Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale wkleję zdjęcia naszego

 

Wow! Piekny taras. Bardzo mi sie podoba.

 

 

Jesli chodzi o rolety wewnetrzne to niewiele moge doradzic. Kupowalem rolety zewnetrzne w firmie OMEGA, maja punkt sprzedazy w centrum Oliwa. Maja w ofercie tez rolety wewnetrzne. Z kolei panele na okna kupowalem w firmie Wako, kiedys mieli punkt w Auchan, siedzibe maja w Czaplach kolo Lezna. Oni tez oferuja rolety wewnetrzne. Inne panele i rolety rzymskie kupowalismy w Mairo, kiedys byli w centrum Oliwa a obecnie chyba tylko tam gdzie siedziba firmy czyli w Wejherowie. Ciekawe skandynawskie wzornictwo ale nie wiem czy maja rolety wewnetrzne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie wybrac material na sciany bo kazdy co innego mowi. Moze wypowie sie ktos kto dokonal decyzji ale zaluje.

Podaje oferty ktore dzis dostalem w BAT w Gdansku (w cenie transport):

Porotherm 25 P+W kl. 15 (Wieneberg) 4,37zl netto za bloczek. Koszt materialu na caly dom: 11825 zl

Gazobeton 24 (BK Prefabet Reda) - 6.50 zl za bloczek. Koszt materialu na caly dom: 11065 zl.

W lokalnym skladzie w Pepowie jeszcze taniej: za Porotherm chcieli 4,23 zl za bloczek, za BK (Prefabet Oslawa) 6.43 zl za sztuke.

Jak widac porotherm nie jest jakos drogi w relacji do BK. Pomijam wiec cene.

1) Co polecacie bardziej z tych dwoch materialow.

2) Czy jest roznica jakosciowa miedzy BK z Osławy i Redy?

 

pozdrawiam

rafus12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witacie.

Proszę o namiary gdzie mogę zamówić rolety wewnętrzne z prowadnicami. Dobre i w miarę tanie ;)

Najlepiej okolice Żukowa/Kartuz/Chwaszczyna.

 

 

I jeszcze druga prośba - gdzie zamówić bramę wjazdową (otwierana + automat) oraz furtkę. Ogrodzenie będzie z siatki.

Kupować w np. OBI czy lepiej zamawiać?

Kupując w markecie musisz od razu malować (warunki gwarancji,ale to nie problem). Wózki + profile jezdne masz najsłabsze i najcieńsze z możliwych. ,,Sztachetki" również są wykonane z puszki po piwie, o wyglądzie nie ma co dyskutować/ gusta/. Co do automatów to wcale taniej nie wychodzi jak zamówisz normalnie u kogoś kto instaluje automaty. Co do cen to za porządna bramę x 3 od średniej marketówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bramę wjazdową na pewno już nie kupię z marketu. A robiliście u kogoś wartego polecenia?

 

Rolety - przeglądałam net (All.) i faktycznie duży wybór, i cen też. Dzięki.

 

Taras - długo wyczekiwany - ale chciałam mieć drewniany i warto było poczekać. Drewno - sosna i też ładnie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witacie.

Proszę o namiary gdzie mogę zamówić rolety wewnętrzne z prowadnicami. Dobre i w miarę tanie ;)

Najlepiej okolice Żukowa/Kartuz/Chwaszczyna.

 

 

 

Mam w mieszkaniu rolety już ok 8 lat, podciągane i opuszczane codziennie. Chodzą bez zarzutu. Nie wiem tylko czy firma jeszcze istnieje. Jeśli jeszcze pytanie aktualne, mogę spróbować znaleźć kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witacie.

Proszę o namiary gdzie mogę zamówić rolety wewnętrzne z prowadnicami. Dobre i w miarę tanie ;)

Najlepiej okolice Żukowa/Kartuz/Chwaszczyna.

 

 

I jeszcze druga prośba - gdzie zamówić bramę wjazdową (otwierana + automat) oraz furtkę. Ogrodzenie będzie z siatki.

Kupować w np. OBI czy lepiej zamawiać?

 

Ja zamawiałem rolety i bramę garażową w firmie IMPEROLL z Sierakowic

Robią rolety na systemie Aluprof. Rzeczowo i terminowo.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie tutaj bo nie wiem gdzie tego szukać na forum... chcemy złożyć dokumenty do odbioru domu w Kartuzach, mamy ich druk i wiemy co potrzebne. Nurtuje mnie jednak kwestia co to jest protokół badań przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz zaświadczenie z Energa. My mamy projekt budowy przyłącza wodociągowego (oczywiście z pieczątkami ze Starostwa), mamy wpisy oczywiście do Dziennika Budowy o tym, że wkopano zbiornik na szambo i rozbudowano wodociąg. Czego jeszcze potrzeba? naprawdę należy wykonać jakieś badania? kto ma to zrobić? A to zaświadczenie z ENERGA o tym, że prawidłowo wykonano przyłącza zgodnie z warunkami? nie wystarczy umowa? będę zobowiązana za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanie tutaj bo nie wiem gdzie tego szukać na forum... chcemy złożyć dokumenty do odbioru domu w Kartuzach, mamy ich druk i wiemy co potrzebne. Nurtuje mnie jednak kwestia co to jest protokół badań przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz zaświadczenie z Energa. My mamy projekt budowy przyłącza wodociągowego (oczywiście z pieczątkami ze Starostwa), mamy wpisy oczywiście do Dziennika Budowy o tym, że wkopano zbiornik na szambo i rozbudowano wodociąg. Czego jeszcze potrzeba? naprawdę należy wykonać jakieś badania? kto ma to zrobić? A to zaświadczenie z ENERGA o tym, że prawidłowo wykonano przyłącza zgodnie z warunkami? nie wystarczy umowa? będę zobowiązana za pomoc!

 

Chodzi prawdopodobnie o protokoly odbioru przylaczy. Takie swistki stwierdzajace, ze wszystko jest cacy, wykonane wedlug projektu, zgodnie ze sztuka itd itd. np sprawdza sie szczelnosc szamba. Musi sie na tym podpisac osoba z odpowiednimi uprawnieniami. U mnie o wiekszosc zadbal kier-bud. Sam musialem isc do Energii (u mnie Wejherowo) i tam bylo wesolo.. bo najpierw sie zdzwili, ze mi tego nie wyslali, a potem nie potrafili sie okreslic kto jest u nich za takie protokoly odpowiedzialny... No ale po dwoch godzinach wedrowki miedzy pokojami udalo mi sie to wywalczyc. To bylo rok temu i wiec moze cos sie zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

jestem tu nowa, zaczynam walczyć z papierkami, a projekt na budowę lada chwila będzie złożony w urzędzie. Budowa w Gdyni na Wiczlinie, projekt indywidualny, według optymistycznej wersji powinna się zacząć na jesień.

Pomóżcie nowicjuszowi... Mam warunki na przyłącza, ale zupełnie nie wiem co dalej? Tylko z gazownią sprawa jest jasna, mam podpisać umowę - projekt i przyłącze robią sami.

Czy macie kogoś poleconego do wykonania projektu i przyłącza elektrycznego i wod.-kan.? Będę wdzięczna za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

miałam wrażenie, że najgorsze juz za mną,...czyli stan surowy zamknięty. Ale niestety teraz zaczeło się...czy możecie polecić jakiś dobrych, przystepnych cenowo fachowców od elewacji zewnętrznych i ocieplenia dachu od wewnątrz.

Ja ze swojej strony mogę polecić:

Hydraulika- p.Rafała - 511 254 635. Kompleksowo, baaardzo konkurencyjnie cenowo, POLECAM.

Dekarzy- p.Jarka i jego kolegę- 608 706 953. POLECAM

 

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Dawno mnie tu nie było stąd nie liczę, że ktoś mnie pamięta ;)

 

Sezon budowalny rusza to może byłby ktoś zainteresowany - mam do sprzedania słupki do ogrodzenia. Okrągłe Beakerta, długość 2,5 m. Zielone. Część jest nowa, część pochodzi z rozbiórki (czyli wykopane z ziemi - stan bardzo dobry). Nadają sie do siatki zgrzewanej lub plecionej. Mam tego jakieś 20 szt.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany - zapraszam do oględzin w Bojanie. Wysatrczy zadzwonić i umówić się - 608 03 02 04 lub mail [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

jestem tu nowa, zaczynam walczyć z papierkami, a projekt na budowę lada chwila będzie złożony w urzędzie. Budowa w Gdyni na Wiczlinie, projekt indywidualny, według optymistycznej wersji powinna się zacząć na jesień.

Pomóżcie nowicjuszowi... Mam warunki na przyłącza, ale zupełnie nie wiem co dalej? Tylko z gazownią sprawa jest jasna, mam podpisać umowę - projekt i przyłącze robią sami.

Czy macie kogoś poleconego do wykonania projektu i przyłącza elektrycznego i wod.-kan.? Będę wdzięczna za pomoc!

 

Nie wiem jak w Gdyni ale u nas w Rumi jest trochę inaczej. Projekt przyłącza elektrycznego robi energa wraz z wykonaniem do skrzynki w granicy, natomiast projekty wody, kanalizy oraz gazu trzeba zrobić samemu. Wybraliśmy do tego firmę Redy Sanika 790 819 556, młoda Pani zrobiła to kompleksowo i tanio w porównaniu do innych ofert i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

miałam wrażenie, że najgorsze juz za mną,...czyli stan surowy zamknięty. Ale niestety teraz zaczeło się...czy możecie polecić jakiś dobrych, przystepnych cenowo fachowców od elewacji zewnętrznych i ocieplenia dachu od wewnątrz.

Ja ze swojej strony mogę polecić:

Hydraulika- p.Rafała - 511 254 635. Kompleksowo, baaardzo konkurencyjnie cenowo, POLECAM.

Dekarzy- p.Jarka i jego kolegę- 608 706 953. POLECAM

 

Miłego dnia

 

U nas elewację będzie robiła ekipa od stanu surowego, podczas oglądania ich wcześniejszych prac widziałam jak mają zrobione ocieplenie budynków i byłam zachwycona. Stawiają nam budynek od podstaw i jak narazie nie mamy żadnych zastrzeżeń, wszystko prosto czysto i schludnie więc elewacje też zrobią. Ale ich numer podam dopiero po skończeniu prac u nas czyli za ok miesiąc bo nie chcę żaeby uciekli na inną robotę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...