Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Teoretycznie to włączniki od zapalania światła powinny być na wysokości 1,4 m a puszki z gniazdkami na wysokości 0,3m ale teoria teorią i na jakiej wysokości Wy zrobiliście?

 

Wyłączniki światła najlepiej jak są na wysokości łokcia lub klamki (co czesto na jedno wychodzi) - nawet jesli masz ręce zajęte np. herbatą czy czymkolwiek innym to korzystasz bez problemu. Tak mam od lat w kolejnych mieszkaniach, i juz nigdy wyzej nie zrobie.

 

Natomiast gniazda to chyba zalezy do czego. (Pomijam kuchnie, gdzie wszystkie są nad blatem). Jeśli do wpiecia czegoś prawie na stałe, to mogą być tak nisko, ale np. to gniazdo, do którego najczęściej wtykasz odkurzacz, albo ładujesz komórke - to lepiej tak, zeby sie nie schylac. Niektóre mam zespolone w jednej ramce pod wlącznikiem światla (kuchnia, lazienka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia,rozejrzyj się gdzie poszerzają ulice,oni muszą wywieżć ziemię nie robi im różnicy gdzie :p
Nigdzie nie poszerzaja :cry: przynajmniej w mojej okolicy.A, ja niestety potrzebuje szybko, bo ogród zaczynam robic :p

Jak to nigdzie w okolicy? A na trasie z Koleczkowa do Wejherowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia,rozejrzyj się gdzie poszerzają ulice,oni muszą wywieżć ziemię nie robi im różnicy gdzie :p
Nigdzie nie poszerzaja :cry: przynajmniej w mojej okolicy.A, ja niestety potrzebuje szybko, bo ogród zaczynam robic :p

Jak to nigdzie w okolicy? A na trasie z Koleczkowa do Wejherowa?

no ale tam juz asfaltuja, a gliny, to ja nigdzie nie widziałam :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest?

Mam działkę wśród 48 działek o przeznaczeniu budowlanym wg pzpm.

Z tego jedna zasiedlona, dwie budowy w toku, sześć kupionych ale nic się nie dzieje. W odległości 100 m przebiega linia energ. A Energa straszy, że nie podpiszą umowy a zatem nie dostaniemy pozwolenia na budowę.

Jakiś czas temu jakiś Pan-Fachowiec, który przyjmował wniosek o warunki techniczne powiedział: "spoko, jak nie przyłącze stałe to prowizorka, spoko". No i łyknęliśmy. Nie rozumiem! Czy to prawda, że słup, z którego można ciągnąć musi mieć 4 nitki? Jak to jest z tymi warunkami i umowami - co jest konieczne do pozwolenia na budowę i kiedy? Co robić i z kim rozmawiać - poradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko :)

 

Gdzie w okolicy można się przyjrzeć jakimś panelom prysznicowym?

Hydraulicy naciskają, żeby się zdecydować bo robią podejście.

 

Pozdrawiam

 

W samej Rumii:

- Harimex Bis

- Wema

- Castorama

wymieniłem w kolejności jazdy od Redy do Rumia PKP. Wszystkie po tej samej stronie.

 

Tego harimexu jeszcze nie namierzyłem. (A jeżdże prawie codziennie,

tylko się człowiek na boki nie gapi :lol: )

Wemę oglądałem. Właściwie jeden producent - Gemy. (?)

Cena OK tylko wybór niezaduży.

Castoramy pod tym kątem jeszcze nie sprawdzałem.

 

Jeszcze jakieś miejsca? Byłem też w Królestwie Łazienek nad Media Marktem ale ceny kapkę wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarL Harimex jest za Toyotą w kierunku Gdyni po prawej (nieduży budynek).Mniej więcej tam gdzie misie z suszarką często stoją :D .

Gosia duuuużo gliny jest w Kąpinie koło Wejherowa (naprzerzucałem sie u brata - a on se domek sprzedał...) . Trzeba by znaleźć tam kogos z budujących ,bo dla nich jest to kłopot z tym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego harimexu jeszcze nie namierzyłem. (A jeżdże prawie codziennie,

tylko się człowiek na boki nie gapi :lol: )

Wemę oglądałem. Właściwie jeden producent - Gemy. (?)

Cena OK tylko wybór niezaduży.

Castoramy pod tym kątem jeszcze nie sprawdzałem.

 

Jeszcze jakieś miejsca? Byłem też w Królestwie Łazienek nad Media Marktem ale ceny kapkę wysokie.

 

Na samej Hutniczej jest kilka:

- kolejny salon Harimex Bis

- Damar

- na Półocnej: zarówno Raab Karcher jak i w stronę torów (nie pamietam nazwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest?

Mam działkę wśród 48 działek o przeznaczeniu budowlanym wg pzpm.

Z tego jedna zasiedlona, dwie budowy w toku, sześć kupionych ale nic się nie dzieje. W odległości 100 m przebiega linia energ. A Energa straszy, że nie podpiszą umowy a zatem nie dostaniemy pozwolenia na budowę.

Jakiś czas temu jakiś Pan-Fachowiec, który przyjmował wniosek o warunki techniczne powiedział: "spoko, jak nie przyłącze stałe to prowizorka, spoko". No i łyknęliśmy. Nie rozumiem! Czy to prawda, że słup, z którego można ciągnąć musi mieć 4 nitki? Jak to jest z tymi warunkami i umowami - co jest konieczne do pozwolenia na budowę i kiedy? Co robić i z kim rozmawiać - poradźcie!

 

Do uzyskania pozwolenia na budowę potrzebna jest decyzja o warynkach zabudowy lub aktualny plan miejscowy I właśnie aby uzyskać decyzje o warunkach zabudowy potrzebne są pozytywne warynki o włączeniu do sieci wodociągowej i energetycznej. Jeżeli macie takowe to pozwolenia na budowe może obejmować sam dom (bez przyłączy). Przyłacza nie wymagają pozwolenia na budowę a jedynie zawiadomienia urzędu. Poza przyłączem gazowym oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pozdrawiam z Gorzowa Wlkp. i prosze o pomoc. Córcia moja w przedszkolu ma organizowaną imprezę pt "Kulinarny Atlas Polski" Cała rzecz polega na tym że rodzice muszą przygotować potrawy regionalne. Padło na KASZUBY a ja nie mam zielonego pojęcia co mozna by zrobić. Znalazłam co prawda strony internetowe z przepisami kaszubskimi ale tego jest dość dużo.

 

Czy znacie może jakieś sprawdzone przepisy typowych dań kaszubskich? Chodzi mi o coś smacznego i sprawdzonego. Chciałabym też wiedzieć jakie potrawy najbardziej odzwierciedlają kaszubską kulturę czy tradycje. Aby nie zaśmiecać Wam wątku można pisać na priv. Z góry dziękuję.

 

ps. po przejrzeniu stron internetowych o Waszych okolicach nabrałam ochoty na wakacje w tych rejonach :D :D

 

Pozdrawiam

MALINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z ego forum miał do czynienia z firmą Mar-Czer z Mostów (http://www.dobrystyropian.com.pl). Znalazłem reklamę w skrzynce :"Styropian najtaniej". Faktycznie cena jest dobra, ale czy styropian jest dobry tego nie wiem. Może ktoś już od nich kupił i mółby się podzielić wrażeniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...