Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam nowych forumowiczow trojmiejskich, ale jacys tacy tajemniczy sa, nie wiadomo gdzie i co zamiarzacie budowac, moze przyblizycie nam swoje osoby. Tadzik moze sie okaze ze bedziesz budowal obok mnie :D

a rrmi ma jako widze naprawde nizly dorobek jak na nowego forumowicza . Ja sie takiej liczby nie moge dorobic od ponad dwoch lat na forum. No, no, no - tylko pogratulowac, a moze to jakis swietny doradca w jakiejs wzietej dziedzinie budowlanej.

 

anSi, Mały, Ania i Piotr - dziękuję bardzo za dobre słowa i życzenia powodzenia. Działkę mam w Klukowie. Sa na niej gotowe fundamenty. Odkupiłem je razem z działkš. Nie musiałem też wybierać projektu. Na szczęcie projekt który "pasuje do fundamentów" podoba mi sie. Domek będzie parterowy z użytkowym poddaszem. Mylałem, że postawię go bardzo szybko, ale rzeczywistoć chyba juz trochę mnie "ostudziła".

Czy kto może podać mi orientacyjne ceny: ile może kosztować wykonanie przyłšcza wodnego (wodocišg jest w drodze przy działce) oraz ile może kosztywać położenie rur kanalizacyjnych na poziomie zerowym (tych które póniej zalane będš cementem), ew. namiar na wykonawców.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

. Przepraszam, faktycznie podała mi cenę bloczków betonowych, których tak na marginesie nie ma i nie wiadomo dokładnie kiedy będą, ale cena jest a jak: 4,10zł (np. u Wrońskiego 3.05 z cennika)! Nie rozumiem co za polityka, dali by wolne swoim pracownikom i nam też nie zawracali ......głowy :wink:

 

Bloczki polecam od producenta w Małkowie - tel 0-601-187-938 - sporo taniej niz u Wrońskiego (ostatnio co pamietam, to chyba kolo 2,40), dowóz gratis i gość jest na prawde slowny - jak powie, ze bedzie to bedzie:) Ma tez sporo innych materiałów w atrakcyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas znów problemy :evil: Wczesniej pisałam Wam, ze projektant adaptujac nasz projekt NIE ZAUWAŻYŁ, ze jest spadek terenu na działce :cry: Dokładnie jest to 180cm... Wczoraj sie z nim spotkalismy i bedzie to wszystko poprawial... Oczywiscie znowu opoznienie w rozpoczeciu budowy :-? I kompletna zmiana projektu. Dom z parterowego zmienia sie w dom z piwnica, ktorej w życiu nie chcieliśmy :-? O ile nasze koszty wzrosną, to wole na razie nie myslec, bo jak tylko pomysle, to jestem PRZERAŻONA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Beti555

Ja rowniez kupując działke nie zauwazyłam ze dzialka jest pod skosem i roznica miedzy poczatkiem działki a koncem to 2 m.Marzył mi sie domek bez piwnicy z tarasem a niestety działka wymusiła na mnie budowanie piwnicy.Koszt wybudowania piwnicy to ok 30 tys.i to niestety koszt budowy z ołowkiem w ręku.Za te pieniadze miałabym juz postawiony parter wraz ze stropem a tak to tylko piwnica ktora wcale tak nie jest bardzo potrzebna.Dlatego kupujac działke niestety powinno sie ja obejrzec bardzo dokładnie.Tarez juz mleko sie wylało i i mie ma sie nad czy rozwodzic.TO tylko moje zdanie na temat budowania piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągnęliśmy humus. Większość ziemi z trawą wywieźliśmy, czystą ziemię odkładaliśmy na bok. Po zakończeniu prac teren wygląda całkiem ładnie, chociaż trawki szkoda... W sobotę mamy umówione spotkanie z geodetą i tyczymy budynek. Pozdrawiam!

http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/bl5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kto może podać mi orientacyjne ceny: ile może kosztować wykonanie przyłšcza wodnego (wodocišg jest w drodze przy działce) oraz ile może kosztywać położenie rur kanalizacyjnych na poziomie zerowym (tych które póniej zalane będš cementem), ew. namiar na wykonawców.

Pozdrawiam serdecznie

 

Jeżeli nie musisz zapłacić gminie za podłączenie się do wodociągu (w moim przypadku było to 1.500) to koszt podciągnięcia wody wynosi średnio 40 zł / mb razem z materiałem + ewentualna studzienka na wodomierz (1000 - 1500). Studzienkę mozna sobie odpuścić gdy masz już fundamenty i podejście wraz z wodomierzem wyprowadzasz juz w miejscu docelowym wewnatrz przyszłego domu. Najlepiej ustalić to w Gminie z osobą odpowiedzialną za gospodarkę wodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Beti555 i Dana531

A u nas znów problemy :evil: Wczesniej pisałam Wam, ze projektant adaptujac nasz projekt NIE ZAUWAŻYŁ, ze jest spadek terenu na działce :cry: Dokładnie jest to 180cm... Wczoraj sie z nim spotkalismy i bedzie to wszystko poprawial... Oczywiscie znowu opoznienie w rozpoczeciu budowy :-? I kompletna zmiana projektu. Dom z parterowego zmienia sie w dom z piwnica, ktorej w życiu nie chcieliśmy :-? O ile nasze koszty wzrosną, to wole na razie nie myslec, bo jak tylko pomysle, to jestem PRZERAŻONA.

 

Czemu musieliście robić piwnicę? Czy nie możnabyło zniwelować terenu, czyli z jednej strony wybrać a z drugiej dosypać? My również mamy działkę pochyłą i tak zrobiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elmera.

Nie zdecydowałabym sie na budowanie domu na niestabilnym gruncie i żaden porządny wykonawca nigdy by nie zaryzykował budowy domu na takim gruncie

 

U nas cały budynek będzie na gruncie rodzimym. Po postawieniu budynku (obecnie są tylko ławy), od frontu ziemia bedzie nasypana ok 40 - 50 cm a z tyłu wybrana ok 50 - 70 cm. Więc budynek będzie na pewno na gruncie stabilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elmera.

Twoja działka z Twojego opisu nie posiada tak duzej roznicy wysokosci ,moja niestety na zbyt duzą roznice wysokosci wymagała postawienia piwnicy ktora juz wybudowałam . W najblizszych dniach zaczynam stawiac parter ktory juz nie bedzie tak kosztowny jak ta nieszczęsna piwnica,a potem tylko poddasze i w koncu zakoncze na ten rok wszelkie prace budowlane.W nastepnym roku mam nadzieje ze wykoncze dom i w koncu sie wprowadze do wymarzonego domku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elmera

Mam pytanie jaka była u Ciebie roznica wysokosci między początkiem a koncem działki-u mnie jak juz wspomniałam 2 metry.

 

Różnica pomiędzy najwyższym i najniższym punktem działki (po przekątnej działki) była 2,5 metra - wymiary działki 25mx45m. Najniższy punkt działki był o ok 0,6 m poniżej poziomu drogi. Tak czy inaczej poziomy te trzeba było co najmniej zrównać. My dosypiemy ok 1 m, więc działka będzie wyżej od poziomu drogi (wjazd do garażu będzie pod górkę - spadek ok 7%). Tam gdzie ziemia będzie wybrana (czyli z tyłu budynku) na granicy działki planujemy zrobić skarpę o szer. 1m i wysokości od 0,3m do 1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...