Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witajcie,

Poszukuję sprawdzonych fachowców do

-wykonanie kominka i kanałów wentylacyjnych

-miejsca gdzie można niedrogo kupić szambo betonowe lub plastikowe i fachowców do zamontowania szamba z podłączeniem do instalacji kanalizy domowej:)

-ocieplenia poddasza

-wykończeniówka- gres, biały montaż, kafle , panele, malowanie, cekol etc.

- ułożenie kostki brukowej ( tu szukam naprawdę kogoś dobrego, mam dosyć spory skos na długim podjeździe i nie mam pojęcia jak rozplanować ew. podsypanie ziemi i odprowadzenie wody)

-elewacja

Nie wszyscy są aktywni na białej liście dlatego pytam tutaj.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - jak należy w prawidłowy sposób ułożyć wełnę mineralną do ocieplenia poddasza? sposoby opisywane przez 2 fachowców, z któymi spotkałam się do tej pory różnią się diametralnie- jeden mówi o pozostawieniu szczeliny pod deskami już przy układaniu wełny a drugi mówi że trzeba upchać jak najciaśniej bez żadnej szczeliny bo wełna pod swoim ciężarem i tak opadnie i jakaś szczelina i tak się utworzy. Help! :)

 

Jak zabezpieczaliście szczelinę między dachem a ścianami poddasza przed etapem ocieplenia poddasza gdy nie było jeszcze styropianu z zewnątrz?

 

Pozdrawiam

Nika82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Mam jeszcze jedno pytanie - jak należy w prawidłowy sposób ułożyć wełnę mineralną do ocieplenia poddasza? sposoby opisywane przez 2 fachowców, z któymi spotkałam się do tej pory różnią się diametralnie- jeden mówi o pozostawieniu szczeliny pod deskami już przy układaniu wełny a drugi mówi że trzeba upchać jak najciaśniej bez żadnej szczeliny bo wełna pod swoim ciężarem i tak opadnie i jakaś szczelina i tak się utworzy. Help! :)

 

Z tego co ja się orientuję to szczelina powinna być, mało tego przybija się do krokiew gwoździe i nawija na nie sznurek tak aby wełna nie miała styczności z deskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś przyjdzie do głowy korzystać z usług firmy budującej domy "ekodom-domydrewniane" katarynki-przywidz woj.pomorskie reprezentowaną przez panów Arkadiusza i Roberta Rutkowskich, to szczerze odradzamy. Nie dotrzymują terminów, nie odbierają telefonów, rozmawiają z inwestorem kiedy oni chcą, zostawili nam rozpoczętą budowę na którą wykorzystali 1/3-cią naszej pierwszej transzy, a z reszty się nie rozliczyli. Oszuści!!!!! P.s.uwaga na przedstawicielkę firmy na woj.łódzkie p.Krystyna Miazek ,ona również niezle mydli oczy nie mówiąc prawdy o sposobie funkcjonowania firmy oszustów. Ostrzegamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Więcej info dla zainteresowanych na prv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam usługi posadzkarskie świadczone przez „SPECA” Krzysztofa Steca z Gdyni, tel. 501052971.

Mieni się mistrzem glazurnictwa, a jest silny tylko w gębie i urabianiu inwestora.

Robił u mnie, na szczęście tylko łazienkę.

Na wstępie zrobił mnie maluczkim odgrywając sztukę dramatyczną, jakie to felerne kupiłem płytki (nie trzymają wymiarów itp.), jak murarze spieprzyli ściany (znów rozbieżne wymiary, kąty nieproste, łazienka niekształtna), a także źle się spisali wylewkarze.

A on teraz przy takim partactwie innych ma ułożyć równiutko kafle.

Tak „urobiony” zgodziłem się na wyższą cenę niż wstępnie uzgodniliśmy.

Cóż, końcowy efekt pracy pana Steca, choć z pozoru ładnie wyglądał, zaczął się walić, gdy zacząłem urządzać łazienkę.

Nic nie stoi prosto, wszystko trzeba klinować, by się nie kołysało.

Instalator wanny z hydromasażem i prysznica z brodzikiem stwierdził, że rzadko zdarza mu się widzieć tak spartaczoną posadzkę.

Polecił innego fachowca, który tymi samymi kaflami wyłożył podłogi w małej łazience i saunie.

Nie było narzekań na roboty poprzedników, przeklinania na nierówne kafle.

I co najważniejsze za niższą cenę. Nie chwalę go jeszcze, bo jest u mnie jeszcze dużo do zrobienia.

A partacza Steca omijać z daleka, a jak zdarzy się wam mieć z nim styczność i gdy zacznie swoje tragikomiczne przedstawienie urabiania inwestora odeślijcie go do domu.

Zdecydowanie odradzam: Krzysztof Stec z Gdyni, tel. 501052971.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy po wstępnych rozmowach z tymi panami, zdecydowalismy się na knuf diamant.

 

 

Tynki-Radosław Krasowski-513 331 933-Firma to ojciec i syn,robią razem i nie było żadnych problemów.

 

 

Czy ktoś jeszcze korzystał z usług tych panów i może podzielić się opinią? W przyszłym tygodniu jedziemy obejrzeć ich robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i nam się wypada odezwać w końcu. Grupę Trójmiasto czytamy w zasadzie prawie od roku, kiedy to kupiliśmy działkę (wreszcie taka o jaka nam chodziło) i zaczęliśmy się rozglądać za projektem. Samo wybieranie było w sumie niezłą przygodą. Napisze tylko, że skorzystaliśmy z uprzejmości grupowiczów, którzy odpowiedzieli na nasz apel i chcieli gościć, pokazywać swoje salony i rozmawiać o wadach i zaletach swoich rozwiązań.

I od razu pytanka :

Ile od Was chce geodeta za wytyczenie budynku ?

Od nas chce 500 zł ,ale mamy kupić deski i paliki.

Zastanawiamy się też czy już ściągać humus - może za wcześnie i jeszcze będzie zima ? Z tego co ustaliliśmy to koszt zdjęcia humusu zawiera się w przedziale od 300 do 600 zł.

Jak u Was ?

Powodzenia dla wszystkich! Nerwy na wodzy i dobrych wykonawców życzymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i nam się wypada odezwać w końcu. Grupę Trójmiasto czytamy w zasadzie prawie od roku, kiedy to kupiliśmy działkę (wreszcie taka o jaka nam chodziło) i zaczęliśmy się rozglądać za projektem. Samo wybieranie było w sumie niezłą przygodą. Napisze tylko, że skorzystaliśmy z uprzejmości grupowiczów, którzy odpowiedzieli na nasz apel i chcieli gościć, pokazywać swoje salony i rozmawiać o wadach i zaletach swoich rozwiązań.

I od razu pytanka :

Ile od Was chce geodeta za wytyczenie budynku ?

Od nas chce 500 zł ,ale mamy kupić deski i paliki.

Zastanawiamy się też czy już ściągać humus - może za wcześnie i jeszcze będzie zima ? Z tego co ustaliliśmy to koszt zdjęcia humusu zawiera się w przedziale od 300 do 600 zł.

Jak u Was ?

Powodzenia dla wszystkich! Nerwy na wodzy i dobrych wykonawców życzymy!

 

Witajcie:)

 

U nas geodeta za wytyczenie budynku wziął 380 zł, paliki i deski kupiliśmy sami za 80 zł.

 

Zimy już chyba nię będzie mam nadzieję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich z 3miasta i okolic :)

bardzo chętnie do was dołączę ;) mam pytanie, czy ktoś może polecić kogoś solidnego i tak cenowo rozsądnie do wykonania schodów w domu? :) z góry bardzo dziękuję za każdą sugestię,

Pozdrawiam,

Karolina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich z 3miasta i okolic :)

bardzo chętnie do was dołączę ;) mam pytanie, czy ktoś może polecić kogoś solidnego i tak cenowo rozsądnie do wykonania schodów w domu? :) z góry bardzo dziękuję za każdą sugestię,

Pozdrawiam,

Karolina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich z 3miasta i okolic :)

bardzo chętnie do was dołączę ;) mam pytanie, czy ktoś może polecić kogoś solidnego i tak cenowo rozsądnie do wykonania schodów w domu? :) z góry bardzo dziękuję za każdą sugestię,

Pozdrawiam,

Karolina.

Mogę wykonać schody metalowo-drewniane. Więcej na [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje kupić płyty drogowe aby utwardzic droge dojazdową do mojej budowy. Mogą być uzywane bo potrzebuje ich sporo wiec zalezy mi na zminimalizowaniu kosztów za m2. Zna ktos dobry namiar w okolicach Gdańska a moze ktoś z forumowiczów juz nie potrzebuje i chciałby sie pozbyc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania nową bramę garażową Hormann LPU40 o wymiarach 2500 x 2125. Kolor biały, przetłocznia S.

Cena 1700zł.

 

Witam Wszystkich.

My również zabieramy się do budowy. Szukamy ekipy w przyzwoitej cenie do naszego domu. Budujemy się w Chwaszczynie wg projektu indywidualnego. Dzięki wcześniejszym kosztom już wiem ile przygotować na geodetę. Ciekawi mnie tylko ile czasu zajmie paniom w Kartuzach wydanie pozwolenia na budowę a właściwie jego przeniesienie i zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...