Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam

Czy komuś z forumowiczow w Gdańsku udało się zmienić taryfę budowlaną C11 na G11 bez odbioru budynku?

Będę wdzieczny za odpowiedzi.

pozdrawiam daro31ie :D

 

Ja zmieniałam ale nie w Gdańsku.

- załatwić w urzędzie nr domu ( nawet ja go nie ma, działka ma nadany numer kolejny)

- zameldować się ( do tego potrzebny akt własności i numer domu)

- Z kwitem "meldunkowym" poszłam do Energi i bez problemu przepisałam umowę z C11 na G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy komuś z forumowiczow w Gdańsku udało się zmienić taryfę budowlaną C11 na G11 bez odbioru budynku?

Będę wdzieczny za odpowiedzi.

pozdrawiam daro31ie :D

 

Tak. Musiałem mieć wpis w dzienniku budowy o zakończonej budowie. Do tego dokument który nadaje numer Twojemu budynkowi. Ale wszytko zależy jaką kobietę trafisz, bo telefonicznie mówili że musi być odbiór budynku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestesmy zameldowani i nie mamy wpisu o zakonczeniu budowy..

od roku 2007 mamy taryfe G11 ;)

wydaje mi sie,ze wszystko zalezy od tego z kim bedziesz podpisywac umowe..

powodzenia! :)

 

No tak, ale nie masz domu w Gdańsku ;-) Tutaj do wszystkiego urzędnicy podchodzą znacznie restrykcyjnej. Największe cyrki są z wodą w Saurze i podłączeniem do ich sieci wodociągowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestesmy zameldowani i nie mamy wpisu o zakonczeniu budowy..

od roku 2007 mamy taryfe G11 ;)

wydaje mi sie,ze wszystko zalezy od tego z kim bedziesz podpisywac umowe..

powodzenia! :)

 

No tak, ale nie masz domu w Gdańsku ;-) Tutaj do wszystkiego urzędnicy podchodzą znacznie restrykcyjnej. Największe cyrki są z wodą w Saurze i podłączeniem do ich sieci wodociągowej.

 

Przyznaje Saurze to dopiero sa ceregiele. Gdze jest prokuratura, abw itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestesmy zameldowani i nie mamy wpisu o zakonczeniu budowy..

od roku 2007 mamy taryfe G11 ;)

wydaje mi sie,ze wszystko zalezy od tego z kim bedziesz podpisywac umowe..

powodzenia! :)

 

No tak, ale nie masz domu w Gdańsku ;-) Tutaj do wszystkiego urzędnicy podchodzą znacznie restrykcyjnej. Największe cyrki są z wodą w Saurze i podłączeniem do ich sieci wodociągowej.

 

Przyznaje Saurze to dopiero sa ceregiele. Gdze jest prokuratura, abw itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy odbioru, nie mamy numeru domu, nie jesteśmy zameldowani i mamy już taryfę użytkową :D Nie było najmniejszego poblemu. To urzędniczka podpowiedziała,przy podpisywaniu umowy, kiedy można już zejść z taryfy budowlanej. Wszystko zależy od ludzkiej życzliwości.Oby więcej takich jak w Tczewie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z forumowiczów stosował takie dystanse do budowy komina?

http://www.artbud.pl/Dystans_do_rownomiernego_ukladania_cegly_klinkierowej_100_szt_op_100_szt-11880.html

Dystans do równomiernego układania cegły klinkierowej.

 

dystans umożliwia uzyskanie równomiernych spoin przez co wydatnie podnosi estetykę muru (eliminuje dotychczas stosowane listewki drewniane),

znajduje zastosowanie przy budowie elewacji, cokołów, kominów, filarów z cegły klinkierowej, silikatowej pełnej w budownictwie jedno i wielorodzinnym, a także budownictwie przemysłowym i sakralnym,

dystans umożliwia spoinowanie po zakończeniu murowania, pozostawiając spoinę niewypełnioną na odpowiednią głębokość,

jest wykonany z tworzywa sztucznego,

spełnia wszystkie normy budowlane.

 

 

 

 

 

http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?uid=2611&zid=146188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komuś z forumowiczow w Gdańsku udało się zmienić taryfę budowlaną C11 na G11 bez odbioru budynku?

Będę wdzieczny za odpowiedzi.

pozdrawiam daro31ie :D

 

Ja zmieniałam ale nie w Gdańsku.

- załatwić w urzędzie nr domu ( nawet ja go nie ma, działka ma nadany numer kolejny)

- zameldować się ( do tego potrzebny akt własności i numer domu)

- Z kwitem "meldunkowym" poszłam do Energi i bez problemu przepisałam umowę z C11 na G11.

 

Tak jak pisze daszaA, wystarczy mieć nadany nr domu i meldunek w nim. Przepisy się zmieniły-na lepsze. :wink:

ps. zmieniałam w Gdańsku bez odbioru domu

ps. MiA :o to ja wykopuje Twoje komentarze a Ty tu w najlepsze... :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli mogę opisywać swoje doświadczenia z placu budowy choć jeszcze wiele przede mną najważniejsze jest to żeby się w lutym wprowadzić.Chcę się podzielić spostrzeżeniem jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe przy piecu na drewno .My nie chcieliśmy zakładać kaloryferów w kuchni i salonie tylko samą podłogówkę dopiero nasz hydraulik nam uświadomił że podłogówka potrzebuje dwie godziny na to żeby zaczęła oddawać ciepło po całkowitym wygaśnięciu pieca .Czyli wracamy do domu z pracy palimy w piecu i czekamy jeszcze parę godzin żeby w salonie było ciepło i przyjemnie.Dlatego założyliśmy kaloryfer tam gdzie nam nie będzie przeszkadzał a dodatkowo jest podłogówka która faktycznie oddaje ciepło po paru godzinach teraz się mogę o tym przekonać . Woda musi pokona całą masę rur a posadzka się nagrzać a to niestety trwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze dopisać do listy fachowców ;

MONTARZ OKIEN I PARAPETÓW - okna obsadzone dobrze i solidnie nic nie obciera wszystko działa i okna prawidłowo założone .Wolałam sama poszukać niż korzystać z usług ludzi którzy wstawiają okna VETREX bo nie wiem jakie były by efekty bo dużo się tu naczytałam o serwisach montujących okna

UKŁADANIE PŁYTEK-pan Krzysiek kotłownia skończona właśnie skończył ściany w kuchni i robi posadzkę potem łazienka facet z tego co widzę to dokładny najpierw rozmierzał płytki żeby wyglądało to estetycznie bo mam duże 30x60 żeby docinki nie były gdzie popadnie pyzatym do każdej płytki przykłada poziomice a to mu się chwali

DACHÓWKA Z AMBITU W GDYNI-rewelacyjne ceny spore rabaty taniej nie znalazłam a obieżdziliśmy sporo miejsc .

GAZOBETON STAL -Dom PRZODKOWO cena w tamtym roku 7.80 netto i rozmawiać tylko z szefem Michał Stromski bo to on daje rabaty i z nim się negocjuje

UWAGA NA (H.M.B.KRUPIER)PAN MIKOŁAJUN TO OSZUST I KRĘTACZ-zamówiłam u niego bloczki miały być oryginalnie zapakowane i na paletach dojechały ale nie takie jak chciałam zresztą jest już wpisany na czarną listę

Wszelkie pytania kierować na prywatną wiadomosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, którzy mieszkają, lub zamierzają zamieszkać w najbliższym czasie w gminie Przodkowo (Czeczewo,Tokary) i chcą posłać swoje dzieci do szkoły podstawowej w Czeczewie.

Obecnie świetlica przy szkole jest czynna tylko do godziny 14. Wiadomo, że większość z nas pracuje w Trójmieści i nie jesteśmy w stanie odebrać dzieci o tak wczesnej godzinie. Jestem po rozmowie w gminie oraz z dyrekcją szkoły - jeśli będzie więcej rodziców w takiej sytuacji jak my i są zainteresowani przedłuzeniem godzin otwarcia świetlicy przy szkole w Czeczewie - to powinno się udać to załatwić. Proszę o kontakt ze mną na priv, mogę podać maila do dyrektora - tak się z nim kontaktuję. Jak będzie nas więcej to napewno uda się. Dlatego proszę o pomoc tą drogą, bo mamy zamiar wprowadzić się dopiero na lato i nie znam jeszcze kto mieszka w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze za brak na forum osob ktore stosowały takie dystanse :evil:

 

http://i48.tinypic.com/15cj96a.jpg[/img]

http://i47.tinypic.com/2zhgkjl.jpg

 

trzeba będzie uważać aby prawidłowo wypełnić spoinę, aby nie okazało się że cegła "wisi" na tym dystansie, jak dla mnie trudne, wolę polegać na moich majstrach,a sam ograniczyć się do kładzenia płytek z krzyżykami oczywiście ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...