Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam ! jestem nowym fanem forum. Wszytkie formalności związane z rozpoczęciem budowy przede mną. Czy możecie polecić kogoś kto zajął by się czynnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę łącznie z kupnem i adaptacją projektu. W nielicznych biurach w których sprawdzałem rzyczą sobie ok 5 tyś.

czytaj, czytaj i ucz się..... albo płać.

5 tyś za tek szeroki zakres usług to nie dużo. Ale jak zrobisz trochę samemu to zapłacisz mniej.

I pamiętaj o adaptacji mediów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z której strony miasta się Z 35 budują?

 

My się budujem w centrum wsi Lutomiersk!

Jeśli chodzi o keramzyt - nasi znajomi mają wybudowany dom w systemie praefa i bardzo sobie chwalą (dom ciepły zima, chłodny latem). Chcieliśmy też tak wybudować ale koszty są dla nas zbyt wysokie. Budujemy więc w systemie termo optiroc block (pustak 24 + wełna) - mają pełna gamę produktów (my chyba będziemy brać z Czamaninka). O wyborze różnorodnych technologii i zajadłych dyskusjach na ten temat się nie wypowiadam - to prawie jak z religią - każdy w coś "wierzy" i tyle. Pozdrawiam i gratuluje rozpoczęcia prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę,

na działce mam dość wysoką trawę (ok 80cm) i inne zielska (bez drzewek). Czy przed rozpoczęciem budowy trzeba to skosić? Jeśli tak, to czym ... kosą tradycyjną czy podkaszarką spalinową na żyłkę? Domyślam się, że kosiarka tradycyjna odpada.

Jakie są Wasze doświadczenia?

 

Zastanawiam się nad kupnem takiego sprzętu http://www.allegro.pl/item1066556110_nac_kosa_podkaszarka_kosiarka_spalinowa_1km.html

 

Koszt wypożyczenia takiej kosy ale firmy Makita wynosi 80zł doba, więc może opłaca się kupić niefirmową ale tańszą?

 

sailor_man

 

Hello Sailor_man. Widzę, że problem z bujnymi chaszczami mamy podobny:) Też chcielibysmy już teraz zacząc walkę z taką nieproszona roślinnością i zasanawiamy się czy np. nie przeorac tego i zabronowac po uprzednim potraktowaniu Roundupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! jestem nowym fanem forum. Wszytkie formalności związane z rozpoczęciem budowy przede mną. Czy możecie polecić kogoś kto zajął by się czynnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę łącznie z kupnem i adaptacją projektu. W nielicznych biurach w których sprawdzałem rzyczą sobie ok 5 tyś.

 

Witaj FAN:) Zastanów się faktycznie czy warto płacic komus za rzeczy które zrobisz sam np. zakup projektu? My za adaptacje projektu, wprowadzenie zmian i WIELKA pomoc przy formalnosciach związanych z uzyskaniem pozwolenia nabudowe zapłacilismy 2,7 tys zł:) W jakim rejonie będziesz wzosił swój domek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa ma być na Rudzie Pabianickiej. Mam już mapke dla celów projektowych i mapkę wymaganą przy złożeniu wniosku o warunki zabudowy. Brak w tym rejonie planu zagospodarowania. Jak już bedą warunki zab. to co robić dalej? Wtedy bym odpuścił sobie usługodawców. co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa ma być na Rudzie Pabianickiej. Mam już mapke dla celów projektowych i mapkę wymaganą przy złożeniu wniosku o warunki zabudowy. Brak w tym rejonie planu zagospodarowania. Jak już bedą warunki zab. to co robić dalej? Wtedy bym odpuścił sobie usługodawców. co radzicie?

 

Jak otrzymasz juz warunki zabudowy to kolejnym posunięciem jest znalezienie projektu domu, projektu takiego, który bedzie odpowiadał wydanym warunkom no i przezde wszystkim Tobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa ma być na Rudzie Pabianickiej. Mam już mapke dla celów projektowych i mapkę wymaganą przy złożeniu wniosku o warunki zabudowy. Brak w tym rejonie planu zagospodarowania. Jak już bedą warunki zab. to co robić dalej? Wtedy bym odpuścił sobie usługodawców. co radzicie?

czytaj forum. To jest kopalnia wiedzy, jak się doszkolisz, to pytaj o szczegóły

Znajdziesz projekt - pytaj, powiemy ci czy tani czy drogi w budowie :)

Poczytaj nasz watek wstecz, na rudzie ktoś od nas budował z rok temu, a może niedaleko? zawsze można się umówić i popatrzeć, popytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! jestem nowym fanem forum. Wszytkie formalności związane z rozpoczęciem budowy przede mną. Czy możecie polecić kogoś kto zajął by się czynnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę łącznie z kupnem i adaptacją projektu. W nielicznych biurach w których sprawdzałem rzyczą sobie ok 5 tyś.

 

Hej,

ja z własnych doswiadczeń powiem tak:

pierwszy dom, kupiłam projekt dotowy, parę zmian, bieganina po urzędach koszmarna, projekty przyłaczy, adaptacja razem nie zmieściałam sie w 5 tys

drugi dom robie projekt indywidualny u architekta, żadnych kompromisów, konstrukcja, materiały, rozmiary pomieszczeń, media, instalacje wszystko pod moje potrzeby i marzenia, palcem nie kiwnę dostanę gotowe PNB w cenie 60 pln za metr netto domu. Oszczedności bede oczekiwała np. w umiejetnosci dociagnięcia wszystkich mediów bez zadnych kosztów do działki czego sama bym nie załatwiła (walczę z ZE o 30 mb przyłącza od dwóch lat), specjaliści wiedza jakie pisemko i gdzie trzeba złożyć. Robią mi juz 5 koncepcję tak aby mi wszystko pasowało. Bardzo polecam taki sposób. Do tego potem możesz mieć opiekę inspektora podczas budowy wspolpracujacego z architektem, gotowy kosztorys pisany pod twój kredyt, oczywiście to juz jest płatne dodatkowo. Projekt sie robi jak dostanę w pdfie to wstawie. Ocenicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Sailor_man. Widzę, że problem z bujnymi chaszczami mamy podobny:) Też chcielibysmy już teraz zacząc walkę z taką nieproszona roślinnością i zasanawiamy się czy np. nie przeorac tego i zabronowac po uprzednim potraktowaniu Roundupem?

 

Dołączam do klubu;)

Działka totalnie zarośnięta. Czeka mnie oprócz częściowej wycinki wykoszenie niższych chaszczy, w tym dzikich jeżyn :roll:. Zastanawiam się nad pożyczeniem kosy, a to co zostanie potraktować roundupem jak odrośnie zielone. Jak padnie zaorać i wyrównać. Taki mi plan kiełkuje :cool:

A jak wyjdzie się okaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Sailor_man. Widzę, że problem z bujnymi chaszczami mamy podobny:) Też chcielibysmy już teraz zacząc walkę z taką nieproszona roślinnością i zasanawiamy się czy np. nie przeorac tego i zabronowac po uprzednim potraktowaniu Roundupem?

 

własnie w ub weekend zakupiłam kosę spalinową w LM w Porcie. Na zyłkę z dodatkową tarczą. Jest super zjechałam sama 1400 m2 w pól soboty, juz wiem ze tarcza mi nie potrzebna (tarcza raczej na naprawde grube chwasty podchodzące juz pod dzikie krzaki). Zyłką zetniesz zielone jak trwska, chwasty (ale mówię o kosie spalinowej nie podkaszarkach) . U mnie były takie pod kolano rosły sobie gęsto od zimy. szło lekko tylko maskę musisz kupić koniecznie bo siecze bardzo i zielone lata jak opetane. zalety: miesci sie do samochodu jak nie ma jeszcze domu, no i bez problemu pracuje na nierównosciach przy budowie.

Ale w ub roku wziełam bronę, przeorałam wszystko zasadziłam gorczyce, potem przeorałam zielonym do dołu i zasadziłam zwykłe trawsko takie polne. kosztowało mnie to niedużo, użyłam PAna Bronkę od Majkiego - okolicznego rolnika ze sprzetem i wiedzą

Byłam zdziwiona ze w tym roku normalnie nie mam chwasciorów a w ub była masakra, łącznie z wycinaniem dzikich krzaczorów.

Kose zakupiłam firmy partner za ok 600pln i na pewno bedzie przydatna nawet jak juz bedzie trawniczek i kosiareczka, chociazby do trudnych miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie Z-35:) Lutomiersk to po drodze na nasze ranczo w kierunku Dalikowa. My juz prawie zaczęliśmy:)

 

Również pozdrawiam i wszystkim, którzy mają chociaż wykop pod fundament szczerze i bez skrępowania ZAZDROSZCZĘ! Gdyby się tak teleportować do już wybudowanego i wykończonego domu. Marzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-35 spokojnie, Teleportacja do gotowego to nie było by to samo co budowac etapami (oczywiscie byle nie było zbyt ciężko) Po teleportacji nie było by tej satysfakcji (ale zmęczenia też nie) ;)

Ja właśnie mogę sie pochwalić że sam z ojcem zakończyliśmy etap wylania ławy fundamentowej pod dom. :) nie było lekko zwłaszcza że cały wykop robiliśmy sami łopatami :) później szalunek, zbrojenie (myślałem że mi ręce odpadną od wiązania) noi na koniec zalanie już z gruchy.

satysfakcja gwarantowana i parę kilo mniej ;)

 

teraz czekam na bloczki betonowe noi zastanawiam sie nad styropianem na ściane fundamentową czy 6 cm czy moze 8 cm i czy zwykły fasadowy będzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...