a twoja 3,3tyś

 

PS jak fachowce z Copraxu zamierzają konkretnie wcisnąć 2km rury na 190m2 ?? zaprojektowali odstępy co 5cm ??

 

czemu swojego domku nie podstawisz do OZC ?? wyszło by od razu że potrzebujesz 70% mniej tej rury i do tego zamiast rozdzielacza na 11 obwodów wystarczył by 7-obwodowy

 

Co to jest OZC??

 

Sam robiłeś instalacje, czy miałeś jakiegoś speca??

 

Dla mnie to też strasznie drogo jak za pex-alu-pex...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...