Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam forumowiczów Grupy Trójmiejskiej !!!

 

Nowy rok to świetna okazja, aby wreszcie zaistnieć na forum.

Właśnie się zarejestrowałem i wysłałem pierwszego posta :D

Prześledziłem nieco historię narodzin grupy i jestem pod wrażeniem jak pięknie udało się Kodiemu zintegrować ludzi choć początek grupy wyglądał marnie.

 

Na razie mam działkę i jestem na etapie szukania projektu. Z budową chcę ruszyć jesienią 2004, gdy już uzyskam pozwolenie.

 

Bardzo chetnie skorzystam z doświadczeń forumowiczów. Niestety widzę, że przegapiłem spotkanie listopadowe. Ktoś pisał o pomyśle zorganizowania kuligu. Pomysł na czasie i bardzo mi się podoba.

 

Korzystając z okazji składam Wszystkim forumowiczom życzenia powodzenia w nowym roku (nie tylko na budowie) oraz dużo energii przy realizacji swoich marzeń :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć martag, mawo i maciunio, wybór projektu mam za sobą, moje wymagania były prawie identyczne jak Wasze. :) Odnośnik do projektu we wcześniejszym poście. Wprowadziłem kilka poprawek do oryginału - głównie uproszczenia, też skasowałem balkon.

 

 

Mam pytanie do "kominkowców" czyli szczęśliwych posiadaczy i użytkowników kominków, jak się sprawują w te mroźne dni.

Czy służą Wam jako podstawowe czy pomocnicze ogrzewanie (jakie są proporcje)? Czy da się przeżyć na samym kominku choć jeden sezon? :roll:

Ile ciepła trafia kanałami na poddasze?

 

 

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martag, mawo - witajcie

 

Widzę, że grupa "wiosennego uderzenia" rośnie w siłe - super.

martag - pytałaś o adaptację. Z moich obserwacji wynika, że koszt jej może kształtować się różnie i zależy tylko od architekta. Jeżeli masz do tego niewielkie zmiany to robi Ci to za friko a jeżeli zmiany są już poważniejsze to musisz ekstra płacić. Sam jestem na etapie poszukiwań. :wink:

 

rafalg - dzięki za radę. Dorastam już powoli do projektu indywidualnego i ostro poszukuję architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam do grupy nowych.Jesteśmy wraz z mężem już po trudach wyboru działki,projektu(a właściwie projetu i działki,bo projekt był pierwszy Dom Murator D-11 typB) i wznoszenia stanu surowego.Postępy budowy w miarę napływu gotówki,jesteśmy z budżetówki więc powolne.Na wiosnę chcemy wstawić okna.Przeglądając forum znalazłam namiar na GFO.Myślę że skorzystamy z tej oferty.

Martag-nasza budowa znajduje się też w okolicy Kolbud-Buszkowy.Okolica piękna z widokiem na Gdańsk-jeśli za nim zatęsknimy.

 

Pozdrawiamy w Nowym Roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku wszystkich, Starych :wink: i Nowych :) , Forumowiczów z grupy 3-miasto! Życzę Wam spełnienia marzeń i domków na miarę Waszych potrzeb i fantazji :D :D :D .

 

Kodi, dziękuję serdecznie za życzenia :D.

 

Bardzo fajnie, że pojawiły się nowe osoby z "moich" okolic.

martag i nowaczka budujemy się praaawie po sąsiedzku. Ja mam działkę w Pomlewie między Kolbudami i Przywidzem.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej! Witam wszystkich w Nowym Roku!

Widzę, że coraz nas więcej :) I coraz więcej zaczynających na wiosnę :) Będziemy się wspierać :D

 

A teraz pytanie do tych co już zbudowali, a przynajmniej zaczęli. Ja aktualnie zabrałam się za próby wyliczenia ilości materiałów, tak przynajmniej orientacyjnie... Rany, jak sobie z tym radziliście? Ja mam wątpliwości:

- czy ilość betonu na ławy fundamentowe = objętości tych ław, czy beton jakoś się kurczy?

- obliczyłam sobie powierzchnię ścian, znam wymiary bloczka, żeby obliczyć ilość potrzebnych bloczków po prostu dzielę powierzchnię ściany przez powierzchnię bloczka, ale jaki zapas trzeba przyjąć? Tak mniej więcej procentowo? Nie wiem, czy jak zużyje się np pół bloczka, to druga połowa jest do użycia, czy to tylko okruchy, czy to zależy od wykonawcy?

No, mam jeszcze parę wątpliwości, ale na razie sobie daruję ich wypowiadanie, w końcu dyplom uczelni technicznej do czegoś zobowiązuje :wink: Jak nic nie wymyślę będę pytać dalej...

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko, chociaż zimowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aktualnie zabrałam się za próby wyliczenia ilości materiałów, tak przynajmniej orientacyjnie... Rany, jak sobie z tym radziliście? Ja mam wątpliwości:

- czy ilość betonu na ławy fundamentowe = objętości tych ław, czy beton jakoś się kurczy?

- obliczyłam sobie powierzchnię ścian, znam wymiary bloczka, żeby obliczyć ilość potrzebnych bloczków po prostu dzielę powierzchnię ściany przez powierzchnię bloczka, ale jaki zapas trzeba przyjąć? Tak mniej więcej procentowo?:D

:D ... Tak, beton się kurczy. Kurczy się wprost proporcjonalnie do nieuczciwości wykonawców i odwrotnie proporcjonalnie do ich zapobiegliwości. Po drugie, to trzeba odjąć objętość zbrojenia ....

:D :D ... A jaką powierzchnię ? Wewnętrzną, czy zewnętrzną ? Czy odliczyłaś grubość spoiny ?

:D :D :D ... Procentowo, to zależy od majstra. Jeden lubi 6,5 , drugi bez 40 (objętościowo) nie zaczyna...

*** Wesołego Nowego Roku ! (może Alleluja?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!!

Mam działę, projekt (D-22), pozwolenie i inne papiery - wiosną zaczynam. Okolice Kielna. Mam nadzieje ze z Wasza pomoca pojdzie choc troche latwiej. Pozdrawiam i biore sie za lekture Waszych doswiadczen.

Witam Puzonie !

... Rębiska, to rzut beretem pod wiatr! My w Bożance, na północ od Ciebie.

Na dodatek budujemy takze w/g projektu Włada Kowalskiego, W-05. (możesz luknąć na zdjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po weekendzie.

 

Witam nową osóbkę. Zobaczę i również popiszę.

 

Jak tam u was temperatury. Szukam bieguna ujemnego w naszych okolicach. U mnie przez noc było między - 15 a - 14 stopni. Z termometru dowiedziałem się, że minimalna była na poziomie -16,4. Kto da więcej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku.

 

Pozdrowienia dla nowych forumowiczów: Nowaczka, Martag, Puzon, Mawo i Barti.

 

Barti - witam sąsiada. Ja i Docent mamy działki na ulicach Jaśminowej i Cyprysowej. Skręt w lewo z głównej w Lipową zaraz za pętlą. Potem za Algidą w lewo, prosto około 200 metrów i jest już nasze osiedle.

 

U mnie wczoraj wieczorem było -20 stopni - macie lepsze rezultaty?

 

W uzupełnieniu wypowiedzi Pagina o ekipach do stanu surowego - Pan Józef Jagodziński robi robote solidnie i dobrze (to opinia generalna, w szczegółach możnaby się czepiać). Jedna wskazówka - nie należy się friendować za bardzo.

 

Mam duuuuuuże tyły w pracy.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martag, nowaczka- witam , będziemy zatem budować się niedaleko od siebie, ja planuje zacząć na wiosnę w Kolbudach (gdy już wreszcie dostanę pozwolenie na budowę)

eska-j - w którym miejscu masz działkę w Pomlewie? W niedzielę będę jechał do Przywidza to chętnie bym rzucił okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALL - Mam pytanie do wszystkich budujących sie w pobliżu trasy Gdynia - Żukowo a dotyczy ono kanalizacji (odprowadzanie ścieków). Swego czasu (początek 2002) byłem w UG Żukowo z zapytaniem o plany inwestycyjne w tym temacie, ale nic nie potrafili mi powiedzieć. Jedyna odpowiedź to: "..może za 10 lat?". Rozmawiałem też z "drugą połową" Gabi, kóry interesował się sprawą kanalizacji w tym rejonie i żeczywiście potwierdzał moje obawy. Może ktoś z Was zna bliższe szczegóły "inwestycji kanalizacyjnych"? Jak mi wiadomo Chwaszczyno chyba już ją ma, a do Tuchomia, Miszewa, Miszewka .... już nie jest daleko. [/u]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa - u mnie było ok. 160m2 ściany co w przeliczaniu na BK daje 7 sztuk na m2. Całościowo dało to coś ok. 1100 pustaków na ściany zew. Podobnie liczyłem ściany wew. i też było ok. Jak dogadasz się z hurtownikiem to zamawiasz kilka palet i domawiasz w razie potrzeby. Ja miałem taki układ, że jak było za dużo to zabierali to bez mrugnięcia okiem.

 

Rafalg - oj nie mam pojęcia co z tą kanalizą. Takie Chwaszczyno przypuszczam że jest podłączone gdzieś pod Osowę itp. Problem w tym że między Chwaszczynem a Żukowem jest kilkanaście kilometrów a jak na kanalizę jest to mega inwestycja. Zauważ ile poszło kasy na kanalizę Chwaszczyna i jak długo to trwało. Myślę, że termin do 2010 jest w zasięgu - oczywiście nie z kasy samej gminy.

 

Pozdrawiam

 

 

a ja myślałem, że u mnie jest najzimniej a okazłao się że było najcieplej. Nie wiem jak wy, ale ja ciągnę na kominku. Jak wczoraj dowaliłem do kominka to wyciągnąłem 23,2 stopnia przy -15,0 na zewnątrz. Rano jak wstałem było 21,4 stopnia. Jedyny plus to fakt, ze nie było wiatru, przez to pewnie ta temp. nie była tak odczuwalna. Beata się wkurza że nie odpalę pieca a ona chce poczuć jak to jest kiedy są ciepłe grzejniki. Zobaczymy.

jak jest u was?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ALL!

 

Rafalg - gwoli wyjasnienia, w Chwaszczynie to dopiero robią kanalizę (w centrum). U mnie jeszcze nie ma (kierunek Osowa) i jak rozmawiałam z sąsiadem który już mieszka na moim osiedlu 2-3 lata.....to jeszcze długa droga :evil: ! Mam nadzieję, że ok. 5-8 lat, bo osiedle szybko rośnie............a co dalej w kierunku: Miszewka itd.... ciężko przewidzieć....miejmy nadzieję iż dożyjemy tego czasu :wink: .

 

Bardziej martwiłabym się o przewidywaną autostradę w tych rejonach :-? ....tylko kiedy oni ją wybudują? Może mój syn tego doczeka.

 

Pozdr....Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rafalg - mój kolega ostatnio zamieszkał w Chwaszczynie (ulica Abrahama, wylot na Tuchom, Miszewko, Żukowo) i właśnie mu poodłączają kanalizę. Właśnie - tzn. kanaliza już jest zrobiona, wykonawca i gestor są w trakcie odbiorów, protokołów itede.

 

Widze, że z temperaturą Banino "żondzi" :-? A tak wogóle, to właśnie jest jakaś awaria i nie mam w domu wody (info telefoniczne od Pani Żony). Wieś jaka czy co ... ? :wink:

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...