Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Docent - serdecznie zapraszam, wdepnij po mnie jak będziesz dopiero jechał do siebie. Z chęcią popatrze z bliska na Twoje postepy, a po cudzych budowach wole z gospodarzem chodzić.

No i napisz co za dachówke wybrałeś. Nie wstydź się :wink:

 

Groszek - skąd u Ciebie taka opinia o desce barlinieckiej? Ja mślałem, że to swego rodzaju Mercedes wśród pokryc podłogowych. :-?

 

Kodi - nie bardzo kumam o co pytasz. Jeśli o koszt robocizny to ja płaciłem 30 zł/m2 - za całość: klej, wełna, kołkowanie, klej, siatka, grunt, tynk, malowanie. Mogłem coś pokiełbasić teraz z kolejnością.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja nie rozumiem, chyba mówimy o różnych rzeczach. Zamierzamy kupić projekt gotowy. W informacji biura napisane jest, że zawiera on również projekty wszelkich instalacji i konsrukcyjny. W opisie ogólnym jest też informacja o materiałach, z których mają być zbudowane ściany konstrukcyjne, działowe, stropy etc.

 

Moje pytanie brzmi: Czy taki projekt, po adaptacji u miejscowego architekta to jest projekt wykonawczy?

Czy to wystarczy do pozwolenia na budowę? Czy też czekają mnie jeszcze dodatkowe koszty związane z projektem?

 

Odpowiadając na pytanie. Tak, to jest projekt "wykonawczy", który po adaptacji powinien wystarczyć do pozowlenia. Napisałem powinien, bo co urząd, to inne wymagania.

Dziwią mnie tylko próby wprowadzenia terminu "wykonawczy". Przeciez projekty są z założenia opracowaniami, na podstawie których można wykonać dany budynek. Można powiedzieć, że są projekty mniej lub bardziej szczegółowe (niektóre detale narysowane są na osobnych arkuszach w celu pokazania co konkretnie autor miał na myśli).

Ztcmw, to każdy projekt budowlany powinien zawierać projekt konstrukcji budynku, a przynajmniej obliczenia wytrzymałościowe. Inaczej jest to "lukier na ciastku", czyli nic. co powinno wchodzić w skład projektu dołączonego do wniosku o pozwolenie na budowę reguluje PB.

Być może rózne starostwa mają rózne wymagania ? Ja niczemu się już nie dziwię.

Mam dla Ciebie tylko jedną radę. Jak będziesz się umawiać z wykonawcą na wycenę, to Twoją mantrą pwinno być "jak w projekcie". Umowa powinna byc tak sformułowana, żeby nie było wątpliwości i nie było od wykonawcy tekstów w stylu "tego nie liczyłem". Wszelkie wątpliwości co do szczegółów wykonania elementów powinien rozwiewać kierownik budowy (z nim też powinno się umówić w podobny sposób).

Eee...tam. Co Ci będę pisał. Budowa, to szkoła zycia-człowiek robi się bardziej twardy, ba jak nie, to go zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem i jeszcze jedna prośba.

Jestem na etapie zamawiania okien drewnianych.

Różnorodność jest ogromna ( cenowa też! ).

Czy możecie wskazać dobrego producenta za przyzwitą cenę?

Czy jest uzasadnione stosowanie szyby P4 , jeżeli są/będą rolety zewnętrzne?

 

Proponuję bez rolet, szyby P4. Rolety (te prawdziwe antywłamaniowe), mają jedną poważną wadę. Widać, kiedy nas nie ma w domu :-(. Z drugiej strony cena rolet jest zdaje się wyższa od szyb. Rolety mają natomiast tę zaletę, że widać że ktoś się włamał. Po P4 zresztą też ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

kodi-dawno kupowałeś styropian? może masz jakieś namiary na tani skład. Też będę potrzebował do ocieplenia budynku (10 z frezem?)

czy może lepiej wełną?

 

Kto ostatnio kupował okna PCV i gdzie?

Przymierzam się do zamknięcia budynku w marcu (po jego przeschnięciu)

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - dzięki za namiary. Przedzwonię. Temat co prawda interesuje mnie na lato, ale dogadać się można. Mam inne oferty i chcę porównać ceny. Nie podejmuję się juz roboty z tynkiem - nie mam ręki a chcę żeby to jakoś wyglądało.

 

Ewusia - skrobnij maila do Bolka. On się tym zajmuje. Po co mam byc pośrednikiem.

 

Grody - oczywiście kupowałem w Pępowie w hurtowni. Wiem że cena styropianu ciągle ewouluje. Było drożej, taniej teraz nie wiem jak jest. Też chciałem 10cm, ale namawiali mnie na 12cm i nie załuję. Pomyśl o tym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski & Greg98 - dzięki za wszystkie sugestie.

Dzisiaj kolejny raz przymierzałem się do podpisania umowy dotyczącej okien drewnianych. Niestety nie mogę przełknąć ceny (26.000,00 ) i mam podobne odczucia. Wróciłem do domu i muszę to wszystko przemyśleć.

Moje obawy to:

- w razie włamanie koszty wymiany uszkodzonego okna drewnianego jest b.wysoki.

- za tą cenę myślę , że będę miał dwa komplety PCV.

A więc PCV. Możę COŚ polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski & Greg98 - dzięki za wszystkie sugestie.

Dzisiaj kolejny raz przymierzałem się do podpisania umowy dotyczącej okien drewnianych. Niestety nie mogę przełknąć ceny (26.000,00 ) i mam podobne odczucia. Wróciłem do domu i muszę to wszystko przemyśleć.

Moje obawy to:

- w razie włamanie koszty wymiany uszkodzonego okna drewnianego jest b.wysoki.

- za tą cenę myślę , że będę miał dwa komplety PCV.

A więc PCV. Możę COŚ polecicie?

 

Ja kupowałem w M&S, w cenie miałem jedną regulację (właśnie niedawno się odbyła ;-) )

Jak dla mnie -super, nie trzeszczą, nie zacinają się, nie tracą bieli ;-)

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...