Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

 

Szukam namiarow na rzetelnego czlowieka od certyfikatu energetycznego. Na bialej liscie znalazlem tylko jedna osobe.

Szukam takze informacji nt. jakie papiery trzeba przygotowac w zwiazku z odbiorem budynku. Dom w okolicach Pruszcza Gdanskiego. Niestety na stronie starostwa nic nie ma.

 

Pozdr

 

TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktoś z was robił projekt wykończenia wnętrz? Zakres to zmiany w elektryce, hydraulice, ścianach działowych. Aranżacja pomieszczeń: sieni, wc, pokojów, kuchni, sypialni, salonu z jadalnią i pomieszczeń pomocniczych. Dostałem oferte na to 12tys - widziałem prace tego architekta i mi się podobają. Dodatkowo za nadzór autorski drugie tyle lub z wykonawcami projektanta 7tys.

Powiedzcie czy to dużo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

odświeżam wątek gazu, czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

kiedy pociągną?

 

pozdrawiam

 

Mozesz zadzwonic go gminy i zapytac w dziale inwestycje , ale szybciej i wiecej dowiesz sie jak zadzwonisz do gazowni przeciez zanim pociagna to wiedza duzo , duzo wczesniej . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o wykorzystaniu płytek i cegieł klinkierowych ręcznie formowanych do wymurowaniu komina(pełna cegła) i cokołu (płytki) nurtuje mnie sprawa nasiąkliwości tego klinkieru - 12% .Czy to zimą nie popęka, nie poodpada?Wiem że to sie impregnuje ale pomimo wszystko mam wątpliwośći ........cholernie mi sie podoba ta cegła:/

Konkretnie chodzi o tą:

http://www.crh-klinkier.pl/plytki-klinkierowe-oferta.php

ALT MAAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starostwie dają druk który trzeba wypełnić i z tyłu jest pełna lista załączników.

Co do ŚE to polecam p. Sławka Sokoła.

tel. 501-441-198.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witam.

 

Szukam namiarow na rzetelnego czlowieka od certyfikatu energetycznego. Na bialej liscie znalazlem tylko jedna osobe.

Szukam takze informacji nt. jakie papiery trzeba przygotowac w zwiazku z odbiorem budynku. Dom w okolicach Pruszcza Gdanskiego. Niestety na stronie starostwa nic nie ma.

 

Pozdr

 

TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co myślicie o wykorzystaniu płytek i cegieł klinkierowych ręcznie formowanych do wymurowaniu komina(pełna cegła) i cokołu (płytki)

 

Ja mam tak zrobiony zarówno komin, jak i obudowę kominka oraz cokół. Z cokołem to nie problem - mocowany na klej - tutaj nie może być kłopotu.

Z kominem majster straszył, że przez tą nasiąkliwość cegła może "przepuszczać" wodę pod dach - ale ostatecznie okazało się że przepuszcza źle zrobiona czapa i nie cegły. Podsumowując - mam - i po roku jestem zadowolony.

 

Te z KMK mają mniejszą nasiąkliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów:) Czy ktoś z Was budował może w okolicach Gdańska lub Elbląga domek GRANAT? Wybraliśmy z mężem właśnie ten projekt i chcieliśmy zobaczyć na żywo jak to wszystko wygląda:)

 

 

słabo mierzycie

mój dom przyjeżdżali oglądać ludzie z południa i nawet ze Szczecina

ale buduję inny projekt, który został świeżo opracowany i nie było zbyt wiele realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...