Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Ivo: na razie nie zdecydowałem się co do okien. Argumentem ze GFO jest to że są o tyle tańsi od Oklandu że zostaną nam jeszcze pieniążki na mebelki do kuchni. Róznica jest spora, więc moje popracie dla okien drewnianych powoli słabnie. No i opinia Pchełka ma na pewno też swój wpływ. Dużo masz tych okien? Czy cena jaką GFO podało na starcie była już końcowa, czy coś jeszcze stargowaliście?

 

Co do ogrzewania lazienki przewiduje u siebie podlogowke i grzejnik lazienkowy. Kiedys widzialem w TV program gdy p. Kasia Skrzynecka chwalila sie swoja nowa lazienka. Miala tam takze zamontowane ogrzewanie scienne - dodatkowe rurki w scianie. Efekt byl taki ze siedzial sobie w wannie i wygrzewala sobie plecki ;-)

 

Ciagnac temat TOI-TOIow moge tylko stwierdzic ze u nas (czytaj w Polsce) jest wszystko mozliwe. Nie wiem kto z Was ogladal program "Europa da sie lubic" na temat nonsensow i bzdurnych przepisow. Gosciem byl Janusz Weiss. Opowiadal o fajnym przepisie. Na peronach na dworcach kolejowych sa tylko wyznaczone miejsce do palenia. Wjezdza na peron pociag i facet stojacy w oknie pociagu w wagonie dla palacych moze palic, a ten bedacy kilkadziesiat cm od niego stojacy na peronie juz nie ;-)

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Właśnie znalazłam to forum i cieszę się, że na tym terenie takie istnieje :D :D

 

Kontynuję budowę. Na razie są to dwie kondygnacje i prowizoryczny dach. Trwają prace wykończeniowe. W 2003 udało mi się założyć ogrzewanie - co za ulga :lol:

 

Chętnie wymienię się z Państwem uwagami na temat budowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamski - my zdecydowlaiśmy się na GFO, gdyz naprawdę ma najniższe ceny.

 

Okien to trochę mamy - ponad 28 m2 powierzchni. Otrzymalismy spory upust 30%, ale w styczniu może być ciut większy - dlaczego na wymiary, ponowne wyliczenia i podpisanie umowy poczekamy tak do połowy stycznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za przywitanie mnie na Forum.Narazie dużo nie piszę bo chcę przeczytać wszystkie strony forum trójmiejskiego.Są już efekty tego czytania. :o Mój "budowlany" notes adresowy powoli zapełnia się sprawdzonymi przez szanowne forum nowymi namiarami.Dzisiaj kończę na stronie 36,jutro przerwa(praca),tak że powrócę do przerwanej lektury dopiero za dwa dni. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*** :o Ja jeszcze w sprawie autostrady, Trasy Kwiatkowskiego, i TOI-TOI-ów... Kiedy w latach 70-tych mieszkałem z rodzicami na Stogach, to widziałem przyniesiony przez Ojca plan zagospodarowania przestrzennego tamtych terenów. Rafineria, Port Północny, baza przeładunkowa fosfogipsów i żwiru z dna zatoki, most, tunel, baza kontenerowa, rurociągi... Do dzisiaj z tych zamiarów pozostała Rafineria i Port Północny, oraz most w zupełnie innym miejscu, niż był planowany. I wszystko to w bardzo okrojonym zakresie. W Jelitkowie, w latach 80-tych zlikwidowano ogródki działkowe, bo była planowana Kolejka Nadmorska, przedłużenie Zielonej Drogi do Sopotu... i cośtam jeszcze... Nie wypaliło. W 90-tych latach w Sopocie planowano budowę drugiej nitki drogi przelotowej Gda-Gdy. w sąsiedztwie torów kolejowych, po drugiej stronie. Trasa dalej jest w planach...

Wnioski: w tym kraju zmienia się wiele, ale zbyt powoli i zupełnie w innym miejscu niż zaplanowano (vide asfaltówka z Kielna do Koleczkowa, której nie było nawet na mapach). Budowa wszelkich dróg jest tak koszmarnie odkładana w czasie, że zmieniają się jej cele. I z pewnością, kiedy już nabierzemy rozumu, to na świecie drogi przestaną być potrzebne za sprawą nowego, taniego napędu antygrawitacyjnego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingoo - mój kolega również robi mapki i wytycza domki. Za moją mapkę wziął chyba 400zł a może 500zł - przyznam że nie pamiętam. Trochę postów wcześniej gadaliśmy już o tym. Wiem jedno jest sumienny i gwarantuję że jego usługi są super.

 

Pozdrawiam

 

Za wytyczenie domu wziął 300zł

 

robił mi wszystkie prace geodezyjne na działce - jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując działkę w Bojanie trochę oględałem planów zagospodarowania. Rzeczywiście istniała droga o której mówi Kodi w kierunku do Żukowa, ale w nowym planie obowiązującym od tego roku już jej nie ma. Pozostaje w planach jedynie wspominana Trasa Lęborska biegnąca dokładnie skrajem parku krajobrazowego przez Wiczlino, Bojano, Koleczko i dalej w kierunku na Lębork. Niestety ma byc kontynuacją trasy Kwiatkowskiego i odciążyć trasę Rumia, Reda, Wejherowo od ciężkiego transportu :-(. Szanse na realizację duże po wejściu do Unii.

 

Marcin

 

 

 

Co do drogi Koleczkowo, Kielno - to kiedys jak miałem działkę w Kielnie to widziałem plany gminy w Szemudzie. Jest tam narysowana trasa, która przewidziana była do realizacji. Myślę, że są to również marzenia niż rzeczywistość.

Markus - jedź do gminy to się dowiesz. Ja to studiowałem w 1998 roku, więc nie wiem jak jest teraz.

 

Wlowik - Kwiatkowskiego będzie już niebawem - jakieś 2 no może 3 lata. Wszystko jest zapięte - tylko kasa z Unii i jedziemy z robotami. Inna sprawa że trwa to już z ćwierć wieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D Mam takie małe pytanko. Kiedyś wymarzyłam sobie odprowadzenie wody z daszku po łańcuchu czy ktoś z Was ma może coś takiego, jak się sprawdza i gdzie można się w takie cudo zaopatrzyć ? :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...