Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc,

 

Potrzebuje Waszej pomocy wsp. przyłącza energii/prądu.

Opłaciłem umowę z Energą za wyposarzoną skrzynkę którą mam działce i nie wiem co dalej robić żeby korzytać z prądu na działce.

Czy dalszy etap przyłacza od skrzynki do domku lezy w mojej gestii ? czy muszę zlecić to elektrykowi z uprawnieniami ?

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Potrzebuje Waszej pomocy wsp. przyłącza energii/prądu.

Opłaciłem umowę z Energą za wyposarzoną skrzynkę którą mam działce i nie wiem co dalej robić żeby korzytać z prądu na działce.

Czy dalszy etap przyłacza od skrzynki do domku lezy w mojej gestii ? czy muszę zlecić to elektrykowi z uprawnieniami ?

 

Daniel

 

Dalszy etap leży w Twojej gestii. Tak, musisz zlecić sprawę elektrykowi Z UPRAWNIENIAMI ( pomiarowe D, wazne 5 lat ). Wykonujesz instalacje odbiorcza, elektryk sklada ( sorry zezarlo mi polska czcionke ) w Enerdze oswiadczenie o gotowosci instalacji, podpisujesz umowe, montuja Ci licznik. W Enerdze potrzebujesz : warunki przylaczenia, umowe o przylaczenie, tytul prawny do dzialki ( np. odpis z KW lub akt notarialny ), pozwolenie na budowe, oswiadczenie elektryka ( druk Energii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy etap leży w Twojej gestii. Tak, musisz zlecić sprawę elektrykowi Z UPRAWNIENIAMI ( pomiarowe D, wazne 5 lat ). Wykonujesz instalacje odbiorcza, elektryk sklada ( sorry zezarlo mi polska czcionke ) w Enerdze oswiadczenie o gotowosci instalacji, podpisujesz umowe, montuja Ci licznik. W Enerdze potrzebujesz : warunki przylaczenia, umowe o przylaczenie, tytul prawny do dzialki ( np. odpis z KW lub akt notarialny ), pozwolenie na budowe, oswiadczenie elektryka ( druk Energii )

 

Bez przesady z tymi uprawnieniami. Pytanie co to za przyłącze - czy budowlane czy już do budynku. Bo jesli budowlane i nie masz instalacji w domu to każą ci podłączyć do niego prowizorkę i od prowizorki budowlanej możesz ciągnąć kabel do domu. Jeśli w domu masz wszystko to podłącz kabel - każdy elektryk to zrobi i o kłopocie - mi podłączyli licznik bez sprawdzania instalacji - później dopiero podpiąłem sobie dom bo akurat później miałem elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi uprawnieniami. Pytanie co to za przyłącze - czy budowlane czy już do budynku. Bo jesli budowlane i nie masz instalacji w domu to każą ci podłączyć do niego prowizorkę i od prowizorki budowlanej możesz ciągnąć kabel do domu. Jeśli w domu masz wszystko to podłącz kabel - każdy elektryk to zrobi i o kłopocie - mi podłączyli licznik bez sprawdzania instalacji - później dopiero podpiąłem sobie dom bo akurat później miałem elektryka

 

Dzięki Wam za info. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Potrzebuje Waszej pomocy wsp. przyłącza energii/prądu.

Opłaciłem umowę z Energą za wyposarzoną skrzynkę którą mam działce i nie wiem co dalej robić żeby korzytać z prądu na działce.

Czy dalszy etap przyłacza od skrzynki do domku lezy w mojej gestii ? czy muszę zlecić to elektrykowi z uprawnieniami ?

Wszystko zależy do jakiego ZE należysz ale z tego co mi wiadomo to od tego roku wszyscy ujednolicili i wygląda to mniej więcej tak:

Jeżeli już masz "skrzynkę" to do ZE zgłaszasz pismo, które wypełnia elektryk z uprawnieniami, w którym to zgłaszasz, że chciałbyś by zamontowali Ci licznik. Instalacja w budynku wcale nie musi być wykonana. ZE przyjeżdża i zakłada Ci licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek na wyrównanie,podniesienie terenu,pod fundamenty,na wyrównanie drogi itp.

Trójmiasto!!!

Transport 25 ton.

Cena do uzgodnienia.

kontakt:512-224-972

e-mail:[email protected]

 

Zdecydowanie nie polecam

Niepoważny człowiek - umawia się, dogadujemy wszystko włącznie z załatwieniem ziemi i później cisza - nie odbiera telefonów nie odpowiada na maile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupię stemple budowlane w okolicy Borkowa/ Żukowa. Poszukuję także siatki leśnej i blaszaka- orientujecie się gdzie można je dostać najtaniej?

 

Siatkę kupiłam w Leroy M w Rumii po 69zł za 25mb ( rolka ); 160 cm wys; drut 1,6. Blaszaka nie kupowałam, bo budowlańcy zrobili piękną budkę z drewna - chyba zostanie w ogródku na dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... z takim nieodpowiedzialnym człowiekiem lepiej nie mieć kontaktu ;)

Potrzebuję całe mnóstwo ziemi , ale jeszcze się nie rozglądałam. Jakbyś kogoś znalazł to daj znać. oczywiście w drugą stronę działa tak samo :)

 

mam jeszcze pytanko

czy za schody bukowe na betonie , 15 stopni , zabieg w kształcie U , 10 000 zł to normalna cena? Czy ci stolarze powariowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... z takim nieodpowiedzialnym człowiekiem lepiej nie mieć kontaktu ;)

Potrzebuję całe mnóstwo ziemi , ale jeszcze się nie rozglądałam. Jakbyś kogoś znalazł to daj znać. oczywiście w drugą stronę działa tak samo :)

 

mam jeszcze pytanko

czy za schody bukowe na betonie , 15 stopni , zabieg w kształcie U , 10 000 zł to normalna cena? Czy ci stolarze powariowali?

 

nieeeeeee :) mi właśnie robią schody - dębowe zabiegowe z szybami i wszystkimi bajerami za tyle. jutro kończą. były poprawki ale efekt jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...