Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

O rany; nie wiedziałam, że tak wcześnie to było. Dziecko mam chore i gorączkujące, więc godziny od wczoraj zupełnie nie mają znaczenia.

 

Mój mąż elektrykiem jest z wykształcenia (jednego z kilku), poza tym jest jeszcze ślusarzem, monterem wyprodukowanych przez siebie bram, ogrodzeń, monterem automatyki do tychże oraz drzwi wewnętrznych i zewnętrznych (to zawodowo) dodatkowo hydraulikiem, ,monterem alarmów, kafelkarzem, instalatorem łazienek, malarzem pokojowym, parkieciarzem, wykonawcą poddaszy i zabudów GK oraz innych, które upierdliwa małżonka wymyśli - to w ramach marzeń o własnym domu.

 

Znam takie powiedzenie - Dom jest albo dla bogatych, albo dla pracowitych.

Bogaci nie jesteśmy więc by mieć dom pozostaje nam to drugie.

Aprilka1000:

Ościeżnice kupowaliśmy razem z drzwiami w sklepie internetowych - adres Ci wysłałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Na forum jestem nowa, chociaż nasz domek w Skowarczu jest w fazie wykańczania.

Obecnie poszukujemy solidnej i uczciwej ekipy, która położyłaby nam kafle w kuchni, przedpokoju i łazience oraz deski w salonie.

Ponadto poszukuję stolarza, który porządnie wykonałby schody z zabudową.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę podzielić się namiarami na ekipę budowlaną, dekarza, tynkarza i ekipę od wylewek.

Pozdr

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to witam sąsiadkę :) jeszcze trochę i będziemy z tej samej wsi :) Śmieszna miejscowość , gdzie papierologię trzeba załatwiać w Wejherowie, Żukowie, Kartuzach i w Glinczu. Macie już ekipę?

 

 

 

Właśnie się z ekipą ugadaliśmy (SSO z dachem), umowę podpiszemy w ciągu tygodnia:lol2: Wchodzą w połowie maja !!! A my jeszcze kierownika nie mamy :p

Teraz w te pędy załatwiać liczniki wody i energii; no i grodzić siatką, bo złodziejstwo się szerzy coraz bardziej (wykonawca się skarżył, że już 3x ukradli mu szalunki!!!)

Szanowny Sąsiad z Chwaszczyna? Miszewka? Na jakim etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sobie działeczki pięknie uzbrajamy, płacimy i cieszymy się jak dzieci, że będzie prawie jak w mieście. I super.

 

Ale ja będę mieszkać w takiej gminie, która za zrobiony przeze mnie osobiście wodociąg (i zapłacony oczywiście niemało) naliczyła sobie opłatę adiacencką w wysokości 2 tys.. Fajnie co????

 

Ci ciekawe: przyłączenie wodociągu do działki wyszło im 8 tys. - super, bo to nawet taniej niż mnie (bo koszt wynosił 10 tys.).

Pozostaje się tylko rozpływać nad gestem dobrej woli gminy, która mogąc żądać 50% ceny inwestycji wzięła tylko 25% - łaskawcy.

 

Uważajcie więc, i jeśli przyłączacie media - zbierajcie kwity, że były podłączane za wasze.

 

Od tygodnia mam kanalizację - tym razem na koszt gminy, już trzymam się za kieszeń i boję się ile tym razem gmina policzy sobie opłaty.

 

Mika_77 - to taki skrót myślowy czy rzeczywiście gmina chce Cię zrobić w bambuko? Opłata adiacencka to opłata od przyrostu wartości nieruchomości (nie od wartości inwestycji), która zaistniała dzięki inwestycji gminy, a nie inwestycji właściciela. Jeśli jednak właściciel dorzucał się do kosztów ponoszonych przez gminę to może sobie te koszty od tej opłaty odliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szapilka,

rzeczywiście napisałam skrótowo bo byłam wściekła, sprawa jest już wyjaśniona.

Nie muszę płacić gdyż całość uzbrojenia działki było moim kosztem, a opłatę tę można naliczyć tylko wtedy, gdy gmina partycypuje w kosztach (min. 50%).

Ale trzeba było jechać wyjaśniać, o zszarganych nerwach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - a jakbyś nie pojechała i nie zaczęła sprawdzać, to pewnie by Cię ścigali o zapłatę...

Ja tak miałam też w UWojewódzkim - pierwsza decyzja - zapłacić blisko 35tys, odwołałam się, więc dostałam drugą decyzję - zmiana pierwszej i nie muszę nic płacić... A tu po terminie płatności przychodzi wezwanie do zapłaty z groźbą egzekucji !!! Mimo że ten sam organ wystawiał obie decyzje... Nic dziwnego że w naszym kraju farby do włosów mają duży zbyt :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, możecie kogoś polecić z trójmiasta bądź okolic do zrobienia kosztorysu budowy? I jaka jest mniej więcej cena takiego kosztorysu?

 

Chodzi tobie o firmę budowlaną SSO czy pod klucz?

Ja dawałem kilku firmom projekt budynku i oni robili nieodpłatnie wycenę samej robocizny a kilka innych firm z materiałem.

Firmy polecane przez forumowiczów znajdziesz na białej liście:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?49580-TR%C3%93JMIASTO-Bia%C5%82a-lista-wykonawc%C3%B3w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tobie o firmę budowlaną SSO czy pod klucz?

Ja dawałem kilku firmom projekt budynku i oni robili nieodpłatnie wycenę samej robocizny a kilka innych firm z materiałem.

Firmy polecane przez forumowiczów znajdziesz na białej liście:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?49580-TR%C3%93JMIASTO-Bia%C5%82a-lista-wykonawc%C3%B3w.

 

Nie , chodzi mi o człowieka, który na podstawie mojego projektu zrobi mi kosztorys budowy. Nie chodzi mi o robociznę , ale o sumę wszystkich materiałów po średnich cenach z rynku teraz. Tak , że zanim wystartuję bym wiedziała ile wyniesie mnie silka, stal , styropian , drewno itd. Żeby mieć do czego porównać ceny z którymi wrócą do mnie wykonawcy i mieć jakieś pojęcie ile pójdzie mi kasy na same materiały. Wiem , że w projektach gotowych są szacunkowe kosztorysy budowlane , najczęściej zaniżone. A mnie potrzebny ktoś kto to podliczy realnie, bo mój projekt odbieram od architekta bez kosztorysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , chodzi mi o człowieka, który na podstawie mojego projektu zrobi mi kosztorys budowy. Nie chodzi mi o robociznę , ale o sumę wszystkich materiałów po średnich cenach z rynku teraz. Tak , że zanim wystartuję bym wiedziała ile wyniesie mnie silka, stal , styropian , drewno itd. Żeby mieć do czego porównać ceny z którymi wrócą do mnie wykonawcy i mieć jakieś pojęcie ile pójdzie mi kasy na same materiały. Wiem , że w projektach gotowych są szacunkowe kosztorysy budowlane , najczęściej zaniżone. A mnie potrzebny ktoś kto to podliczy realnie, bo mój projekt odbieram od architekta bez kosztorysu.

 

Człowieka nie znam, ale wiem że większość korzysta z tej strony, może się przyda:

http://www.cennik-budowlany.pl/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Na forum jestem nowa, chociaż nasz domek w Skowarczu jest w fazie wykańczania.

Obecnie poszukujemy solidnej i uczciwej ekipy, która położyłaby nam kafle w kuchni, przedpokoju i łazience oraz deski w salonie.

Ponadto poszukuję stolarza, który porządnie wykonałby schody z zabudową.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę podzielić się namiarami na ekipę budowlaną, dekarza, tynkarza i ekipę od wylewek.

Pozdr

Jola

 

 

Witam,

ja również jestem początkująca na forum i też dopiero zaczęliśmy budowę w Skowarczu.

Czy jest tu więcej osób, które budują się w tej miejscowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, możecie kogoś polecić z trójmiasta bądź okolic do zrobienia kosztorysu budowy? I jaka jest mniej więcej cena takiego kosztorysu?

 

ja tez dalam projekt aby pewien Pan zrobil kosztorys , doswiadczony Pan kierownik zrobil kosztorys zaplacilam glupia za niego 500 zl , stan sso mial wyniesc 200 tys . ceny byly niby srednie

a sso wyniosl 140 tys. przestalam wierzyc w jakies kosztorysy - w jakies gadanie typu a tyle bedzie cie kosztowal caly dom itp. jak chce ustalic cos to obdzwaniam kilka sprawdzonych ekip i mniej wiecej wiem co ile bedzie mnie kosztowalo .Tak samo z materialem bylo i betonem .

wiec moje zdanie na temat kosztorysow - strata pieniedzy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez dalam projekt aby pewien Pan zrobil kosztorys , doswiadczony Pan kierownik zrobil kosztorys zaplacilam glupia za niego 500 zl , stan sso mial wyniesc 200 tys . ceny byly niby srednie

a sso wyniosl 140 tys. przestalam wierzyc w jakies kosztorysy - w jakies gadanie typu a tyle bedzie cie kosztowal caly dom itp. jak chce ustalic cos to obdzwaniam kilka sprawdzonych ekip i mniej wiecej wiem co ile bedzie mnie kosztowalo .Tak samo z materialem bylo i betonem .

wiec moje zdanie na temat kosztorysow - strata pieniedzy i tyle.

 

A ja postanowiłam zlecić kosztorys dla banku, żebym sama się orientowała ile potrzebuję pożyczyć. A pan się mnie pytał ile chcę żeby wyszło... Dziś robię tak jak Aprilka - kilka kosztorysów od potencjalnych wykonawców i wybieram ofertę najatrakcyjniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się z tematem. Słupki leżą i czekają aż ktoś się nad nimi zlituje i wkopie lub wbetonuje w ziemię.

 

 

Witajcie!

 

Dawno mnie tu nie było stąd nie liczę, że ktoś mnie pamięta ;)

 

Sezon budowalny rusza to może byłby ktoś zainteresowany - mam do sprzedania słupki do ogrodzenia. Okrągłe Beakerta, długość 2,5 m. Zielone. Część jest nowa, część pochodzi z rozbiórki (czyli wykopane z ziemi - stan bardzo dobry). Nadają sie do siatki zgrzewanej lub plecionej. Mam tego jakieś 20 szt.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany - zapraszam do oględzin w Bojanie. Wystarczy zadzwonić i umówić się - 608 03 02 04 lub mail [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...