Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Cześć i witam po dłuższej przerwie!

Przejżałem mapkę forumowiczów i widzę , że jestem "sam" na Suchym Dworze. Szkoda. :-?

 

Mam pytanie i wiem , że można znaleźć to na forum , ale idąc "najmniejszą linią oporu.." - czy przy ociepleniu poddasza pomiędzy folią paroizolacyjną a płytami k-g musi być szczelina wentylacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do właśnie zaczynających: jestem na etapie rozmów z architektem. Za adaptację projektu ze zmianami (D12L "przytulny" z Muratora) oraz wrysowanie na mapkę chce 2000 - 2500 zł + cena projektu gotowego 1390zł wyjdzie jakieś 4000 i podejrzewam, że będzie taniej niż projekt indywidualny.

 

Gierga - mogę wiedzieć gdzie w Bojanie? Ja mam działkę na Ziołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen, Docent_Gdańsk, Kodi_Gdynia - We wcześniejszych postach wypowiadaliście się o swoich Geodetach. Możecie przesłac mi namiary na Waszych geodetów?. Potrzebuje zrobić mapę do celów projektowych. Z góry dzięki !

 

All - Może ktoś jeszcze ma "konkurencyjnego geodetę"? Będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

:lol:

Ja widać nasze forum się rozrasta, robi się coraz ciekawiej.

Mam nadzieję, że zima trochę odpuści i będę mógł rozpocząć kolejny etap budowy-ścianki działowe, okna itp.

Czy ktoś sprawdzał ostatnio oferty okien PCV? Gdzie najlepiej i tanio można je nabyć?

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - niekoniecznie. zależy co masz w kompelcie projektu gotowego(projekt budowlany + konstrukcyjny?). A co zprojektami branżowymi?

Mi za pojekt indywidualny -> architektoniczno - budowlany + konstrukcyjnym wynosi niecałe 4 tyś zł. do tego dochodzą projekty branżowe. Z tego ceo wiem, wg nowych przepisów. Projekte branżowy elektryki robi teraz zakłąda eneregtyczny Energa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grody – temp. było niezłe. U mnie doszło do – 16,5 u Benicio do –20. Grody – ja kuligu nie organizuję, tylko GABI. Co do śniegu to podobnie jak gdzie indziej, było go trochę, ale mogło być więcej.

 

Nowaczka – wszystkie firmy mają swoich monterów. O to możesz być spokojna. Oczywiście możesz wybrać kogoś innego. Odwiedzisz parę salonów to się zorientujesz. Weź projekt to zrobią Ci wstępna wycenę rozprowadzenia.

 

Gierga – witam. Widzę, że Bojano rośnie w siłę. Zaglądaj częściej.

 

Klimas – jeśli masz np. dachówkę, kontrłatę, łatę, folię, krokwie, to nie musisz dawać szczeliny, pod warunkiem że masz folię wysokoparoprzepuszczalną. W innym wypadku daj pustkę powietrzną np. 3cm. Także jeśli masz deskowanie to też musisz dać pustkę powietrzną.

 

Rafalg – mój geodeta to mój kumpel. Tadziu – 505-633-293. Powołaj się na mnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do właśnie zaczynających: jestem na etapie rozmów z architektem. Za adaptację projektu ze zmianami (D12L "przytulny" z Muratora) oraz wrysowanie na mapkę chce 2000 - 2500 zł + cena projektu gotowego 1390zł wyjdzie jakieś 4000 i podejrzewam, że będzie taniej niż projekt indywidualny.

 

Gierga - mogę wiedzieć gdzie w Bojanie? Ja mam działkę na Ziołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalG - jeszcze nie wiem co mam w komplecie projektu, ale podejrzewam, ze są tez branzowe (projektu jeszcze nie kupiłem - architekt obiecał spojrzeć czy nei ma czegoś co jest bardziej zblizone do mojej wersji zmian). Dopytam o to, o czym piszesz.

Co do geodety to mój chce 400 zł za mapkę, 250 za wytyczenie budynku i 300 za pomiary odbiorowe. Gostek "obsługuje" Bojano i jest tam często więc gdzie indziej ceny może mieć wyższe. Tel. 607 686 087.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że pomyliłem się - miałem na myśli co innego i pisałem co innego. sorry.

Oczywiście tak jak pisze Greg - żadnej pustki powietrznej. Wszystko na styk. Folię pomyliłem z folią wysokoparoprzepuszczalną bądź deskowaniem. Ach te poniedziałki. :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg i maciunio - dzięki za odzew. Rozmawiałam już wstępnie z kilkoma architektami, a zakres cen jakie proponują ogromny od 1500 po 3500 "w górę". Żaden nie był z polecenia, więc nie wiem kto zaś. Wybrałam najtańszą ofertę i spotkam się w przyszłym tygodniu z jednym architektem, mam nadzieję, że te moje przeróbki nie będą nierealne ani też zbyt kosztowne.

 

A propos projektu wykonawczego - rozumiem, że taki projekt gotowy ze wszystkimi instalacjami i konsrtukcją, po adaptacji jest już projektem wykonawczym? :oops:

 

martag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos projektu wykonawczego - rozumiem, że taki projekt gotowy ze wszystkimi instalacjami i konsrtukcją, po adaptacji jest już projektem wykonawczym? :oops:

 

martag

 

Ja czegoś nie rozumiem. To do pozwolenia na budowę wystarczy tylko projekt architektoniczny ? A co z obliczeniami ?

Ja miałem wszystkie, tzn. Architektura z co trudniejszymi detalami, konstrukcyjny z rysunkami i obliczeniami (praktycznie drugi co do grubości projekt ;-) ) instalacje co, cwu plus kanaliza, ogrzewanie, elektryka. We wszystkich były opisy, obliczenia, schematy. Życie pokazało, że projekt swoje, a praktyka swoje. Aczkolwiek przydały się do wycen od różnych wykonawców.

Abstrachując.

Czy to normalne, gdy podczas wczorajszej odwilży widać linie zaprawy miedzy pustakami ? Tak jakby wilgoć wychodziła na zewnątrz. Mur trójwarstwowy, dom otynkowany tynkiem mineralnym. Nie jest to jakoś szczególnie rzucające się w oczy, ale jak się dłużej przyjrzeć, to można zobaczyc takie zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amys - skrzynka przyłaczeniowa to jak dobrze rozumiem to sprawa energii. do tej skrzynki doprowadzają przewody i kończą to złączkami. Ty musisz zaopatrzyc się w skrzynkę licznikową, gdzie będą oprócz licznika także twoje zabezpieczenia. Skrzynka licznikowa to już twoja sprawa. Możesz ją kupić, albo załatwi Ci ją firma która będzie robić podejście na twoją działkę.

 

U mnie robiła to ta sama firma która ciągnęła kabel w imieniu energi. Wygrali przetarg na te roboty i za dodatkową opłatą wykonali mi druga skrzynkę i wyposażyli ją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...