Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobrzy,doświadczeni ludzie :wink:

Czy cena robocizny 50.000 za taki domek od wykopu po zrobiony dach(dachówka) włącznie z orynnowaniem, klinkierem na kominach,opierzeniem,wstawieniem okien dachowych,obróbkami blacharskimi,to dobra cena? Czy mam sobie dać spokój? Dodam,że mamy jeden dodatkowy komin,jedno więcej okno dachowe i balkon.Ekipa niepijąca i z polecenia.

http://www.archeton.pl/projekt-domu-aga-471-9-opisogolny-f3843d658b76f4d750950b02db904bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy,doświadczeni ludzie :wink:

Czy cena robocizny 50.000 za taki domek od wykopu po zrobiony dach(dachówka) włącznie z orynnowaniem, klinkierem na kominach,opierzeniem,wstawieniem okien dachowych,obróbkami blacharskimi,to dobra cena? Czy mam sobie dać spokój? Dodam,że mamy jeden dodatkowy komin,jedno więcej okno dachowe i balkon.Ekipa niepijąca i z polecenia.

http://www.archeton.pl/projekt-domu-aga-471-9-opisogolny-f3843d658b76f4d750950b02db904bdb

 

Cena jest dosc dobra

 

Pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie zapytam jeszcze o koszt jaki podal nam budowlaniec. Stan surowy otwarty z robocizna i materialami, dom calkowicie podpiwniczony ale na dzialce z sporym spadkiem ( na dlugosci domu jakies 1.5 spadku wiec dziura pod piwnice nie bedzie kopana tak "calkowicie" ). Piwnica 90m2, parter i poddasze uzytkowe ze skosami od 1.5m.

 

Chca za to 110tysPLN.

 

Duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie zapytam jeszcze o koszt jaki podal nam budowlaniec. Stan surowy otwarty z robocizna i materialami, dom calkowicie podpiwniczony ale na dzialce z sporym spadkiem ( na dlugosci domu jakies 1.5 spadku wiec dziura pod piwnice nie bedzie kopana tak "calkowicie" ). Piwnica 90m2, parter i poddasze uzytkowe ze skosami od 1.5m.

 

Chca za to 110tysPLN.

 

Duzo?

 

Z robocizna i materialami 110tys to nie mozliwe

U mnie jak do tej pory koszt SSO bez dachowki to 170 tys po dachowce bedzie 200 000 , wiec jak oni wykonaja dom za 110 000 z materiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ wiec jak oni wykonaja dom za 110 000 z materiałem?

 

No nie wiem jak, taka kwotacje nam przedstawili. Moze Twoj dom wiekszy jest czy jak....

 

Beata

 

dla mnie też wychodzi że to bardzo mało za sso z dachem robocizna + materiały. u mnie nieco większy domek, z prostym dwuspadowym dachem kosztował c.a 50% drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tanio jak za SSO Spartankaa. Poza tym zawsze lepiej mieć porównanie z innymi ofertami.

 

Odnośnie rekuperacji, moim zdaniem jest ona jak najbardziej opłacalna i potrzebna. Przy dobrych oknach nie ma innej opcji: albo montujemy nawiewniki, co kosztuje i przyczynia się do wymiany powietrza w budynku i niestety strat ciepła, albo montujemy rekuperację. Z resztą, po co kupować dobre okna jeżeli mamy je potem dziurawić nawiewnikami lub rozszczelniać.

Oprócz firmy Aircomfort mogę polecić również Klima Projekt. Fakt, że jeszcze nie skończyli (brakuje rekuperatora i anemostatów), ale jak dotąd muszę pochwalić za wykonaną robotę i podejście do klienta. Teraz zastanawiam się nad rekuperatorem (w grę wchodzą tylko z silnikami stałoprądowymi) i wybieram pomiędzy

Mistral 400Duo EC lub Berluf (Dospel) Daytona 350DC ale mało mam trochę informacji o tym drugim.

 

Przy okazji mam pytanie do tych, którzy już przerabiali ten etap:

Szukam wykonawcy na gładzie i zabudowę karton-gips.

Mam trzech chętnych z polecenia za 12zł/m2 robocizna gładzie (dwukrotne szpachlowanie, szlifowanie, jednokrotne malowanie), 45zł/m2 zabudowa kartongips (prosta zabudowa, tylko kąty proste- w 90% zakrycie rur od rekuperatora), jednak trafił mi się wykonawca który chce 13zł/m2 za gładzie z materiałem (z polecenia, zakres robót taki sam jak wyżej) i pytanie ile faktycznie wychodzi materiału licząc już z foliami i innymi duperelami?

Jaki jest koszt za malowanie dwukrotne na gotowo i czy 45zł/m2 to cena ok za zabudowę k-g?

 

Dzięki za pomoc! Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dzisiaj po raz pierwszy się zalogowałem, choć forum przeglądam już od dłuższego czasu.

 

Planuję budowę domu na działce w okolicach Trójmiasta. Poszukuję solidnej i niedrogiej firmy budowlanej, która kompleksowo zbuduje dom od zera do stanu deweloperskiego.

 

Przeszukując forum nie znalazłem wątku odnośnie tego konkretnego tematu. Próbowałem zarówno przez opcję „szukaj” jak i przeczesując kolejne tematy.

 

Czy ktoś bardziej doświadczony mógł by mi pomóc we wskazaniu takiego tematu na forum ?

A może ktoś mógł by polecić tego typu firmę lub napisać z którą nie warto podejmować współpracy.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dzisiaj po raz pierwszy się zalogowałem, choć forum przeglądam już od dłuższego czasu.

 

Planuję budowę domu na działce w okolicach Trójmiasta. Poszukuję solidnej i niedrogiej firmy budowlanej, która kompleksowo zbuduje dom od zera do stanu deweloperskiego.

 

Przeszukując forum nie znalazłem wątku odnośnie tego konkretnego tematu. Próbowałem zarówno przez opcję „szukaj” jak i przeczesując kolejne tematy.

 

Czy ktoś bardziej doświadczony mógł by mi pomóc we wskazaniu takiego tematu na forum ?

A może ktoś mógł by polecić tego typu firmę lub napisać z którą nie warto podejmować współpracy.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Witaj na forum

 

Ja swojej napewno nie polecam ,ale zobacz tutaj napewno znajdziesz wiecej inf. http://forum.muratordom.pl/trojmiasto-biala-lista-wykonawcow,t61774.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam pytałem juz kiedys ale chyba nikt niepali pelletem ;-) w okolicy gdzie kupujecie pellet , i jakie ceny sa wiem ze pojawily sie słoamiane , i pestkowe pelletey ;-) ale to wynalazki u nas w pomorskim ciezko dostac , gdzie mozna dostac w miare dobry nie barlinek , pytalem w Rumi i w Bojanie w skladzie budowlanym a macie jeszcze jakies namiary ? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...