Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Święta, święta i po świętach.

Wróciłam z wojaży parę kilo cięższa, spoliczkowana przez karpiowy ogon (a wydawało mi się, że był zamroczony... :lol: )

 

Pora wrócić na tematy budowlane.

Dzisiaj planujemy zacząć kłaść instalację elektryczną.

 

Chcę kupić młotowieratarkę... macie może cuś takiego, używacie??

 

 

 

Bedę borować dziury :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Święta, święta i po świętach.

Wróciłam z wojaży parę kilo cięższa, spoliczkowana przez karpiowy ogon (a wydawało mi się, że był zamroczony... :lol: )

 

Pora wrócić na tematy budowlane.

Dzisiaj planujemy zacząć kłaść instalację elektryczną.

 

Chcę kupić młotowieratarkę... macie może cuś takiego, używacie??

 

 

 

Bedę borować dziury :lol: :lol: :lol:

 

To teraz przy pracach fizycznych sporo stracisz :lol:

Mam młotkowiertarkę, kupiona w markecie, taka żółta ... :oops: Z walizką i zestawem wierteł / dłut. Dałem jakieś 320 zł rok temu. Ciężka w trzymaniu, ale wali dziury i wierci aż miło.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kcem takom!!!!

 

 

 

Taka co by waliła, tłukła i wierciła i najlepiej za mnie wsio zrobiła :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Spójrz na tenże sprzęcior, jeżeli możesz i podaj mi nazwę tego cacusia;)

 

 

 

 

 

A tak w ogóle - pod jakim pretekstem żona kupuje sobie zabawki do wiercenia dziur???

 

 

Mężowych imienin (bo on to by na malutkim podręcznym Boschu i dłucie z młotem jechał z oszczędności) :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Łódzką!

Czytam Was ze 3 lata (tyle zajęło znalezienie działki), podglądam Wasze inspirujące dzienniki - może gdy coś się ruszy założę i swój.

Mam do Was pytanie: dostałam już wszystkie warunki przyłączy - podpisywać umowy? Jesteśmy z mężem w trakcie składania wniosku o warunki zabudowy, umawiania się z geodetą i geologiem. Wizja tej całej papierologi doprowadza mnie do łez :( !

Pewnie będę często zadawać Wam pytania więc wybaczcie młodszej/starszej (proszę wybrać odpwiednie) koleżance.

Automatem przyjmujecie do Grupy Łódzkiej, czy trzeba jakieś podanko, znaczek skarbowy....?

Pozdrawiam wszystkich!

P.S.

A jak dodać zdjątko przy moim nicku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-35

podanie z podpisem urzędowo potwierdzonym, 3 zdjęcia i 30 dni na rozpatrzenie sprawy :lol: :lol: :lol:

 

Serio

to witamy serdelecznie :wink:

 

 

Poczekaj z umowami aż dostaniesz pozwolenie na budowę, albo przynajmniej warunki zabudowy.

Ja do tej pory jadę na energii pożyczonej i wodzie ze strumienia... chociaż już mnie wiater porwał w stronę ZE i WOD-KAN :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za przyjęcie do Grupy Łódzkiej!

Kupiliśmy małą działeczkę w Lutomiersku (700 mk). Generalnie u nas wszystko będzie malutkie i bez rozmachu - ze względu na ograniczone finanse. Jak ktoś chce zobaczyć projekt to zapraszam: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/bursztyn/index.php

U nas ze względu na szerokość działki wycinamy garaż z bryły budynku.

 

Pytałam o podpisanie umów bo w niektórych dziennikach czytałam, że wszystko już prawie zrobione a mediów brak. Przy założeniu, że może uda się nam do jesieni postawić chatkę i że będzie ona miała co gazowe, to chciałabym być "podłączona". Chcemy wykańczać (się) już mieszkając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o podpisanie umów bo w niektórych dziennikach czytałam, że wszystko już prawie zrobione a mediów brak. Przy założeniu, że może uda się nam do jesieni postawić chatkę i że będzie ona miała co gazowe, to chciałabym być "podłączona". Chcemy wykańczać (się) już mieszkając.

 

Ja na przykład prąd mam od teściów co mają działkę z proądem ok. 300 metrów dalej a do budowy studnie sam sobie na podwórku wykopałem

Teraz mam już skrzynkę z ZE w drodze ale na razie nie chce mi się podłączać ale niedługo pewnie mnie to czeka. Wykończenie już musimy zrobić na własnym prądzie a wodę i kanalizację w przyszłym roku chce nam gmina podłączyć.

Obok mnie budował się sąsiad na agregacie ale to jest mało wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy postawić gotowe ściany z keramzytobetonu (niekoniecznie w systemie praefy - są też inne). Znajomi tak wybudowali dom - technika jest szybka, sucha - można szybko wejść z wykończeniem. Nie trzeba tynków - wystarczy lekka "zacierka" gipsowa choć widziałam, że w przypadku gęstej farby lub tapety nie jest to koniecznie.

Jakoś ta idea całościowa ściany przemawia do mnie choć wiem, że niektórym może kojarzyć się z blokiem. Znajomi mieszkają w takim domu już ponad 6 lat i są zadowoleni.

My oboje z mężem pracujemy mamy 2 dzieci (6, 2 lata) - brak więc czasu na doglądanie tradycyjnej budowy. Ta technologia wydaje nam się najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Łódzką!

Czytam Was ze 3 lata (tyle zajęło znalezienie działki), podglądam Wasze inspirujące dzienniki - może gdy coś się ruszy założę i swój.

Mam do Was pytanie: dostałam już wszystkie warunki przyłączy - podpisywać umowy? Jesteśmy z mężem w trakcie składania wniosku o warunki zabudowy, umawiania się z geodetą i geologiem. Wizja tej całej papierologi doprowadza mnie do łez :( !

Pewnie będę często zadawać Wam pytania więc wybaczcie młodszej/starszej (proszę wybrać odpwiednie) koleżance.

Automatem przyjmujecie do Grupy Łódzkiej, czy trzeba jakieś podanko, znaczek skarbowy....?

Pozdrawiam wszystkich!

P.S.

A jak dodać zdjątko przy moim nicku?

 

Witaj :D

Avatar dodajesz zapisując gdzieś zdjęcie na zewnętrznym serwerze i podajesz link do niego w ustawieniach konta na muratorze ( profil w LG rogu po zalogowaniu ).

Nie może być za duży, jest tam określone ile na ile pixeli ma mieć.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Avatar dodajesz zapisując gdzieś zdjęcie na zewnętrznym serwerze i podajesz link do niego w ustawieniach konta na muratorze ( profil w LG rogu po zalogowaniu ).

Nie może być za duży, jest tam określone ile na ile pixeli ma mieć.

 

pozdrawiam, majki

 

Majki!

mam nadzieję, że mnie nie wyzwałeś :wink: ...

To zbyt skomplikowane dla kobiety jedynie "użytkującej" komputer.

No cóż - przyjdzie wysoce wykwalifikowany w tych sprawach brat to mi pomoże i błysnę fotą.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam - czytelniczka Twego dziennika od co najmniej 1,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za przyjęcie do Grupy Łódzkiej!

Kupiliśmy małą działeczkę w Lutomiersku (700 mk).

Witaj Sąsiadeczko, wita Wrząca gm. Lutomiersk! Z której strony "Lutka" masz działeczkę? Moja jest zaraz przy Lutomiersku, zaraz za szkołą....

 

Z cyklu : na gwałt :lol: :oops:

KOOOOOOOOMINIARZA ...... do odbioru :oops: :wink: Nie żeby od razu gwałcił, czy cóś ... :lol: :roll:

 

Z góry dzięki, pozdrawiam, majki

 

Mam namiar na kominiarza od odbioru. Dostałam od naszego kierownika budowy. Nie korzystałam jeszcze z jego usług wiec sie nie wypowiem na jego temat. Mam zamiar zadzwonić do niego po Nowym Roku.

P. Rojek tel. 602 870 841

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie: dostałam już wszystkie warunki przyłączy - podpisywać umowy? Jesteśmy z mężem w trakcie składania wniosku o warunki zabudowy, umawiania się z geodetą i geologiem. Wizja tej całej papierologi doprowadza mnie do łez :( !

Umowy to nie tak od razu

Jeżeli będziesz brała firmy, to papiery od zgłoszenia do odbioru załatwia wykonawca przyłacza. Umowa to ostatni etap.

Dobrze jest przyłacza zacząć wcześnie, bo np wcinki do gazociągu czy wod-kan robią tylko do końca listopada. Albo i krócej, jak jest mróz... Lepiej zacząc to wszystko już wiosną na spokojnie, niż potem zastanawiać się, czy zdążą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie: dostałam już wszystkie warunki przyłączy - podpisywać umowy? Jesteśmy z mężem w trakcie składania wniosku o warunki zabudowy, umawiania się z geodetą i geologiem. Wizja tej całej papierologi doprowadza mnie do łez :( !

Umowy to nie tak od razu

Jeżeli będziesz brała firmy, to papiery od zgłoszenia do odbioru załatwia wykonawca przyłacza. Umowa to ostatni etap.

Dobrze jest przyłacza zacząć wcześnie, bo np wcinki do gazociągu czy wod-kan robią tylko do końca listopada. Albo i krócej, jak jest mróz... Lepiej zacząc to wszystko już wiosną na spokojnie, niż potem zastanawiać się, czy zdążą..

 

Dzięki EZS! To zrobię ruchy na wiosnę. Na razie złożę wniosek o WZ bo jakoś miejscowy plan się nie może (!) uchwalić od kilku miesięcy.

 

Polanka73,

no faktycznie tośmy są sąsiadki i to bliskie. Ja mam działkę na Zachodniej - z widokiem na kościół. Obok buduje się dom (chyba właśnie kładą dachówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się pochwalę że mam odebraną instalację elektryczną i certyfikat energetyczny :) Gościa od certyfikatu wzięłam z allegro. 299 zeta, taniej sie chyba nie da ;-)

http://audytcertyfikat.pl/

 

A ten certyfikat juz pokazywałaś kierbudowi czy komuś tam ? :wink: W sensie takim, czy jest ok i będzie akceptowany przy odbiorze ... ?

 

Ale cena zaje.sta 8)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...