Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie

 

1. czy jak robiliście kanalizacje to stosowaliście studzienki rewizyjne??

2. czy te studzienki sa konieczne

3. Czy trzeba zachować kąty 90 stopni po wyjściu z domu, czy można iśc do szamba najkrótszą drogą (np po skosie) ?

4. Jak minimalnie musi iśc rura kanalizacyjna pod ziemią ?

5 Czy warto stosować szambo betonowe czy lepiej plastik ?

6. Jak wysoko umiejscowić rurę nawiewną podposadzką do kominka. Bo czytalem w 2 źródłach i w jednym jest że 0,5 m a w drugim około 2 m (czyli jest łamana)

7. Jak daleko może być pion od ubikacji. ? i czy mogę go przestawić w inne miejsce bo na poddaszu wyszedłby mi w sypialni zamiast w 2 łazience.

 

Przepraszam że tyle pytań naraz ale właśnie jestem na etapie planowanie bo już ściany fundamentowe pną się w górę i chcialbym to dobrze rozplanować, a to co jest zrobione w projekcie to w ogole nie nadaje się do zastosowania (rury kanalizacyjne pod salonem idzą, piony na poddasze wychodzą w sypialniach, itp dziwne rozwiązania) chyba projektant nie pomyślał co robi :/

 

A jeszcze czy w kuchni też musi być pion czy stosuję się go tylko tam gdzie jest ubikacja?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy jak robiliście kanalizacje to stosowaliście studzienki rewizyjne??

2. czy te studzienki sa konieczne

3. Czy trzeba zachować kąty 90 stopni po wyjściu z domu, czy można iśc do szamba najkrótszą drogą (np po skosie) ?

4. Jak minimalnie musi iśc rura kanalizacyjna pod ziemią ?

5 Czy warto stosować szambo betonowe czy lepiej plastik ?

6. Jak wysoko umiejscowić rurę nawiewną podposadzką do kominka. Bo czytalem w 2 źródłach i w jednym jest że 0,5 m a w drugim około 2 m (czyli jest łamana)

7. Jak daleko może być pion od ubikacji. ? i czy mogę go przestawić w inne miejsce bo na poddaszu wyszedłby mi w sypialni zamiast w 2 łazience.

 

Odpowiadam jak jest u mnie, nie traktuj tego jako wzorca ;)

1. nie

2. nie wiem

3. mam jak najkrótsza dorgą, wszędzie kolanka 2x45st, pod całym domem fi 160 pomarańczowa, nawet podejścia pod sama posadzkę, tylko wyjście redukcja na 110 czy 50 i od razu 160. Dzieki temu podobno nie ma sznas na zapchanie .... ;)

4. wychodzi z domu na gł. około 70 cm.

5 mamy betonowe

6. wchodzi pod chudziakiem na gł około 50 cm prosto do odmu i potem tylko kolanko pod sam kominek.

7 jedna ubikacje mamy przy pionie, druga 2 m od pionu. Parterówka, nic sie nie dzieje, wody z kibla nie wysysa :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić niedrogiego, solidnego wykonawcę ogrodzeń i bram?

 

Naszego slusarza od bramy i wypełnienia metalowego oraz od klinkieru polecam na tablicy.

O ile ten ślusarz jest super, to ten od klinkieru, mimo że ogólnie zrobił dobrze, to można się czepiać niuansów i na pewno trzeba bardzo dokładnie ustalić zakres prac i cene przed robotą ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

1. czy jak robiliście kanalizacje to stosowaliście studzienki rewizyjne??

2. czy te studzienki sa konieczne

3. Czy trzeba zachować kąty 90 stopni po wyjściu z domu, czy można iśc do szamba najkrótszą drogą (np po skosie) ?

4. Jak minimalnie musi iśc rura kanalizacyjna pod ziemią ?

5 Czy warto stosować szambo betonowe czy lepiej plastik ?

6. Jak wysoko umiejscowić rurę nawiewną podposadzką do kominka. Bo czytalem w 2 źródłach i w jednym jest że 0,5 m a w drugim około 2 m (czyli jest łamana)

7. Jak daleko może być pion od ubikacji. ? i czy mogę go przestawić w inne miejsce bo na poddaszu wyszedłby mi w sypialni zamiast w 2 łazience.

A jeszcze czy w kuchni też musi być pion czy stosuję się go tylko tam gdzie jest ubikacja?

 

Pozdrawiam

 

1. mam studzienki, jedną małą przu domu jedną dużą przy bramie

2. Tak. Studzienka mała jest tam, gdzie kanalizacja skręca. Duża jest przy ujściu do kanalizy głównej. Mam tam zawór burzowy, zapobiega cofaniu g do domu ;) Te małe daje się na wszystkich skrętach, bo tam się może zapchać i trzeba móc odepchać

3. Wręcz odwrotnie, nie robi się 90 st wcale, najwięcej to dwa kolanka po 45, żeby łuk wyszedł., a tam gdzi się da, to mniej. Jak masz 90 st to musisz mieć studzienkę w tym miejscu

4. Tak żeby zachować odpowiedni spadek. Ścieki zwykle są ciepłe więc nie zamarzają, poza tym nie stoją w rurze tylko spływają. Więc przy domu nie jest głęboko, u mnie ok 50 cm, potem głębiej.

5. nie wiem :)

6. rurę puszcza się przez fundament. To ci wyznacza głębokość. Jak chcesz głębiej to daj głębiej ale przecież nie pod ławą. Więc wtedy jest łamana. . Zwykle chodzi o to, żeby powietrze się ogrzało od ziemi. Czyli głębiej za fundamentem a wylot daleko od domu

7. Pion od WC nie może być poziomy, o ile pamiętam, to można go złamać ale kątem bardzo rozwartym a to ci wyznacza, na ile możesz go przesunąć

8. W kuchni nie mam pionu tylko wyprowadzone rury do kuchni na etapie piaseczku pod chudziakiem. Ale nad kuchnią mam sypialnię, to jaki pion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp :)

 

No to już co do głębokości wiem jak zrobie skoro nie trzeba zwracac tak bardzo uwagi na przemarzanie.

 

Teraz jeszcze to wyjście z domu do szamba... zastosuje chyba małę kąty tworząc łuk i pominę studzienkę rewizyjną (bo w sumie nie za bardzo bedzie miejsce na nią)

 

Zobaczcie moze na rzuty.

1 to tak jak jest w projekcie

a 2 tak jakbym chciał to zrobic (tylko nie wiem czy będzie dobrze ... zwłaszcza odpływ z kuchni i od miski ustępowej do pionu. bo to by było jakies 2 m

 

http://img541.imageshack.us/img541/9216/rzut1.jpg

 

http://img535.imageshack.us/img535/4651/rzut2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoos, problemem są spadki. Z WC woda musi lecieć pod kątem. Spadek o ile pamiętam ok 2%. trza to sprawdzić i policzyć ile na 2 m musisz zejść w dół Czy ci miejsca wystarczy. Z wodą jest łatwiej, woda sobie poleci, gorzej z g.. i papierem. Rozumiem, że chcesz robić sam? Wrzuć na wymianę doświadczeń, na pewno jakiś instalator się trafi i sprawdzi, czy dobrze.Ja piszę tylko na podstawie obserwacji własnych, miałam dobrego hydraulika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie moze namiary na jakies tanie betoniarnie, ktore odsluguja okolice Wielunia. Interesuje mnie beton B20 wraz z pompa

źle postawione pytanie. Pytaj nie o tanie ale o dobre. Bo tanie to mogą ci przywieżć B10 zamiast B20 albo gruszka będzie połową gruszki. Najlepiej by było dobre i względnie tanie. Nikt dotąd nie pisał o dużej betoniarni ok Wielunia, może jakieś lokalne są, ale czy dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS dokładnie tak jak piszesz chcę zrobić sam.

Fundament już zrobilem sam, teraz muruję ściany fund. sam, wiec niedługo czas na położenie kanalizacji, poźniej zasypywanie, wylewka, zaizolowanie pionowe i poziome i stan zero moze skoncze do końca lipca może wcześniej. Chociaż wątpie bo na codzień dużo innych obowiązków. :)

Teraz ciągle nurtuje mnie ten układ kanalizacji, tzn głównie przesunięcie pionu do kotłowni, żeby na górze wyszło w łazience a nie w sypialni ale zeby na dole też nie było problemów z odległością od kibelka :)

bo tak jak piszesz woda (czyli podpięcie prysznica, wanny czy pralki to luzik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Lawenda stoi wybudowana w Tuszynie Majorackim (czy jakoś tak;)) ale właściciel chyba nie udzielał się na FM:) Tylko to jest ta większa wersja Lawendy:)

 

I to mi się podoba. A skąd masz tę informację? Czy widziałeś jak wygląda na żywo? Ja co prawda przymierzam się do tej mniejszej wersji, chociaż wiem że i jedna i druga jest bardzo droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiuszozo,

zajrzyj na stronę:

http://www.mojabudowa.pl

tam jest chyba z 50 blogów budujących Lawendę. Pewnie coś znajdziesz w pobliżu.

Ja swojego Bursztyna, zanim kupiłam projekt, obejrzałam w wersji "live" dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów FM. To było bardzo cenne doświadczenie, które upewniło mnie w mojej decyzji. Szczerze polecam taką inspekcję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jeszcze robiłem rozpoznanie odnośnie kolektorów... dostałem oferte z Wielunia (całkiem całkiem), ale zaproponowali też alternatywę w postaci pompy powietrznej do ogrzewania wody. Owa pompa zintegrowana jest ze zbiornikiem na ciepła wodę - całośc o srednicy 60cm a wysokosc 180, montowana w kotłownii w przeciwienstwie do kolektorów nie ma potrzeby przechodzenia z instalacja przez pokrycie dachu, temp. wody daje do 60 C a koszty takie same jak w przypadku kolektorów słonecznych. Dobre to Waszym zdaniem??? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba. A skąd masz tę informację? Czy widziałeś jak wygląda na żywo? Ja co prawda przymierzam się do tej mniejszej wersji, chociaż wiem że i jedna i druga jest bardzo droga...

Lawenda była jednym z wieeeelu projektów, które nam się podobały:D

Nie wybrałam się tam w końcu, ale mój M. był i widział:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...