Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich.

My również zabieramy się do budowy. Szukamy ekipy w przyzwoitej cenie do naszego domu. Budujemy się w Chwaszczynie wg projektu indywidualnego..

 

Witamy przyszłych Sąsiadów jak i pozostałych członków Grupy. My również ruszamy z budową ( ale pewnie dopiero w wakacje , albo i po ) te same okolice , projekt indywidualny. Jutro mamy spotkanie z architektem, by ostatecznie domknąć koncepcję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy po wstępnych rozmowach z tymi panami, zdecydowalismy się na knuf diamant.

 

 

 

Czy ktoś jeszcze korzystał z usług tych panów i może podzielić się opinią? W przyszłym tygodniu jedziemy obejrzeć ich robotę.

Korzystałam i mogę powiedzieć; "Będzie Pan zadowolony" :yes: - ale zupełnie bez ironii.

Też mam Diamanta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do sprzedania tymczasowe ogrodzenie ze stemplami. Zostało po budowie- stemple 1,70 z nawiniętą na nie siatką metalową leśną ( ilościowo było 120m, przez ich demontaż wystarczą pewnie na nieco mniej). Zostały wykopane, podzielone na 5 części i zwinięte. Do odbioru Borkowo koło Żukowa.

tel.510-102-117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki-Radosław Krasowski-513 331 933-Firma to ojciec i syn,robią razem i nie było żadnych problemów.

 

jesteśmy po wstępnych rozmowach z tymi panami, zdecydowalismy się na knuf diamant.

Czy ktoś jeszcze korzystał z usług tych panów i może podzielić się opinią? W przyszłym tygodniu jedziemy obejrzeć ich robotę.

 

Korzystałam i mogę powiedzieć; "Będzie Pan zadowolony" :yes: - ale zupełnie bez ironii.

Też mam Diamanta. :D

 

Dzięki, bylismy obejrzeć i ten diamant ładnie się prezentuje, jestesmy już zdecydowani i za miesiąc zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podzielcie sie wiedza jak wykonac budowlane przylacze energetyczne. Nie mam na dzialce zadnego obiektu do ktorego mozna by przymocowac skrzynke z roznicowka. Jak wy sobie radziliscie?

pozdr

rafus12

 

 

tak to bylo do ciebie ,

skoro zadajesz pytanie to

kto co wie , i jakie mial doswiadczenie

odpowiada .Wiec napisalam Ci abys pogadal z sasiadem .

My zrobilismy tymczasowe prowizoryczne przylacze , ale pociagnelismy od sasiada , zalozylismy licznik u nas w budynku gospodarczym i tyle . W czasie budowy zalozyli nam skrzynke i teraz podlaczymy sie .Dla nas bylo to rozwiazanie ok.

sasiad tez nie narzeka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie to jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie. Budowa w Pierwoszynie gmina Kosakowo koło Gdyni.

Projekt Z117 tj. 135 m pow użytkowej plus garaż. Technologia klasyczna. Gazobeton Prefabet Reda, + 14 cm styro, dachówka betonowa BRAAS, strop Teriva. Ogrzewanie gazowe i to tyle czego jestem pewien. Reszta to same dylematy. :confused:

Na dobry początek poproszę o wskazanie gdzie znaleźć białą listę wykonawców z okolic i ewentualnie hurtownie skład budowlany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafus12 - zawsze mozesz prowizorke elektryczna zrobic w skrzynce ktora wkopiesz w ziemie - ja tak mialem - drewniana skrzynka po bokach miala 2 dluzsze deski ktore zakopalem i tyle.

No jeszcze obilem ja troche papa by woda do srodka nie leciala. prowizorka na maksa ale wytrzymala 2 budowy :)

Dzieki za pomysl zdrapko :)

Tak czy siak potrzebna jest pieczatka elektryka do odbioru instalacji.

 

Czy ktos moze polecic kierownika budowy ktory operuje w gminie Żukowo? Kryterium - solidnosc, regularny nadzor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie to jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie. Budowa w Pierwoszynie gmina Kosakowo koło Gdyni.

Projekt Z117 tj. 135 m pow użytkowej plus garaż. Technologia klasyczna. Gazobeton Prefabet Reda, + 14 cm styro, dachówka betonowa BRAAS, strop Teriva. Ogrzewanie gazowe i to tyle czego jestem pewien. Reszta to same dylematy. :confused:

Na dobry początek poproszę o wskazanie gdzie znaleźć białą listę wykonawców z okolic i ewentualnie hurtownie skład budowlany.

Pozdrawiam

 

W materiały zaopatrujemy się w Matbud Rumia i naprawdę jestśmy zadowoleni, pomimo utrudnionego wjazdu na działkę zawsze jakoś dawali radę i wszystko było na czas no i najważniejsze dali najlepsze ceny a sprawdziliśmy chyba wszystkie hutrownie w okolicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

potrzebuje kogos do zabudowania tarasu, najlepiej w drewnie.

czy ktos moglby polecic jakiegos dobrego majstra, albo firemke ktora zajmuje sie tego typu pracami?

 

generalnie, prosze o info na kogos zaufanego w okolic trojmiasta, kto ma jakies fajne pomysly i umie cos zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witacie.

Proszę o namiary gdzie mogę zamówić rolety wewnętrzne z prowadnicami. Dobre i w miarę tanie ;)

Najlepiej okolice Żukowa/Kartuz/Chwaszczyna.

 

 

I jeszcze druga prośba - gdzie zamówić bramę wjazdową (otwierana + automat) oraz furtkę. Ogrodzenie będzie z siatki.

Kupować w np. OBI czy lepiej zamawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witacie.

Proszę o namiary gdzie mogę zamówić rolety wewnętrzne z prowadnicami. Dobre i w miarę tanie ;)

Najlepiej okolice Żukowa/Kartuz/Chwaszczyna.

 

 

I jeszcze druga prośba - gdzie zamówić bramę wjazdową (otwierana + automat) oraz furtkę. Ogrodzenie będzie z siatki.

Kupować w np. OBI czy lepiej zamawiać?

 

Co do rolet, to przerzuć internet, jest sporo sklepów internetowych, gdzie na podstawie wymiarów możesz od ręki skalkulować cenę (np. tanie rolety są na decorii).

 

Co do bramy to wszystko zależy od tego, ile masz pieniędzy i czy będziesz ją wstawiał sam, czy zlecisz montaż.

I jeszcze jedna informacja, o której nie wszyscy wiedzą, w marketach typu OBi itp. te bramy są bardzo tanie, ile i też bardzo lekkie, produkowane są z najgorszej jakości stali, do tego pomalowane są wyłącznie farbą podkładową i wymagają malowania, o jakości spawów przez litość nie będę wspominała. Najlepiej jest je pomalować maszynowo, bo pędzlem często robią się zacieki. A i za montaż takiej bramy firmy sobie liczą.

Gdy zamówisz bramę w firmie, najczęściej montaż jest sporo tańszy, (bo brama jest produkcji własnej), dodatkowo często firmy mają w swojej ofercie automaty i piloty. A więc usługa jest kompleksowa.

Aha - jak zamawiasz bramę możesz sobie zażyczyć cynkowanie czy malowanie proszkowe, które znacząco wydłuża czas "ładności" ogrodzenia. Np.cynkowanie zabezpiecza przed korozją nawet na 10 lat.

 

Wniosek: wszystko zależy więc o zasobności portfela, bo najtańsza brama w Obi pewnie z tysiaka, a zamawiana w firmie 2 razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...