Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szukam geologa z okolic Bojana,Koleczkowa.Macie może takiego.

 

Mam również pytanie ile mapek działki i w jakiej skali jest potrzebnych do rozpoczęcia i zakończenia budowy domu na gołej działce?Chciałby zrobić te mapki raz żeby starczyło na wszystkie potrzeby ,projekty.Na jaki koszt mniej więcej muszę się przygotować?Mile widziany namiar na geodetę z okolic Bojana.

 

Sprawa następna na działce muszę troszkę dosypać "ziemi" żeby zniwelować,wyrównać małą dolinkę zaczynającą się w połowie działki.Jest do nasypania około 120cm ziemi na powierzchni około 1200mkw.Skąd braliście piach do takich spraw.Okolice Bojana.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest zorientowany ile biorą elektrycy za "punkt"? Czy możecie polecić elektryka okolice Kartuz?

Ceny są bardzo zróżnicowane i to jest złe podejście do klienta. Są tacy co tylko spojrzą na dom i mówią, że za robotę chcą tyle a tyle nawet jeszcze nie wiedząc co mieliby zrobić. Po prostu chcą nie mniej jak xx.

Kolejną sprawą jest co rozumiesz przez "punkt" bo chodzą różne teorie w zależności co komu pasuje. Ja rozumiem punkt instalacyjny jako łącznik + max 2 samodzielne punkty oświetleniowe. Gniazdo (bez znaczenia czy będzie poj. czy podwój.) jest również 1 punkt instalacyjnym. Dodatkowo trzeba doliczyć do łącznika schodowego (bo są dwa +punkt. oświetleniowe) jak również do krzyżowych czy podwójnych schodowych (bo do nich to juz idzie 2 x więcej przewodów). Wyjaśniania jest sporo ale raczej trzeba się pytać każdego wykonawcę jak on będzie chciał rozliczać usługę.

 

Jak ja to mówię "do brzegu" to cena poniżej 25 PLN za punkt instalacyjny może być czasami podejrzana. Oczywiście przy porównywaniu kosztorysów (bo chyba tylko tak można określić za co płacimy by później nie zdziwić się, że trzeba dopłacić) trzeba również porównać sposób wykonania, rozwiązania i ilość materiału jaką oszacowano. Wielokrotnie ci co mało biorą za punkt doliczają sobie w materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest zorientowany ile biorą elektrycy za "punkt"? Czy możecie polecić elektryka okolice Kartuz?

 

Tom33Gdynia

z pytań:

- potrzebuję namiar na polecanego instalatora alarmów/firmę

 

 

 

Mogę ci polecić firmę LANSAT Marcin Czaja tel 600240570.

Robił mi (domek letniskowy w trakcie budowy) całą elekrtykę i alarm wiele czujek 2 centralki + 3 kamerki podłączone do twardzego dyzku. O dziwo zajęło mu to tylko 3 dni czystej roboty + 2-4 dni zakup potrzebnych materiałów pod mój gust. Gościu może nie jest rannym ptaszkiem przyjazd na budowę 9-10 rano ale pracuje do poźna 20-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

Witajcie

od jakiegoś czasu obserwuje trójmiejskich inwestorów :)

od września 2009 sam nim zostałem i WALCZĘ!

Buduję się na Suchym Dworze k.Gdyni. Dom w nagietkach 3

Jestem na etapie zamykania stanu surowego (dachówka, okna)

 

Tych, którzy stawiali stan surowy nie polecę ... wszystko dobrze się "skończyło" ale dzięki temu że miałem czas na codzienne sprawdzanie i mam kumatego teścia.

 

Cześć,

A kto budował Ci stan surowy? Z czego nie byłeś zadowolony? Jakie "kwiatki" wyszły?

Jestem dopiero w trakcie uzyskiwania pozwoleń także nie jestem w stanie pomóc co do Twoich pytań.

pozdrawiam

Nika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak widać na powyższych i poniższych cennikach:

http://www.el-masters.pl/cennik.html

http://lansat.pl/instalacje-elektryczne/cennik-uslug-elektrycznych

 

każdy ma inne określenie punktu instalacyjnego. Suma sumarum liczy się wycena końcowa określająca zakres prac i rozwiązania zastosowane a to chyba jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic działke budowlana w Bojanie.Koło działki około 10 metrów biegnie gazociąg wysokiego cisnienia.Czy ktos może wie ile wynosi strefa ochronna takiego(tego)gazociągu? Dochodzą mnie sprzeczne informacje w wyrysie wypisie ten obszar jest zanaczony tak jakby było to około 10 metrów natomiast na mapce sprzedających jest to obszar około 25 metrów(!)Czy ktos może spotkał sie z podobną sprawą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w planie ,wypisie z planu jest to pokazane w ten sposób że że scina około 100mkw. "mojej" działki sam jeden narożnik działki,niewielki trójkąt w sumie a na mapach sprzedających które zobaczyłem dzisiaj całkowicie przez przypadek granica ochronna sięga prawie na jedną trzecią działki.Cholera musze jeszcze raz się przejechać do gminy żeby to sprawdzić dokładnie.

Sprzedający twierdzili że linia ochronna zmieniła się kilka lat temu i jest mniejsza ale dzisiaj na necie przeczytałem że linia ochronna jest nie zmienna i ustalana według norm i technologi w dniu wykonania gazociągu więc teoretycznie nie miała prawa się ta strefa ochronna zmniejszyć......cholera zawsze coś:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w planie ,wypisie z planu jest to pokazane w ten sposób że że scina około 100mkw. "mojej" działki sam jeden narożnik działki,niewielki trójkąt w sumie a na mapach sprzedających które zobaczyłem dzisiaj całkowicie przez przypadek granica ochronna sięga prawie na jedną trzecią działki.Cholera musze jeszcze raz się przejechać do gminy żeby to sprawdzić dokładnie.

Sprzedający twierdzili że linia ochronna zmieniła się kilka lat temu i jest mniejsza ale dzisiaj na necie przeczytałem że linia ochronna jest nie zmienna i ustalana według norm i technologi w dniu wykonania gazociągu więc teoretycznie nie miała prawa się ta strefa ochronna zmniejszyć......cholera zawsze coś:/

Witam

 

Ja miałem podobnie jak Ty z gazociagiem. Jak dobrze pamietam to strefa ochronna to 30 m.

pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z Was nie wiedzieć jakie są ceny usług (nie tylko elektrycznych) i z jakimi kosztami może się liczyć przy budowie domu to może bezpłatnie zamieścić ogłoszenie na http://www.oferteo.pl typu "Zlecę wykonanie instalacji ... w nowo budowanym domu" tak jak zrobił to ten Pan:

http://www.oferteo.pl/rfp/113215_Zlece-wykonanie-instalacji-w-nowo-budowanym-domu.html

 

Taka forma ogłoszenia/zlecenia jest niezobowiązująca więc bardzo łatwo można się przekonać jak duże są rozbieżności w usłudze pomiędzy poszczególnymi wykonawcami (przy takich samych założeniach). Ponadto taka forma ogłoszenia dotrze tylko do firm a nie do pana Zenka, który coś tam robi ale z wyegzekwowaniem roszczeń gwarancyjnych czy jakichkolwiek poprawek czasami graniczy z cudem.

Ja się jeszcze nie tak dawno temu również budowałem jak i Wy teraz więc wiem jak ważna jest cena i bezproblemowe budowanie. Najgorsze jest to, że Polak mądry dopiero po szkodzie ale dlaczego tak ma być zawsze? Miałem swoje "przeboje" na budowie za które płacę do dziś i z tego powodu założyłem dwa wątki:

Biała lista wykonawców Trójmiasto

i

Czarna ista wykonawców Trójmiasto

ale co jakiś czas jakiś Moderator zmienia ich lokalizację więc ciężko je zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam kogos kto zrobi schody drewniane samonośne. Polecacie kogoś

 

Dzieki

 

Polecam stolarza z Gowidlina:

p. Bogdan Cybula - 693 293 006

 

Mam już pierwsze schody - na strych, ale że "drabiny" napawają mnie lekkim strachem, trzeba było zamówić pełnowymiarowe.

 

Zrobią mi także drzwi w całym domu (11 szt. + przesywane lakierowane + podwójne), szafki, zabudowy, stół i inne...

 

Fachowo, dobrze i nie zdzierają ostatniej skóry (są bardzo konkurencyjni).

 

Po prostu: fachowcy z Kaszub!

Aha - drzwi wejściowe od nich już spełniają swe zadanie od jakiegoś czasu - jak znajdę chwilkę, wrzucę fotki, bo jest się czym pochwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam działkę na terenie Trójmiasta, w centrum.

Czy możecie polecić mi architektów, najchętniej z trójmiasta(choć nie jest to warunek konieczny) , z którymi współpracowaliście, i moglibyście polecić.

Większość polecanych tu architektów była polecana jako Ci wprowadzający zmiany do zakupionych gotowych projektów.

Zamarzyło mi się, aby mieć dom an wymiar, tym bardziej że działka niewielka, więc trzeba się wpasować.

pozdrawiam

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...