Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Czy ktoś się orientuje, w jakiej odległości od studni można budować oczyszczalnię? Bo dostaję dane, że 70 metrów od warstwy filtracyjnej i 30 od drenażu. Nie wiem w ogóle co to warstwa filtracyjna, ani drenaż. Wiem, że studnia dla mojego miasta znajduje się 50 metrów od mojej działki. Ale działkę mam 46 metrów szeroką. Więc czy za 70 metrem mógłbym robić? A swoją studnię gdzie ulokować 70 metrów znowu od oczyszczalni czy 30? Bo już nie wiem :/

 

My u nas musieliśmy zachować odległość 30m w linii prostej, taki wymóg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś się orientuje, w jakiej odległości od studni można budować oczyszczalnię? Bo dostaję dane, że 70 metrów od warstwy filtracyjnej i 30 od drenażu. Nie wiem w ogóle co to warstwa filtracyjna, ani drenaż. Wiem, że studnia dla mojego miasta znajduje się 50 metrów od mojej działki. Ale działkę mam 46 metrów szeroką. Więc czy za 70 metrem mógłbym robić? A swoją studnię gdzie ulokować 70 metrów znowu od oczyszczalni czy 30? Bo już nie wiem :/

 

klaudiuszozo - my mamy 30 m od studni w lini prostej

 

My u nas musieliśmy zachować odległość 30m w linii prostej, taki wymóg

pozdrawiam

 

Te 30m to chyba macie w przypadku oczyszczalni biologicznej? bo przy oczyszczalni drenażowej czy tam ekologicznej to musi być właśnie 70m.

A a'propos ile kosztowała Was ta oczyszczalnia i kto Wam robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem odpowiedź z firmy zajmującej się oczyszczalniami. Studnia biologiczna to 30 metrów, ja u siebie mam niestety 70 metrów terenu chronionego, bo jest w pobliżu studnia dla miasta. Urbaniście nie chciało się zrobić strefy dla oczyszczalni to mi wpisał szczelne szambo. Mi tzn. byłej właścicielce. Teraz już wiem, że muszę z nim porozmawiać na poważnie przed wytyczaniem nowych warunków zabudowy, już wiem że tych obecnych nie będę chciał przepisać na siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa w któej poszukuję porady (taki na razie etap że więcej szukam i pytam niż sam mogę poradzić- z czasem to się pewnie odwróci).

 

Szukam zatem firmy zajmującej się konstrukacjami metalowymi do wykonania stalowej antresoli. Ma to być antresola w stylo "loftu" czyli na metalowych surowych podporach, z prostymi schodami np w stylu fabrycznym.

 

Z góry dziękuję za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Też się nad tym zastanawiałam. Potem pomyślałam, ze nie ma pośpiechu. W sumie póki się nie bierze kredytu czy nie chce sprzedać to nie ma to znaczenia. No, chyba że spadek.....

Ciril!!! Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS zadzwoniłam do sądu do ksiąg wieczystych. Uprzejma pani powiedziała, że nic nie trzeba robić, ani u nich ani u notariusza. Ale czy ma rację? Jakbym chciała sprzedać to wtedy trzeba dołącZyć do aktu jakieś poświadczenia o wszelkich zabudowaniach na tej działce... A że nie zamierzam na razie domu sprzedawać wiec sprawa jest zamknięta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko z punktu widzenia kredytobiorcy : musieliśmy iść do sądu do ksiąg wieczystych i zgłosić "ujawnienie w księgach" - dokument potrzebny dla banku.

A tak to chyba nic, faktycznie, mamy dokument odbioru domu i już.

No i cały cyrk z przemeldowaniem, wszystkie dokumenty od nowa ... :bash::eek:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani "w księgach" też mówiła, że banki czasem chcą taki dokument. Ja w swoim w poniedziałek zgłosiłam zakończenie budowy i odbiór i teraz czekam na ciąg dalszy... Pewnie też sobie zażyczą taki świstek :)

majki co konkretnie masz na mysli mówiąc o cyrku z przemeldowaniem? Jakie dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję budować dom w mimozach z Archonu Poszukuję osób, które Mimozę budują lub już wybudowały w okolicach Łodzi .

Chętnie skorzystam z doświadczeń innych. Byłbym szczęśliwy mogąc zobaczyć Mimozę w rzeczywistości. Jarek ze Zgierza.:rolleyes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. biuro architektoniczne:

PPHU Brandt, pl. Kilińskiego 5, 95-100 Zgierz, (042) 715-42-02

W rozsądnej cenie opracowali projekt indywidualny domu, do wielu rzeczy przekonując rozsądnymi argumentami, jednocześnie wybijając z głowy kilka pomysłów.

OCENA 8 na 10

 

Nie polecam tego biura - proste zmiany wykonywali przez prawie 4 miesiące. Trudny kontakt. Niby słuchają, niby doradzają, a na projekcie i tak co innego niż było ustalone. Na dodatek końcowego projektu nie można było zobaczyć bo już był złozony do starostwa. Już na budowie okazało się, że np zamiast okna balkonowego na pietrze jest okrągłe, że drzwi wejściwe miały być szerokie na 120 cm a sa na 160cm... Wycofanie projektu do poprawny oznaczało by opóźnienie ropoczęcia pra do następnego roku.

No i cena końcowa była zupełnie inna niż pierwotnie ustalaliśmy, co oczywiście skończyło się poważnym sporem.

Na dodatek Państwo nie czytają przedstawionych dokumentów, np wmówili nam, że nie możemy mieć przydomowej oczyszczalni, tylko zbiornik bezodpływowy "bo tak jest w decyzji", a w okazuje sie, że jednak może byc oczyszczalnia, tylko trzeba uwaznie decyzję przeczytać.

Mnóstwo zmarnowanego czasu, a teraz dodatkowa praca na budowie.

Słowem: nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...