Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ja robiłem wycenę okien w Abatex, Salamender 3D+szyby antywłamaniowe P4, okucia WK2, klamki z kluczykiem, podwójny kolor złoty dąb i wyszło mi około 20tys.zł. Trochę przestraszyła mnie ta cena. Nie porównywałem jeszcze u Mielczarka.

Dodam, że mam spore okna - powierzchnia całkowita 31m2; obwód całkowity 69m

 

Model Salamander SL (StreamLine) wyszedłby około 18tys. zł.

 

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie też rozważamy jako alternatywe Salamander 3d z Abatexa:) wstępne porównanie cenowe wypada korzystnie. Czy Wasze trzyszybowe Salamandry maja U=0,6? Braliscie z Abatexu tylko okna czy jeszcze innerzeczy tzn. brame garażową, parapety, rolety? Duża była różnica finansowa w porównaniu z Schuco?

 

Salamandry 3D trzyszybowe mają U=0,6 - tak napisał mi handlowiec z Abatex.

 

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wycenę okien w Abatex, Salamender 3D+szyby antywłamaniowe P4, okucia WK2, klamki z kluczykiem, podwójny kolor złoty dąb i wyszło mi około 20tys.zł. Trochę przestraszyła mnie ta cena. Nie porównywałem jeszcze u Mielczarka.

Dodam, że mam spore okna - powierzchnia całkowita 31m2; obwód całkowity 69m

 

Model Salamander SL (StreamLine) wyszedłby około 18tys. zł.

 

sailor_man

 

Sailor, robiłes w Abatexie tylko wycene okien, czy może tez parapetów, rolet zewn.? A tak dla porównania: moje okna w Schuco 5-cio komorowe o U=0,6 (z ciepłym montażem) wyniosłyby 19 380zł, a okna w Abatexie o tych samych parametrach (na profilu Salamander 3d) to kwota 12 778zł. RÓŻNICA: 6 602 zł. Daje więc do myślenia prawda?

A jakie jest Wasze zdanie dot. ilości komór w profilu okiennym? 5, 6 a może 8 ?:) Czy nie chodzi przypadkiem tylko o nakręcenie kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Salamander ale Okna Rabien. Zaplacilismy 50% wyceny z Mielczarka (Rabien dal nam dobre ceny, brat Meza ma spore upusty)... wiec Schueco, o ile fajne, odpadly... Rozumiem jeszzce 20-30% roznicy, ale 50%? Moze trzeba bylo sie targowac?

Moim skromnym zdaniem Oknom Rąbień daleko do Schucco. Ja się targowałam i mam od Mielczarka w cenie Abatexu ;-) A w zasadzie dostałam dużo więcej niż dawał Abatex. Polecam Mielczarka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romin, to proszę uliczka po uliczce;)

 

Witam:) No to jedziemy...

1. do ŁOdzi wjeżdżamy od strony Zgierza ul. Zgierską...

2. w momencie gdy zjeżdżamy lekko w dół, a po lewej stronie mamy Castoramę (duży, wysoki widoczny z daleka baner), to na tymże rondzie skręcamy w prawo...

3. jestesmy teraz na ul. Włókniarzy i jedziemy (w pewnym momencieulica skręca w lewo o 90 stopni - ale cały czas to ta sama ulica) a mu dalej jedziemy i jedziemy prosto

4. podam pewne punkty orientacyjne, które musimy minąc: McDonald (po prawej), stacja benzynowa BP (zielona, też po prawej), MAKRO (po lewej) i ...

5. gdy miniemy MAKRO to na skrzyżowaniu ze światłami skręcamy w prawo, przejeżdżamy pod wiaduktem i na światłach w lewo...

6. jesteśmy juz na ul. Aleja Unii i zaraz po prawej stronie jest wjazd na parkin FALI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze wiecie co...?:) poszukujemy magika, który zająłby się naszą ziemią wokół miejsca gdzie stał będzie domek, tzn. przeorał, wykarczował, odchwaścił, przeorał, wyrównał, powycinał drzewa i krzewy i przeorał:)))) jednym słowem mówiąc doprowadził teren naszej dzialki do porządku. Poproszę szanowne towarzystwo o namiary:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatnimi czasy ktoś z Was przerabiał temat bram garażowych??? Myślimy o bramie Krispolu, lecz widzę, że cena to zbyt fajna nie jest:)

 

Sprawdź firme Poltau :

http://www.poltau.com.pl/

 

Jest z Łodzi, mamy od nich brame i jest zaje .... fajna :) :) :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze wiecie co...?:) poszukujemy magika, który zająłby się naszą ziemią wokół miejsca gdzie stał będzie domek, tzn. przeorał, wykarczował, odchwaścił, przeorał, wyrównał, powycinał drzewa i krzewy i przeorał:)))) jednym słowem mówiąc doprowadził teren naszej dzialki do porządku. Poproszę szanowne towarzystwo o namiary:)

 

A to już będzie ciężko ... Albo lokalny magik z koparką, zrobi wszystko oprócz orania i bronowania ....

Albo lokalny rolnik - serio - my takiego znaleźliśmy pare metrów od nas. Ma traktorek, bronę, pług ... Nazwaliśmy go "Pan Bronka" ;) :)

Dużo nam pomógł za niewielkie pieniądze ... ale to mówię ... lokalny rolnik ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...