Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No to tym razem wywalił mnie bluconekt( jak się to piszę a w nosie)

Z-35

Geodeta chce pokazać granice i na papierze mieć podpisy sąsiadów o zgodności granic pomiarowych które zrobił, a stanem istniejącym.( jedna część ceny), mapka projektowa ( druga część ceny).

Pozdrawiam. Dorota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy ,że jedną ścianę dziennie umalujesz i będzie ok.Nie można robić odcięć na jednej płaszczyźnie.Pozdrawiam.

 

Potwierdzam.

 

hej,

serio myslicie ze to nic trudnego? I sami bysmy dali rade? W sumie malowanie scian w srodku to mala rybka, ale nie chcialabym spartaczyc na zewnatrz...

 

Jakie farby polecacie? Jakis drunt? Jest tynk cementowo-wapienny na razie...

 

Dzieki :)

 

Grunt na pewno,najlepiej tej samej firmy co farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś z Łodzi położonego woodentica? może jakaś resztka kafelka mu zostala?
W Łodzi to nie wiem, ale jeśli będziesz mocno zdesperowana, to wybierz się do Pabianic :wink: . Na Moniuszki otworzył się niedawno nowy lokalik - "Jem tu" (myślałem, że pokażą jakieś zdjęcie na stronie, ale... nima :-? ). Na całej podłodze ułożony jest woodentic 65.5 x 16. Powinnaś być zadowolona z tej wizji lokalnej, bo coś mi się zdaję, że ty chcesz się pokryć :wink: właśnie tym krótszym. Nie wiem tylko czy kolor się zgodzi - oni mają beige.

Jeśli chcesz resztki :wink: , to mogę się spytać - przejeżdżam dosyć często obok.

 

Gdybyś zaplanowała sobie wycieczkę, to nie zapomnij mnie odwiedzić :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie:

Czy 1500 dla geodety za mapkę do celów projektowych i wyznaczenie granic działki to dużo?

 

 

To nie jest dużo. Ja płaciłam 2200 za sam podział działki. +800 za mapę.

Tanio to się płaci, ja sobie idzie do wydziału kartografii, wyjmuje mapę i odrysowuje. Wszelkie prace jak wyznaczenie granic, podziały, narysowanie od nowa przy nowych granicach - ooo, to sobie cenią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 35 to chyba ten Geodeta chce Cie nieźle naciągnąć

Ja płaciłem 700 zł za taka mapke.

A co on z sąsiadami chcę ustalać to nie wiem :)

 

on/a (??) nie pyta o mapkę ale o wyznaczenie granic i mapkę. To różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym razem wywalił mnie bluconekt( jak się to piszę a w nosie)

Z-35

Geodeta chce pokazać granice i na papierze mieć podpisy sąsiadów o zgodności granic pomiarowych które zrobił, a stanem istniejącym.( jedna część ceny), mapka projektowa ( druga część ceny).

Pozdrawiam. Dorota.

 

o właśnie!

Cześć Dorota.

Przeprowadziłaś się już na górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeti - wybrałam kolor ochra. Więc beż nie bardzo mnie urządza, więc nie rób sobie kłopotu i nie bierz od nich kawałków.

 

Dzieki

 

A jak pomalować ściany w pokojach? Raz znalazłam taki konkretny wątek na forum, ale mi znikł. Coś chyba najpierw maluję jako podkładem zwykłą białą śnieżką ,a dopiero na to porządna farba :roll:

 

i czy jak w domu mam +5st z tendencją do +8-10 to mogę już malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam zaśpiewali "gratis" - lubię takie piosenki :D

 

85zł/m2 z Warszawy - może razem zamówimy? będzie im łatwiej - ech zawsze myślę o innych :roll: jak tu komu pracę usprawnić

 

Bardzo bym chciała tyle że ja planuję zakup dopiero w maju. :(

Jak na razie jestem na etapie tynków i wylewek ;) Ale projekty wnętrz już są, nawet objeździliśmy już salony łódzkie co by pooglądać woodentica i naprawdę nam się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy ,że jedną ścianę dziennie umalujesz i będzie ok.Nie można robić odcięć na jednej płaszczyźnie.Pozdrawiam.

 

Potwierdzam.

 

hej,

serio myslicie ze to nic trudnego? I sami bysmy dali rade? W sumie malowanie scian w srodku to mala rybka, ale nie chcialabym spartaczyc na zewnatrz...

 

Jakie farby polecacie? Jakis drunt? Jest tynk cementowo-wapienny na razie...

 

Dzieki :)

 

Jak chcesz to podeśli mi swoje namiary na priv mój brat otworzył teraz punkt sprzedaży produktów firmy Greinplast i oni mają właśnie pełno róznych farb, gruntów itp a do tego jak powiesz, że z forum masz namiary to na pewno co najmniej 10% upustu jak nic dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy 1500 dla geodety za mapkę do celów projektowych i wyznaczenie granic działki to dużo? Geodeta coś mówił mojemu mężowi, że załatwia jakieś papierki pt. poinformowanie sąsiadów (ale o czym :o ?) . Myślę, ze zobaczył, że małż średnio kumaty i próbuje na coś naciągnąć.

Co Wy na to.

 

Uwaga na geodetów, to prawda, że próbują naciągać na wszelkei możliwe sposoby. Najlepiej spytać się u kilku i jak wszyscy potweirdzą że tyle kosztuje to przynajmniej nie będzie szkoda wydac kasy.

Taki przykłąd z mojego życia (już wcześniej chyba nawet tutaj o tym pisałem):

potrzebowałem wytyczyć granicę działki pod ogrodzenie i zgłosiłem się do trzech geodetów.

Numer 1 (nie będe wymieniał, żeby reklamy nienarobić zbytnio) zażyczył sobie kwotę 5.000(pięć tysięcy) zł bo to mapy od wojny nie były ruszane, trzeba odtwarzać coś tam i w ogóle same kłopoty,

Numer 2 za robote chciał 2.000 zł i to z terminem na za kilka tygodni ale wtedy włąsnie dostał robotę przy budowie autostrady i pewnei powiedział tak bardziej, żeby się od niego odczepić.

Numer 3 przyjechał następnego dnia i za 500 (pięćset) zł wymierzył wszystko co trzeba, rachunek wystawił i jeszcze bardzo miło chwilkę porozmawiał.

Trzeba szukać bo u geodetów ceny zależą w dużej mierze od tego ile mają aktualnie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota Sz., EZS, Skony71 - WIELKIE DZIĘKI!

Bez Was, forumowiczów, to chyba nie wybuduję domu!

Czasami próbuję coś znaleźć w necie ale z reguły później mam mętlik. A tu proszę - jedno pytanie i już wszystko wiem!

Będę Was wiecznie molestować - a jak założę dziennik to Wy mnie molestujcie.

 

P.S.

EZS czytałam Twój dziennik od pierwszego wpisu - w 2006 zaczęliśmy szukać działki i zazdrościłam Ci rozpoczęcia budowy (mimo przestoju). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy 1500 dla geodety za mapkę do celów projektowych i wyznaczenie granic działki to dużo? Geodeta coś mówił mojemu mężowi, że załatwia jakieś papierki pt. poinformowanie sąsiadów (ale o czym :o ?) . Myślę, ze zobaczył, że małż średnio kumaty i próbuje na coś naciągnąć.

Co Wy na to.

550 zł za granice działki i 550 zł za wytyczenie domu (10 pkt.) a za mapkę 800 zł (styczeń 2009)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Czy ktoś z Was wie coś na temat okien dachowych firmy Termo?? Znalazłam te okna tutaj: http://www.taniachata.pl/okna-drewniane

No i w sumie nie wiem teraz co robić, są tańsze, tez drewniane jak Fakro, ale czy są dobre? Czy ktoś z Was ma takie okienka wstawione? Słyszeliście coś o nich.

Jak rozmawiałam z jednym dekarze np okien Fakro optilight to powiedział żeby nie oszczędzać bo on później jak wstawi te okna to gwarancji na dach już na pewno nie da, a później skwitował ze w ogóle nie będzie się podejmować kładzenia dachówki jeśli takie optilighty kupimy.

Wiec pytam Was o te okna TERMO ,czy ktoś coś wie? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicie co mam takie małe pytanie z zupełnie innej beczki.

W jaki sposób zrobić sobie dziennik budowy - taki forumowy bo ten papierowy to już od dawna mam.

Nie moge znaleźc albo słabo szukam a może znajde trochę czasu to poopisuję swoje przeboje na budowie.

 

 

Tutaj jest podpowiedz :)

http://forum.muratordom.pl/prosze-o-pomoc-jak-zalozyc-dziennik-budowy,t72765.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicie co mam takie małe pytanie z zupełnie innej beczki.

W jaki sposób zrobić sobie dziennik budowy - taki forumowy bo ten papierowy to już od dawna mam.

Nie moge znaleźc albo słabo szukam a może znajde trochę czasu to poopisuję swoje przeboje na budowie.

 

idziesz do działu dzienniki budowy

robisz sobie nowy temat, nazywasz go odpowiednio i piszesz, piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Czy ktoś z Was wie coś na temat okien dachowych firmy Termo?? Znalazłam te okna tutaj: http://www.taniachata.pl/okna-drewniane

No i w sumie nie wiem teraz co robić, są tańsze, tez drewniane jak Fakro, ale czy są dobre? Czy ktoś z Was ma takie okienka wstawione? Słyszeliście coś o nich.

Jak rozmawiałam z jednym dekarze np okien Fakro optilight to powiedział żeby nie oszczędzać bo on później jak wstawi te okna to gwarancji na dach już na pewno nie da, a później skwitował ze w ogóle nie będzie się podejmować kładzenia dachówki jeśli takie optilighty kupimy.

Wiec pytam Was o te okna TERMO ,czy ktoś coś wie? Pomocy

 

nie znam

kupowałam razem z dachem i dekarzem wychodząc z założenia, że jak ma je osadzić dobrze, to niech robi na materiale, jaki zna. Bo przypuszczam, ba nawet jestem pewna, że 70% sukcesu to jest osadzenie a 30% to ciepła szyba czy uszczelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIA Pomocy Murator mnie wywala. Zaloguję się coś piszę i potem wychodzi że jestem gościem a przecież przeszłam logowanie, a Murator żąda nowego logowania i to co napisałam znika.

 

EZS Dalej piwnica niech 2009r. piorun strzeli. Ale mam kuchnię zamówioną a schody wewnętrzne - jutro przyjeżdża pan po zaliczkę cena ustalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

idziesz do działu dzienniki budowy

robisz sobie nowy temat, nazywasz go odpowiednio i piszesz, piszesz

 

Mam nadzieję, że się uda, na razie pewnie nie będę zbyt wiele pisał ale wiosną jak zaczną się ostre prace to postaram się więcej pisać.

Mam nadzieję, że dobrze się odnośnik wklei bo coś mi się chyba pomieszało

 

W każdym razie serdecznie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...