Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Widzę że troszkę osób się u nas na pomorzu buduje;)

Poszukuję ekipy która postawi mi dom z bala, ale takiego ni kilka cm a raczej takiego którego nie będzie konieczności ocieplać...czy znajdą się osoby które mogłyby kogoś polecić?

Wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę że troszkę osób się u nas na pomorzu buduje;)

Poszukuję ekipy która postawi mi dom z bala, ale takiego ni kilka cm a raczej takiego którego nie będzie konieczności ocieplać...czy znajdą się osoby które mogłyby kogoś polecić?

Wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Arek

Masz w Zbychowie, Bieszkowicach, Redzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na sprzedaż budka (barak, kontener) na narzędzia i materiały budowlane (również dla ekipy - ochrona przed deszczem, przebieralnia, a nawet miejsce na drzemkę .

 

Dobre rozwiązanie na składowanie materiałów. Zamykana na kłódkę i rygiel. Bezpieczna.

 

Stan bardzo dobry, podłoga drewniana. Konstrukcja solidna, stabilna. Wymiary w cm: 505 (dł.) na 220 (szer.) na 200-255 (wys.)

 

W środku (po lewej) znajduje się stół do pracy oraz pod nim praktyczna półka. U góry poprzeczki umożliwiające przechowywanie długich materiałów (rynny, rury, itp). Budka pojemna.

 

W komplecie odstępuję też sławojkę (przenośne drewniane WC) z deską, zamykane na rygiel.

 

Cena do uzgodnienia. Zorganizowanie transportu leży po stronie Kupującego. Transport z okolic Chwaszczyna.

 

 

 

2. Sprzedam używane palety w różnych rozmiarach, również deski po szalunkach i resztki drewna konstrukcyjnego. Cena do uzgodnienia, odbiór we własnym zakresie

 

 

 

 

Oczywiście są zdjęcia.

Polecam!

 

W przypadku pytań proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z drewna? wyrzynarka i masz "hand made"

Przemalujesz farbą, 10 lat wytrzyma :D

Jak bedziesz dawal takie rady :lol: to ja ci zaproponuje brame garazowa z wikliny i przewiewna i gustowna komar i muche kazda zatrzyma, gorzej z inymi stworzeniami - amatorami cudzej wlasnosci :lol:

 

Powaznie, Ludzie dajcie mi znac... pokrywa na studnie z PCV - ma ktos namiary??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z drewna? wyrzynarka i masz "hand made"

Przemalujesz farbą, 10 lat wytrzyma :D

Jak bedziesz dawal takie rady :lol: to ja ci zaproponuje brame garazowa z wikliny i przewiewna i gustowna komar i muche kazda zatrzyma, gorzej z inymi stworzeniami - amatorami cudzej wlasnosci :lol:

 

Powaznie, Ludzie dajcie mi znac... pokrywa na studnie z PCV - ma ktos namiary??!!

 

Sa takie rury z tworzywa, z ktorych robi sie m.in studzieki rewizyjne i mozna do tego dokupic pokrywy. My mamy o ile dobrze pamietam 30 i 40 cm srednicy, ale moze sa i 60cm.

Chodzi mi o cos takiego

 

http://img15.imageshack.us/img15/1831/kranogrodowyizasilanien.th.jpg

 

Kupowane byly w Kolanku w Chwaszczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z drewna? wyrzynarka i masz "hand made"

Przemalujesz farbą, 10 lat wytrzyma :D

Jak bedziesz dawal takie rady :lol: to ja ci zaproponuje brame garazowa z wikliny i przewiewna i gustowna komar i muche kazda zatrzyma, gorzej z inymi stworzeniami - amatorami cudzej wlasnosci :lol:

 

Powaznie, Ludzie dajcie mi znac... pokrywa na studnie z PCV - ma ktos namiary??!!

 

No kolego, ja to tylko doradzić dobrze chciałem, to nie była żadna złośliwość :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cześć. Mam na imię Tomasz i jestem na starcie realizowania marzenia... własnego domu.

Wielkie poddenerwowanie, emocje, wyczekiwanie i ....

I stało się. Budowa rozpoczęła się 16 września. Dom w nagietkach 3 z delikatnymi zmianami. Z początkiem budowy wiele pytań, wątpliwości.

Przeglądam to forum od kilku miesięcy. Dziękuję za wiedzę, z którą tu się zapoznałem.

Ekipę mam sprawdzoną choć nie chwalmy dnia. Kierownika budowy też. Sam jestem bardzo mocno zaangażowany w budowę (mam tam swoje biuro skąd koordynuje prace i organizuje materiały, analizuję na gorąco swój projekt.

Moim celem jest wybudowanie domu bardzo precyzyjnie, przemyślanie i możliwie niedrogo (zauważyłem, że róznice na cenach materiałów w tym okresie są bardzo duże np Porotherm - ceny od 7,50 po 4,90 - za tyle kupuję, stal 12 1,79kg z transportem, bloczek betonowy Semerlocka 2,80)

Jak Wam idzie budowa, kto zaczyna? jakie problemy, dylematy?

 

Czy ktoś z Was myśli na etapie budowy o rekuperatorze z gruntowym wymiennikiem ciepła?

Proszę o komentarz i dyskusję osobny, które dotknęły tematu są w trakcie realizowania lub myślą o tym. Co kilka głów to nie jedna.

Może ktoś zna interesujące linki

 

Pozdrawiam z placu boju

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam pozostałości po budowie - odbiór we własnym zakresie:

 

Styropian (cena 20,00 PLN za paczkę):

15 cm - 5 paczek

12 cm - 2 paczki

10 cm - 1 paczka

5 cm - 1 paczka

4 cm - 2 paczki

3 cm - 3 paczki

luzem 8 paczek różne grubości: 1,2,3,4,5 cm

 

Zetka budowlana

 

Siatka ogrodzeniowa tymczasowa ok. 20-25 mb

 

Kontakt 601664020 ceny symboliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo mocno zaangażowany w budowę (mam tam swoje biuro skąd koordynuje prace i organizuje materiały, analizuję na gorąco swój projekt.

Kolego Ty sie lepiej Malzonka zajmij...bo grozi ci rozwod jesli tak bedziesz do tej budowy podchodzil :lol: :lol:

Moim celem jest wybudowanie domu bardzo precyzyjnie, przemyślanie i możliwie niedrogo

Budujesz sam? czy masz ekipe? bo "bardzo precyzyjnie" to ja szybko stracisz....

sugestia: nie patrz kazdemu na rece bo robota nie idzie....

Mozliwie niedrogo.... kolego doloz do swoich planow finansowych jakies 30% wiecej. Jezcze jedno..... nie waro glupio oszczedzac na materialach czy w trakcie wykanczania - bo mozna dwa razy stracic.

Taka zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo mocno zaangażowany w budowę (mam tam swoje biuro skąd koordynuje prace i organizuje materiały, analizuję na gorąco swój projekt.

Kolego Ty sie lepiej Malzonka zajmij...bo grozi ci rozwod jesli tak bedziesz do tej budowy podchodzil :lol: :lol:

Moim celem jest wybudowanie domu bardzo precyzyjnie, przemyślanie i możliwie niedrogo

Budujesz sam? czy masz ekipe? bo "bardzo precyzyjnie" to ja szybko stracisz....

sugestia: nie patrz kazdemu na rece bo robota nie idzie....

Mozliwie niedrogo.... kolego doloz do swoich planow finansowych jakies 30% wiecej. Jezcze jedno..... nie waro glupio oszczedzac na materialach czy w trakcie wykanczania - bo mozna dwa razy stracic.

Taka zasada.

 

 

kolega "greg29" chyba pomylił fora

odpowiedni dział jest tutaj http://forum.muratordom.pl/dzial-porad-zyciowych,f66.htm

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

została nam podbitka - 2 rodzaje : sosna i świerk , gr 19 mm

 

zamawialiśmy wspólnie z sąsiadami cały transport, bo nie mogliśmy ściągnąć jej mniej i teraz nadwyżkę chcemy odsprzedać

transportu nie mamy, trzeba własnym zabrać. ekipy do położenia też nie polecę, bo nasza nas wystawiła i szukamy nowej - tu chętnie przyjmę namiary na ekipę sprawdzoną, która dzień przed robotą nie wyśle sms-a że wyjeżdża za granicę :evil:

 

cena podbitki 30 zł / mkw , obie w jednej cenie

 

odbiór jankowo Gdanskie

 

kontakt: Andrzej tel. 509432007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...