Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dziś w nocy kolejna moja tuja na balkonie "dostała nóżek", co ja jestem skład ogrodniczy?

 

tyle lat stały różne duże okazy i nic, teraz się okoliczne lumpki obudziły :evil:

 

Mnie rower na balkonie "dostał skrzydełek" i się ulotnił, też dziwo, nie? :p Teraz kupiłem sobie damkę za 100 zł i mam nadzieję, że nikomu nie będzie się chciało ryzykować skręcenia karku dla takiego rzęchozłoma, a jeździ się całkiem przyjemnie. Aha, mieszkam na 2 piętrze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi jakiego ogrodzenia ????????????? Jeżeli siatka ti jestem na bieżąco jeśli inne to wymiękam.

 

Właśnie chciałbym się zorientować w cenach generalnie (siatki też) i wiedzieć na co mnie stać a na co nie. Drogie ogrodzenie z jednej strony chroni,. a z drugiej kusi, ponoć dobrze na złodziei robi tabliczka firmy ochroniarskiej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi Co to znaczy z tą tabliczką, że "dobrze robi"? Tzn. co przez to rozumiesz.

 

Dziś dziwny dzień miałem. Najpierw kupiłem i zawiozłem bloczki na działkę, potem popsuł mi się samochód, tak, że trzeba było holować. Jeszcze później dostałem poleconym pozwolenie na oczyszczalnie (notabene wrysowana jest tam, gdzie mam piękną brzozę, więc chyba będę musiał ją przesunąć). Potem jeszcze miałem dużo załatwiania.

 

Na działce trochę się ruszyło. Robiona jest wanna pod zbiornik olejowy, kładzione są kafelki pod kocioł i będą montowane niektóre parapety. Od poniedziałku montują mi kocioł, kominek, grzejniki i inne takie...mam nadzieję, że wszystko będzie działać koncertowo....a co....może być inaczej???

 

Jutro z samochodem jadę do mechanika i znowu będę miał zakręcony dzień...

 

Pozdrawiam

 

PS. Cały czas poszukuję bramy wjazdowej (przesuwanej) i furtki...dajcie namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D :D

 

Wiosenne przeziębienie mnie zmogło i dzięki temu mam związane z tym przyjemności: :wink: katar, zatkany nos i ogólna niemoc.

A w domu hydraulik, kończy instalację pieca CO i wody użytkowej, za tydzień mają montować drzwi z Budrexu. Niestety pozostaje czekać nam z moją małżowinką na glazurnika na początek lipca (podobno warto), szkoda, że tak długo.

Zastanawiam sie nad panelami podłogowymi, ktoś brał może z was?? Jeśli tak to poproszę o info gdzie, jakie, za ile??

 

Życzę wszystkim, aby wasze rzezcy nie dostawały nóżek i wpadałay w nie powołane ręce. :wink: :wink:

 

Pozd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję leszku, bardziej niż to, że zniknęła mi kolejna tuja martwi mnie fakt naruszania mojej prywatności i to że ktoś buszuje po moim balkonie podczas gdy ja śpię za oknem!!! :evil:

 

wszyscy którzy już kończa budowy-pewnie to znacie, dla tych co zaczynają dobra rada. Naprawdę opłaca się porównywać ceny w hurtowniach i negocjować. Pierwsze wyceny naszego dachu bez negocjacji jeszcze (pokrycie, 4 veluxy, orynnowanie, obróbki):

Hurtownia Iwona Braas -21 tys

Hurtownia Hepi Euronit-15 tys

 

oczywiscie na tym nie poprzestaniemy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorato To rzeczywiście się p. Karol nie popisał.

 

Leszku Ja kupiłem panele Eggera w Komforcie. 7mm, AC3, dąb rustykalny deska, ze strukturą drewna, bezklejowe - wtedy w ofercie za 29.90zl. Po ile są teraz nie wiem.

 

Nie wiem kto się interesował barjerkami. Ja właśnie poszukuję bramy wjazdowej na rolkach z furtką....i znalazłem barierki po około 300zl/m. Jak będziecie chcieli, to dam Wam namiary.

 

Co do bramy to znalazłem taką dosyć prostą w formie przesuwaną na rolkach 1,70x2,70m razem z furtkę 1,7x1,0m za 2900zl. Co Wy na to? Dobra cena? Jak będziecie się pytać o swoje barierki, to zapytajcie też o moją bramę...:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

A czemu chcesz brame na rolkach? Przecież masz miejsce na bramę samonosną, mniejszy z nia kłopot.

 

Ja uporałam się z materią bajtowo-pikselową i dołączyłam dalszy ciąg moich zmagan na budowie (niektóre zdjecia jeszcze ciepłe!). Jak posprzątam po gipsach i szpachlach - odetchne i może będzie bliżej jak dalej.

 

I moja rada - jak macie więcej niż jedno dziecko nie pozwalajcie im decydować o czymś wspólnie! Górna łazienka nie doczeka sie chyba glazury, bo nie ma jednomyslności w wyborze. Nadmiar demokracji szkodzi! (Chyba jutro pojade i sama wybiorę. a co :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie , jak cchecie na mój album, na samym końcu mam projekt mojego tarasu ziemnego, pergoli i grilla.

Nie patrzcie na schody bo to mój mąż wymyślił, ale ja absolutnie na szybką "drogę dla złodzieji" się nie zgadzam.

 

No i 1 zdjęcie mojego nowego kominka:)

 

 

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=21394&k=10&q=nietypowy&nxt=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą bramą to wkońcu nie wiem czy chcę samonośną czy na rolkach. Powiedzcie mi jakie są zalety i wady obu. Jeśli chodzi o miejsce, to wcale nie mam go za dużo Aniu....

 

Jutro zaczynam swój dzień o 7.00 w Castoramie, potem 7.30 Chemia, 7.50 odbiór mazi do wanny olejowej, 8.15 sklep z instalacjami....potem działka i jeszcze nie wiadomo....co wyjdzie....dajcie mi siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

 

Brama samonosna ma to do siebie, że nie trzeba sprzątać ciągle prowadnic rolek (liscie, śnieg, zalodzenie). Jak chwyci przymrozek, to z rolkami nie wyjedziesz, bo ci rolki zamarzna. Samonosna nie zna tych problemów ale ma jedna wadę: potrzeba na nia 1,5 raza tyle miejsca co szerokość bramy.

 

Gosia

Kominek super (tv w scianie czy microwela?). Jaki kamień na obróbkę - marmur czy inny trawertyn? Byłoby super. A schody kręcone a la marchewka - po prostu bomba !!! :wink:

 

Kochani muszę kupić tanią folię w płynie (tzn. mniej niz 10 zł za litr) i folię do uszczelniania łazienek (wylewki pod baterie - z metra kwadratowego, i w narożach łazienek - z metra bieżącego ). Taka szara pod folie w płynie. Gdzie to kupić???? Please !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

 

Brama samonosna ma to do siebie, że nie trzeba sprzątać ciągle prowadnic rolek (liscie, śnieg, zalodzenie). Jak chwyci przymrozek, to z rolkami nie wyjedziesz, bo ci rolki zamarzna. Samonosna nie zna tych problemów ale ma jedna wadę: potrzeba na nia 1,5 raza tyle miejsca co szerokość bramy.

 

Gosia

Kominek super (tv w scianie czy microwela?). Jaki kamień na obróbkę - marmur czy inny trawertyn? Byłoby super. A schody kręcone a la marchewka - po prostu bomba !!! :wink:

 

Kochani muszę kupić tanią folię w płynie (tzn. mniej niz 10 zł za litr) i folię do uszczelniania łazienek (wylewki pod baterie - z metra kwadratowego, i w narożach łazienek - z metra bieżącego ). Taka szara pod folie w płynie. Gdzie to kupić???? Please !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :D

 

Gosiu projekt jest fantastycznie futurystyczny, aż wpadam w kompleksy, że jestem taki tradycjanolista.

 

Aniu ja folię w płynie kupowałem do uszczelnienia tarasu w Praktikerze, był tańszy niż w Castoramie, ale było to 2 lata temu. W tym roku do łazienki wziąłem w Castoramie, bo nie chciało mi się szukać (lenistwo i tyle). Pamietaj o taśmie na narożniki, bo sama folia na narożniki to za mało.

 

Pozdrawiam wszystkich kochających swoją prywatność i nie tylko :wink:

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Brakuje mi zupełnie czasu więc prawie nie zaglądam na forum, ale dziś nie mogę oprzeć się , aby pochwalić Ani za poczynania. Oglądałem zdjęcia.

Kawał solidenj roboty , wszystko nabiera kształtów i ogłady. Widać piekne efekty. Bardzo lubie takie zdjęcia z pola bitwy. :D

 

Ja zakopałem się w tynkach, robią je i robią.

 

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu a jednak biały kubraczek, widzę, że zainspirował cię Tommco

 

Gosiu świetne macie te wizualizacje, panowie zwłaszcza powinni się dłużej zatrzymać przy wizualizacji wnętrza, trochę po lewo od kominka wisi baaardzo ponętna pani, muszę przynać...czy to też pomysł męża? :lol:

 

schody faktycznie przepiękne, liczcie się jednak z kosztem od kilkunastu tysięcy wzwyż, no i rzeczywiscie, w naszych realiach pomysl o: drucie kolczastym, dobermanie, alarmie, ochronie, stalowej kracie, zapadni, fosie, ostrzelaniu intruza, etc, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu Coś w tej pani musi widać być...bo też na niej wzrok zawiesiłem :D

 

U mnie są zamontowane pierwsze parapety wewnętrzne. Nie chciałem, żeby robić tego po parapetach, więc część dziś została zamontowana.

 

Wanna olejowa jest już prawie gotowa...

 

Są też pierwsze kafelki w przedsionku...

 

Tak więc u mnie też coś się rusza...ale tempa Ani i Gosi tylko mogę pozazdrościć. Pięknie dziewczyny :wink:

 

Pozdrawiam

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...