Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Macie namiary na ziemie ...dużo ziemi - takiej pod wysianie trawki, w dobrej cenie :)?

Słyszałam, że okolice za Rumią Redą w strone Pierwoszyna są bogate w złoża dobrej ziemi, kiedyś tamtendy szedł lodowiec (tak słyszałam) :)

Sama potrzebuje tez duzo.Moze sie jakos umowimy, to i lepsza cene dostaniemy?

 

 

W sobotę jak będe na działce to muszę podjąć decyzje, co będzie lepsze :()

A, moze wpadniesz do mnie na kawke?Pogadamy

 

Gosiu z miłą chęcią :) Z reguły w Bojanie bywam w weekendy. Ten weekend mam zajęty bo jadę po pieska do schorniska - będe miała czarną kulkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie namiary na ziemie ...dużo ziemi - takiej pod wysianie trawki, w dobrej cenie :)?

Słyszałam, że okolice za Rumią Redą w strone Pierwoszyna są bogate w złoża dobrej ziemi, kiedyś tamtendy szedł lodowiec (tak słyszałam) :)

Sama potrzebuje tez duzo.Moze sie jakos umowimy, to i lepsza cene dostaniemy?

 

 

W sobotę jak będe na działce to muszę podjąć decyzje, co będzie lepsze :()

A, moze wpadniesz do mnie na kawke?Pogadamy

 

Gosiu z miłą chęcią :) Z reguły w Bojanie bywam w weekendy. Ten weekend mam zajęty bo jadę po pieska do schorniska - będe miała czarną kulkę :)

o, a skad bierzesz?Wiesz ze koło nas jest schronisko?w Bieszkowiacch.Wpadaj

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliwka,

a jakie Wy macie plany? Budowa w przyszłym roku czy coś już w tym?

A domek, który wybraliście, bardzo mi się podoba. My jestesmy maniakami parterówek, ale Wasz naprawdę do mnie przemawia. :wink:

 

Dzięki za słowa uznania.

Powiem Ci szczerze, że już po kupnie projektu zaczęłam się zastanawiać nad parterówką. Mniej problemów z ociepleniem (poddasze), z ew. wentylacją mechaniczną i takie tam. Ale, niech już będzie ma nadzieję, że nie będziemy żałować.

Planujeny zacząć późnym latem i zostawić stan surowy z dachem do wiosny.

A można by zobaczyć Wasz projekt?

Pozdrawiam

Lidka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Błagam, wyślij mi jeszcze raz listę z ekipami, bo mój mężuś mi usunął. :evil:

...Lidka

Śliweczko - wysłałam 8)

CMYK, jako że i u mnie p. D. ma stawiać 8) 8) to czy mogłabym też Cię popodglądać, gdy już zaczniesz... :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sukcesu!

Piszę do ludzi, którzy mają już skończony dom, chociaż w zakresie zewnętrznym.

Mianowicie POSZUKUJĘ EKIPY, KTÓRA zrobiłaby PODBITKĘ (z drewna).

 

Czy macie może ekipy, z których byliście zadowoleni?

Jeśli tak, proszę dajcie na nich namiary...

 

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów, cubus2.

Cubus, zobacz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można by zobaczyć Wasz projekt?

 

I tak i nie. Też mamy dom z Muratora: D26 Rodzinny. Układ wnętrz zostawiamy bez zmian, tylko garaż będzie dłuższy o ponad metr. Za to elewacja uległa istotnym zmianom: musieliśmy dostosować dach do wymogów planu miejscowego. Teraz jest niższy (z 30st do 22st. nachylenia) i dwuspadowy. Wygląda zupełnie inaczej, ale już się przyzwyczaiłam do nowego wyglądu. Jak będę miała jakiś skan, to spróbuję udostępnić produkt finalny.

 

Gaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia wiem o zchronisku w Bieszkowicach, ale biorę pieska z Bydgoszczy,

jakoś tak wyszło, że weszłam na tą stronę i poprostu się zakochałam:)

Gierga, znalazłam dobra ziemnie, za 660 zł za 19 t.ja sie chyba zdecyduje, bo to ziemia polecana pzrez znajoma od ogrodów

Czy można prosić namiary :) , bo niedługo też będzie potrzebna nam ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyszłych mieszkańców gminy Kosakowo:

jak wygląda kwestia odstępstw od wypisu z planu zagospodarowania? Czy mieliście działki uzbrojone? Jeśli nie - jak wyglądała sprawa przyłączenia wody i kanalizacji?

Ja chyba nie pomogę za bardzo, bo u mnie nie było WZ i czekałam na WZiZT a do projektu musiałam dołšczyć ustalenia gestorów sieci.

Co do wody to mam własnš studnię (legalnš rzecz jasna), bo PEKO dało takie warunki, że nie widziało mi się cišgnięcie wodocišgu 400m i oddanie go potem im w prezencie :evil: .

Na szczęcie pršd i kanalizacja już były na działce :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia wiem o zchronisku w Bieszkowicach, ale biorę pieska z Bydgoszczy,

jakoś tak wyszło, że weszłam na tą stronę i poprostu się zakochałam:)

Gierga, znalazłam dobra ziemnie, za 660 zł za 19 t.ja sie chyba zdecyduje, bo to ziemia polecana pzrez znajoma od ogrodów

 

Ja też poproszę o namiary, wprawdzie potrzebna mi będzie na jesieni a zanotować już mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to musiało przytrafić akurat właśnie nam?

 

Na dzisiejszej wizycie pani inspektor nadzoru stwierdziła, że cały budynek jest równo o 1m dłuższy !!!

 

Jesteśmy załamani.

Wszystko, tj. wytyczenie, ławy ściany fundamentowe i ściany parteru, było od początku źle wykonywane.

 

Kto popełnił błąd? Najpierw geodeta, ale czy budowlańcy zalewając ławy lub murująć ściany tego nie widzieli ???

A może po jakimś czasie to zauważyli, ale przemilczeli i myśleli, że to przejdzie ???

 

Radźcie co robić.

 

Mamy dwie propozycje od pani inspektor:

 

1. wstrzymać budowę, zmienić projekt, przeliczyć jeszcze raz konstrukcję (bo są ponoć inne rozpiętości) i ponownie wystąpić o pozwolenie, choć i tak nie wiadomo czy otrzymamy bo zbliżyliśmy się za bardzo do granicy działki.

 

2. rozebrać część ścian i fundamentów (szytową i po ponad metrze dwóch przylegających) zalać ławę o jeden metr bliżej, tak aby skrócić budynek i murować od nowa.

 

Jak sobie pomyślę o izolacjach i wszystkich tych pracach to mi ręce opadają.

 

Czy można sie w tym przypadku domagać zwrotu kosztów napraw ?

Czy tylko od geodety, czy od wszystkich po trochu ?

 

Wiedziałem, że to wszystko zbyt pięknie się układa.

 

Poradźcie nam co mamy dalej robić.

 

 

 

P.S. Pozdrowienia dla wszystkich ogladających właśnie kwalifikajce F1 GP Australii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

 

Mam mur 3 warstwowy z Porothermu i nikt mi nie chce go wytynkowac.

Sa duze nierowności na cegle i trzeba byloby nalozyc tradycyjny tynk cementowo-wapienny na grubosci 3 cm, potem cienkowarstwowy strukturalny tynk mineralny i pomalowac farba silikonowa.

Wykonawca z ktorym rozmawialem, mowi ze najlepiej kupic gotowy z worka, bo wtedy jest w odpowiednich proporacjach wymieszany. Gotowy oczywiscie jest bardzo drogi. Sztuka jest uzyskac idealnie gladka sciane po tynku cementowo-wapiennym bo potem wszystkie nierownosci beda widoczne.

Wszystcy z ktorymi rozmawiam, mowia abym nalozyl styropian i tynkowal systemem tak jak to sie teraz robi. Cenowo wyjdzie mi niewiele drozej. Sam juz nie wiem co robic. Styropianem zakrylbym wszystkie nadproza i wieniec.

Tylko czy jak naloze styropian to nie zrobie puszki i nie bedzie mi sie w srodku wykraplac??????

Pozdrawiam serdecznie

 

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro masz ścianę 3-warstwową, to po jaką cholerę miałbyś dodawać styropian. To byłby chyba pierwszy przypadek budowy ściany 4-warstwowej.

 

Jeżeli chcesz otynkowac dom według Twojego pomysłu to polecam do tej roboty niejakiego Pana Zyśk, z tym że nie mam juz do niego telefonu, ale inni forumowicze powinni gdzieś go posiadać.

Tynkował mój dom, robił najpierw tradycyjny tynk cementowo-wapienny kręcony na budowie i dopiero na niego szedł tynk cienkowarstwowy z Terranovy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...