Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Pooh

 

Ceny balustrad jednak nadal przystępne :D ( odnoszę to do moich wcześniejszych propozycji cenowych)

Ale te podwyżki produktów stalowych po nałożeniu VATU i wcześniejszego skoku na rynkach światowych nabrały niezłej mocy.

 

 

Widać po ruchu na grupie łódzkiej, że budowy pełną parą

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie wszystkich.

U mnie prace raczej leżą, bo i to dzięki mojemu przesymapatycznemu hydarulikowi :wink: i stoją, bo czekam na glazurnika i na montaż drzwi.

Ale cieszę się, że u innych jest o wiele lepiej.

Ale, żeby nie zanudzać proponuję wypicie symbolicznej lampki za nasze budowlane, i nie tylko, zdrowie.

 

http://imprezasc.webpark.pl/grafa/cocktail_67.jpg

 

Pozd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero teraz mogę łyknąc...bo trochę samochodem jeździłem.

 

Mam pecha. W Opocznie mówili mi, że kafelki, którę chce kupić są już w sprzedaży....a tu się dziś okazało, że jeszcze ich nie ma...wrrr. Pod kocioł położę kafelki z wadami, ale chyba i tak nikt tam nie będzie zaglądał. Poza tym próbowałem do nich dobrać fugi...i się zupełnie nie da. Albo są za brązowe, albo za szare. Patrzyłem z Mapei, bo te podobno są najmniej brudzące i najtrwalsze. I teraz już nie wiem co mam robić...ehhh

 

Szkoła już przynajmniej za mną. Sesja zaliczona, złapię jeszcze 2 wpisy w indeksie i mam wakacje. Wychodzi na to, że 4 miesiące...ale to już chyba ostatnie wakacje w życiu...tzn. tak długie. No chyba, że będę bezrobotnym.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco, wykorzystaj te wakacje najlepiej jak możesz i koniecznie na odpoczynek, jak się już wpadnie w pracę, wyrwanie się na jakiś sensowny urlop to masakra, ja na regularnym urlopie była ostatnio 3 lata temu. Teraz się zbuntowałm i w tym roku w lipcu jadę!

 

A poza tym czeka mnie wkrótce weekend czerwcowy w Beskidzie Niskim i następny w Jurze K-Cz z moja grupką ze studiów, oj będzie konsumpcja napojów wysokoprocentowych! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili po 1 mnie oświećcie

Czy cena za przyłącze wodne 5 500zł. ( podobnież cena brutto - Czy to nie kosmos?)

wcinka do wodociagu pod ulicą osiedlową , brukową, ziemną, ok 10 m długosci, w tym materiał i robocizna oraz studzienka i doprowadzenie do domu, wszystkie opłaty , pozwolenia - które podobnież kosztują 1000zł?

 

 

Czy ja jestem niedzisiejsza ? 5500 to standardowa cena ?

 

 

Prosze o pomoc, jak to u Was wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Tommco za sesję, ale 4 miesiące laby, przecież Ty się chłopie zanudzisz!!!!!! Podziel się z bliźnim i odstąp ze 3 tygodnie :roll: Czytam Wasze posty, kochani grupkowicze, i co informacja - to wzrost cen. A jeszcze ta benzyna :evil: Mnie coraz bardziej sen z oczu spędza wizja podatku katastralno-katastroficznego. Tu to sie może dopiero porobić.... A może by tak powoli zacząć tworzyć lobby korygujące radosne pomysły potencjalnych twórców? Ciechanko, zbieram się do Was i zbieram, ale wygląda, że pewno zajrzę dopiero przy okazji głosowania na Łupkowej 13.06. Gosia - 5500 to faktycznie trochę przesadzona cena, ale nie za wiele. Spróbuj się potargować. W końcu nie łopatą będą tę drogę kopać, ale jakąś koparkę ściągną. A dla koparki 10 m to nie jest szalony wyczyn, tym bardziej, że nie kopie rowu głębokiego na 2 metry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu: Za przyłacze 15.5m ze wszystkim (pozwolenie na budowę, geodeta, zajęcie pasa drogowego, wcinkę, studzienkę, zawór uliczny, 'badanie miąższości gruntu!...) zapłaciłem 5700.

Czasowo też było nieźle we wtorek zobaczyłem ekipę, w sobotę miałem wodę w studzience ( tzn w rurze za wodomierzem).

Te 0.5 m okazało się krytyczne bo gdyby było 15 m to miałbym wodomierz w chałupie i obyłoby sie bez studzienki. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak trochę za dużo, chociaż może rzeczywiscie chodzi o to przejście przez drogę? u mnie woda była już w działce wzdłuż płotu, wcinka, studzienka, zawór, pozowelnia, geodeta -czyli wszystko kosztowały mnie 2200 zł, roboty było raptem na pól dnia (robione w maju 2004), oidległosć ok. 7 metrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

 

Jak ja Ci zazdroszczę studenckich czasów!! :wink: Teraz tylko mogę obserwować jak zdaje moje dziecko (pannica lat 20 :wink: ).

 

My kupowalismy fugi "mira" (Pojezierska 81 vis a vis Tesco - tzn. po drugiej stronie Włókniarzy). Są uplastycznione, ponoć bardzo trwałe i cudownie gładkie (żadne inne im nie dorównują). Możesz zobaczyć.

 

Kochani! Mam "budowstręt"!!! (Gosi juz sie wyżaliłam!). A wszystko to dlatego, że zaczyna mi sie coś nie układać i na niektórych się zawiodłam (zbyt duzo zaufania grozi katastrofą). Ale prace postępują. Chciałabym umieścic kolejne zdjęcia na stronie, ale muszę dojść jak zmniejszyć zdjęcia robione cyfrówką (nawet w najmniejszej rozdzielczości!). Ciechanki zdjęcia mają rozmiar 100x100 pikseli i zajmują np. 2kB. U mnie 900x300 i obj. 56 kB. Mam ACDSee - czy ktoś mnie oświeci?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co sądzicie o tym. Facet, który ma mi zbroić kotłownie ceni swoją pracę na:

1800zl - instalacja kotła olejowego, zasobnika, kominka z płaszczem wodnym, wkładów koninowych (x2 bo nie były wsadzane w trakcie budowy)

600zl - powieszenie na ścianie 10szt grzejników, do których przyłącza są już zrobione. Chodzi więc o docięcie rurek wystających ze ściany, założenie Valvexa, powieszenie grzejnika na ścianie i dokręcenie go.

 

Tak jak cena za kotłownie wydaje mi się dobra, tak trochę z tymi grzejnikami dużo policzyli...czy to tak mi się zdaje???

 

Dajcie znać co i jak.

 

PS. Mam jeszcze jeden problem. Kafelki, które będę miał w sieni, kawałku salonu i kuchni nie są jeszcze produkowane. Tzn. była wypuszczona jedna seria, ale byly wadliwe. Kupiłem 1,5 m kw, żeby móc położyć pod kocioł i startować z kotłownią...ale nie wiem kto położy mi 1,5 m kw. kafelków. Chyba będę musiał to zrobić sam...tylko, że ja za cholerę nie umiem... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się dzisiaj bardzo podobało u Agaty i Darka. Okrągły dom jest bardzo fajny i co najśmnieszniejsze - bardzo ustawny. Wzdychałam do zamierzeń w stylu wanna wpuszczana w podłogę i podświetlana pod luxferami - bajka!!! A działka jak boisko piłkarskie, a widok z okien marzenie - pola i las. Parapetówa ich nie ominie :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!

Nie piszę za bardzo, bo u mnie mało co się zmienia - jak na razie moja ewentualna działka już istnieje na papierze, dodatkowo pani odda nam jeszcze 2 metry ze swojej tak, że na całej długości będzie co najmniej 18 metrow szerokości 8) . Teraz czekamy na geodetę, który z sąsiedniej wsi dojeżdża już 2-gi miesiąc i nie może dojechać, ale mnie się nie spieszy, bo ceny gruntu jakby ciut ruszyły w dół i może się okazać, że na tej zwłoce jeszcze trochę zarobię.

Idę do banku dowiedzieć się wszystkiego o tym nieszczęsnym kredycie, co będzie nade mną wisiał następne 20 lat - aż mnie ciarka przechodzi...

Przy okazjo pojeździłem jeszcze sobie trochę "za gruntem" i nic ciekawego nie znalazłem.

Co do złodziejstwa to jest straszne, koleżanka buduje chałupę pod Kielcami na wzgórzu w oddali od sąsiadów i regularnie są okradani praktycznie ze wszystkiego, ale mówi że już się przyzwyczaiła i zakłada, że tak będzie nadal. Dziwne podejście, ja chyba raczej podpiszę umowę z ochroniarzami, cena 60-70 zł/miesiąc nie wydaje się wygórowana, a przynajmniej można w miarę spokojnie wyjechać na parę dni.

Czy macie jakieś doświadczenia z oczyszczalniami przydomowymi? Przeglądnąłem sobie artykuł w Muratorze, ale prócz krótkich opisów nie było żadnych bliższych danych czym np. różni się oczyszczalnia za 5 tys od takiej za 10,000 - a różnica jest znacząca.

Ile może kosztować metr ogrodzenia? Brama?

Pozdrawiam wszystkich, życzę dużo pałera na budowie i nie tylko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...