Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

sailor - my kupowalismy brame z montazem - firma Bramag ,

Gdynia ul. Cumownikow. Wszystko ok.

Nie wiem czy sam montaz beda chcieli robic - ale mozesz sprobowac :

 

tel. 0 58 664 91 24

tel. kom. 0 602 259 957

 

 

Pol krolestwa za wykonawce plotu (siatka na slupkach) od zaraz -

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Niedługo się wprowadzam do swojego domku na Osowej i mam pytanie do ludzi z Gdańska: z kim macie podpisane umowy na wytwóz śmieci i ile płacicie?

 

Rozumiem, że nikt z Osowej nie czyta tego forum, lub wszyscy utylizują śmieci poprzez obróbkę termiczną :lol:

 

Potrzebuję ekipy do przeprowadzki, możecie kogoś polecić ?

Czyta, czyta choć niestety już rzadko. Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale jeśli chodzi o wywóż śmieci, to polecam firmę REMONDIS, mają oddział w Gdyni, dzwonisz-przyjeżdża przedstawiciel, podpisujesz umowę w domu i już. Za pojemnik 120L wywożony raz w tygodniu płacę 10zł. tel. (0-58)782-28-70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybkin mi szybko elektryk wybił z głowy instalację odgromową bo okazało się, że żaden budynek mieszkalny w bliskiej okolicy nie ma odgromienia więc wolę nie stanowić odgromienia dla pobliskiego terenu :wink:

spróbuj może wysłać zapytanie na energetyka.xtech.pl, wykonawcę podadzą Ci też z całą pewnością w Zakładzie Energetycznym.

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybkin mi szybko elektryk wybił z głowy instalację odgromową bo okazało się, że żaden budynek mieszkalny w bliskiej okolicy nie ma odgromienia więc wolę nie stanowić odgromienia dla pobliskiego terenu :wink:

spróbuj może wysłać zapytanie na energetyka.xtech.pl, wykonawcę podadzą Ci też z całą pewnością w Zakładzie Energetycznym.

Powodzenia :D

 

Nu niby pisza ze odgromowka nic tam nie przyciaga,wole dmuchac na zimno...Akkurat moj elektrik jesc bardzo chetny zrobic mi odgromowke,alie z tego co wiem,to ja bede u niego pierwszym.Nie chcebyc kroliczkiem doswiedczalnym,chcem zawodowca.spytam w firmie Energa,alie licze ze ktosz z naszego wojewodstwa,to juz robil i polieci wykonawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaraz jadę do Starostwa Wejherowskiego dowiedzieć się jaka jest interpretacja przepisów po zmianie "lokalnej władzy". Może jednak 3 m a nie 30 m dla odległości zbiornika z gazem od budynku. Co się dowiem opiszę. A buduję się na granicy Wejherowa.

Na razie.

 

DoCentus tak jak obiecałam popytałam co i jak. No więc kilkanaście powiatów w Polsce "troszkę" inaczej interpretuje sobie przepisy dotyczące gazu, m.in. Wejherowo czego efektem jest konieczność wysyłania pisma do Ministerstwa :-? Mój przedstawiciel z Gaspolu powiedział, że faktycznie na odpowiedź czeka się 3-4miesc ale nie zdarzyło mu się aby odpowiedź była negatywna :) no to chyba nie jest dramatycznie :wink:

 

Rybkin ciężko będzie Ci jakiegoś fachowca znaleźć bo w budownictwie jednorodzinnym odgromienie to raczej chyba do rzadkości należy :-? a wiem też, że to ponoć inwestycja dosyć kosztowna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały - nie jestem fanatykiem Kaczyńskiego, ale to za rządu Tuska ukazały się te bzdurne przepisy w sprawie usytuowania zbiornika gazu (podobnie jak pomysł certyfikatów energetycznych mieszkań). Kaczyński nie ma tu nic do tego podobnie jak jak Gomułka, Gierek czy Miller. Ale dzięki za podpowiedź.

 

AniaK. - dzięki za zainteresowanie. Wydawało mi się, że już sobie odpuściłem zasilanie gazem i zacząłem przymiarkę do peletów i ekogroszku ale przemyślę wszystko od nowa.

 

3-4 miesiące to dla mnie długo, murarz zejdzie z budowy a ściana działowa zostanie w małej kotłowni .......nie mam pewności czy się uda załatwić pozytywnie........MYŚLEĆ...MYŚLEĆ...

Biorę teraz w rękę kalkulator i liczę.....może jednak te pelety, jakiś ekogroszek ???

 

Na razie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zdecydowalem zalozyc instalacje odgromowa,

alie nie posiadam namiarow na firme na terene woj.Pomorskiego.

Prośba dajcie jakieś namiary na wykonawców.

Dziekuje!

 

Ja mam zamiar skorzystać z usług pana Jana Kostucha (okolice Kartuz, tel. 606-121-688) - póki co doradzał mi jedynie przez telefon - ale wrażenie bardzo pozytywne. Ma podobno wszystkie uprawnienia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak ktos montowal brame przesuwna w ogrodzeniu? i poleci?

Polecam p. Litwin 607-075-168 (brama+napęd+elektryk do montażu) :wink: Od trzech lat brama działa bez zarzutu.

 

od Pana Litwina mam wycenę właśnie na 3,5 tys. za bramę bez napędu (4,5m). Wydaje mi się trochę drogo i chciałam porównać z jakąkolwiek inną ofertą. Joola - pamiętasz ile płaciłaś za swoją bramę (i jaki ma wymiar)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne chmury gazu.

Rozmawiałem ze znajomą, która ma znajomą w Starostwie. Jakakolwiek konstrukcja zbiornika gazu (nadziemny, czy podziemny), jakiekolwiek pomysły na ścianki odgradzające zbiornik od sąsiada - wszystko to jednak musi poprzedzić pismo do Ministerstwa. Reszta jest prosta, wystarczy zadzwonić do wybranego dostawcy gazu..... Najpierw jednak ZGODA od wysokopostawionych.

 

Mały - wszystko OK. Zawsze tępię idiotyczne przepisy, niezależnie od tego kto je wprowadza. Jeśli jakiś przepis mi nie leży ale jest logiczne uzasadnienie jego istnienia, to pasuję. Świat nie musi być ustawiony pode mnie. Jak mam jednak nie być zły gdy np. w telewizji słyszę o wprowadzeniu certyfikatu energetycznego na sprzedawane mieszkania od nowego roku? Akurat będę sprzedawał mieszkanie i zapłacę haracz ok. 1000 zł za coś co nikomu nie jest potrzebne. Nabywca SAM ogląda nabytek, SAM na własne oczy widzi czy mieszkanie jest ocieplone, jaka jest stolarka okienna, jakie są podłogi itd. Nabywca SAM decyduje czy i ile kasy musi dołożyć na remont. Tak więc ten certyfikat może sobie pomysłodawca wsadzić w d.....(dyplomatyczne niedomówienie).

Pozwoliłem sobie napisać o tym bowiem wielu BUDUJĄCYCH także obecnie mieszka w blokach i będzie sprzedawało mieszkania. Więc jest to problem wielu a nie tylko mnie jednego. A teraz mamy płacić nowy podatek do budżetu. Cuda obiecane przecież kosztują. Wybaczcie mi ale jestem wrogiem podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. ale wypadałoby sprawdzić z czyjej inicjatywy i za czyich rządów uchwalono wprowadzenie certyfikatu energetycznego. Nie jestem przekonany że to zrobiono za rządów PO. Mozna to sprawdzić na stronie Sejmu i zapoznać się z uzasadnieniem. No cóż cenę za certyfikat i tak w ostateczności poniesie kupujący tyle tylko, że chyba nie ma przepisów wykonawczych i nie wiadomo kto i w jakiej formie ma ten dokument wydawać. Uważam że jakaś grupa zawodowa dzięki tej ustawie sporo zarobi ,vide sprawa wymiany skrzynek pocztowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kichać tą zas...na politykiernię - nic na to nie poradzimy.

Co do tego audytu - chcieliśmy zrobić uprawnienia, zająć sie itp, ale okazało się, że bez mgr przed nazwiskiem nic nikt nie zdziała. Ale ten mgr to może być choćby teolog, nie ma to najmniejszego znaczenia.

Gorzej, że chętnych na zarobienie kupy kasy całkowicie BRAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...