Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Flatronka, ja niestety też jestem na etapie poszukiwań jeśli chodzi o fachowców. Mam nadzieję, że za jakiś rok to ja będę mogła kogoś polecić, coś podpowiedzieć.

 

Niestety wygląda na to, że po zakończeniu budowy raczej się na forum już nie zagląda... a szkoda.

 

Witam,

 

Wybudowałem dom w Gdyni Małym Kacku i od wszystkiego wod-kan-co-gaz miałem jednego wykonawcę z Gdyni, którego polecił mi szwagier, któremu robił instalacje w kilku domach, które wybudował. Wg mnie dobry cenowo (porównywałem z innymi) i zajmuje się kompleksowo wszystkim przez instalacje, grzejniki, piece, po. odkamieniacze wody, solary itp.

 

PHU Sebastian Kądzielewski 501449538

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to co wygooglałem:

1) http://www.slupia.bipst.pl/index.php?grupa=26739

klasyfikacją obejmuje się grunty rolne oraz grunty pod lasami i wodami zamkniętymi o powierzchni do 10 hektarów.

Jeśli uważamy. że istnieje potrzeba przeprowadzenia na nowo klasyfikacji gruntu (nadanie klasy lub zmiana klasy), możemy wystąpić z wnioskiem w tej sprawie do starosty powiatowego; on rozstrzyga w formie decyzji administracyjnej o zasadności nadania klasy lub jej zmianie.

Od decyzji negatywnej można się odwołać do wojewody. Projekt klasyfikacji gruntów opracowuje klasyfikator, który określa typ i klasę gleby oraz sporządza potrzebną dokumentację (podstawę do naniesienia zmian w ewidencji gruntów).

 

2) http://www.grupy.otopr.pl/zmiana-klasy-gruntu,usn,8342551.html

musisz znalezc geodete z uprawnieniemi klasyfikatora gruntow, ktory

sporzadzi operat klasyfikacyjny

i poprowadzi za ciebie sprawy w urzedzie.

 

3) http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20070712&typ=po&id=po04.txt

 

 

dziękuję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dwa temety:

 

Od jakiegoś czasu niepokoi mnie to że ciężko otwierają się okna, mają dopiero kilka miesięcy a po telefonie do sprzedawcy Motyl usłyszałem że może mieć na to wpływ że jest mróz.Co prawda nie mieszkam tam jeszcze, ale ogrzewam, temperatura utrzymuje się na poziomie około 14-17 stopni. Macie podobne kłopoty?

 

Drugi temat to ekogroszek. W zeszłym tygodniu miałem taki kłopot że po przyjeździe na działkę, stwierdziłem że jest jakoś zimno, kocioł chodził ale temperatura była około 8 stopni. Wezwałem wykonawcę Aquatic, przyjechali następnego dnia i stwierdzili, że to jest problem z ekogroszkiem. Wyczyścili kocioł, nasypali innego ( z worka) i chodzi, jest ok. Powiedzieli że to co ja kupilem co jest „Czeskie”. Może macie jakiś sprawdzonych dostawców ekogroszka z okolic Gdańska? Proszę o jakiś namiar.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas kupowałem workowany eko na Dworcowej w Pruszczu, ale ostatnio wróciłem do składu opału w Rusocinie i zamówiłem tonę Pieklorza luzem.

Pali się dużo lepiej, mniej popiołu, zero spieków, tylko ta cena - bo za tonę ostatnio było 840zł.

Po przeliczeniu i obserwacji zużycia wychodzi że i tak się opłaca, a i czyszczenia kotła jakby mniej:)

Tylko czy Rusocin to nie za daleko jak do Ciebie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas kupowałem workowany eko na Dworcowej w Pruszczu, ale ostatnio wróciłem do składu opału w Rusocinie i zamówiłem tonę Pieklorza luzem.

Pali się dużo lepiej, mniej popiołu, zero spieków, tylko ta cena - bo za tonę ostatnio było 840zł.

Po przeliczeniu i obserwacji zużycia wychodzi że i tak się opłaca, a i czyszczenia kotła jakby mniej:)

Tylko czy Rusocin to nie za daleko jak do Ciebie?

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Dzięki wielkie za informację. Rusocin to nie klopot, domek mam w Bielkówku. Ta cena jest naprawdę wysoka. Ostatni moj zakup to wychodzi za tonę 720zł ale jak mówisz że jest ok to w poniedziałek się tam zgłoszę. Raz jeszcze dziękuję.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja kupowałem w firmie BAT , Gdańsk kokoszki

Pozdrawiam,

 

Kupowalem m.in. ten styropian w http://www.justyr.com.pl w Niestepowie.

Polecam, fajna obsluga, rozsadne podejscie cenowe. Chcialem kupic w BAT w Kokoszkach (jak inne materiały). Niestety w prypadku styropianu cenowo byli duzo gorsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z wentylacją grawitacyjną. Otóż właściwie to ciągle mi wieje z kratek zamiast wyciągać powietrze. Kratki są wprowadzone do kanałów wentylacyjnych murowanych zgodnie z projektem z ceramicznych kształtek kanałowych, od dołu do poziomu stropu, dalej rurą giętką są podłączone do wylotu w kominie lub w przypadku dwóch wylotów kominkami plastikowymi do dachówki betonowej. Co jest nie tak i jak to zmienić.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z wentylacją grawitacyjną. Otóż właściwie to ciągle mi wieje z kratek zamiast wyciągać powietrze. Kratki są wprowadzone do kanałów wentylacyjnych murowanych zgodnie z projektem z ceramicznych kształtek kanałowych, od dołu do poziomu stropu, dalej rurą giętką są podłączone do wylotu w kominie lub w przypadku dwóch wylotów kominkami plastikowymi do dachówki betonowej. Co jest nie tak i jak to zmienić.

Pozdrawiam,

1- jak napisał Wakmen - czy do kominka jest doprowadzone powietrze? I czy jest ten kanał drożny?

2- czy zakończenie wentylacji to kominek wentylacyjny czy też taka podniesiona dachówka?

3-czy kanały wentylacyjne nie są czasami poniżej kalenicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie że kanały wentylacyjne nie muszę "wystawać" po za kalenice :/

 

To wina raczej za małej średnicy kominka wentylacyjnego lub przewodu albo też zapchanego "napowietrzenia" kominka.

Czyli jeśli zawieje mocny wiatr zza kalenicy to wszystko będzie ok? Nie radzę ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... możecie polecić mi jakiegoś rzeczoznawce do wyceny inwestycji do banku? muszę zwiększyć kredyt i potrzebuje aktualny operat szacunkowy...

Najlepiej zgłoś się do banku w którym już wziąłeś kredyt a na pewno maja kogoś takiego. Wielokrotnie banki zastrzegają sobie również, że musi to być ich rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zgłoś się do banku w którym już wziąłeś kredyt a na pewno maja kogoś takiego. Wielokrotnie banki zastrzegają sobie również, że musi to być ich rzeczoznawca.

 

Dokładnie tak jest. sam zleciłem operat i jeden z banków go przyjął a inny przedstawił mi listę "swoich" rzeczoznawców wwrrrr... i 1 500zł poszło!

Zapytaj to w banku.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy jeszcze można przeszukiwać konkretne grupy? próbuje i przeszukuje mi cale forum.

możecie polecić mi jakiegoś rzeczoznawce do wyceny inwestycji do banku? muszę zwiększyć kredyt i potrzebuje aktualny operat szacunkowy.

I jeszcze prośba o kogoś od kominka

 

Pikorek daj znać gdzie się budujesz a podeśle ci namiary na rzeczoznawce najbliżej miejsca budowy. Najpierw sprawdź jednak w banku czy możesz sam załatwić operat.

 

Co do kominków, zabudowy, wkłady, rozprowadzenie to polecam Kwidzinskiego z Chmielna 58-684-21-69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...