Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wprawdzie na wiosnę dopiero zaczynam, ale też będę miał rekuperator jednak bez gwc(chyba). Na mój dom 160m2 pow. użytkowej, parter+poddasze uż. koszty instal.+rekuperator stork air z firmy AIRCOMFORT Gdynia (polecany na białej liście)ok 21 tyś, druga firma z gdańska rekuperator renowent hr 400m3+materiały+robocizna+dodatkowo orurowanie do dgp koszt ok 18tyś. Biorę renoventa

Może chociaż trochę pomogłem.

 

Sporo z tej ceny to właśnie rekuperator. StorkAir kosztuje jak mercedes, renovent troche tańszy. Dla porownania wycene z rekuperatorow.pl dostałem na 25 tyś na dom 130m^2 za samą wentylacje. Planuje jednak położyć instalacje sam wraz GWC. Potrzebne mi tylko namiary na jakiś punkt gdzie dostanę i zobaczę na własne oczy kształtki i rury wentylacyjne, zarówno okrągle jak i plaskie pcw.

 

Tak poza tym mam głupie pytanie: Gdzie jest ta biala lista o której wspominacie? szukam i nie moge znaleźć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie na wiosnę dopiero zaczynam, ale też będę miał rekuperator jednak bez gwc(chyba). Na mój dom 160m2 pow. użytkowej, parter+poddasze uż. koszty instal.+rekuperator stork air z firmy AIRCOMFORT Gdynia (polecany na białej liście)ok 21 tyś, druga firma z gdańska rekuperator renowent hr 400m3+materiały+robocizna+dodatkowo orurowanie do dgp koszt ok 18tyś. Biorę renoventa

Może chociaż trochę pomogłem.

 

Sporo z tej ceny to właśnie rekuperator. StorkAir kosztuje jak mercedes, renovent niewiele tańszy. Dla porownania wycene z rekuperatorow dostałem na 25 tyś na dom 130m^2 za samą wentylacje. Planuje jednak położyć instalacje sam wraz GWC. Potrzebne mi tylko namiary na jakiś punkt gdzie dostanę i zobaczę na własne oczy kształtki i rury wentylacyjne, zarówno okrągle jak i plaskie pcw.

 

Tak poza tym mam głupie pytanie: Gdzie jest ta biala lista o której wspominacie? szukam i nie moge znaleźć :oops:

 

Białą i czarną listę wykonawców znajdziesz w "WYMIANA DOŚWIADCZEŃ"

znalazłam na trzeciej stronie http://forum.muratordom.pl/trojmiasto-biala-lista-wykonawcow,t61774-660.htm Jeszcze niedawno był specjalny dział "wykonawca doskonały i mniej" ale niestety administratorowi przeszkadzało że forumowicze czasami obsmarowywali firmy które korzystają z usług płatnych reklam na forum ( więc mogą wymagać od redakcji i dyktować warunki), więc postanowili utrudnić Nam życie. Przecież forum to nie tylko wymiana doświadczeń tylko bardzo dobry biznes żyjący z płatnych reklam. Wkurza mnie to bo prawie cały dom zbudowałam kierując się polecanymi firmami na białej liście a unikałam tych z czarnej. Można poczytać wątek jak żałośnie się administrator tłumaczy z tego że zlikwidowali dział http://forum.muratordom.pl/likwidacja-dzialu-wykonawca-doskonaly-i-mniej,t170983.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

zastanawiam sie własnie nad kosztami 2 etapu

32zł za mkw za ulozenie dachowki, okucie 2 kominow , 3 okna dachowe oraz rynny to duzo czy raczej jest to dobra cena?

 

 

 

pozdrawiam daro31ie :D

 

Myśle ze bardzo dobra

 

 

Mi dekarz zawołał za dachówkę, 5 okien, 2 kominy, rynny i opierzenia 40 zł/metr2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są ceny orientacyjne za roboty ciesielskie. Interesuję mnie wykonanie wieźby i chciałbym porównać do prawdopodobnie mojego przyszłego wykonawcy.

 

Wczoraj rozmawiałem z moim dekarzem o przyszłej robocie.

1. postawienie więźby 30 zł/m2

2. deskowanie + papa 20 zł/m2

3. dachówka ceramiczna + rynny + okna dachowe 5 szt + kominy 2 szt+ opierzenia 40 zł/m2

Będziemy jeszcze negocjować ale tyle zawołał. Dach 2 spodawy + 2 wykusze.

Pozdrawiam

Witam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to mój pierwszy post na tym forum. Wraz z małżonką Izą jak łatwo się domyśleć zamierzamy się budować w Baninie. Jesteśmy na początku drogi do zrealizowania marzeń. Na chwilę obecną czekamy na wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mamy zamiar rozpocząć budowę kwiecien-maj 2010. Etapowo, gospodarczo. Będzie to projekt Leo II z pracowni Domus 145m2 pow.użyt. (chyba, że plan zagospodarowania będzie jakiś ekstremalny)

 

Dodam, że przeczytałem Białą listę, ale tam cen nie ma.

 

Proszę o namiary na następujących fachowców:

 

1. Geodeta

 

Byliśmy u jednego w Kartuzach.

A) mapka 1:500 zażyczył sobie 700zł, ma ktoś namiary na takich do 500zł? Ile w końcu ma być tych mapek? czytam, że ludzie dostają od 5-12.

B) wytyczenie budynku 500zł, wydaje mi się że można też taniej?

 

2. Kierownik budowy (zajmuje się również adaptacją, ale bez projektów przyłączy)

 

A) Kierowanie budową 2100zł netto, dużo? chciałbym takiego do 1500...

B) Dostosowanie domu do działki 1500zł netto

C) Adaptacja (kilka małych zmian) od 600 wzwyż, mówił żeby mógł określić dokładną cenę musi widzieć projekt.

 

Wydaje mi się, że są to wysokie ceny. Proszę Was pomóżcie mi znaleźć coś tańszego.

 

Z góry dziękuję.

 

Ps. cena za bloczek betonowy Banino - 2,6zł B-15, dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałam, że zapłaciłam duże pieniądze za dach, ale wygląda na to, że nawet dobrze trafiłam:

 

1. konstrukcja dachu 20zł/m2,

2. deskowanie 12zł/m2,

3. dachówka 37zł/m2,

4. 150zł za wstawienie okna połaciowego.

 

Dach mam duży 330 m2 i dość skomplikowany, kopertowy z dwoma kątami nachylenia, więc bałam się, że bedzie duuuuuzo drożej.

Ja wszystko dobrze pójdzie to pojutrze dom będzie zadaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to mój pierwszy post na tym forum. Wraz z małżonką Izą jak łatwo się domyśleć zamierzamy się budować w Baninie. Jesteśmy na początku drogi do zrealizowania marzeń. Na chwilę obecną czekamy na wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mamy zamiar rozpocząć budowę kwiecien-maj 2010. Etapowo, gospodarczo. Będzie to projekt Leo II z pracowni Domus 145m2 pow.użyt. (chyba, że plan zagospodarowania będzie jakiś ekstremalny)

 

Dodam, że przeczytałem Białą listę, ale tam cen nie ma.

 

Proszę o namiary na następujących fachowców:

 

1. Geodeta

 

Byliśmy u jednego w Kartuzach.

A) mapka 1:500 zażyczył sobie 700zł, ma ktoś namiary na takich do 500zł? Ile w końcu ma być tych mapek? czytam, że ludzie dostają od 5-12.

B) wytyczenie budynku 500zł, wydaje mi się że można też taniej?

 

2. Kierownik budowy (zajmuje się również adaptacją, ale bez projektów przyłączy)

 

A) Kierowanie budową 2100zł netto, dużo? chciałbym takiego do 1500...

B) Dostosowanie domu do działki 1500zł netto

C) Adaptacja (kilka małych zmian) od 600 wzwyż, mówił żeby mógł określić dokładną cenę musi widzieć projekt.

 

Wydaje mi się, że są to wysokie ceny. Proszę Was pomóżcie mi znaleźć coś tańszego.

 

Z góry dziękuję.

 

Ps. cena za bloczek betonowy Banino - 2,6zł B-15, dobra cena?

 

witam

1. geodeta w 3-mieście 700-800 za mapę. Ilość kopii, 3, 5 czy 7, nie powinno mieć wpływu na cenę (ksero+pieczątka za zgodność), poproś dodatkowo o mapą cyfrową na płycie , architekt taką nawet woli, przynajmniej mój.

2. kierownik budowy - są bardzo różne ceny - ile razy ma być na budowie, 5x czy 20x czy codziennie , czy tylko wpisy w dzienniku. Stawki to chyba minimum 1500.

3. architekt - plan zagospod. działki, adaptacja proj. do działki, zmiany w proj. (sporo rysowania) - u mnie 2300 zł, ale byłem u takich co chcieli 3,5 -4 tyś.

Może spróbuj kogooś spoza 3-city.

4. bloczki - jeżeli dobre to cena ok. W Niestępowie są po 2,20 zł ale mój majster odradza, mówi, że półksieżyc i nie trzymają wymiaru. Podaj namiar na swoje w Baninie.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Proszę o namiary na następujących fachowców:

 

1. Geodeta

 

Byliśmy u jednego w Kartuzach.

A) mapka 1:500 zażyczył sobie 700zł, ma ktoś namiary na takich do 500zł? Ile w końcu ma być tych mapek? czytam, że ludzie dostają od 5-12.

B) wytyczenie budynku 500zł, wydaje mi się że można też taniej?

 

2. Kierownik budowy (zajmuje się również adaptacją, ale bez projektów przyłączy)

 

A) Kierowanie budową 2100zł netto, dużo? chciałbym takiego do 1500...

B) Dostosowanie domu do działki 1500zł netto

C) Adaptacja (kilka małych zmian) od 600 wzwyż, mówił żeby mógł określić dokładną cenę musi widzieć projekt.

 

 

Ps. cena za bloczek betonowy Banino - 2,6zł B-15, dobra cena?

 

1. geodeta - za mapke placilem 500 zl wiec taniej ale wytyczenie budynku robilem juz u kogo innego, zaplaciłem 750 a do tego facet wytyczyl jeden naroznik 30cm dalej i dopiero ekipa to poprawila

 

2. Kierownik 1200 zł - 10 wizyt na budowie i tyle moge o nim powiedziec :p

 

3. Bloczki betonowe za 2,2 z Wejherowa ale do tego dochodzi chyba 700 zł za 1 transport

 

jesli interesuje Cie konkretny namiar poprosze wiadomość na priv

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o namiary na następujących fachowców:

 

1. Geodeta

 

Byliśmy u jednego w Kartuzach.

A) mapka 1:500 zażyczył sobie 700zł, ma ktoś namiary na takich do 500zł? Ile w końcu ma być tych mapek? czytam, że ludzie dostają od 5-12.

B) wytyczenie budynku 500zł, wydaje mi się że można też taniej?

 

Spróbujcie (ale nie pamiętam, ile brał) tutaj:

Geodeta, Leszek Cieszyński, 607 608 465

 

A.

 

PS. Witamy w społeczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy możecie napisać czy ktos z Was montował odkurzacz centralny w swoim domu? jakiej firmy i czy możecie kogoś polecic?

 

ja ciągle jetem na etapie szukania ekip, i dziękuję wszystkim za pomoc w poleceniach :-)

 

pozdrawiam

Chyrek

witam

Co do firm od odkurzaczy

1. husky

2. beam - grupa electrolux

3. foma - norweska firma - produkcja w szwecji.

Do tego kwestja cyklonowy czy workowy.

Ja biorę ten ostatni, cyklonowy, a montować mi będzie firma od wentylacji i rekuperacji.

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

Chciałabym zapytać o taką rzecz:

3 lata temu kupiliśmy działkę budowlaną . Teraz jesteśmy na etapie załatwiania spraw papierkowych. Wszystko wydawało się tak proste i bezproblemowe- złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy - i tu szok !

Okazuje się ,ze nasza gmina (Kolbudy) właśnie jest w trakcie realizacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i nasz wniosek jest wstrzymany najdalej do 1 kwartału 2010.

Ale to pół biedy - mój mąż pojechał obejrzeć ten plan i okazuje się ,że nasza działka jest na terenie objętym...ochroną archeologiczną !!!!(dodam ,że wokół wszystkie działki są już zabudowane ).

W skrócie oznacza to ,że gdańscy archeolodzy mogą zechcieć przekopać naszą działkę w poszukiwaniu "skarbów" :-? .A co gorsza -jesli do tego dojdzie -za wykopki płaci ...właściciel działki.

Na razie mamy złozyć wniosek - czy rzeczywiście mają w planie sprawdzic co jest w naszej ziemi.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z czymś takim ? Jak te sprawy załatwia się w Gdańsku ,jakie są ewentualne koszty i terminy ?

Jak usłyszałam od męża tę nowinę to oczyma wyobrazni ujrzałam wielką dziurę w ziemi - taką jakie można było ostatnio spotkać na gdańskiej starówce :D :D

 

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki.

Magda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za odpowiedzi i podpowiedzi, czyli jest szansa na wyhaczenie czegoś tańszego :) szukam dalej

 

Co do bloczków po 2,6 to są takowe w składzie budowlanym "Albud" bodajże. Obrazowo - jak się jedzie od "centrum" Banina (pętla autobusowa) w kierunku Miszewka, pierwszy skład po prawej. Następny skład na tej trasie ale po lewej ma bloczki po 2,70, ale podobno lepsze jakościowo - niby B-17.

 

Gdzie się zaopatrywaliście w beton (B-10,B-15,B-20) i stal?

 

Porotherm 25 P+W najtaniej widziałem po 5,45 brutto, może macie gdzieś taniej?

 

Ps. przy adaptacji projektu muszę uwzględnić takie zmiany jak powiększenie/przesunięcie/usunięcie okien? Czy kierownik budowy może to wpisać w dziennik budowy bez dodatkowych kosztów?

Tak samo, czy niewielkie przesunięcie/usunięcie scianek działowych trzeba uwzględniać przy adaptacji? Chciałbym uniknąć niepotrzebnych kosztów przy adaptacji projektu.

 

Peter.Gd - dzięki, pytanie wysłałem na priva.

 

Magda - współczuję. Mam nadzieje, że mnie taka informacja nie zastanie w poniedziałek. Raczej nie skoro nieopodal jest las domków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-)

Chciałabym zapytać o taką rzecz:

3 lata temu kupiliśmy działkę budowlaną . Teraz jesteśmy na etapie załatwiania spraw papierkowych. Wszystko wydawało się tak proste i bezproblemowe- złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy - i tu szok !

Okazuje się ,ze nasza gmina (Kolbudy) właśnie jest w trakcie realizacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i nasz wniosek jest wstrzymany najdalej do 1 kwartału 2010.

Ale to pół biedy - mój mąż pojechał obejrzeć ten plan i okazuje się ,że nasza działka jest na terenie objętym...ochroną archeologiczną !!!!(dodam ,że wokół wszystkie działki są już zabudowane ).

W skrócie oznacza to ,że gdańscy archeolodzy mogą zechcieć przekopać naszą działkę w poszukiwaniu "skarbów" :-? .A co gorsza -jesli do tego dojdzie -za wykopki płaci ...właściciel działki.

Na razie mamy złozyć wniosek - czy rzeczywiście mają w planie sprawdzic co jest w naszej ziemi.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z czymś takim ? Jak te sprawy załatwia się w Gdańsku ,jakie są ewentualne koszty i terminy ?

Jak usłyszałam od męża tę nowinę to oczyma wyobrazni ujrzałam wielką dziurę w ziemi - taką jakie można było ostatnio spotkać na gdańskiej starówce :D :D

 

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki.

Magda.

 

Jak potrzebujesz informacji na temat dzialek w strefie ochrony archeologicznej to wyslij wiadomosc na priv

Przechodziłem przez to wiec sama rozumiesz

 

 

 

Pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Magda - współczuję. Mam nadzieje, że mnie taka informacja nie zastanie w poniedziałek. Raczej nie skoro nieopodal jest las domków.

 

Hmmm... nasza działka ma sąsiedztwo z każdej możliwej strony- jest dom za nami ,jest i obok ....W ogóle jest ostatnią niezabudowaną działką wśród kilkunastu domów :-? tym bardziej nas dziwi to wszystko ,ale na mapie nowego planu zagospodarowania cały ten teren jest zaznaczony jako" strefa ochrony archeologicznej" (nie wpisanej jeszcze do rejestru )

Pozdrawiam ,Magda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za odpowiedzi i podpowiedzi, czyli jest szansa na wyhaczenie czegoś tańszego :) szukam dalej

 

Co do bloczków po 2,6 to są takowe w składzie budowlanym "Albud" bodajże. Obrazowo - jak się jedzie od "centrum" Banina (pętla autobusowa) w kierunku Miszewka, pierwszy skład po prawej. Następny skład na tej trasie ale po lewej ma bloczki po 2,70, ale podobno lepsze jakościowo - niby B-17.

 

Gdzie się zaopatrywaliście w beton (B-10,B-15,B-20) i stal?

 

Porotherm 25 P+W najtaniej widziałem po 5,45 brutto, może macie gdzieś taniej?

 

Ps. przy adaptacji projektu muszę uwzględnić takie zmiany jak powiększenie/przesunięcie/usunięcie okien? Czy kierownik budowy może to wpisać w dziennik budowy bez dodatkowych kosztów?

Tak samo, czy niewielkie przesunięcie/usunięcie scianek działowych trzeba uwzględniać przy adaptacji? Chciałbym uniknąć niepotrzebnych kosztów przy adaptacji projektu.

 

Peter.Gd - dzięki, pytanie wysłałem na priva.

 

Magda - współczuję. Mam nadzieje, że mnie taka informacja nie zastanie w poniedziałek. Raczej nie skoro nieopodal jest las domków.

 

Witam

Jestem właśnie w trakcie zmian w projekcie. W/g mnie wszelkie zmiany w elewacji musi nanosić architekt. (wymiary otworów bądź dodanie lub likwidacja okien). Co do ścianek działowych to nie ma problemu, możesz zmianiać.

ps gdzie ten porotherm za 5,45

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...