Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Marcin - mogę Ci udzielić instruktażu :lol: Szczególnie w zakresie plantowania terenu.

Jeżeli polecana przez Gosię "pani-ogród" pracowała również u Jooli to rzeczona Pani nie jest droga, ona jest zaj... droga

Nie, to nie jest ta Pani. Moja jest droga, ale dobra, a tamta była droga i była partaczem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marcin - mogę Ci udzielić instruktażu :lol: Szczególnie w zakresie plantowania terenu.

Jeżeli polecana przez Gosię "pani-ogród" pracowała również u Jooli to rzeczona Pani nie jest droga, ona jest zaj... droga

Nie, to nie jest ta Pani. Moja jest droga, ale dobra, a tamta była drogai była partaczem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, jest rewelacyjna, ale uprzedzam droga :wink: Jak chcesz możesz do mnie podjechac, obejrzec jej dzieło :p Podaję namiar p Ewa Zaniewska firma Ogród kom 0600809918, powołaj się na Gosię z Koleczkowa

 

Szczerze mówiąc to byłem w Święta w Twojej okolicy i chyba pod Twoim domem (taki szaro-niebieski dom z drewnianym dachem, lekko w dole z kawałkiem lasu na działce?). Napisz trochę (może być na priv) o doświadczeniach z ogrodem i tą panią.

Tak, to u mnie :p trzeba było dac znac :p Napisze tutaj, Pani Ewa jest mistrzynią w swoim fachu. Rozmawiałam z wielomma osobami, które zajmuj a sie ogrodami z Pania od Jooli też. Pani od Jooli od razu odpadła, zenada. Inni też głupoty opowiadali. Pani Ewa przyjechała, popatrzyła i od razu załapała o co mi chodzi. Rośliny wybierałam razem z nią, tutaj sama jestem sobie winna kosztów :wink: o rescie rozmawiałysmy i mówiłam jej ile mogę przeznaczyc. Na pewno jest elastyczna.Zna się na rzeczy, ma dobrych ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozale sie wam, a co :(

Przed swietami posadzilismy dwa piekne metrowej dlugosci cyprysy na naszej golej dzialeczce w Tokarach oraz kilka sosen, brzoskwin. Te cyprysy to byly w promocji w Auchanie to symbolicznie chcielismy sprawdzic jak to sie przyjmie.

I okazalo sie ze nasza polska mentalnosc i chamstwo nie przeoczylo naszej wioseczki, dzis sie okazalo ze po metrowej dlugosci cyprysach ani sladu.

Ciekawe jakie taki cham musi miec sumienie zeby potem ogladac "swoje" piekne krzewy.

No nic, strata finansowo zadna ale denerwuje. Ciekawe czy jak zalozymy ogrodzenie to na drugi dzien siatka zniknie czy nie.

Ciekawe czy w innych krajach tez tak jest. Rece opadaja na starcie. Jakie sa wasze doswiadczenia?

 

pozdrawiam,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozale sie wam, a co :(

Przed swietami posadzilismy dwa piekne metrowej dlugosci cyprysy na naszej golej dzialeczce w Tokarach oraz kilka sosen, brzoskwin. Te cyprysy to byly w promocji w Auchanie to symbolicznie chcielismy sprawdzic jak to sie przyjmie.

I okazalo sie ze nasza polska mentalnosc i chamstwo nie przeoczylo naszej wioseczki, dzis sie okazalo ze po metrowej dlugosci cyprysach ani sladu.

Ciekawe jakie taki cham musi miec sumienie zeby potem ogladac "swoje" piekne krzewy.

No nic, strata finansowo zadna ale denerwuje. Ciekawe czy jak zalozymy ogrodzenie to na drugi dzien siatka zniknie czy nie.

Ciekawe czy w innych krajach tez tak jest. Rece opadaja na starcie. Jakie sa wasze doswiadczenia?

 

pozdrawiam,

rafus

 

Rafus glasku,glasku..

z wielka przykroscia to pisze,ale wg.mojego doswiadczenia w innych krajach tak nie jest :cry:

kiedy przyjechalam do Niemiec z wielkim zdziwieniem ogladalam samochody kabriolety pozostawiane z odkrytymi dachami :roll: w domu nie zamykamy drzwi na kucz tylko na zamek zatrzaskowy..a na dzialce wielokrotnie zdarzylo sie Wojtkowi zostawic cos na zewnatrz - ostatnio nowo zakupiona szklarnie (oczywiscie nie zlozona jeszcze ;) ) albo potrafi zapomniec o zamknieciu drzwi do komorki a dodatkowo zostawic je otwarte na oscierz wrrrr z narzedziami a tam sprzetu skolko godno..nigdy nic nie zginelo...a wogole w ogrodkach,dzialeczkach meble ogrodowe nierzadko naprawde ladne stoja caly rok i nikomu nie przychodzi do glowy aby je zamykac czy lancuchami przywiazywac ;) ....przynajmiej tu gdzie mieszkam...

Kiedy przyjedzdzamy do Polski musze pilnowac Wojtka,zeby auto zamknal,zadnej torby w samochodzie nie zostawil itp. on nie przywykly :wink:

smutne to bardzo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

 

Mam takie pytanie,wujek pojechal i kupil mi loczki fund.zamiast do polomskiego trafil do jakiegos papudraka,ktory nie dosc ze wiozl to 3 tygodnie,to przylecial w kulki i powiedzial ze bedzie na paletach,a jak w koncu przywiezli to chwytakiem zdjeli z palet i palety z powrotem na auto.problem jest taki,ze skladuje to w innym miejscu niz bedzie budowa.Tesciu mowi ze mimo ze palety zabrali,to jak by auto z chwytakiem przyjechalo,to powinien chwycic te pustaki i na auto,ale ja nie wiem czy to sie uda,a nie usmiecha mi sie 936 bloczkow pakowac na auto.

A swoja droga nie polecam firmy Transmat z oklic Zukowa czy Malkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

 

Mam takie pytanie,wujek pojechal i kupil mi loczki fund.zamiast do polomskiego trafil do jakiegos papudraka,ktory nie dosc ze wiozl to 3 tygodnie,to przylecial w kulki i powiedzial ze bedzie na paletach,a jak w koncu przywiezli to chwytakiem zdjeli z palet i palety z powrotem na auto.problem jest taki,ze skladuje to w innym miejscu niz bedzie budowa.Tesciu mowi ze mimo ze palety zabrali,to jak by auto z chwytakiem przyjechalo,to powinien chwycic te pustaki i na auto,ale ja nie wiem czy to sie uda,a nie usmiecha mi sie 936 bloczkow pakowac na auto.

A swoja droga nie polecam firmy Transmat z oklic Zukowa czy Malkowa.

 

 

uda sie spokojnie a jak nie to mozesz dać zarobic chłopakom ze sowjej budowy. Ja załatwilem traktor od rolnika 30 zł i chłopakow z budowy 200 zł i przewieezli mi 2300 szt. pustaków 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić że mam z głowy gazobeton!!!Ponieważ ceny wariowały w ostatnim czasie (i dochodziły juz do 15zł/sztukę) zdecydowaliśmy się budować bloczkami keramzytowymi Leiera (50/25/22cm). Dziś je kupiłam za 8,28/sztukę, są troszkę krótsze niż gazobeton 24 ale no cóż......

Mam nadzieję że dobrze się bedzie mieszkało w domku z keramzytu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę Was o podanie jakichś aktualnych namiarów na producentów lub dystrybutorów bloczków fundamentowych i gazobetonu, najlepiej niedaleko Kowal. Niestety dopiero będziemy zaczynać :oops: , a co za tym idzie podgrzewać rynek materiałów budowlanych :evil: .

Pozdr

 

Żaden z producentów którzy byli wymieniani na forum nie zmienił adresu....a o bloczkach jest ciągle głośno tak więc proponuję przekartkować parę stron na forum. I zyczę powodzenia i szcześliwego zakonczenia budowyy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę Was o podanie jakichś aktualnych namiarów na producentów lub dystrybutorów bloczków fundamentowych i gazobetonu, najlepiej niedaleko Kowal. Niestety dopiero będziemy zaczynać :oops: , a co za tym idzie podgrzewać rynek materiałów budowlanych :evil: .

Pozdr

 

Ja bloczki fundamentowe bralam w Ol-transie Pogorze ale z tego co wiem to aktualnie ceny maja kosmiczne :cry: Zreszta jak wszyscy :cry: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie, każda betoniarnia z której bierzecie beton towarowy na swoje budowy robi bloczki. Bywa drożej, ale jest też kwestia jakości. Ja brałem z OL-TRANS, a MarcinU wziął jeden i testował u konkurencji. Parametry przekraczały normy.

 

Etap budowy stanu surowego nazywam "chorobą okresu ząbkowania". Owszem, należy oszczędzać na każdym etapie budowy, ale zwykle jest tak że największe parcie na oszczędności mamy na etapie stawiania ścian, a zaoszczędzone w ten sposób kilka tysięcy potrafimy wydać przy pierwszym zakupie płytek, okien lub armatury.

Stan surowy to w tej chwili jedynie 25% kosztów budowy domu. Wykończeniówka dopiero zżera kasę i tutaj należy pochamować swoje "chciejstwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zamierzam się budować w Chwaszczynie, projekt właśnie trafił do adaptacji.

Jest jednak jeden problem.

Na poczatku kwietnia podpisałem umowę z Energą. Energa ma tylko założyć pomiar przy skrzynce Z, która jest przed działką. A to wg pani z Energi z Wejherowa może potrwać nawet pół roku!!! Nie byłoby problemu tylko że zamierzam zacząć budowę w lipcu.

Może już ktoś to przechodził? Ile trwa taka procedura i czy da się ją jakoś przyspieszyć.

A w ostateczności może wiecie gdzie można wynająć tanio agregat trójfazowy, gdyby do lipca jednak nie było tego prądu?

 

Pozdrawiam,

Sly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

dzisiaj podpisujemy umowę na zakup działki w Straszynie (na osiedlu Modre)

Może ktoś jeszcze buduje się w tych okolicach?

 

Trochę mam obawy czy mi psycha nie wysiądzie przy tej całej zabawie zwanej budową domu, przy braku materiałów, robotników itp...

no cóż zobaczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...