Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

... moich kilka porad:

- umawiajcie się na płacenie 80% po wykonanej pracy a pozostałych 20% po miesiącu od wykonania. Wiele błędów wychodzi później i macie czas na sprawdzenie. Poza tym doskonale działa i fachowcy się przykładają

WIEM WIEM - nierealne ale chciałbym aby to było standardem w kwestii rozliczania się szczególnie w branży budowlanej...

A nie lepiej podpisać umowę? Nawet sam miesiąc o którym wspominasz to zbyt mało. Zleceniodawca gdy podpisuje umowę z Wykonawcą dostaję według polskiego prawa 3 letnią gwarancję na usługę. Ponadto w umowie można określić czas na usuniecie usterek a gdy wykonawca się z tego nie wywiąże to można go obciążyć kosztami zlecenia to innej firmie/osobie. Pan Zenek choć może być na pierwszy rzut oka tani to w rozliczeniu końcowym może być dużo droższy i kosztować zbyt wiele nerwów od usługi z podpisaną umową.

 

... z pytań:

- czy ktoś gromadzi deszczówkę? w jaki sposób i jak się to sprawdza?...

Ja mam zbiornik z kręgów na jakieś 6m3. Do niego podłączone wszystkie rury spustowe z dachu. Na pokrywie mam zamontowaną ozdobną abisynkę do podlewania ręcznego. Taki był nasz wybór choć rozwiązań jest wiele choćby zamontowanie pompy wraz z rozprowadzeniem nawodnienia po całym ogrodzie. Nadwyżek wody mamy bardzo dużo i na razie mam zrobiony przelew do wielkiej dziury w której za rok może dwa wybuduje oczko wodne (dzieci mam jeszcze za małe i zbyt dużo pracy).

 

DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ

Stawek to jest masakra. Mam na działce w domu gdzie obecnie mieszkam. Zbyt wiele pracy (czyszczenie - mamy dobre duże drogie filtry a i tak czyszczenia jest dużo) NIe polecam.

Myślę o zamontowaniu i zautomatyzowaniu podlewania z wody deszczowej. Czy ktoś ma to przeliczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy wiecie może , gdzie można niedrogo kupić gruz do utwardzenia drogi? Okolice Gdańska, Pruszcza Gdańskiego

 

Gabrex Zukowo jak już pisano, 650zl za 18 ton gruzu betonowego 3/4cm z transportem do Kowal, podobne ceny w Przyjaźni http://www.firmarichert.pl/kontakt.html

 

Jeśli ktoś zna jakąś tańszą alternatywę to byłbym wdzięczny za namiar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary na siatki ogrodzeniowe. Już korzystamy.

Budowa sunie dalej - szukamy barierek do balkonów - zachciało nam się dość dużych balkonów i koszt barierek wyceniany na 350 zł za mb to masakra. Ma ktoś namiary na coś tańszego? Czy drewniane są tańsze?

 

Zadzwoń do kowala - p. Dawid Cirotzki - 511 182 909, o ile chcesz barierki kute :)

 

jest cenowo dość konkurencyjny, a i robota niezła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary na siatki ogrodzeniowe. Już korzystamy.

Budowa sunie dalej - szukamy barierek do balkonów - zachciało nam się dość dużych balkonów i koszt barierek wyceniany na 350 zł za mb to masakra. Ma ktoś namiary na coś tańszego? Czy drewniane są tańsze?

 

Ogordzenie i barierki zamawiałem u p. Piotra Flisikowskiego z Żukowa. Ma swoją stronę w necie. Cena zależy np. od tego czy z ocynkiem czy bez, ja zamawiałem wszystko z ocynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary na siatki ogrodzeniowe. Już korzystamy.

Budowa sunie dalej - szukamy barierek do balkonów - zachciało nam się dość dużych balkonów i koszt barierek wyceniany na 350 zł za mb to masakra. Ma ktoś namiary na coś tańszego? Czy drewniane są tańsze?

wiadomość poszła na P.W

pozdrawiam i zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich mozecie mi polecic kogos do obudowania kominka (jakas zlota raczka) lub firma ale ceny w firmach sprzedajacych kominki sa dosyc wysokie...u mnie bedzie prosta obudowa KG do gory bez zadnej wielkiej podstawy + rozprowadzenie 2-3 kanalow do gory do sypialni i holu i lazienki , pozdrawiam czekam na namiary :-)

Zamawiałem i wykonano w :

Kominki Damps Ireneusz

adres: 81-225 Gdynia, Działdowska 2

tel: 58 623-83-04

Wycena i ostateczna cena dużo niższa niż w Jurkomie, nadmienię iż korzystam z kominka 2 sezon.

 

Witam dzieki za namiary dzwonilem tam i faktycznie konkretni ale chciałbym jeszcze porównac z inna firma , poza tym poszukuje szklarza a konkretnie chciałbym zamówic lustro duże na wymiar i kogo polecacie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro zamawiałam w zakładzie przy ul. kartuskiej w Gdańsku. Umówiłam się telefonicznie, przyjechali wymierzyli, na drugi dzień wrócili z lusrem i wkleili. Mam jeszcze jedno do zamówienia i napewno do nich wrócę.

 

Poszukuje firmy z Trójmiasta lub okolic, ktora robi drewniane place zabaw dla dzieci, a gdyby jeszcze do tego mieli w ofercie drewutnie to już pełnia szczęścia. Możecie kogoś polecić?

 

Mam do sprzedania rozdzielnię budowlaną. Kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam morze ktoś orientuje się czy muszę przepisać wodociąg gminie czy idzie to jakoś obejść . Prawie cały wodociąg jest na moim terenie sąsiadów niema.Wodociąg przepisać an własność gminie za tyle pieniędzy i gwarancje to trochę dużo.

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...