Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem już po lekturze wszystkich stron wątku trójmiejskiego.Lektura bardzo owocna,wnioski zapisane.

Zachar-choć nie znam osobiście gratuluję synka,żonie dużo sił,dziecku zdrowia i dobrego apetytu.

Mam jedno pytanie:czy mogę zainstalować szambo metalowe,gdy w pozwoleniu na budowę mam zaznaczone,że ma być plastikowe(taki projekt był dołączony do dokumentów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowaczka ja miałem projekt na betonowe i takie w planu zagospodarowania działki - mało tego to metalowe jest większe i nie spełnia pewnych norm jakie trzeba zachować, np. odległość od okien, ogrodzenia. Nie przeszkodziło to jednak w niczym. Ważne aby było szczelne i żeby potwierdził to wpisem kierownik budowy. Na wszelki wypadek potwierdź to w gminie, albo lepiej w Powiatowym Inspektoracie Budowlanym. Ach i musisz mieć atest na ten zbiornik.

 

Plastik to z 5 tyś. minimum - oszaleli z tymi cenami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi-dzięki za szybką odpowiedź. :p

Moja gmina to Kolbudy a tam skłaniali się do szamba plastikowego,przynajmniej tak było w 2000r kiedy dostaliśmy pozwolenie na budowę.Ale osobiście licząc koszty wolałabym metalowe tym bardziej że producent jest o "rzut beretem".Jednak masz rację najpierw przejadę się do gminy i upewnię.Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowaczka- niestety w Kolbudach szambo stalowe może być problemem . Ja buduję w Kolbudach i w warunkach technicznych określających dostawę wody i odbioru ścieków otrzymanych 2 miesiące temu od spółki wodnej mam wyraźnie zapisane "zbiornik stalowy nie może być zastosowany". Uzgadniajac plan zagospodarowania działki musiałem przedstawic informację o zbiorniku, jaki zastosuję (podałem im, że betonowy). Chyba zatem nie mam wyboru i ostatecznie będę musiał taki kupić. Co gorsza planuję zakończyć budowę w 2005 i wprowadzić się na jesień a prawdopodobnie w 2006 bedzie u mnie kanalizacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar - Gratulacje !!! Życzę dużo zdrowia, cierpliwości i kasy.

Mój synek w tym roku skończy 7 lat. Przytulaj się często do swojego bo jak urośnie to za cholerę się nie udaje. Chyba że pozwolę siedzieć przy komputerze i grać.

 

Jeżeli mógłbym się wypowiedzieć w kwestii szamba, to najlepsza jest taka studzienka na działce, co jak się do niej podłączy ubikację to "pochłania" wszystkie siczki i kupki. Istne cuda mówię Wam, jak czarna dziura jakaś. :lol:

 

Jak się nazywa mieszkaniec Banina - Baninianin czy Baninczyk?

 

Pozdrawiam

 

Barti from Banino

(gdzie jest kanalizacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście trochę smutno i chyba będzie o wiele lżej w kieszeni,jeśli trzeba będzie instalować szambo plastikowe.Czy argumentem przeciwko może być wysoki poziom wód gruntowych?W wykopanej piwniczce pod garażem woda w zimie w nieizolowanej piwnicy utrzymywała się już na wysokości 0,5 m poniżej poziomu podłogi garażu.Sporo gotówki kosztowało nas zaizolowanie ścian i podłogi piwniczki,podniesienia jej poziomu a i tak skończyło się wykopaniem studni z krągów w ogrodzie celem zbierania wody.Czy w takich warunkach szambo plastikowe nie będzie "wędrowało"? :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar gratulacje! I duuuuuużo radości.

 

Koral1 miło, że się interesujesz. Zapraszam do ogladania działki ... choć tam jeszcze tylko szczere pole. W każdym razie w Pomlewie skręcasz na Kozią Górę. Jedziesz drogą, w pewnym momencie kończą się dziury i zaczyna się kawałek nowiusieńkiego asfaltu. Mniej więcej w połowie tej asfaltowej drogi, po lewej, tuż przy drodze stoi duży dom typu klocek. Za domem rozciąga się widok na naszą działeczkę, położoną w głębi, na łagodnym stoku. Z działki jest widok na las i wzgórza (wichrowe :lol: ). Sielsko, anielsko. Ale tylko do wiosny. Wtedy się zacznie ... :D !

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po kilkudniowej przerwie. Nie siedzę codziennie przy monitorze, wchodzę dziś na forum, a tu tyle nowych postów! Czasu braknie na inne rzeczy!

 

Zachar - Wielkie gratulacje! Wiem, że się nie znamy ale każda taka informacja bardzo mnie rozczula i niezmiernie cieszy. Sama ma dwójkę maluchów... Życzę Waszej trójce wiele zdrowia!

 

nowaczka - my mamy działkę w Pręgowie Górnym. Pięknie, cicho a w Lisewcu kawałek dalej kończy się asfalt...

 

Martag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też za dobrze tych okolic nie znam :oops: .Ale mam nadzieję, że za te sto lat :lol: uda nam się zamieszkać w naszym małym domku i lepiej poznać okoliczne lasy, pola, polanki...

 

Czytałam przed chwilą, fragmentarycznie, dziennik budowy kodiego_Gdynia i mam nadzieję, że mimo skromnych środków uda nam się zrealizować nasze marzenie. Nasz projekt w pierwszym etapie też przewiduje dom 9x9 pod dwuspadowym dachem. Budujemy w tym samym rejonie. Jest szansa, że nasze wydatki na budowę będą podobne.

 

Martag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar: wielkie, wielkie gratulacje :-) No to teraz bedziecie mieli glosniej w domciu ;-)

Oli, Kodi: w moim projekcie jest wlasnie taki lancuszek do "spuszczania" wody z dachu. Pogadalem w hurtowni budowlanej, koszty takiego lancucha nierdzewnego byly z tego co pamietam niemale, no i nie bylo gwarancji jak bedzie wygladal za kilka lat. Ogolnie odradzano mi takie rozwiazanie. Wybralem rury Marleya i mysle ze to lepsze rozwiazanie.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...