Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Szanowni Forumowicze

Planuje budowę domu w okolicy Gdyni. W związku z tym poszukuję działki budowlanej w Pierwoszynie, Kosakowie, Dębogórzu lub okolicach. Najchętniej bez pośredników. Niestety w internecie nie ma ciekawych ofert w rozsądnych cenach. Jeśli natomiast są to ceny z kosmosu. Z góry dziękuję za wszelką informację.

 

niedawno był przetarg zakończony w gminie Kosakowo działki na "Złotych Piaskach" bardzo piękna okolica po 200 zł za metr jednak nie wszystkie sprzedano więc polecam śledzic przetargi w tej gminie zdarzają się ładne kąski i do tego zwolnienie z PCC 2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niedawno był przetarg zakończony w gminie Kosakowo działki na "Złotych Piaskach" bardzo piękna okolica po 200 zł za metr jednak nie wszystkie sprzedano więc polecam śledzic przetargi w tej gminie zdarzają się ładne kąski i do tego zwolnienie z PCC 2%

 

Zgadza się. Był przetarg na te działki. Są one bardzo ładnie położone w cichej póki co okolicy, otoczone drzewami itd. Znajdują się jednak dokładnie w miejscu gdzie przebiegał będzie korytarz powietrzny planowanego lotniska w Babich Dołach. Dlatego trzeba to sobie dobrze przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dorota_N. Dziękuję odezwę się na prv.

@Kasia i Krzyś. Również dziękuję za cenną wskazówkę. Znalazłem informacje na temat przetargu na stronie http://www.kosakowo.pl. W zeszłym miesiącu odbył się ostatni. Zauważyłem również iż gmina regularnie co kilka miesięcy chce sprzedać te same działki. To już był chyba 4 przetarg w tym roku. Zastanawia mnie czym może być spowodowane tak niskie zainteresowanie. Czy chodzi o cenę a może o korytarz powietrzny o którym pisze Dorota_N. A może lokalizacja? Jednak jak człowiek sam nie sprawdzi to się nie przekona ponieważ dla każdego może to być inny powód. Trzeba na bieżąco śledzić sprawę przetargów. Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

i proszę o poradę.

Planuję rozpocząć w przyszłym roku budowę domu w Kazimierzu. Niestety Puck nie chce mi wydać pozwolenia na budowę, bo nie ma tam kanalizacji ani wodociągów, a ponieważ moja działka leży w granicach strefy ochrony pośredniej ujęcia wód( prawie cały Kazimierz) MPZP zakazuje stosowanie szamb bezodpływowych. Nadmienię , że ci co budowali według zasad starego planu (do roku 2005) mogli mieć i mają szamba. I czegoś tu nie rozumiem , bo ja nie mogę mieć szczelnego pojemnika na ścieki , a ci co mają tam pola uprawne i stosują nawozy i różnego rodzaju opryski to nikomu to nie przeszkadza !!!

Bardzo proszę o jakieś porady, w środę jestem umówiona w tej sprawie na rozmowę w starostwie. Wszelkie podpowiedzi mile widziane. Pragnę jeszcze dodać , że stary Kazimierz ma kanalizę ale ponieważ jest ona tłoczna nie ma szans na podłączenie się nawet jak chciałabym to wykonać na koszt własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Trójmiasto i Okolicę,jestem z Gdyni a będę budować w Pogórzu gm.Kosakowo.Chciałabym zacząć na wiosnę 2011.Szukam solidnej ekipy,która postawi dom do stanu surowego zamkniętego i kierownika budowy ,który wyłapie każdą fuszerkę.Chyba nie oczekuję zbyt wiele:-)Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów zna takowych i może kogoś polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dorota_N. Dziękuję odezwę się na prv.

@Kasia i Krzyś. Również dziękuję za cenną wskazówkę. Znalazłem informacje na temat przetargu na stronie http://www.kosakowo.pl. W zeszłym miesiącu odbył się ostatni. Zauważyłem również iż gmina regularnie co kilka miesięcy chce sprzedać te same działki. To już był chyba 4 przetarg w tym roku. Zastanawia mnie czym może być spowodowane tak niskie zainteresowanie. Czy chodzi o cenę a może o korytarz powietrzny o którym pisze Dorota_N. A może lokalizacja? Jednak jak człowiek sam nie sprawdzi to się nie przekona ponieważ dla każdego może to być inny powód. Trzeba na bieżąco śledzić sprawę przetargów. Jeszcze raz dzięki.

Sprawdź dokładnie warunki podłączenia kanalizy oraz burzówki.

Co do korytarza - Szemud jest niby cichym miejscem,. ale tam m.in. zawracają samoloty podchodzące do lądowania w Rębiechowie (u mnie w Gościcinie zmieniają one wysokość - ton silników zmienia się jakby maszyna miała spaść, a mieszkam w sumie daleko od lotniska - zwłaszcza Wizzair lata bardzo nisko i tak hałasuje).Tyle, że już tego nie zauważam-przyzwyczaiłem się.

PS- 3 stówy za metr??? Kurna , u nas tuż obok krajowej 6-stki jest ponad połowę taniej, a mamy i MZK i SKM i dwupasmówkę do 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie warunki podłączenia kanalizy oraz burzówki.

Co do korytarza - Szemud jest niby cichym miejscem,. ale tam m.in. zawracają samoloty podchodzące do lądowania w Rębiechowie (u mnie w Gościcinie zmieniają one wysokość - ton silników zmienia się jakby maszyna miała spaść, a mieszkam w sumie daleko od lotniska - zwłaszcza Wizzair lata bardzo nisko i tak hałasuje).Tyle, że już tego nie zauważam-przyzwyczaiłem się.

PS- 3 stówy za metr??? Kurna , u nas tuż obok krajowej 6-stki jest ponad połowę taniej, a mamy i MZK i SKM i dwupasmówkę do 3M.

 

Według mnie na chwilę obecną akcja z lotniskiem to raczej propaganda przedwyborcza prezydenta Gdyni niż rzeczywiste plany. Choć pewnie w kilkunastoletnim okresie czasu to lotnisko powstanie, jeśli w ogóle będzie to opłacalne ekonomicznie. Przykład lotniska w Łodzi i Bydgoszczy. Myślę ze do tych 5-10 lotów dziennie będzie można się przyzwyczaić.

Jeśli chodzi o ceny działek to przez ostatni miesiąc prześledziłem chyba wszystkie dostępne w necie oferty sprzedaży działek (Kosakowo, Dębogórze, Pierwoszyno). Przeglądałem też ogłoszenia archiwalne z 2009 i 2008 i widać pewną tendencję spadkową jeśli chodzi o ceny. Być może widać to tylko na przykładzie ogłoszeń w necie, ponieważ nie jestem z trójmiasta i niestety nie mam możliwości na chwilę obecną szukania działek na miejscu. Jednak tendencja spadkowa jest zauważalna. Nie wiem czy to spowodowane jest zastojem na rynku czy tym że te działki są mało atrkacyjne. Dla przykładu działki wystawiane na przetarg przez gminę. Na wiosnę cena wywoławcza wynosiła 239pln/m natomiast w zeszłym miesiącu już tylko 199pln/m. Także jestem dobrej myśli. Idzie ku lepszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że poruszę temat poza budowaniem ale przecież zima się zbliża i czy może ktoś z Was obsługuje odśnieżarkę (elektryczną czy spalinową). Ja już drugi sezon się zastanawiam nad zakupem odśnieżarki spalinowej ale czym więcej o nich wiem to tym droższą musiałbym bym kupić. Nie wiem co o nich myśleć. Tyle już o nich się na czytałem ale czy w tym były jakieś konkretne treści to raczej nie.

Czy warto kupić jakąś chińszczyznę czy może to nie są dobre maszynki. Na dobry sprzęt musiałbym wydać z jakieś 4k PLN a to już troszkę jest pieniążków.

Do odśnieżania mam dość sporo bo samego parkingu przed domem to około 200m2 a do tego jeszcze podjazdu z 40m długości. W zeszłym roku, przez cały sezon na samo odśnieżanie zmarnowałem sporo ponad 200h i to mnie troszkę przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w necie http://www.mmsolar.pl

Firma z Gdyni ale wcześniej miała siedzibę w Wejherowie. Mi montowali tylko kolektory słoneczne ale w swojej ofercie mają również i pompy.

 

Wielkie dzięki .Widze że w solarach są naprawdę mocni , ale podjadę do Gdyni i zobacze co tam u nich w pompach ciepła słychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prosbe a raczej pytanie. Z powodow czysto rodzinnych czyli zlych i lekko chorych klimatow musze zmienic okolice w ktorych od wielu lat mieszkalem. Chce przeprowadzic sie do 3city i zalezy mi na jakims rozpoczeciu wspolpracy z firmami ewentualnie z prywatnymi inwestorami. Mam swoja strone i sa tam realizacje. Nie wszystkie oczywiscie. Strona jak moj nick. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Trójmiasto i Okolicę,jestem z Gdyni a będę budować w Pogórzu gm.Kosakowo.Chciałabym zacząć na wiosnę 2011.Szukam solidnej ekipy,która postawi dom do stanu surowego zamkniętego i kierownika budowy ,który wyłapie każdą fuszerkę.Chyba nie oczekuję zbyt wiele:-)Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów zna takowych i może kogoś polecić?

 

mogę spokojnie polecic solidną ekipę u mnie robili byłem bardzo zadowolony pisz na priv [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTO MA REKUPERATOR? - szukam osoby, ktora bylaby tak mila i moglaby pokazac mi rekuperator w swoim domu, opowiedziec jak dziala etc.

Z gory bardzo dziekuje.

 

pozdrawiam

Beata

 

Mam :) zapraszam :) Najlepiej w sobotę*lub w niedzielę, bo tygodnie po brzegi wypełnione pracą :( Gdańsk Kiełpino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agalind i powodzenia w budowie.

 

Jak idą prace póki co? My ruszamy w przyszły poniedziałek. Taka pogoda, że szkoda czekać do wiosny.

 

Fundamenty ociepliliśmy w połowie listopada, potem zasypaliśmy wszystko. Strop nad piwnicą został przykryty folią i pod śnieżną pierzynką czeka na wiosnę. :D Oby szybko nadeszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...