Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Jestem tu nowy i przymierzam się do walki o własny kawałek podłogi ;-)

 

Czy w związku z tym możecie polecić solidnego i sprawdzonego kierownika budowy w okolicach Łodzi?

 

Z góry dzięki za dobre namiary.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a druga studzienka to dodatkowe 1300zł

to całkowicie zmienia postać rzeczy, za tyle to ja bym z 10 tych studzienek u siebie zrobił, może czas zmobilizować męża i samemu podziałać, kupujesz sobie własnym sumptem te studzienki, sama zamawiasz minikoparkę 50zł/h, żwirek 40zł/tona +kilka metrów geowłókniny i za 1300 zł masz 2 albo nawet 3 takie studzienki

 

PS ja niedawno u siebie robiłem 2 studzienki dla rynien, rozmiar trochę mniejszy ale koszt w granicach 30zł za obie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos POŚ. Podobno wszystkie mają teraz wyjścia rury fi 70-80, a rury kanalizy w domu robi się na fi 100 i na przewężniu się zapycha. Tak było u znajomych. A może monter spartaczył i da się to przewężenie "obejść" łagodnie?? Zwracał ktoś z Was na to uwagę???

Oleniek jakiej firmy masz POŚ, bo ja zaczęłam się stresować, u znajmoych po 2 latach się rozp...a i teraz mają rozryte pół ogródka, żeby ją wymienić. I co z tego, że na gwarancji jeszcze była...

Hydret-Wobet? Znacie POSie tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to całkowicie zmienia postać rzeczy, za tyle to ja bym z 10 tych studzienek u siebie zrobił, może czas zmobilizować męża i samemu podziałać, kupujesz sobie własnym sumptem te studzienki, sama zamawiasz minikoparkę 50zł/h, żwirek 40zł/tona +kilka metrów geowłókniny i za 1300 zł masz 2 albo nawet 3 takie studzienki

 

PS ja niedawno u siebie robiłem 2 studzienki dla rynien, rozmiar trochę mniejszy ale koszt w granicach 30zł za obie

 

A jakie to były studzienki - chłonne, czy z rozprowadzeniem do ogrodu? Zastanawia mnie temat zbierania i wykorzystania deszczówki, ale właśnie metodą "chałupniczą", bo gotowe systemy drogawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos POŚ. Podobno wszystkie mają teraz wyjścia rury fi 70-80, a rury kanalizy w domu robi się na fi 100 i na przewężniu się zapycha. Tak było u znajomych. A może monter spartaczył i da się to przewężenie "obejść" łagodnie?? Zwracał ktoś z Was na to uwagę???

Oleniek jakiej firmy masz POŚ, bo ja zaczęłam się stresować, u znajmoych po 2 latach się rozp...a i teraz mają rozryte pół ogródka, żeby ją wymienić. I co z tego, że na gwarancji jeszcze była...

Hydret-Wobet? Znacie POSie tej firmy?

 

Dzięki za info - zanotuję na przyszłość i będę obserwować temat, żeby się w przyszłości nie wpakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powitanie :-)

A tak przy okazji bo temat POŚ jest u nas bardzo na czasie...

Czy możecie pomóc w wyborze przydomowej oczyszczalni? Jakiś czas temu ktoś z grupy łódzkiej polecił eko-pol jako sensowny jakościowo i cenowo. Nie wiem czy coś się zmieniło u nich ale na dzisiejszy dzień całościowa wycena za oczyszczalnie powaliła nas na łopatki! Dwanaście! I co Wy na to?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to były studzienki - chłonne, czy z rozprowadzeniem do ogrodu? Zastanawia mnie temat zbierania i wykorzystania deszczówki, ale właśnie metodą "chałupniczą", bo gotowe systemy drogawe.

 

Ja mam takie studzienki chłonne na deszczówkę z dachu domu. Spisują sie rewelacyjnie.

mpoplaw zgadzam się, takie były koszty. Tylko ja zrobiłem z kręgów betonowych fi100.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powitanie :-)

A tak przy okazji bo temat POŚ jest u nas bardzo na czasie...

Czy możecie pomóc w wyborze przydomowej oczyszczalni? Jakiś czas temu ktoś z grupy łódzkiej polecił eko-pol jako sensowny jakościowo i cenowo. Nie wiem czy coś się zmieniło u nich ale na dzisiejszy dzień całościowa wycena za oczyszczalnie powaliła nas na łopatki! Dwanaście! I co Wy na to?

Z góry dzięki za podpowiedzi

witaj

Ja mam POŚ firmy JPR SYSTEM. Działa od pięciu lat bez zarzutu i na pewno nie kosztowała 12tys.zł! Sąsiedzi mają Hydret-Wobet i też działa. Jaki masz grunt? Badałeś go? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się podzielić wrażeniami, bo mam skończoną kostkę.

Hm, myślę, że mogę ekipę polecić, choć odrobinę... oryginalna. Męsko-żeńska. Co mieli zrobić - zrobili. Przyjechali w terminie. Skończyli w terminie. Byli niekłopotliwi a nawet pomocni (dokupywali cement sami). Kostka wygląda ładnie, jeździ się dobrze. Jestem zadowolona. telefon mogę dać na priv, choć może umieszczę na tablicy.

 

 

Mruva, a ty jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy badanie geologiczne i woda gruntowa na głębokości 1,7 metra. Zalecenia wykonać rozsączenie w nasypie. Też przeglądałem ofertę Hydet-Wobert i JPR. Zastanawiające jest tylko to że taka wielka rozbieżność cenowa!!!! Skąd się to bierze! Plus montaż oczywiście ;-)

Dzięki serdeczne za info! Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szambo z rozsączeniem z firmy Marie Polyester z Wandzina. Posie też mają :) Cenowo atrakcyjni. Ja za swoje ustrojstwo zapłaciłam trochę ponad 6 tysięcy (z podwójną ilością żwiru bo trochę podmokły teren). Inna firma (chyba Wobet Hydret) walnęła prawie 12 tysięcy.

Jesteśmy zadowoleni. Polecam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydret-Wobet? Znacie POSie tej firmy?

mój ma wejście fi 160mm na ścieki + 110mm na wentylację

 

ta gruba rura wchodzi sobie do domku i tam za rewizją zamienia się na zwykłą 110mm, moim zdaniem twój wariant odwrotny z grubego w chude jest trochę zaskakujący i będzie sprawiał kłopoty w przyszłości

A jakie to były studzienki - chłonne, czy z rozprowadzeniem do ogrodu? Zastanawia mnie temat zbierania i wykorzystania deszczówki, ale właśnie metodą "chałupniczą", bo gotowe systemy drogawe.

mnie po 2 latach zbierania deszczówki temat przestał interesować i dlatego studnie chłonne do jak najszybszego pozbywania się wód opadowych

 

jak będę chciał sobie coś podlać to użyję wody ZWIK po 2,6zł/m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składał ktoś może wniosek o wycinkę? Ciekawi mnie jak to wygląda w praktyce - czego faktycznie wymagają (trzeba dokładnie zaznaczyć i wymierzyć drzewa?, bo dla mnie to abstrakcja :roll:), ile się czeka na pozwolenie...

 

Jedynie kiedyś wycinaliśmy las pod więźbę :

- zgłoszenie do nadleśnictwa o potrzebie wycinki

- przyjechał leśnik, ocenił drzewa, oznaczył je

- potem drwal

- potem znów leśnik ponabijał znaczniki na drzewie wyciętym, spisał protokół ( nic to nie kosztowało )

- przyjechał przenośny trak

- powstał dach :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów z Łodzi kupował może okienka w firmie Jezierski (przedstawiciel firma Mróz) i może się podzielić wrażeniami?

 

Chcemy się już przymierzyć do okien i ich oferta wygląda dość ciekawie, ale ważny też montaż i obsługa więc wolimy podpytać :-)

 

I jeszcze jedna sprawa czy są może osoby korzystające z solarów Velux czy Roto? - jeżeli tak to też będziemy wdzięczni za opinie! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów z Łodzi kupował może okienka w firmie Jezierski (przedstawiciel firma Mróz) i może się podzielić wrażeniami?

 

Chcemy się już przymierzyć do okien i ich oferta wygląda dość ciekawie, ale ważny też montaż i obsługa więc wolimy podpytać :-)

 

I jeszcze jedna sprawa czy są może osoby korzystające z solarów Velux czy Roto? - jeżeli tak to też będziemy wdzięczni za opinie! :-)

 

również jestem zainteresowana moocno tematem okien Jezierskiego, a właściwie firmą Mróz. Na 90% zdecydowani jesteśmy na ich ofertę. Zdziwiło mnie tylko, że chcą tak duża zaliczkę - 70 %, sorry ale dla mnie jest to nie do przyjęcia.

Forsa od Ciebie też chcą tak wysoką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie tylko, że chcą tak duża zaliczkę - 70 %, sorry ale dla mnie jest to nie do przyjęcia.

Forsa od Ciebie też chcą tak wysoką??

 

Niestety dla nas też jest to dość dziwne, ale nam także powiedzieli 70%. W firmie Mielczarek ze Zduńskiej Woli w zasadzie te same okna i tylko 10% zaliczki, natomiast plusem jest fakt, że przy płatności 100% za okna dają dodatkowo 4% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...