Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie czy ktoś wie gdzie w Łodzi mogę znaleźć takie kafelki?

 

SERENISSIMA TIMBER GOLDEN SADDLE

 

Może się komuś "rzuciły " w oczy?

 

na razie znalazłam tylko na allegro

 

http://allegro.pl/item836822888_serenissima_timber_golden_saddle_plytki_deska.html

 

Hmmmm moje marzenie - chciałabym zobaczyć jednak je na własne oczy :oops: i pomacać :wink:

 

Oleniek, czy ja źle widzę czy JEDNA płytka 15x60 kosztuje 120 zł??????????????? :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Czy może jednak m2?

 

Wygląda pięknie, na podłodze pewnie też, kupiłabym na allegro. Pod warunkiem, że to cena za m2 a nie za płytkę. Bo jeżeli za sztukę, to nie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan zagospodarowania przestrzennego w Lutomiersku został uchylony dwa lata temu (trzy tygodnie po tym jak kupiliśmy działkę :evil: ). Do tego czasu, jak sam wiesz, wyłożyli go, poprawki nanoszą i tak wkółko. Jakbym miała czekać na ten plan to do emerytury bym sie nie wybudowała. Wystąpiliśmy o indywidualne warunki zabudowy. Bez problemu je dostaliśmy.

to macie w gruncie rzeczy bardzo sympatyczną administrację. W Łodzi był w podobnej sytuacji pan R, który bał się własnego cienia i zawiesił po prostu wydawanie pozwoleń. Nikt się zaczął budować na całym terenie parku krajobrazowego wzniesień Łódzkich przez rok. Po roku zechciał się wybudować były prezydent czy ktoś taki, w każdym razie decyzję podjął marszałek i wznowili wydawanie pozwoleń... na 2 miesiące :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się pochwalę że mam odebraną instalację elektryczną i certyfikat energetyczny :) Gościa od certyfikatu wzięłam z allegro. 299 zeta, taniej sie chyba nie da ;-)

http://audytcertyfikat.pl/

 

A ten certyfikat juz pokazywałaś kierbudowi czy komuś tam ? :wink: W sensie takim, czy jest ok i będzie akceptowany przy odbiorze ... ?

 

Ale cena zaje.sta 8)

 

pozdrawiam, majki

 

Ja zrobiłam certyfikat z allegro w podobnej cenie domu już odebrany. Do certyfikatu potrzeba kserokopii uprawnień sporzącającego. Nam zapomnieli dołaczyć ale w ciągu 5 minut po moim telefonie miałam już na mailu. Więc nie polecam drogich łódzkich certyfikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się pochwalę że mam odebraną instalację elektryczną i certyfikat energetyczny :) Gościa od certyfikatu wzięłam z allegro. 299 zeta, taniej sie chyba nie da ;-)

http://audytcertyfikat.pl/

 

A ten certyfikat juz pokazywałaś kierbudowi czy komuś tam ? :wink: W sensie takim, czy jest ok i będzie akceptowany przy odbiorze ... ?

 

Ale cena zaje.sta 8)

 

pozdrawiam, majki

 

Ja zrobiłam certyfikat z allegro w podobnej cenie domu już odebrany. Do certyfikatu potrzeba kserokopii uprawnień sporzącającego. Nam zapomnieli dołaczyć ale w ciągu 5 minut po moim telefonie miałam już na mailu. Więc nie polecam drogich łódzkich certyfikatów.

ja też mam podłączone wszystkie skserowane uprawnienia. Myslę, że dokument jest zrobiony dobrze... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru w najbliższym czasie sprzedawać domu to nie masz się czym martwić, bo urząd nie zwraca uwagi jak jest zrobiony certyfikat, tylko czy są papiery odpowiedznie. Robiąc u kogoś za 1000 zł też nie wiesz czy zrobiony jest dobrze, trzeba byłoby nauczyć się to liczyć samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS

tam napisano że cena dotyczy 1m2 :D

 

Ciril - to może jak razem kupimy to upusty wynegocjujemy :lol: :wink:

 

a tak na poważnie to chcę te płytki pomacać, żeby zobaczyć czy nie mająza głębokich rzłobień - nie uśmiecha mi się mycie szczoteczką do zębów podłogi 8)

 

Np "Legno" z Paradyża ma koszmarne tłoczenia, na samą myśl że miałabym to sprzątać, przechodzą ciarki

 

Paranoją jednak jest cena :roll: A skąd zaczęłam się nad nimi zastanawiać? spytacie? Otóż kasy, brak, ledwo ciągniemy a tu takie kafelki :o No więc nieopatrznie przyznałam się mojej kochanej mamie, że są tak piękne, że aż boli że mnie na nie nie stać - ot pomarzyć tak, a kupię cośtaniego - jak to w całym moim domu - same kompromisy

 

I na gwiazdkę dostaliśmy z mężem pod choinkę 10000 złl z dopiskiem "tylko na wymarzone kafle" :oops: :oops: :oops: :) :p :D :o

 

Mama z rodzeństwem sprzedali akuratnie mieszkanie po babci i stąd "przypływ gotówki" ale mnie tylko wyrzuty sumienia zzerająa :roll:

 

No ale kafle muszę zobaczyć na własne oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kafle muszę zobaczyć na własne oczy :D

to zrób inaczej

kup 1 sztukę albo znajdź jakieś mało brudzące miejsce i kup ilość na to miejsce. Jeżeli będą takie super- dokupisz, jeżeli się zawiedziesz - i tak je zagospodarujesz.

Obawiam się jednak, że będą miały żłobienia - wszystkie tego typu mają. I wiesz - nie przeszkodziłoby mi to ani trochę. Kupisz sobie mop parowy z tesco za 99 zł :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleniek mi też bardzo podobały się te płytki, niestety mają jedną wadę-cenę.

Te płytki możesz zobaczyc w sklepie na północnej 34 (nazwa sklepu chyba fumino ), wjeżdża się w taką bramę ale płytki są wystawione przed sklepem i widac je jadąc ulicą. Mają tam różne różniste gresy drewnopodobne, w różnych różnistych cenach.

U mnie w końcu zakończyło się na nowej gali stonewood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS

tam napisano że cena dotyczy 1m2 :D

 

Ciril - to może jak razem kupimy to upusty wynegocjujemy :lol: :wink:

 

a tak na poważnie to chcę te płytki pomacać, żeby zobaczyć czy nie mająza głębokich rzłobień - nie uśmiecha mi się mycie szczoteczką do zębów podłogi 8)

 

Np "Legno" z Paradyża ma koszmarne tłoczenia, na samą myśl że miałabym to sprzątać, przechodzą ciarki

 

Paranoją jednak jest cena :roll: A skąd zaczęłam się nad nimi zastanawiać? spytacie? Otóż kasy, brak, ledwo ciągniemy a tu takie kafelki :o No więc nieopatrznie przyznałam się mojej kochanej mamie, że są tak piękne, że aż boli że mnie na nie nie stać - ot pomarzyć tak, a kupię cośtaniego - jak to w całym moim domu - same kompromisy

 

I na gwiazdkę dostaliśmy z mężem pod choinkę 10000 złl z dopiskiem "tylko na wymarzone kafle" :oops: :oops: :oops: :) :p :D :o

 

Mama z rodzeństwem sprzedali akuratnie mieszkanie po babci i stąd "przypływ gotówki" ale mnie tylko wyrzuty sumienia zzerająa :roll:

 

No ale kafle muszę zobaczyć na własne oczy :D

 

Ech, też chciałbym dostać 10 tys na od Mikołaja. Uznałbym go wtedy za naprawdę świętego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciril, teraz to do ciebie normalnie strach podchodzić! :o

 

Aaaa... no i... lepiej używaj tego z umiarem... :wink: :lol:

 

(...)budujemy się od marca tego roku w górach Dobrońskich(...)
Sąsiadka, ciekawe, czy się nie spotkaliśmy już gdzieś na szlaku(?):roll: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na gwiazdkę dostaliśmy z mężem pod choinkę 10000 złl z dopiskiem "tylko na wymarzone kafle" :oops: :oops: :oops: :) :p :D :o

Mamy są nieocenione.. jakbym swoją widziała. My z kolei pialiśmy nad kanapami z firmy Helvetia Furniture (polecam hucznie!) no i nad "cywilizowanym" tv lcd. Zagailiśmy temat u moich rodziców, że takie cudne i wogóle i co..... mama przy nastepnej wizycie wyciągnęła z bieliźniarki kopertę a w niej 16 tysięcy :o i powiedziała że to na kanapy i telewizor. Kanapy są, telewizor też :):) Ech..... mamunia jest kochana..... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciril, teraz to do ciebie normalnie strach podchodzić! :o

 

Aaaa... no i... lepiej używaj tego z umiarem... :wink: :lol:

 

(...)budujemy się od marca tego roku w górach Dobrońskich(...)
Sąsiadka, ciekawe, czy się nie spotkaliśmy już gdzieś na szlaku(?):roll: :D

 

Yeti muszę sobie jeszcze odpowiednie końcóweczki kupić :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysiekhh - wszystko w swoim, czasie :wink: Rok temu też nie myślałam o kafelkach, a że tu na forum "różne stadia rozwoju domów" to nie ma sięco sugerować. Ja też bym chciałam mieć już stan wykończenia jak choćby Majki :wink:

 

EZS - tak nie zrobię . Po pierwsze, bo na "mało ważne miejsce" te kafelki za drogie, po drugie bo w mało ważnych miejscach już położyłam kafelki za 12złm2 :lol: i zostało mi już tylko "Bardzo Ważne Miiejsce"

 

Olaszka :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Te płytki możesz zobaczyc w sklepie na północnej 34 (nazwa sklepu chyba fumino
:D :D :D :D No czyż można tę radość wyrazić słowami. Dzięki. W Nowym Roku będzie to pierwszy odwiedzony sklep. DZIĘKI

 

No a cena - WADA :cry: :cry: :cry:

 

U mnie w końcu zakończyło się na nowej gali stonewood
A masz zdjęcia? mogłabyś podesłać? a zdradzisz cenę? Zadowolona jesteś i ...pytań mnóstwo, te na początek :lol: 8)

 

Ya-

Uznałbym go wtedy za naprawdę świętego
Ja też uznałam :wink: Akurat Adam dostał "paczuszkę" do ręki, odwija z papieru "prezent" , patrzy, biała koperta z napisem "na wymarzone kafelki" i mówi do mnie "Ola , masz, aż się boję otwierać" a ja jak otworzyłam to mi szczęka opadła w mało inteligentny sposób :lol: Minutkę dochodziłam do siebie :lol: :lol:

 

Ciril - wybacz, ale obawiam się że mam się nie wyporzycza - zazdrosna byłabym :oops:

 

Polanko - Mamy rzeczywiście są nieocenione. Moja, gdyby nas nie przyjęła pod swój dach to guzik byśmy mieli, a nie nowy dom :oops: A człowiek jeszcze się zapomina i się kłóci, jak za dawnych nastoletnich czasów :oops: :lol:

 

 

Wszystkim Mamom HIP HIP HURA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian ma najlepszy współczynnik ciepła do ceny, do tego dobież sobie to co masz najtańszego pod ręką na ściany nośne i już masz odpowiedź

To wiem i mam zamiar dać go 20 cm (więcej to już chyba się nie opłaca - dużo droższe kołki i listwy startowe etc.) a tak w ogóle to chętnie był się wdał z Tobą w dyskusję o ogrzewaniu, ale to pieśń odległej przyszłości :cry:

Pozdrawiam

NIE OCIEPLAJCIE STYROPIANEM

Ja ociepliłem swój dom styropianem i teraz mam w styropianie szczury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian ma najlepszy współczynnik ciepła do ceny, do tego dobież sobie to co masz najtańszego pod ręką na ściany nośne i już masz odpowiedź

To wiem i mam zamiar dać go 20 cm (więcej to już chyba się nie opłaca - dużo droższe kołki i listwy startowe etc.) a tak w ogóle to chętnie był się wdał z Tobą w dyskusję o ogrzewaniu, ale to pieśń odległej przyszłości :cry:

Pozdrawiam

NIE OCIEPLAJCIE STYROPIANEM

Ja ociepliłem swój dom styropianem i teraz mam w styropianie szczury.

 

to czym mamy ocieplać?? a może nie ocieplać? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...