Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Mam duży problem z pomysłem na zaaranżowanie wystroju wnętrz. Z jednej strony trochę mi szkoda kasy na projekt (chociaż nie mam pojęcia jakiego rzędu są to koszty), z drugiej brakuje swojego pomysłu. Posiłkuję się trochę gazetami z wętrzami, ale nie wiem, czy dobrze by to wyglądało własnie u mnie.

Wiem, że niektórzy z Was korzystali z projektantów wnętrz, napiszcie coś o kosztach i samym tworzeniu projektu. Jaki mieliście wpływ na ostateczny kształt?

Dodam, że do zaaranżowania mam tylko dół (ok 60 m2), czyli salon, jadalnię, otwartą kuchnię i hol.

 

To jest temat rzeka ... dużo zależy od wyobraźni, obeznania w produktach ...

Dochodzi plastyka, wzornictwo, projektowanie, technologia ... jessssssoooooo WSZYSTKO ... :roll: :wink:

Za projektanta zapłacisz powiedzmy 40 zł/m2 projektowanej powierzchni. Wiem, bo tyle ... hmmmm .... :wink:

Dostajesz projekt, rozrysowany w najmniejszych szczegółach. Przynajmniej tak mieliśmy.

W cenie obojętne, czy projekt łazienki, czy kuchni ...

Dodatkowo projektant podpowie Ci co kupić, gdzie, podjedzie razem wybrać płytki ...

Wybór należy do Ciebie :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Arch. wnętrz "biorą" za m2 projektu. Z najdrobniejszymi szczegółami typu dywan, lampa, krzesło itp. Jeśli szkoda Ci kasy na szczegółowy projekt, znajdź architekta, który zrobi Ci koncepcję. Tzn. podpowie w sprawie kolorów ścian, podłóg i mebli, ale już niekoniecznie wskaże konkretne modele krzeseł lamp itp. Znajomi z W-wy tak zrobili i nawet zadziałało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo mnie nie było ponieważ wystąpił problem z netem, a chciałam się pochwalić, że od 6 grudnia mieszkamy :D :D :D . Co prawda dom do końca jeszcze nie skończony, prace gdzieniegdzie jeszcze trwają, ale najważniejsze, że po dwóch latach walki jesteśmy już u siebie, a do końca zdecydowanie bliżej niż dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arch. wnętrz "biorą" za m2 projektu. Z najdrobniejszymi szczegółami typu dywan, lampa, krzesło itp. Jeśli szkoda Ci kasy na szczegółowy projekt, znajdź architekta, który zrobi Ci koncepcję. Tzn. podpowie w sprawie kolorów ścian, podłóg i mebli, ale już niekoniecznie wskaże konkretne modele krzeseł lamp itp. Znajomi z W-wy tak zrobili i nawet zadziałało :)

ja terż skorzystałam z usług projektantki, która zrobiła mi koncepcję. Podaje podstawowe wymiary i robi wizualizacje. Taka usługa u niej kosztuje 350 zł + VAT za pomieszczenie. Z pełną dokumentacją to już inna kwota.. ok. 100 zł za m2 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo mnie nie było ponieważ wystąpił problem z netem, a chciałam się pochwalić, że od 6 grudnia mieszkamy :D :D :D . Co prawda dom do końca jeszcze nie skończony, prace gdzieniegdzie jeszcze trwają, ale najważniejsze, że po dwóch latach walki jesteśmy już u siebie, a do końca zdecydowanie bliżej niż dalej.

 

Pozdrawiam

 

Ogromne gratulacje !!! :D

 

powodzenia, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo mnie nie było ponieważ wystąpił problem z netem, a chciałam się pochwalić, że od 6 grudnia mieszkamy :D :D :D . Co prawda dom do końca jeszcze nie skończony, prace gdzieniegdzie jeszcze trwają, ale najważniejsze, że po dwóch latach walki jesteśmy już u siebie, a do końca zdecydowanie bliżej niż dalej.

 

Pozdrawiam

 

Niektórzy to są farciarz i mają jedynie problemy z netem.

 

Bardzo dobrze, że w końcu się wprowadziliście. Tak było chyba w planach. Jak się mieszka to wykończenie już nie będzie trwało bo tego bałaganu jakoś nie da się długo wytrzymać.

Fajnie macie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się Skony71 mylisz. Sami przebimbaliśmy rok w piwnicy. Założenie było takie że zamieszkamy i resztę powoli się zrobi, ale nagle wychodzą same problemy które trzeba już rozwiązać i plany biorą w łeb :evil: . Kiedy mieszka się na innej kondygnacji a do zrobienia jest inna bałagan nie jest straszny ( chyba że poleruje się gładzie :x ).

Mieszkanie przez rok w piwnicy i tak jest dużo lepsze niż stare kochane bloki.

mruva tobie życzę szybkiego skończenia prac i gratuluję przeprowadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z cyklu durnych, proszę się tylko nie śmiać :)

Taka mnie naszła refleksja jak to jest z aktem własności domu. Jak kupowałam działkę to mam akt notarialny na działkę. Jak wybudowałam na tej działce dom to będę spisywała nowy akt czy robiła jakiś aneks do tego na działkę, że wybudowano dom... czy też może nic nie robię i obowiązujący jest ten akt na samą działkę???

Pewnie głupot nawypisywałam :oops: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za złożone gratulacje. Jeżeli chodzi o mieszkanie w trakcie prac to raczej skłaniam się do opini Skonego, mnie ten syf po prostu wkur... :evil: , na szczęście z grubszych spraw do zrobienia mamy jeszcze tylko górną łazienkę, schody i listwy przypodłogowe w całym domu z czym mamy nadzieję uwinąć się do połowy lutego. Dzisiaj skończyli wstawiać drzwi, także mam nadzieję sytuacja z kurzem ulegnie znacznej poprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mruva moje gratulacja!!!!!

 

Ale Wam zazdroszczę :)))

Wklej parę nowych fotek

 

pozdrawiam

aga

 

Aga - zaczynaliśmy w podobnym czasie, także myślę, że niedługo dołączycie do grupy szczęśliwie zamieszkałych, u nas był mus nastąpiła sprzedaż mieszkania. Zdjęcia postaram się za jakiś czas wstawić chwilowo nie mogę zlokalizować aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to tez nie wiem jak to jest. Mysle ze po oddaniu domu do uzytkowania urzad informuje ksiegi wieczyste, ze nieruchomosc juz nie jest dluzej niezabudowana, lecz zabudowana domem mieszkalnym. Chyba ze trzeba cos samemu w tej sprawie zadzialac??

Uswiadomcie nas prosze :)

 

Obawiam się, że trzeba samemu.

Nawet jestem prawie pewna. Tzreba iść i wpisać w KW dom.

Ale mnie się nie chce no i właściwie nie ma pośpiechu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, na szczęście z grubszych spraw do zrobienia mamy jeszcze tylko górną łazienkę, schody i listwy przypodłogowe w całym domu z czym mamy nadzieję uwinąć się do połowy lutego. Dzisiaj skończyli wstawiać drzwi, także mam nadzieję sytuacja z kurzem ulegnie znacznej poprawie.

 

gratulacje

ale listwy ja mam nadal do zrobienia, po 2 latach mieszkania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...