Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

A JA jestem największym pechowcem swiata...

Moi wspaniali budowlańcy.... spie.....li mi okna

Przesuneli od osi dachu i trzeba było poprawiać, niestety jedno z wieńcem........... katastrofa:(((((((((((((((((((((

 

Na szczęście jutro tj. sobota wyjeżdżają......

 

 

LUDZIE- mam stan surowy otwarty i jadę we czwartek na wczasy:)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aniu Mam nadzieję, że Twoje tynki nie ucierpiały. Jakiego są finalnie koloru?

 

Gosiu Pomyśl, że i tak we czwartek jedziesz na wczasy...:)

 

U mnie kotłownia i kominek już stoją. W poniedziałek ostatni szlif (poziomowanie grzejników, kosmetyka i odpalanie). Jak byście chcieli fajną ekipę od instalacji kotłowni to dajcie znać. Całe CO i wodę też robią jak trzeba.

 

PS. U mnie też wczoraj nie było kolorowo, bo spadało ciśnienie w CO. Wniosek...gdzieś jest dziura. Na szczęście udało się ją dość szybko zlokalizować, zrobili mi dziurkę w podłodze w jednym pokoju (tzn. dziurę) i już jest cacy. Ale myślałem, że trzepną na zawał...

 

Pozdrawiam,

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu ja....

 

SZCZĘŚLIWA POSIADACZKA STANU SUROWEGO OTWARTEGO- i najważniejsze bez budowlańców na budowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Sprzątałam syf po nich od 10,00 do 21,00 popaprańcy:(

Moje wnioski:

-POTWIERDZAM, że wszyscy budowlańcy to oszuści, robią wszystko jak najszybciej, jak najprościej, najbardziej na skróty za jak największe profity!!!

Umowy od A_Z, kary od A_Z, pilnować i patrzeć na ręce.

 

Dobrzy wykonawcy z powołania - to jak ksiądz czyli prawdopodobieństwo trafienia .....................miniminiminimalne.

 

Ale we czwartek jadę odpocząć, później kupuję psa, a później dalsze prace.

 

Pozdrawiam wszystkich wspierających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu

Nareszcie po nich (po tych popaprańcach :wink: ) odpoczniesz. A potem dalej do roboty bo czas ucieka (znaczy sie sezon budowlany). A piesio (jaki by on nie był) obowiązkowo musi być. Nawet pieszczuch kanapowy. Życzę dobrej pogody. Będę z tobą w kontakcie, bo najprawdopodobniej w poniedziałek przyjedzie mój kominkarz, więc sie jeszcze odezwę.

 

Tommco

Pamiętaj - nadmiar demokracji szkodzi. W związku z powyższym zostałam demokratycznie przegłosowana i dom będzie koloru lodów waniliowych (oby nie wyszedł żółty :evil: ). Aktualnie jest śliczny biały baranek i brązowa podbitka w trakcie pracy.

 

Powoli zaczynam kupować farby do wnetrz (kilka kolorów będzie). W kuchni mam juz glazurę i teracotę (choć jeszcze nie zafugowaną :lol: ). Jesli wilgotność podłoża pod parkiet będzie dobra (trzy miesiące schnięcia) to jest szansa na przeprowadzkę jeszcze przed wrzesniem. Ale czas pokaże.

Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę dla wszystkich budujących!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie - ale korzystanie z forum (w domu) przez modem doprowadza mnie do szału. Juz nie mogę się doczekać gdy w nowym domku założymy neostardę.

Anna szaleje (budowlano oczywiście), Gosia wypoczywa (zasłużenie) u nas powoli naprzód.

Anno nie chcę Cię martwić ale perspektywa mokrego lata nie wróży dobrze Twojej wylewce pod parkiet. Trzeba być optymistą- może jednak doschnie na czas. U nas właśnie wilgotność wylewki trochę pokrzyżowała nam plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś

Nie stresuj się! :p Gosia miała to nieszczęście, że wszyscy byli kiepscy. I ma prawo do trochę goryczy. I chyba tak jest w każdym zawodzie. Policjanci be, nauczyciele be, lekarze be. A czy wszyscy?

 

Areksam

SSSpoko, o spotkaniu grupy juz myslałam, oby tylko warunki były przyzwoite, to rzucam hasło.

 

Tommco

Nic z tego! Alea iacta est - farba zamówiona. Lody waniliowe będą (oby nie wyszły cytrynowe :cry: ). Przemalować wcale nie tak łatwo, bo potrzebne rusztowania. Dlatego teraz. Serdecznie zapraszam.

 

Ciechanko

Święte słowa. Dzisiaj był bardzo magiczny pomiar wilgotności podłoża. Wyszedł 2,3 czegoś tam. Najbidniej do końca lipca musi schnąć. A czy wyschnie do 1,8 to Bóg raczy wiedzieć.

 

U mnie schną tynki (przed malowaniem), podbitka robi się (wolno, bo po godzinach urzędowej pracy). Kominkarz zjechał i stawia "piec" czyli Tarnawę z kaflami. Do czwartku ma skończyć. Jak będą zdjęcia to wkleję do albumu. Padam na twarz!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia Łódź napisała:

-POTWIERDZAM, że wszyscy budowlańcy to oszuści, robią wszystko jak najszybciej, jak najprościej, najbardziej na skróty za jak największe profity!!!

Na szczęście nie uważam się za "budowlańca" tylko budowniczego, ale mimo wszystko zabolało.

 

 

 

Adaś widać ze "świeża krew" u Ciebie.

Jednakże, dlaczego wkleiłeś tylko część wypowiedzi , gdyż zdanie ponizej brzmiało:

Dobrzy wykonawcy z powołania - to jak ksiądz czyli prawdopodobieństwo trafienia .....................miniminiminimalne.

A ponadto ciesze się, iż na szczęście wyrażanie własnych opinii w zakresie własnych inwestycji nie jest zabronione- oto DEMOKRACJA również budowlana wśród inwestorów, inwestorek, i bodowniczych i budowlańców.

 

Ból uszlachetnia - czy "szlachetny z ciebie budowniczy :)"

 

AAA moja grupko pozdrawiam :)tylko poczekajmy z tym spotkaniem na słońce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Dziś kocioł został odpalony!!! Poczułem dziwne podniecenie gdy nagrzewał się grzejniczek :lol: Jutro mają do końca podłączyć sterownik kominka i ... zobaczę jak się pięknie pali.

 

Muszę teraz zadzwonić do glazurnika i umówić się na kafelkowanie. Już wiadomo, że nic nie cieknie przynajmiej, więc można ruszać.

 

Niestety muszę się też zająć poważniej szukaniem materiałów do pracy magisterskiej...mam jakieś pół roku, żeby ją napisać i się obronić...

 

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne to czekam na próbnik kolorów...robią dla mnie specjalny lakier...bo żaden z ich oferty nie pasował do tradycyjnego dębu...jeden był za zielony, a drugi a żółty.

 

Spotkanie grupy to świetny pomysł...mnie nie ma jakoś od 6go do 17go - jadę trochę sobie polatać po Paryżu. A co tam! Ciekawe, czy będzie mi się aż tak podobał, jak wted kiedy byłem mały...i latałem po la'Defense (czy jakoś tak) jak oszalały.

 

Mam nadzieję, że dorwę siostrę z cyfrówką i będę mógł się pochwalić moimi małymi sukcesami...tzn. tym co w domku już się pojawiło.

 

JAKOŚ MNIE WZIĘŁO NA GADANIE...WIĘC KOŃCZĘ JUŻ.

 

Pozdrawiam

 

Podpisano: Świeżo upieczony tatuś chrzestny

 

PS. Aniu...czy siedzisz na działce całymi dniami...czy masz raczej jakieś okreśłone pory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie szalejący budowniczy :lol: Widzę, że idziecie jak burza - ledwo nadążam za tymi Waszymi zmianami! Ciechanko - obejrzałam sobie Wasz domek prześliczny, ale nikogo akurat nie było :roll: Ale ja jeszcze tę kawusię wypiję u Was na tarasie!!!! Dwa dni temu minął rok od naszej przeprowadzki i muszę powiedzieć, że zleciało to jak z bicza trzasnął. Aż strach, że tak szybko..... A energii do budowania - jak się okazuje - jeszcze mi zostało. Albo się podładowuję na Forum :lol: No i zaczęliśmy remont domku w Grotnikach. Po 15 latach trochę trzeba już pozmieniać. Na początek poszła kuchnia - jest prześliczna! Teraz zamówiłam okna. Planujemy też położenie paneli na podłodze, malowanie w środku (po 5 latach należy się jak psu zupa) i tyle pewno zdążymy w tym roku. Kurczę, to chyba jednak choroba......

W I połowie sierpnia będę w Grotnikach, więc ponawiedzam wszystkich na trasie - lojalnie uprzedzam! :lol: :lol: :lol: Lepiej ustalić grafik jakiś, albo co... Tommco - masz jakiś przewodnik po Finlandii? może mapkę Rovaniemi? Czy tam naprawdę teraz jest na okrągło dzień???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusiu Szczerze mówiąc o Rovaniemi nie mam dużo. Zachęcam Cię do odwiedzenia strony http://tourism.rovaniemi.fi, a także napisania małego maila na adres [email protected]

 

Jestem przekonany, że bardzo szybko prześlą Ci aktualny przewodnik i co tylko sobie jeszcze życzysz. Oczywiście free of charge :)

 

Sam to ćwiczę często, jak piszę z prośbą o Raporty Roczne różnych instytucji (do magisterki). Przesyłają bezzwłocznie.

 

U mnie kominek jednak odpalę dopiero jutro. Dziś przed 7ma instalator prosił mnie o 24 godziny zwłoki...a co tam, niech ma :p

 

Teraz chyba będę jechał do BUŁy...i szperał...

 

Pozdrawiam

 

 

PS. Luśka Na tej stronie http://tourism.rovaniemi.fi/?deptid=6913 jest formularz, gdzie możesz zaznaczyć co od nich chcesz. Jeśli nie masz czasu się bawić, to prześlij mi na priva Twój adres, to załatwię, żeby do CIebie te broszurki trafiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusiu W odpowiedzi na jedno z Twoich pytań:

 

Np. 1go stycznia słońce wschodzi o 10.58 a zachodzi o 13.44

1go czerwca wschodzi o 02.12 a zachodzi o 00.17

Natomiast 1go lipca wcale nie zachodzi.

 

A tutaj znajdziesz aktualnę 5cio dniową pogodę dla Rovaniemi:

http://www.fmi.fi/weather/local.html?Keywords=&kunta=Rovaniemi&param=T&neito=1

 

Tak jak mówiłem...w internecie da się znaleźć wszystko.

 

Pozdrwiam

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusiu W odpowiedzi na jedno z Twoich pytań:

 

Np. 1go stycznia słońce wschodzi o 10.58 a zachodzi o 13.44

1go czerwca wschodzi o 02.12 a zachodzi o 00.17

Natomiast 1go lipca wcale nie zachodzi.

 

A tutaj znajdziesz aktualnę 5cio dniową pogodę dla Rovaniemi:

http://www.fmi.fi/weather/local.html?Keywords=&kunta=Rovaniemi&param=T&neito=1

 

Tak jak mówiłem...w internecie da się znaleźć wszystko.

 

Pozdrwiam

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...