Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

i jeszcze wiecie co...?:) poszukujemy magika, który zająłby się naszą ziemią wokół miejsca gdzie stał będzie domek, tzn. przeorał, wykarczował, odchwaścił, przeorał, wyrównał, powycinał drzewa i krzewy i przeorał:)))) jednym słowem mówiąc doprowadził teren naszej dzialki do porządku. Poproszę szanowne towarzystwo o namiary:)

 

Najrozsądniej jest popytać w okolicy "tamtejszych" kto ma traktor i osprzęt. Jedyny ból jest wtedy jak na działce są jeszcze drzewka których już ma nie być. Traktorzysta niechętnie orze, bronuje i rekultywuje ziemie jeżeli są w niej pozostałości korzeni. Zawsze może dojść do uszkodzenia sprzętu. U nas było dużo samosiejki brzozy i czeremchy. Najpierw pościnałem zbędne drzewka, pozostawiając pieńki 70-80 cm, potem przyjechał spych i łapiąc za pieńki powyciągał razem z korzeniami. Następnie Pan traktorowy godzinkę pojeździł po działeczce i z precyzją godną mistrza, omijając wszystkie pozostałe drzewka i krzewy doprowadził glebę do stanu "pod grabie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Najrozsądniej jest popytać w okolicy "tamtejszych" kto ma traktor i osprzęt. Jedyny ból jest wtedy jak na działce są jeszcze drzewka których już ma nie być. Traktorzysta niechętnie orze, bronuje i rekultywuje ziemie jeżeli są w niej pozostałości korzeni. Zawsze może dojść do uszkodzenia sprzętu. U nas było dużo samosiejki brzozy i czeremchy. Najpierw pościnałem zbędne drzewka, pozostawiając pieńki 70-80 cm, potem przyjechał spych i łapiąc za pieńki powyciągał razem z korzeniami. Następnie Pan traktorowy godzinkę pojeździł po działeczce i z precyzją godną mistrza, omijając wszystkie pozostałe drzewka i krzewy doprowadził glebę do stanu "pod grabie"

 

Drzewajuż usunęliśmy pozostawiając te które pozostac miały. Sprawdze jeszcze i poszukam pniaków i korzeni, które mogły pozostac, żeby usunąc je przed orką. Szukam jednak pomysłu na bujnie porastające nasze ranczo trawy, chwasty i inne zarośla...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z kolorami? Normalna szeroka oferta czy raczej cztery podstawowe kolory? No i rzecz jasna jak cenowo?!?!?

 

Nas interesował złoty dąb i ten był, ale sądzę że inne kolory też mają.

Cenowo ... ? Musisz popytać, u nas jest automat przemysłowy z pewnych względów, więc cena była tez inna ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dostawców betonu B20 ,możecie kogoś polecic (Aleksandrów Łódzki )

 

my bralismy z Dąbrówki za Zgierzem a jechało na Kolnia Brużyca (to jak Aleksandrów) tel 42 717 84 41

bardzo fajnie pompa od razu w aucie jest, szybko, dobra jakosc

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeej , to znowu ja :D

 

gruzu jeszcze szukam- każdej ilości(najlepiej do 50 ton):) a i po sąsiedzkuhttp://forum.muratordom.pl/../images/smilies/wink-2.gif no i wie kto może gdzie w miarę normalnie liczą za B20?

na razie mamy wycenę na betronikę i budokrusz i jak nam cenę za pompę podali to mało z krzesła nie spadłam....a, marin_s do tych co to w poście zamieściłaś/łeś jeszcze nie dzwoniłam, bo już późno... ale to i tak pewnie kiszka wyjdzie bo od Zgierza do Mnię to z 80 kilosów, takżę tego .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, wiesz rad99 powiem Ci tak... my będziemy brać wsio w centrobudzie pod łowiczem- może nie wszystko mają najtaniej, ale jest konkurencyjnie i można negocjować, i transport for free.... aaaaaa i jest dużo taniej niż w składziku w pobliżu:)

 

Wiem, że gdzieś pod Pruszkowem jest też fajowa zbrojarnia "Odmet"(tani- widać możliwe) i wyginają Ci stal, tak jak sobie życzysz- tylko to Ciebie pewnie ne urządza, bo daleko- ale starałam się :)

 

i tak zamówisz, skąd uważasz...

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wie kto może gdzie w miarę normalnie liczą za B20?

 

Wyniki moich poszukiwań telefonicznych z 25.05.2010 (ceny netto, transport na Rąbień AB):

* 210zł/m3 B20, 300zł/h pompa - General-Beton

* 195zł/m3 B20, 250zł/h pompa (lub 500zł za całość pracy pompy) - Nast-bud z Gospodarza,

* 200zł/m3 B20, 100zł dojazd pompy, 200zł/h pompa, 300zł/h pompo-gruszka - Walenciak

* 195zł/m3 B20, 120zł za dojazd pompy lub pompo-gruszki, 250zł/h pompa - GoTrakt

 

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Łodzi lub okolicach mogę kupić pustaki kominowe i wentylacyjne (takie jak do kominów systemowych)?

Do tej pory dzwoniłem do Hi-Bet, ale może gdzieś są lepsze ceny a może i jakość?

Ceny w Hi-bet:

* pustak spalinowy 38x38x24 - 13,54brutto

* 2xwentylacja 25x38x24 (średn. kanału 12x15) - 8,45brutto

 

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do tego betonu, że u Walenciaka m3 oznacza m3 a nie pół, pompa nie musi czekać na gruszkę. Byłam pod wrażeniem organizacji, jak mi strop zalewali. Szczególnie po opowieściach z forum, jak to ktoś płacił za pompę a pompa czekała na gruszkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Łodzi lub okolicach mogę kupić pustaki kominowe i wentylacyjne (takie jak do kominów systemowych)?

Do tej pory dzwoniłem do Hi-Bet, ale może gdzieś są lepsze ceny a może i jakość?

Ceny w Hi-bet:

* pustak spalinowy 38x38x24 - 13,54brutto

* 2xwentylacja 25x38x24 (średn. kanału 12x15) - 8,45brutto

 

sailor_man

do każdego systemu możesz dokupić pustaki wentylacyjne. I schneider ma i Leier i reszta.

Ale musisz obejrzeć, bo różnią się wszystkim. Schneider ma ceramiczne, HiBet ma keramzytowe Zappel. W Aleksie jest bodaj wytwórca (Iwona?) też keramzytowe. Poza tym mają różne wielkości. Musisz popatrzeć w necie a potem ruszyć pupę i jechać pomacać. Sklepy, które znam, to Brukowa, duży sklep jest też na wylocie na Pabianickiej bodaj. Ciekawe, czy teraz można Icopal (Zd Wola) kupić? Jak ja potrzebowałam, to nie mieli przedstawiciela w Łodzi, a mają bardzo fajne kominy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...