Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Załuje, ale nie byłem w stanie dotrzeć na spotkanie. Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, a u mnie to chyba nawet trójkami... Zamieszanie z budową, chorujące dzieci i zmiana pracy to dla mnie trochę dużo jak na raz.

 

A tak jeszcze muszę szybko znaleść kogoś do rozprowadzenia instalacji kanalizacyjnej przez wylaniem chudziaka. Możecie kogoś takiego polecić? Ocieplaliście fundamenty styropianem, a jeśli tak to FS20 czy hydromaxem? Zalecany jest ten drugi, ale w hurtowni mówią że wszyscy robią to FS20. I co tu robić?

 

Dzięki za rady z siatką. Cena jej w ciągu roku wzrosła prawie dwukrotnie do 11 zł za mb (1,5m) stąd jak kupie to wmuruje, pomaluje, przyspawam i nie wiem co jeszcze zrobie żeby nie kupować jej trzeci raz. A może macie jakieś namiary na tanie siatki? Z góry wielkie DZIĘKI

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominoxs czekam na namiary na tego super taniego i fachowego dekarza :lol: !

 

dzieki za spotkanko, wszyscy macie super domki! fajnie, że się wymieniamy namiarami na fachowców i materiały i o to chodzi!

 

Oby jeszcze sprawdziło się hasełko z lat 70-tych: "żeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej", oby ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich w "przepiękne słoneczne wtorkowe południe "

Na spotkanku było extra -oby częściej !!!

ANIA 99 TY to idziesz z tą budową .............GRATULACJE !!!

GOSIA Twoi majstrowie powinni dostać oscara za najlepszą i najszybszą ekipę roku !!!!

LUSIA Prosimy o fotki Twojej przepięknej trawki :p

Tdxls Dzięki w imieniu wszystkich za mapkę ! :lol:

Honorata Życzymy CI bezstresowej i szybkiej budowy :p

Ciechanka Do Ciebie to szykujemy się na parapetówkę więc niech Ci ta wylewka szybko schnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco przepraszam, nie pomyślałam o Tobie. Ale następne spotkanie ustalimy tak byś mógł być.

Moja wylewka sobie schnie. Już nawet się nie denerwuję bo nie warto.

Zaczęłąm za to walkę z TP SA o możliwość uruchomienia neostrady w naszym domku (telefon mamy już od stycznia). Myślę, że jak dziś zaczęłam to może do lipca się uda. Nie wyobrażam sobie korzystania tak jak do tej pory w domu z połączenia przez modem - bo to absolunie paskudna historia (coś przeczytać jeszcze się da ale pooglądać jakieś zdjęcia.....).

Pogoda jak na koniec maja paskudna - ale dla naszego trawnika chyba dobrze.

W weekend mam zamiar zrobić rekonesans ogrodowy (tuje i drzewka liściaste) - jadę sobie na weekend do rodziców z Misiem a mój mąż będzie tapetował. Niezły plan, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!!!

 

Dzisiejsze zaliczenia poszły mi bardzo dobrze. Teraz tylko musze sie pouczyć na jutro...i jeśli jutrzejsze wyniki wcześniejszego egzaminu będą pomyślne, to praktycznie od jutra zaczynam 4 miesiące wakacji :)

Chyba, ze postanowie sie rozwijac i jakas praktyke sobie znajde....

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

T

 

PS. Ciechanko to kiedy ta parapetówa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata - Dobra Nowiny zgłaszaja sie do odpowiedzi w sprawie stempli - faktycznie stemple mamy- a jakże. Na razie są natomiast dwa problemy techniczne 1) są "od nowości" kupione na spółkę (ja jestem drugi, który z nich korzysta) więc sam nie moge nimi dysponować 2) są wstepnie już obiecane nastepnemu w kolejce 3) plan był taki aby na koniec je wykorzystac do innych prac (np. budowa budynku gospodarczego - itp). Stąd nie wiem czy są do odstapienia - "skonsultuję" się ze "wspólnikami" i gdyby były do wzięcia dam Ci znać.

 

Też żałuje że nie było mnie na spotkaniu - ale dziecko chore i roboty kupa - więc nie dałem rady.

 

Mam pytanie: Jestem na etapie szukania cegły klinkierowej pełnej (na komin) i co - cena 4pln/sztukę ! ale i tak nigdzie nie ma - wysprzedali wszystko w kwietniu. Czy może ktos wie gdzie szukać aby były (i taniej)

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominoxs - czy możesz podac namiary na tego dekarza o którym wspomniałeś?

Ja co prawda już prawie że sie dogadałem z innym -niestety za 40 pln/m - ale tańszego (z jakimiś refernacjami) nie znalazłem - a teraz trochę mi "szczęka opadła" - 21 pln/m - hmm - wręcz mi wstyd że tak słabo szukałem.

Ale przynajmniej ten "mój" nie robi problemów z przepuszczeniem materiału przez usługe - a więc 7% vatu.

Kto wie gdzie lepiej kupić cementową dachówke braasa - póki co mam wyceny z iwony, K4, Pawlo - ale wciąż szukam taniej.

Pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, dzięki za odpowiedz w sprawie stempli, ja też musze w tym roku kupic cementową Braasa, co powiesz na to zebysmy kupili wspólnie, wtedy dadzą nam większy rabat? Na razie jeszcze nie szukałam...ale taka ekonomia skali powinna zadziałać! Ciekawe ile ci wycenili, jezlei jesteś zainteresowany, czekam na info na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy kiedy kupowałem na Braasa najlepszy rabat zaproponował mi pan Karol z Iwony. Jak będziecie gadać to możecie spróbować się na mnie powołać, chociaż nie wiem czy coś to da. W każdym razie targujcie się i tyle...

A tak poza tym powiem, że Iwona to ma tylko dopbre ceny na niektóre rzeczy. Jeśli chodzi o inne to jest nawet droga...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhhh Charlie. Nie chciałbym być niegrzeczny, ale to taki wątek trochę bardzo reklamowy....

W Twoich postach widać, że bardzo często polecasz produkty powyższej firmy...a tu nie jest do tego odpowiednie miejsce.

Dodatkowo chyba złapałem Cie na czymś, przed czym sam ostrzegałeś w wątku "Okna Firmy X", gdzie pisałeś:

Już tak nie zachwalajcie tendencyjnie tego Pinusa bo to pachnie kryptoreklamą !!!

Twój post nie jest nawet kryptoreklamą, a tylko reklamą.

 

PS. Może jakiś surowy dziś jestem, ale jakoś nie lubię takich postów...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego dnia doznaliśmy szoku !!!!

Zajeżdzamy na budowę ok 22 ,00 ,patrzymy a tu w połowie przekopana ulica i nasza działka na odcinku 10m . Wszystko ładnie zagrabione ,ale grunt grząski . Od razu poszliśmy do sąsiadów zapytać co się stało ?

Oni na to że ktoś był białym trakiem bez oznaczeń i coś kopał ,ale co to nie wiedza.

Domyśleliśmy się ,że to może ktoś z gazowni ,ponieważ mieli gaz przyłaczać z ulicy ,ale.....................no właśnie ?

Czy mają prawo rozpocząć roboty bez powiadomienia ?

Czy mogą sobie tak sami wchodzić i robić na naszej posesji ?

Przecież takie roboty wymagają wpisu do dziennika budowy ??

A może gazownia rządzi się innymi prawami ?

J co teraz ?.........................Ta budowa nas dobija :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochani,

Fajnie było Was znów zobaczyć - mam nadzieję, że następnym razem będzie nas więcej i ci co nie mogli też dopiszą. Dokonałam dziś heroicznego wyczynu: sfinalizowałam sprawy meldunkowe, złożyłam wniosek o wymianę dowodu, prawa jazdy, przerejestrowałam samochody (zaskoczyło mnie, że musialam dostarczyć w tym celu tablice rejestracyjne :o ) a na koniec wypełnilam NIP 3 i w ten oto sposób Bałuty dostały nowego podatnika. Spędziłam w Urzędzie 5 godzin!!!!! Najważniejsze, że mam to za sobą ufffffffffffffff :lol: Tommco - opijasz???? Agatko - zdjęcia trawki porobię, jak nieco więcej słoneczka się pokaże, a ponoć już niebawem.....

serdeczności dla wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

U mnie wizyta pani Kasi z Muratora trwała dwie godziny i pani Kasia nie dała namówić się na kawę :cry: . Ale było bardzo sympatycznie, pogadałysmy (to ja w wiekszości nawijałam), zrobiłysmy parę zdjęć i już. Czekam na efekty.

W tym tygodniu miał stanąć u mnie kominek, ale nie stanie. Brakuje dwóch sztuk zamówionych kafli i pan Waldek nie godzi sie na późniejsze doklejanie ("pani Aniu, to musi być wszystko razem poskręcane, ja się pod tym nie podpiszę!"). To znaczy się musi byc fachowiec. Wykończeniówka idzie pełną parą. W piątek odpalamy piec.

 

Tommco

Czy Tobie tych kaloryferów nie może powiesić ten spec od c.o.? U mnie to jest razem w cenie. Daj sobie spokój z samodzielnym montażem. A ściany masz pomalowane czy jeszcze przed?

 

Skaner zreperował sie sam i niedługo będą zdjęcia w sieci. Pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz Aniu rację. Tyle, że czasami, jak się coś samemu zrobi, to jest później duża satysfakcja. Ścian nie mam jeszcze pomalowanych, ale nie zdążę przed robieniem kotłowni i odpalaniem instalacji. Zdjąć grzejnik nie taka sztuka, a jak nie to najwyżej odwalę fuszerkę i za kaloryferami będzie biało... :roll: Malować chciałem tuż przed kładzeniem podłogi...żeby się ściany nie skurzyły i nie pobrudziły.

 

Luśka Gratuluję i witam na Bałutach :) To piękna dzielnica (hehe) :lol:

 

Z egzaminem niby sukces, ale niepełny. Zdawałą w tym terminie 38 osób. Zdało 17 na same 3 i 3,5. Ja dostałem 3. I teraz, ze względu na chorą ambicję, umówiłem się z kobitką, że sobie z nią porozmawiam w przyszłą środę. Gdyby nie ta chora ambicja, to w zasadzie miałbym już wakacje...ehhh...czasami jestem zbyt porządny. Swoją drogą oblać 21 studentów z 38 ( i to jeszcze tych lepszych co im się chce nauczyć na zerówkę), to też żadkie dziadostwo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...